Sparing: Legia Warszawa 1-1 Dynamo Brześć

Woytek, Maciej Frydrych i Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę w Ząbkach Legia Warszawa rozegrała sparingowy mecz z Dynamem Brześć. Spotkanie, które było zamknięte dla publiczności i mediów zakończyło się wynikiem 1-1.

W pierwszej części spotkania sytuacje stworzyli sobie jedynie rywale. W 11. minucie z kilku metrów przestrzelili strzałem z główki, a w 30. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Dynama uderzył nad poprzeczką. W 45. minucie po błędzie duetu Pazdan - Hlousek napastnik Dynama wyszedł sam na sam z Malarzem, minął bramkarza Legii i... wycofał piłkę do kolegi, który strzelił prosto w Malarza.

W przerwie trener Sa Pinto dokonał trzech roszad w składzie, ale ponownie pierwsi zaatakowali przeciwnicy. Przy biernej postawie obrony zawodnik Dynama wystawił sobie piłkę na prawą nogę i uderzył obok słupka z około 16 metrów. Pięć minut później po rzucie wolnym Dynamo trafiło w słupek. W 58. minucie Białorusini wyszli na prowadzenie, ale nie cieszyli się nim długo, bo 60 sekund później do wyrównania doprowadził Carlitos. Hiszpan otrzymał podanie na lewą stronę, ruszył do niego bramkarz, a ten lekkim strzałem po długim słupku wpakował piłkę do siatki. Za moment przed szansą na wyprowadzenie Legii na prowadzenie stanął Sandro Kulenović, który zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Trzeba przyznać, że ten okres spotkania był wyjątkowo gorący. Dynamo odpowiedziało atakiem, po którym jeden z zawodników trafił w słupek. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, wprowadzony na boisko Pasquato kopnął piłkę z rzutu wolnego, lecz bramkarz zdołał przenieść ją nad poprzeczką. Do końca spotkania nic się już nie wydarzyło i mecz zakończył się remisem 1-1.

Sparing: Legia Warszawa 1-1 (0-0) Dynamo Brześć
0-1 - 58' Ołeksij Chobłenko
1-1 - 59' Carlitos

Legia: Malarz (67' Cierzniak) - Kucharczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek (46' Hołownia), Antolić, Andre Martins, Cafu (46' Pasquato), Radović (46' Hamalainen), Carlitos, Kulenović 81' Zjawiński)

Dynamo: Pawieł Pawluczenko - Andriej Zaleskij, Gaby Kiki, Dmitrij Borisow, Giánnis Kárgas, Željko Filipović, Siergiej Kriwiec, Artiom Bykow, Ołeksij Chobłenko, Joel Fameyeh, Saliw Babawo (73' Ayomide Jibodu). W II połowie grali także: Dénis Duarte, Ołeksandr Nojok, Władimir Miedwied, Oleg Nikiforienko

żółte kartki: Astiz - Zaleskij