Legia U16 - Znicz Pruszków - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy młodsi pokonali 5-0 ŁKS Łódź i powiększyli prowadzenie nad kolejnymi rywalami w CLJ U17 od 5 punktów. Legia U16 zremisowała 1-1 ze Zniczem Pruszków, zaś w CLJ U15 legioniści ulegli 1-2 Jagiellonii, tracąc prowadzenie w grupie. Legia U14 pokonała 2-0 LKS Chlebnia. Gracze z rocznika 2006, choć nieskuteczni, mieli dość wyraźną przewagę w meczu z Marcovią. Bardziej wyrównane i ciekawsze było spotkanie z FFA w kategorii U12. Dobrze spisały się zespoły najmłodsze, zarówno Akademii jak i LSS w ligach U10-U12.

CLJ U17: Legia U17 5-0 (4-0) ŁKS Łódź 02/3
1-0 9 min. Radosław Cielemęcki (karny po faulu na Kacprze Gościniarku)
2-0 20 min. Jakub Czajkowski (z dystansu)
3-0 32 min. Jerzy Munik (as. Patryk Pierzak)
4-0 40 min. Kamil Rokosz (dobitka strzału Radosława Cielemęckiego z wolnego)
5-0 65 min. Michał Sparwasser (as. Radosław Cielemęcki)

Strzały: Legia 24 (14) - ŁKS 1 (0)

Legia: Jakub Ojrzyński [03] - Kamil Rokosz (45' Adam Katnaji), Ariel Mosór [03], Patryk Peda, Maks Tkocz Ż - Jerzy Munik (Kpt), Radosław Cielemęcki [03] Ż - Jakub Czajkowski, Kacper Gościniarek (49' Michał Sparwasser), Patryk Pierzak [03](60' Damian Urban) - Szymon Włodarczyk [03](55' Dawid Grzelak)
Trener: Grzegorz Szoka

Wobec remisów bezpośrednich rywali, mecz z 5. w tabeli ŁKS-em był szansą na zyskanie wyraźnego dystansu w tabeli nad AKS SMS i Escolą. Legionisci przystąpili do zadania wręcz z impetem, stawiając wysoki pressing i wymuszając na łodzianach straty. Dzięki całkiem szybkim wymianom piłki udawało się przedostawać w pole karne. W 9. minucie po jednym z rajdów sfaulowany został Kacper Gościniarek, a jedenastkę pewnie wykorzystał Radosław Cielemęcki. 10 minut później atomowym uderzeniem z daleka popisał się Jakub Czajkowski, a golkiper ŁKS-u błędnie ocenił, że piłka przejdzie nad poprzeczką. Wpadła prosto w okienko...
Po kilku niewykorzystanych okazjach Legii (m.in. Szymon Włodarczyk w sytuacji sam na sam, Patryk Pierzak w poprzeczkę z ostrego kąta), łodzianie pojawili się pod polem karnym Legii, ale oddali strzał tuż nad bramką z wolnego. Ostatnie minuty to rosnący napór podopiecznych Grzegorza Szoki, którzy grając na dużej intensywności, praktycznie nie wypuszczali już łodzian z ich połowy. Patryk Pierzak popisał się solowym rajdem i choć przeciwnik próbował go sfaulować, legionista przeskoczył nad przeciwnikiem i wyłożył piłkę Jurkowi Munikowi, który podwyższył na 3-0. Tuż przed przerwą mocne uderzenie po ziemi z rzutu wolnego wypuścił bramkarz ŁKS, a Kamil Rokosz z bliska spokojnie dobił.

Zaliczka wypracowana w I połowie pozwalała na spokojniejszą grę po przerwie, jednak w grze obronnej legioniści nadal spisywali się doskonale jako drużyna. Zaporą nie do przejścia w środku był Munik, a zarówno skrzydłowi, jak i obrońcy "zajmowali się" pozostałymi atakami z równą skutecznością. Ładnym rajdem popisał się Gościniarek, przegrywając jednak pojedynek z bramkarzem. W 49. minucie dokładnie z lewej dograł Pierzak, jednak Michałowi Sparwasserowi nie udało się zdobyć gola. W 62. minucie w słupek traifł inny z wprowadzonych po przerwie graczy, Adam Katnaji. Na kwadrans przed końcem meczu dokładnym crossowym podaniem popisał się rozgrywający bardzo dobre spotkanie Radek Cielemęcki. Sparwasser ładnie "zgasił" piłkę i nie dał szans bramkarzowi ŁKS, ustalając wynik spotkania. Goście tylko raz pojawili się w polu karnym Legii, ale nasi obrońcy pewnie przecięli groźnie zapowiadające się ostatnie podanie. Mimo dobrych okazji Damiana Urbana i Cielemęckiego, wynik nie uległ zmianie.

Legia powiększyła przewagę nad wiceliderem do 5 punktów, a ŁKS spadł do strefy spadkowej. Najbliższe spotkanie zostanie rozegrane awansem już w środę o 16:00 - z Polonią na boisku bocznym przy Konwiktorskiej.

Legia U16 1-1 (1-0) Znicz Pruszków
1-0 18 min. Bartosz Wicenciak (as. Jakub Kwiatkowski)
1-1 72 min. Jakub Falkowski (głową)

Strzały (celne): Strzały Legia 13 (5) - Znicz 10 (5)

Legii: Sebastian Krejer - Marcel Myszka, Filip Szewczyk, Arkadiusz Ziarko, Ignacy Dawid (58’ Patryk Bek [04]), Dominik Krajewski (52' Bartosz Ślendak), Bartosz Wicenciak, Hubert Derlatka, Jakub Kwiatkowski, Kajetan Staniszewski, Marcel Niesłuchowski (52' Oliwier Olszewski - 60' kontuzja, 67' Antoni Klan)
Trener: Tomasz Kycko

CLJ U15: Jagiellonia Białystok 04 2-1 (2-0) Legia U15
1-0 5 min. Sebastian Dąbrowski
2-0 40 min. gol samobójczy
2-1 80 min. Sebastian Kieraś

Legia: Dawid Kuczyński - Wiktor Nowak, Tomasz Okulicki, Igor Szostek, Hubert Wierucki, Dawid Kiedrowicz (41' Kacper Jakóbczyk), Sebastian Kieraś, Kacper Knera (41' Kacper Włoch), Adam Dębiński, Igor Strzałek (67' Dominik Arkuszewski) - Wiktor Kamiński

Legia U14 2-0 AP LKS Chlebnia 05
1-0 35 min. Lucio Ceci (as. Tomasz Walczak)
2-0 63 min. Maciej Bochniak (as. Filip Borowski)

Legia: Tomasz Zieliński - Sebastian Wysocki, Szymon Gaj, Bartosz Mikołajczyk, Lucio Ceci, Grzegorz Burakowski, Benedykt Piotrowski, Filip Zwoliński, Maciej Bochniak, Filp Borowski, Tomasz Walczak, Michał Wojciechowski, Viktor Kaiuk, Filip Składowski, Kacper Michalski
Trener: Dariusz Rolak

Legia U13 - Marcovia Marki 06

Strzały (celne): Legia 25 (13) - Marcovia 5 (2)

Legia: Aleksander Mickielewicz - Mikołaj Chodorski, Rafał Boczoń, Oskar Jenner, Kacper Lepianka, Maciej Saletra, Kacper Włodarek, Jakub Chodkowski, Piotr Żołyński*, Wojciech Gan, Maciej Złotkowski, Jakub Trzaskowski, Igor Rosa.
Trener: Mateusz Majewski

Legia U12 - FFA Warszawa 07

Strzały (celne): Legia 19(10) - FFA 10(6).

Legia: Jakub Misiewicz, Marcel Pernal - Maciej Jaroszewski, Antoni Wasiak-Libiszowski, Dawid Foks,
Aleks Płoszka, Kuba Solecki, Kuba Nawrocki, Michał Reterski, Michał Korba, Mateusz Różański, Sebastian Baranowski, Daniel Wyrozumski [08]
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

AMP Gool Wola 07 - Legia LSS 09

Strzały (celne) - I połowa: AMP Gool Wola: 9(5)- Legia 20 (15)

Legia: Borys Boryszewski - Maksymilian Żwiruk, Kacper Woźniak, Michał Trzaskowski, Borys Sawarzyński, Dominik Lula, Mateusz Strzelecki, Patryk Kazubek, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Piotr Keller, Maks Małkiewicz, Wiktor Wach
Trener: Mikołaj Łuczak

PSS Legion Warszawa 08 - Legia LSS U11

Legia LSS: Jakub Drzazga, Kuba Kuciński, Norbert Augustyniak, Nikodem Skibiński, Maciej Suwik, Kacpr Danis, Lucjan Napieralski, Oskar Kurc.
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Krzysztof Krakowski

Legia U10 - Klub SNU 08

Strzały (celne): Legia 41(27) - Klub SNU 23(16)

Legia: Denys Stoliarenko, Franciszek Golański [10] - Jan Rodak, Aleksander Marciniak, Stanisław Wojda,
Aleksander Badowski [10], Piotr Bartnicki, Igor Brzozowski [10], Vincent Ziętek,
Kuba Piaseczny, Kacper Ziółkowski, Wiktor Milewski
Trener: Przemysław Chojnowski, Rafał Wajman

Legia LSS 09 - Bemowski KS 7 Warszawa

Strzały (celne): Legia 34 (21) - BKS "7" 17(9)

Legia: Jakub Szymański, Igor Kornacki, Michał Siekierka, Aleksander Dworski, Jakub Szymaniak, Jan Muszyński, Patryk Parol, Oliwier Rybak
Trener: Karim Abbassi

CWKS Legia 03 0-4 (0-1) Talent Warszawa 03
0-1 32 min. Piotr Długołęcki
0-2 47 min. Krzysztof Kulbicki
0-3 53 min. Piotr Długołęcki
0-4 73 min. Michał Zawistowski (karny)

Strzały (celne): CWKS Legia 8(3) - Talent 17(9)

CWKS Legia: Jakub Żołędowski - Karol Gozdalik, Jan Kołodziejski, Mateusz Sidor, Marcin Staszyc, Michał Rak, Antoni Sidor [04](41' Kornel Przewoźny), Kacper Cetlin, Jan Sienicki, Filip Wolski - Mikołaj Wiśniewski (55' Mateusz Beśka [04])
Rezerwa: Filip Grygorczuk, Kacper Kubiszer, Mateusz Zalega
Trener: Łukasz Winek

CWKS Legia U17 4-3 (4-1) Błyskawica Warszawa 02/3
1-0 12 min. Arkadiusz Waszak
2-0 14 min. Arkadiusz Waszak
2-1 23 min. Maciej Grabicki
3-1 39 min. Karol Sulkowski (karny na Mateuszu Beśce)
4-1 40+5 min. Mateusz Beśka (karny na Arkadiuszu Waszaku)
4-2 52 min. Dawid Wojciechowski
4-3 72 min. Sebastian Mędrzycki

CWKS Legia: Mateusz Zalega (CZ 75') - Patryk Jagiełło [04], Igor Trawiński (65' Rafał Kazała [02]), Kacper Romanowski (55' Maksymilian Dobosz 75'Jakub Żołędowski), Kacper Kubiszer - Arkadiusz Waszak [02], Karol Sulkowski [02](Kpt), Oliwier Marczuk (29' Jan Michna), Konrad Kisiel [02], Jakub Wąchocki (50' Kacper Wypych [04]) - Mateusz Beśka [04](70' Bazyli Grabiec [04])
Rezerwa: Filip Grygorczuk

Varsovia II Warszawa 07 - CWKS Legia 07

Niezłe spotkanie młodych graczy CWKS, którzy rozpoczęli nawet od prowadzenia; potem jednak do głosu doszli gospodarze. Po przerwie spotkanie było stosunkowo wyrównane, jednak nieco więcej okazji stwarzali sobie gracze z Międzyparkowej.

Legia: Szymon Ruczaj, Mikołaj Sienicki, Kajetan Młynarski, Aleksander Greczkowski, Kuba Szczykowski, Maks Zieliński, Jan Winek, Jeremiasz Oracz, Antoni Sobiech

UKS Olimpijczycy Warszawa 08 - CWKS Legia 08

Solidny mecz rozegrała najmłodsza występująca w rozgrywkach ligowych drużyna CWKS, złożona z graczy z roczników 2008 i 2009. Choć o zwycięstwo z Olimpią było trudniej niż w pierwszym meczu, "wojskowi" - mimo dość wąskiego składu - starali się z całych sił od pierwszej do ostatniej minuty.