fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Wystawa 45 lat Żylety (54)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W bieżącym roku mija 45 lat od powstania legendarnej, najbardziej fanatycznej trybuny kibiców Legii Warszawa - Żylety. Z tej okazji w Muzeum Legii powstała okolicznościowa wystawa. W gablotach znalazły się pamiątki dotyczące trybuny a na jednej ze ścian opisana została cała historia Żylety.

Bardzo ciekawie prezentują się pierwsze szaliki noszone przez kibiców Legii oraz oficjalna okolicznościowa chusta wydana przez klub w 1971 roku. Możemy zobaczyć również pudełko żyletek marki Iridium od której reklamy trybuna przyjęła początkową nazwę "Pod Żyletą". Na wystawie znajduje się wiele pamiątek związanych z trybuną takich jak: krzesełko że starego stadionu, proporczyki, dyplomy, znaczki, breloki, zdjęcia, koszulki i inne.

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców Legii zarówno tych młodych jak i starszych, którzy pamiętają jeszcze początki Żylety, do odwiedzenia wystawy.Ponadto w muzeum warto zobaczyć nowości w postaci pamiątek tenisistki Legii Igi Świątek z wygranego prestiżowego juniorskiego turnieju Wimbledonu oraz oficjalny, reprezentacyjny strój galowy Zofii Klepackiej z Olimpiady w Londynie.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.