fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Wystawa 45 lat Żylety (54)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com

W bieżącym roku mija 45 lat od powstania legendarnej, najbardziej fanatycznej trybuny kibiców Legii Warszawa - Żylety. Z tej okazji w Muzeum Legii powstała okolicznościowa wystawa. W gablotach znalazły się pamiątki dotyczące trybuny a na jednej ze ścian opisana została cała historia Żylety.

Bardzo ciekawie prezentują się pierwsze szaliki noszone przez kibiców Legii oraz oficjalna okolicznościowa chusta wydana przez klub w 1971 roku. Możemy zobaczyć również pudełko żyletek marki Iridium od której reklamy trybuna przyjęła początkową nazwę "Pod Żyletą". Na wystawie znajduje się wiele pamiątek związanych z trybuną takich jak: krzesełko że starego stadionu, proporczyki, dyplomy, znaczki, breloki, zdjęcia, koszulki i inne.

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców Legii zarówno tych młodych jak i starszych, którzy pamiętają jeszcze początki Żylety, do odwiedzenia wystawy.



Ponadto w muzeum warto zobaczyć nowości w postaci pamiątek tenisistki Legii Igi Świątek z wygranego prestiżowego juniorskiego turnieju Wimbledonu oraz oficjalny, reprezentacyjny strój galowy Zofii Klepackiej z Olimpiady w Londynie.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Adam - 18.10.2018 / 10:00, *..nowydwormazowiecki.vectranet.pl

Panowie posiadam pewien szalik nieznajac jego historii wspominałem juz kiedys o nim, jednostronny niby 3d napis Legia i niestety odwrocone barwy ziel biel czerw. Moze ktos powiedziec cos wiecej na ten temat :)

odpowiedz
Chustka - 18.10.2018 / 08:12, *..30

To, że się pytam, to nie znaczy, że chcę ją sprzedać. A zapytałem z ciekawości. Myślałem, że ktoś kompetentny się trafi na forum. Pozdrawiam

odpowiedz
do Chustka - 17.10.2018 / 21:08, *..19-1.cable.virginm.net

dam 5tys zl, oddasz?

odpowiedz
och (L) ota - 17.10.2018 / 12:19, *..dynamic.chello.pl

moje pierwsze kroki na Zylecie to koncowe lata 80te.Oczywiscie nie stalem na srodku sektora jako nastoletni chlopak , a gdzies na samym krancu lawki przy schodach aby tylko chociaz jedna noga tam moc stac..to bylo cos.Nie raz bylo tak ze starsi kibice nas(czyli takich kajtkow jak ja) spychali z lawki i juz sie czlowiek nabyl na Zylecie.Taka byla kolej rzeczy.Te szaliki z tamtych lat...gdzie one sa??

odpowiedz
jacek345 - 17.10.2018 / 09:19, *..fe.bosch.de

mam ogladac krzesełko skoro takie samo mam w mieszkaniu? :) Moje nawet fajniejsze, nadłamane w srodku, przynajmniej woda w nim nie stała

odpowiedz
maaciekw - 16.10.2018 / 13:45, *..ccgroup.pl.78.in-addr.arpa

ciekawe czy ta reklama żyletek to całkowity przypadek?
czy ktoś z miał taki pomysł reklamy i chwyciło?
sama firma Wizamet pochodziła z Łodzi

odpowiedz
oLaf - 15.10.2018 / 17:42, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

na zdjęciu super flaga: "Mistrz" i 4 korony i "Puchar" i 7 pucharków : )

odpowiedz
Lipa - 15.10.2018 / 17:27, *..centertel.pl

Do Chustka. Jest bez cenna!!!.

odpowiedz
Chustka - 15.10.2018 / 15:45, *..play-internet.pl

Mam taką chustę. Ciekawe ile jest warta

odpowiedz
beton - 15.10.2018 / 12:36, *..kpn.net

Do Redakcji: jak długo ta wystawa będzie?

odpowiedz