Trójki to za mało

Arka Gdynia 79-69 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 3. kolejki PLK koszykarze Legii przegrali na wyjeździe z Arką Gdynia 69-79. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie gospodarzy zadecydowała dużo lepsza skuteczność w ostatniej kwarcie. 28 października o godzinie 17:00 legioniści zmierzą się na Bemowie z Kingiem Szczecin.

Pierwsze 10 minut spotkania było wyrównane z minimalną przewagą gospodarzy. W 6. minucie Arka wyszła na sześciopunktowe prowadzenie, ale podopieczni Tane Spaseva szybko odrobili straty i kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Legii. Legionistom aż trzykrotnie udało się rzucić za trzy punkty (Kołodziej, Karolak i Linowski). Druga część zdecydowanie na korzyść gości. Trzy celne rzuty wolne Soludale'a oraz "trójki" Linowskiego, Kowalczyka i Prewitta pozwoliły Legii wyjść na 11-punktowe prowadzenie. To jednak nie utrzymało się do przerwy - pogoń arkowców zakończyła się na stanie 37-42 dla Legii. Warto zaznaczyć, że aż 7 z 13 prób rzutów za trzy punkty w wykonaniu legionistów było celnych.

W trzeciej kwarcie trójki "Wojskowym" nie wpadały już tak dobrze jak wcześniej (2/11) i wynik nie ulegał znacznym zmianom. Na ostatnie 10 minut Legia wychodziła prowadząc 54-51. Niestety po pięciu minutach gospodarze wyszli na prowadzenie 66-65, a 120 sekund przed końcem po niecelnych rzutach Kowalczyka i Patiejewa prowadzili czterema punktami. Końcówka była nerwowa - za piąty faul z parkietu musiał zejść Patiejew, a niecelne próby zdobycia punktów zanotowali Prewitt i Soluade. Pozostały więc próby ratowania się faulami. Nic to jednak nie dało, bo arkowcy notowali celne rzuty. Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 28-15 a cały mecz 79-69 dla gdynian.

PLK: Arka Gdynia 79-69 Legia Warszawa
Kwarty: 22-23, 15-19, 14,12, 28-15