GKS Bełchatów na meczu z Elaną Toruń - fot. gksbelchatow.com
REKLAMA

Na stadionach: Kasa, kłamstwo i afera. Nieważne fakty, tylko kariera

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Lecha zakończyli protest i wrócili na trybuny, ale ten nie okazał się zbyt spektakularny. Frekwencja w "Kotle" była słaba, biorąc pod uwagę wielotygodniowy "odpoczynek" od meczów na własnym stadionie. Zobaczymy jak potoczy się sytuacja na Cracovii, gdzie kibice mają coraz więcej pretensji do działaczy, a przypomnijmy, że "Pasy" do młyna wróciły w sierpniu - również po długim proteście.

Nie wiadomo jak potoczy się sytuacja w Zabrzu, gdzie fani Górnika mają coraz więcej pretensji o słabe wyniki piłkarzy. Trudno powiedzieć, czy tylko tym można tłumaczyć spadek frekwencji zarówno na swoim stadionie, jak i na wyjazdach, ale w Krakowie fani KSG wyraźnie mieli ochotę na rozmowę z trenerem Broszem. Skoro jesteśmy już przy protestujących ekipach, to nadal nie kończy się protest Piasta, który rozpoczął się po pamiętnych derbach z Górnikiem, które nie zostały dokończone.

W miniony weekend wyjazdy w ekstraklasie były słabe. Nawet Wisła wspierana przez Widzew i Ruch, nie była w stanie wykorzystać puli biletów na Legię. Wiślacy zostawili także przed wejściem na sektor gości torbę z kilkudziesięcioma racami, którą następnie "zaopiekowała" się policja. To właśnie było powodem nieodpalenia piro przy okazji oprawy wiślaków, nawiązującej do ostatniego głośnego programu "Superwizjer".

W niższych ligach prawdziwy najazd na Chorzów miał miejsce przy okazji przyjacielskiej wizyty Widzewa - aż 3,5 tys. wyjazdowej ekipy musi robić wrażenie. W dobrej liczbie na wyjazdowym szlaku pokazała się także GieKSa w Mielcu i Chrobry w Poznaniu. Oprawy przygotowali fani Elany, GKS-u Bełchatów, Chrobrego, ŁKS-u Łomża. Ekipa Zawiszy przybiła układ z Pogonią Lębork, przy okazji meczu Pogoni z Gryfem Słupsk.

Przed nami mecz Jagiellonii z Legią, przy okazji którego jest głośno już sporo wcześniej - oczywiście za sprawą durnych praktyk działaczy klubu z Podlasia.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Wisła Kraków (926).
Ponad 22 tys. widzów przy Łazienkowskiej. Legioniści zaprezentowali kilkadziesiąt flag na kijach, które powiewały przez całe spotkanie. Wiślacy wspierani przez Ruch i Widzew przyjechali pociągiem specjalnym w 926 osób. Wywiesili 9 flag oraz transparent "Legio Chełmża wstydu nie macie, z konfidentem z Apatora się bujacie". Zaprezentowali także oprawę, na którą składał się transparent transparent "Nieważne fakty, tylko kariera" oraz malowana sektorówka przedstawiająca m.in. dziennikarza TVN-u i hasło "Kasa, kłamstwo i afera".

Cracovia - Górnik Zabrze (281).
Fani "Pasów" wyrazili swoje niezadowolenie w związku z organizacją ostatnich derbów, na które przypomnijmy wpuszczano jedynie osoby do 16. roku życia. Cracovia wywiesiła kilka transparentów, m.in. "Z naszego stadionu robicie psią budę, banda idiotów zarządza tym klubem!", "Filipiak z Tabiszem dosięgli nędzy, na mistrza Polski zabrakło pieniędzy", "Karina dzięki za derby". Zabrzanie na poniedziałkowym wyjeździe stawili się w słabej jak na odległość i swoje możliwości liczbie - zaledwie 281 osób, w tym ROW (4). W klatce wywiesili kilka flag. Po meczu mieli pretensje do swoich graczy o kolejną porażkę i domagali się rozmowy z trenerem.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica (122).
Przeciętna frekwencja w Sosnowcu na meczu z Miedzią. Sosnowiczanie mobilizują się teraz na wyjazd do Krakowa na Wisłę. Miedź przyjechała w 122 osoby, wspierana przez Śląsk (3) i Promień Żary (3). Goście wywiesili cztery flagi.

Lech Poznań - Korona Kielce (78).
Lechici przed tym meczem zapowiedzieli koniec bojkotu i powrót na trybuny. Na razie wyglądał on bardzo słabo - frekwencja na całym stadionie nie przekroczyła 10 tys. widzów, a młyn lechitów wyglądał bardzo skromnie. Koroniarze przyjechali w skromnej grupie z dwiema niewielkimi flagami.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (65).
Słaba frekwencja na trybunach, ok. 7 tys. widzów. Gospodarze wywiesili transparent z czerwoną kartką dla współpracy klubu z Nigdy Więcej. Portowcy na tym dalekim wyjeździe stawili się w 65 osób.

Zagłębie Lubin - Wisła Płock (35).
Bardzo skromny wyjazd Wisły do Lubina - w sektorze gości zasiadło 35 osób, bez flag.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia (-).
Arkowcy z powodu zakazu we Wrocławiu nie mogli pojawić się. Frekwencja po stronie gospodarzy o ponad połowę słabsza niż na meczu z Legią - ok. 9 tys.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (-).
W Gliwicach nadal bez zmian - fani z młyna protestują, lechiści uszanowali to i na wyjazd nie pojechali. Na trybunach 3,8 tys. widzów.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów - Widzew Łódź (3500).
Mecz przyjaźni zgromadził ponad 9 tys. widzów, w tym aż 3,5 tys. widzewiaków. Wyjątkowo skromnie wyglądały atrakcje ultras, szczególnie biorąc pod uwagę rzadko spotykaną frekwencję na stadionie Ruchu - raptem odpalono trochę rac.

Stal Mielec - GKS Katowice (343).
Dobry wyjazd katowiczan, których w Mielcu stawiło się 343, w tym JKS Jarosław (60) i Górnik (3). Ponad 130 osób nie weszło na stadion z powodu braku biletów.

GKS Tychy - Raków Częstochowa (211).
Raków w dobrej liczbie w Tychach, z kilkoma flagami rozwieszonymi na swoim sektorze.

Stal Rzeszów - Motor Lublin (190).
Gospodarze z bardzo dobrym młynem, ok. 700 osób. Wspierani przez Stalówkę (140), Ładę Biłgoraj (40), Polonii Przemyśl i Karpaty.

Warta Poznań - Chrobry Głogów (161).
Fani Chrobrego w dobrej liczbie stawili się na stadionie Warty, prezentując oprawę składającą się z transparentów "Fanatycy z arsenu stolicy", flag na kijach i świec dymnych. Chrobry wspierany przez Stilon Gorzów (30) i Unię Leszno (14).

GKS Bełchatów - Elana Toruń (150).
Gospodarze zaprezentowali sektorówkę "GKSB" z czaszką, flagi na kijach i transparent "Semper Fidelis". Elanowcy zaprezentowali pasy materiału, flagi na kijach, transparent "Kto szanuje brata swego, trwać będzie w światłości", a całość podświetlili pirotechniką. Elana wspierana na tym wyjeździe przez Widzew (30).

Orzeł Przeworsk - Karpaty Krosno (101).
Karpaty wspierane na tym wyjeździe przez Polonię (40).

KSZO Ostrowiec - Wisła Sandomierz (77).
Przyjezdni z dwiema flagami, zajęli miejsca razem z gospodarzami.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Hutnik Kraków (60).
Lechia Sędziszów - Wisłoka Dębica (41).
Stal Gorzyce - Igloopol Dębica (20).
Świt Skolwin Szczecin - KKS Kalisz (9).

ŁKS Łomża - Broń Radom (0).
Gospodarzy w młynie ok. 70 z oprawą składającą się z mini sektorówki i pasów materiału. Kibice Broni, mimo zapowiedzi, do Łomży nie przyjechali.


Wyjazd tygodnia: 3500 widzewiaków w Chorzowie
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Cracovia na meczu z Górnikiem Zabrze:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Miedzią Legnica:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


ŁKS Łomża na meczu z Bronią Radom:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:

GKS Tychy na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


GKS Bełchatów na meczu z Elaną Toruń:Elana Toruń na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:
Ruch Chorzów na meczu z Widzewem Łódź:
Radomiak Radom na meczu z Pogonią Siedlce:


Hetman Zamość na meczu z Ładą Biłgoraj:


Pogoń Lębork na meczu z Gryfem Słupsk:


Siarka Tarnobrzeg na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Juri - 25.10.2018 / 11:55, *..centertel.pl

Kamieniarze,ścieżki zdrowia,psy w pociągu z gazem i pałowanie. Wchodzisz do wc,wpuszczają gaz,wychodzisz i pałą przez głowę. Do tego atrakcję w rejsówkach z obcymi ekipami. U nas w Wawie z każdego autobusu wyciągali po meczu i pałowanie.
Widok przewróconych suk. Kiedyś norma.

odpowiedz
Nawro - 25.10.2018 / 11:12, *..centertel.pl

Nie jestem wyjazdowiczem ale że 3 razy byłem w łodzi w latach80 i potwierdzam lubią porzuca sm.iac mi się teraz chce jak po godzinnym ostrzałe uchylalem się przed nadlatujacymi ptakami

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.10.2018 / 15:03, *..play-internet.pl

Zibi-ja wraz z kilkunastoma chłopakami zaliczyliśmy wtedy mendownie w Koluszkach,przechodząc,a właściwie przebiegają przez tzw ścieżkę zdrowia na dworcu.Widzewa w parku naprzeciwko było od groma i naprawdę mieliśmy furę szczęścia, że poza spieciem przy peronach nic poważnego się nie wydarzyło.A co do czasów obecnych,to nie umniejszając nikomu,ale pewnie z 75%ekipy teraz jeżdżące j na przejazdy po takich atrakcjach wyjazdowych jak w lodzi,czy Katowicach,że o Poznaniu nie wspomne dało by sobie spokój z wyjazdami,bo mogłoby zabraknąć im odwagi.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.10.2018 / 14:27, *..play-internet.pl

Wsiąść do pociągu,byle do lodzi........

odpowiedz
@Lech Poznań - 24.10.2018 / 13:58, *..unknown.vectranet.pl

Może człowiek z racji wieku inaczej postrzegał te sprawy? Ale faktycznie, wtedy przychodziło się na trybuny (dwie godziny przed meczem) i widziało te same "mordy". Nie było Internetu, FB, dwustu kanałów w TV. Był rower i piłka nożna :-)

odpowiedz
Barti do Legia Forever - 24.10.2018 / 12:18, *..202

Legia Forever :100% racji , mecze z widzewem to były mecz pelne nienawiści jak np.... palestyna z izraelem :) trybuny były już zapełnione na 2h przed meczem, spiewy, pojazdy z jednej i drugiej strony....miazga. Co do wyjazdów na rts ....masz racje....atrakcje non stop....na jednym widziałem nawet typów na naszej trybunie w kaskach od motorów.....pełne 90 min non stop kamienie.....dodam jeszcze ze sektor dla gości na stadionie widzewa był " ulokowany " ....na zasadzie " między młotem a kowadłem " z jednej strony rts i z drugiej strony rts.....:) Myslę, że nowe pokolenie nigdy nie przezyje takich wyjazdów....

odpowiedz
Juri - 24.10.2018 / 11:38, *..centertel.pl

Będzie taki wynik nasz w Sosnowcu na meczu przyjaźni ,jak Widzewa w Chorzowie?

odpowiedz
Lech Poznań - 24.10.2018 / 11:00, *..icpnet.pl

Jako Kibol Lecha, najlepiej wspominam lata 90 i tak juz zostanie....nawet zdecydowanie lepiej było na "starym" stadionie, przychodząc na dany sektor...te same ryje, uśmiechy, powitania...A dzis...popcorn, kiełbasa i dokoła ludzie bez barw......A do kolegi "L"....moim zdaniem nie ma szans na wychowanie kolejnych pokoleń skoro nasza piłka klubowa i reprezentacja....to mniej niż gów......O ile jeszcze od czasu do czasu Repa się broni jakiś małym sukcesem to polskie kluby = kupa mułu. My za dzieciaka poza kumplami i dwoma kanałami w TV nic nie mieliśmy, to dla nas nawet wtedy piłka była jak druga religia, człowiek żył cały tydzień meczami i byle do następnego weekendu. Dziś....masz miliard innych możliwości i atrakcji....

odpowiedz
kula - 24.10.2018 / 09:41, *..centertel.pl

Broń Radom zaliczyła do tej pory wszystkie wyjazdy .... nie pisaliście o nich nic przez ostatnie 3 czy 4 kolejki. Broniarze nie pojechali do Łomży bo po raz kolejny przewoźnik odmówił im autokaru - od razu napisaliście 0.

odpowiedz
L do Darek - 24.10.2018 / 09:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Potrzebny jest jakiś konkretny plan na wychowanie nowego pokolenia bo na razie to nie wygląda za dobrze. Sam jestem młody wiec widzę to wszystko. O ile ja czuje się fanatykiem to takich jak ja jest garstka. Każdy żyje w jakiejś fikcyjnej internetowej rzeczywistości....

odpowiedz
Zlb82 - 24.10.2018 / 08:23, *..116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Forever LEGIA! Sto procent racji.To były czasy!Zapomniales jeszcze dodać słynne szpalery policyjne zaraz po meczu i panienki z pisania po dworcu,wrzucanie gazu do przedziału.Pamietam jak Nas kilkunastu psy w Koluszkach wyrzucily z pociągu.Gdyby ktoś nie zaciagnal recznego to cienko byśmy mieli hehehe.A tak skaczylo sie awantura z wąsami na dworcu.Dzialo sie!!!Pozdro!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.10.2018 / 21:41, *..play-internet.pl

WH-Legia-widzew to były mecze.Trybuny,mimo że nie przychodziło na Legie po 20 tyś ludzi aż kipialy z nienawiści do łodzian.Starcia pod kasami z widzewiakami,rzucanie racami w ich sektory,oraz testosteron,którego teraz tak bardzo brakuje.Qrwa-wspaniale czasy.A wyjazdy do lodzi-kto wtedy nie był,ten nie wie,co to są wyjazdy.Trzeba było naprawdę mieć cojones,żeby do nich pojechać.Najpierw kamieniarze w Skierkach,potem w Koluszkach(słynna kladka),potem przez cały mecz w nasz sektor tony gruzu,mnóstwo głów porozbijanych,potem powrót na dworzec,oczywiście w asyście kamieniarzy,potem Koluszki i kamienie,następnie Skierki I kamieniarze w akcji a na koniec.....na Centralnym bicie od milicji.Teraz to są przejazdy,a nie wyjazdy.....Z fartem.

odpowiedz
WH - 23.10.2018 / 21:07, *..132.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dużo bym dał teraz za mecz Legia - widzew... co jak co, ale nie wierzę żebyśmy osiągali takie liczby gdyby to NaS zdegradowano.

odpowiedz
kokot - 23.10.2018 / 21:05, *..149.ipv4.supernova.orange.pl

Piłkarze Górnika przypomnieli sobie rozmowę przed pamiętnym meczem z Lechem i teraz oddają punkty wszystkim po kolei ;)

odpowiedz
Do Darek - 23.10.2018 / 20:43, *..centertel.pl

Tak się wychowuje młodzież w kraju ze pierwsze co robią to wyjeżdżają z kraju. Pozatym nie oszukujmy się pokolenie smartphone wszystko ma w telefonie to po co coś robić. Nawet u nas na Legii spójrzmy jak to wygląda od pewnego czasu, cały czas mistrz a nie pamiętam kiedy ostatnio był komplet.

odpowiedz
ding - 23.10.2018 / 20:40, *..dynamic.chello.pl

a jeszcze niedawno podnoszono hasło "10% pojemności stadionu na sektor gości"

odpowiedz
Darek - 23.10.2018 / 19:09, *..dynamic.chello.pl

Wygląda na to ze kibole wymieraja jak dinozaury.Mlyny niektorych ekip wygladaja wrecz smiesznie.Wyjazdy tez nie lepsze.Niektore ekipy w jednego busa wchodza.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.