Projekt ośrodka Akademiii Piłkarskiej Legii - fot. Estudio Lamela
REKLAMA

Budowa ośrodka akademii ruszy po zimie

Woytek, źródło: Legionisci.com

Pod koniec września wyłoniony miał zostać generalny wykonawca ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii, który ma powstać w gminie Grodzisk Mazowiecki. Pierwotny plan klubu zakładał, że budowa ruszy jeszcze tej jesieni. Niestety termin rozpoczęcia prac został przesunięty, ale jak zapewniają przedstawiciele Legii nadal trwają prace nad tym projektem.

- Procedura przetargowa wydłuża się, ale nie jest w żaden sposób unieważniona czy zakończona - cały czas trwa. Obecnie prowadzimy dialog techniczny z firmami. Zakładamy, że przetarg zakończymy w tym roku i wyłonimy firmę, która będzie wykonawcą ośrodka - powiedział nam Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii.

- Prace rozpoczną się wiosną. W zależności od warunków pogodowych będzie to marzec lub kwiecień - zapewnia Zahorski.

Koszt powstania ośrodka szacowany jest na ok. 60 mln zł. Na ten cel klub organizuje finansowanie zewnętrzne. Dodatkowo rok temu Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wsparcie to wyniesie 11 mln zł i jest rozłożone na 4 lata (w 2017 r.: 100 tys. zł, w 2018 r.: 1,3 mln. zł, w 2019 r.: 6 mln zł, w 2020 r.: 3,6 mln zł). Kolejny 1 mln złotych na wyposażenie centrum badawczo-rozwojowego APL uzyska z Ministerstwa Rozwoju.

Sama budowa ma trwać ok. 13 miesięcy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Screen - 19.10.2018 / 11:22, *..dynamic.chello.pl

Fajny ten Zahorski. W kwietniu mówił "Od kilku miesięcy prowadzimy rozeznanie rynku. Przetarg powinniśmy rozstrzygnąć w przeciągu ok. trzech miesięcy, czyli latem. Do końca sierpnia, początku września zamierzamy rozpocząć budowę."

odpowiedz
Wanaś - 19.10.2018 / 11:18, *..64.ipv4.supernova.orange.pl

Nie mam nic przeciwko braciom z Grodziska ale wolałbym żeby Akademia była w Sulejówku. Niestety barany z UG w Sulejówku tego nie chciały. Żałuję.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 18.10.2018 / 01:32, *..dab.02.net

To dobrze ,bo jak budować to majlepszy ośrodek na świecie i zainwestować 120 baniek! a nie 60,design I concept futurystyczny że turyści odwiedzajácy Polske mogliby w wyznaczonym czasie zwiedzać I podziwiać dzieło sztuki I sportu! Zwariowane?! Nie realne!

odpowiedz
Ja - 17.10.2018 / 20:00, *..play-internet.pl

Uwierzę jak zobaczę koparki

odpowiedz
Kami(L)a - 17.10.2018 / 18:08, *..pl

"Budowa ośrodka akademii ruszy po zimie"

Ale chodzi o tą najbliższą zimę?? Czy bliżej nieokreśloną z przyszłości??

odpowiedz
C - 17.10.2018 / 16:07, *..dynamic.gprs.plus.pl

Po której zimie?

odpowiedz
Raf - 17.10.2018 / 11:53, *..play-internet.pl

Oby tylko autorzy wypowiedzi mieli na myśli najbliższą zimę. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę koparek...

odpowiedz
oLaf - 17.10.2018 / 11:26, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

fajnie, że powstaje aczkolwiek odnoszę wrażenie, że mówimy o tym latami a końca (a właściwie : początku) nie widać... : (

odpowiedz
jarek - 17.10.2018 / 11:08, *..vnpt.vn

'Prace automatycznie rozpoczną się wiosną'

Moze automagicznie? Skoro prace same sie rozpoczna, to po co ten dialog z firmami?

odpowiedz
SEBO(L) - 17.10.2018 / 10:38, *..centertel.pl

@kaktus: A nie pomyślałeś,że 2 lata temu nie mieli terenów pod budowę ?

odpowiedz
kaktus - 17.10.2018 / 10:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

najgorszy moment na budowanie czegokolwiek. Ceny są z kosmosu bo roboty w budowlance jest w pełno i brakuje ludzi do pracy...
Jakby 2 lata temu wystartowali to by oszczędzili 15-20%...

odpowiedz