Projekt ośrodka Akademiii Piłkarskiej Legii - fot. Estudio Lamela

Budowa ośrodka akademii ruszy po zimie

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pod koniec września wyłoniony miał zostać generalny wykonawca ośrodka Akademii Piłkarskiej Legii, który ma powstać w gminie Grodzisk Mazowiecki. Pierwotny plan klubu zakładał, że budowa ruszy jeszcze tej jesieni. Niestety termin rozpoczęcia prac został przesunięty, ale jak zapewniają przedstawiciele Legii nadal trwają prace nad tym projektem.

- Procedura przetargowa wydłuża się, ale nie jest w żaden sposób unieważniona czy zakończona - cały czas trwa. Obecnie prowadzimy dialog techniczny z firmami. Zakładamy, że przetarg zakończymy w tym roku i wyłonimy firmę, która będzie wykonawcą ośrodka - powiedział nam Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii.

- Prace rozpoczną się wiosną. W zależności od warunków pogodowych będzie to marzec lub kwiecień - zapewnia Zahorski.

Koszt powstania ośrodka szacowany jest na ok. 60 mln zł. Na ten cel klub organizuje finansowanie zewnętrzne. Dodatkowo rok temu Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wsparcie to wyniesie 11 mln zł i jest rozłożone na 4 lata (w 2017 r.: 100 tys. zł, w 2018 r.: 1,3 mln. zł, w 2019 r.: 6 mln zł, w 2020 r.: 3,6 mln zł). Kolejny 1 mln złotych na wyposażenie centrum badawczo-rozwojowego APL uzyska z Ministerstwa Rozwoju.

Sama budowa ma trwać ok. 13 miesięcy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.