fot. Jakub Kwietko / rokoder.pl
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa może zapłacić za nazwę stadionu

Będzie Warsaw Arena?

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek Komisja Sportu i Rekreacji i Turystyki przyjęła pozytywne stanowisko w sprawie nadania nazwy "Warsaw Arena" stadionowi miejskiemu przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Wniosek został skierowany na trwającą właśnie 75. sesję Rady m. st. Warszawy.

W głosowaniu radni nie zgodzili się jednak na włączenie go do dzisiejszego porządku obrad. Nie można jednak wykluczyć, że przed końcem sesji jeszcze taka próba może zostać podjęta, ale najprawdopodobniej temat wróci dopiero po wyborach.

Według naszych informacji nowa nazwa stadionu ma być elementem współpracy stołecznego klubu z miastem. Legia - udostępniając ewentualnie nazwę obiektu - liczy na zniesienie czynszu, który rocznie wynosi ponad 4,6 mln zł. Dodatkowo w grze jest podatek od nieruchomości, który przez ostatnie lata był kością niezgody między klubem a dzielnicą Warszawa Śródmieście. Rocznie klub wpłaca do miejskiej kasy z tego tytułu 1,5 mln zł.

W sierpniu tego roku radni podjęli uchwałę zwalniającą z podatku od nieruchomości w ramach pomocy operacyjnej na infrastrukturę sportową, ale będzie ona obowiązywała krótko. Wejdzie życie od 1 stycznia 2019 a zwolnienia przysługiwać będą do 31 grudnia 2020 roku. To oznacza, że warszawskie kluby sportowe nie zapłacą podatku od nieruchomości za lata 2019-2020.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.