Tomasz Okulicki - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze wtorkowe i czwartkowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podczas gdy 4 legionistów i gracz Escoli Varsovia występowali w meczu kadry U16, ich rówieśnicy zmierzyli się na Tarchominie w meczu Ekstraligi U16. Po zaciętym boju padł wynik 1-1, po strzałach Gracjana Grota dla Escoli oraz Kajetana Staniszewskiego dla Legii. Z kolei w spotkaniu I ligi mazowieckiej Legia pokonała na wyjeździe 5-1 STF Championa Warszawa. Mimo wysokiego wyniku emocji nie brakowało, zwłaszcza przed przerwą, gdy gospodarze przez pewien czas nawet prowadzili.Po bardzo ciekawym i trudnym pojedynku, powody do zadowolenia mają gracze Legii U13, która mierzyła się z wiceliderem - Zniczem Pruszków

Escola Varsovia 06 1-1 (0-0) Legia U16
1-0 43 min. Gracjan Grot
1-1 70 min. Kajetan Staniszewski (as. Jakub Kwiatkowski)

Legia: Jakub Kowynia - Marcel Miszka, Filip Szewczyk, Arkadiusz Ziarko (65' Patryk Bek [04]) - Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid, Bartosz Wicenciak (50' Dominik Krajewski) - Hubert Derlatka (Kpt), Patryk Pierzak, Kajetan Staniszewski, Marcel Niesłuchowski (41' Jakub Kwiatkowski)
Trener: Tomasz Kycko

Można powiedzieć, że obie drużyny przystąpiły do meczu z niemałym wzajemnym respektem, biorąc po uwagę mocne składy obu zespołów (gracze występujący w reprezentacji U-16 najczęściej grali jednak w zespole U17). Doświadczenie dotychczasowych spotkań uczyło, że stworzyć okazję nie będzie łatwo, a każdy błąd może zostać bezlitośnie wykorzystany. Gra otworzyła się nieco po przerwie, w szczególności po golu dla Escoli zdobytym przez Gracjana Grota po nie do końca szczęśliwej próbie wybicia piłki z pola karnego Legii. Legioniści panowali mimo wszystko nad nerwami (bardziej niż w niedawnym meczu z Ząbkovią), dążyli do wyrównania i osiągnęli swój cel, gdy po ładnej wrzutce z prawej strony autorstwa Jakub Kwiatkowskiego (który dał bardzo dobrą zmianę) gola na 1-1 zdobył Kajetan Staniszewski, dla którego była to siódma bramka w tej lidze.
Wynik nie krzywdzi żadnej ze stron, ale pozwala Escoli utrzymać prowadzenie w tabeli mazowieckiej Ekstraligi U16.

STF Champion Warszawa 1-5 (1-2) Legia U14
1-0 5 min. (rzut wolny)
1-1 12 min. Lucio Ceci b.a.
2-1 32 min. Lucio Ceci (as. Filip Składowski)
3-1 36 min. Oskar Lachowicz (as. Filip Składowski)
4-1 39 min. gol samobójczy po akcji Ceciego
5-1 66 min. Tomasz Walczak b.a.

Legia: Jakub Murawski - Sebastian Wysocki, Igor Szostek, Michał Wojciechowski - Oskar Lachowicz, Wiktor Kaiuk, Filip Zwoliński, Milan Bazler, Lucio Ceci, Tomasz Walczak, Filip Składowski; Filip Borowski, Bartosz Mikołajczyk, Szymon Gaj, Benedykt Piotrowski.
Trener: Dariusz Rolak

We wtorek legioniści rozegrali awansem mecz 14. kolejki I ligi mazowieckiej. Rozgrywany w Baniosze rewanż z Championem miał tym razem ciekawszy i bardziej zacięty przebieg niż pierwsze spotkanie. Spotkanie było też okazją do przećwiczenia (w I połowie) ustawienia z trójką obrońców. Jak z każdą nowością, parę razy nie wszystko zagrało jak trzeba i gospodarze przedostali się w pobliże bramki strzeżonej przez Jakuba Murawskiego. Po jednym z rajdów i faulu, arbiter podyktował rzut wolny, który gospodarze zamienili na gola. Oprócz tego stworzyli sobie dwie inne okazje, ale inicjatywę zaczęli przejmować legioniści, którzy jeszcze przed przerwą, po 2 trafieniach Lucio Ceciego, odzyskali prowadzenie. Po przerwie na boisku stopniowo pojawili się gracze ograni w kadrze Mazowsza, a Legia uzyskała przewagę fizyczną nad gospodarzami (którzy dysponują zawodnikami o bodaj najniższym przeciętnie wzroście w lidze), nieco bardziej zabezpieczyła tyły (grając już czwórką obrońców), ale dzięki jakości w rozegraniu była w stanie utrzymać, a nawet powiększyć efektywność w grze ofensywnej. Podopieczni Dariusza Rolaka szybko zdobyli 2 gole (Oskar Lachowicz po akcji z Filipem Składowskim oraz trafienie samobójcze), a w końcówce wynik ustalił Tomasz Walczak (który w ostatnich dniach po raz kolejny uzyskał powołanie do reprezentacji Polski U14).

Legia U13 - Znicz Pruszków 06

Strzały [10-60'](celne): Legia 8 (6) - Znicz 18 (10)

Legia: Aleksander Mickielewicz - Rafał Boczoń, Wojciech Gan, Jakub Trzaskowski - Maciej Złotkowski, Maciej Saletra (Kpt), Piotr Żołeyński, Jakub Żewłakow, Karol Kosiorek, Oskar Jenner, Jakub Chodkowski, Igor Rosa
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Jakub Renosik

Po niezbyt udanym meczu w Pruszkowie, spotkanie przy Łazienkowskiej było okazją do rewanżu w pojedynku z silną drużyną Znicza. Mecze tych dwóch zespołów oraz Escoli są ozdobą rozgrywek U13 i aż szkoda, że - o ile bieżący podział na dwie grupy w ramach I ligi okręgu warszawskiego zostanie utrzymany - tylko dwie z nich awansują po rundzie wiosennej do Ekstraligi U14. Pierwsze minuty należały bardziej do Legii, a akcje Złotkowskiego czy Kosiorka mogły się podobać i przyniosły w końcu zamierzony efekt. Goście spróbowali przejąć inicjatywę w ostatnich minutach I odsłony - najpierw groźnie uderzał Banaszek, a następnie akcje zespołową wykończył Melich. Tuż przed przerwą kibice mogli oklaskiwać z kolei bardzo ładny strzał Piotra Żołyńskiego z ostrego kąta. Po pierwszej połowie zatem można było mówić, że "nie taki diabeł straszny", niemniej tuż po przerwie po akcji Cielocha to goście mieli powody do zadowolenia. Na szczęście legioniści po raz kolejny zareagowali bardzo szybko i postawili na swoim już w 37. minucie, po stałym fragmencie gry. Kolejne minuty to rosnący napór Znicza (6 dobrych okazji bramkowych i interwencjach Gana, Mickielewicza czy Złotkowskiego) przerywany dość licznymi kontrakcjami Legii - w decydujących momentach brakowało jednak dokładności, a jedno z trafień zostało uzyskane już po odgwizdaniu spalonego. Po końcówce trzymającej w napięciu sędzia zakończył mecz. Legioniści mieli znacznie weselsze miny niż po meczu w Pruszkowie, prezentując niezłą, choć jeszcze nie do końca równą grę, ale i gracze Znicza rozegrali naprawdę dobry mecz, szybko operowali piłką, a po przerwie parokrotnie byli bliscy zdobycia kolejnych goli.