Legia Warszawa - King Szczecin - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu z Kingiem Szczecin

Redakcja, źródło: Legia Warszawa Sekcja Koszykówki - Wiadomość archiwalna

W niedzielę o godzinie 17:00 Legia Warszawa podejmie na własnym parkiecie zespół Kinga Szczecin. Legia w dwóch ostatnich meczach prezentowała się nieźle przez co najmniej 30 minut, ale kończyła je bez wygranej. Teraz na Bemowo przyjeżdża faworyzowany King Szczecin, a legioniści zrobią wszystko, żeby, pomimo braków kadrowych, zwyciężyć przed własną publicznością.

O budowaniu kadry szczecińskiego zespołu decydował głównie trener Budzinauskas, który z powodów zdrowotnych musiał opuścić drużynę przed rozpoczęciem sezonu. W roli pierwszego szkoleniowca zastąpił go Łukasz Biela. W pierwszych meczach King prezentował się naprawdę dobrze. Okazałe wygrane ze Spójnią (+31) oraz Rosą (+21) może nie były zaskoczeniem, ale doskonała postawa w wyjazdowym meczu z Anwilem już tak. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli po niezwykle emocjonującym spotkaniu 86-82, ale mecz ten potwierdził wysokie aspiracje Kinga, który ma szanse powalczyć w obecnych rozgrywkach o medale.

Jedna ze zmian kadrowych przed obecnym sezonem miała miejsce na niezwykle ważnej pozycji - rozgrywającego. Sebastian Kowalczyk odszedł ze Szczecina, przenosząc się do Legii. W Kingu jego miejsce zajął Jakub Schenk. Rywalizacja dwóch młodych polskich "jedynek" będzie z pewnością bardzo ciekawa. King bez wątpienia może mieć w niedzielę przewagę w strefie podkoszowej - w dużej mierze spowodowaną problemami zdrowotnymi legionistów. Najpierw w Lublinie żebro złamał Keanu Pinder, a w Gdyni poważnej kontuzji dłoni doznał Adam Linowski. Trener Spasev ma więc do dyspozycji jedynie Rusłana Patiejewa, Patryka Nowerskiego oraz Michała Kołodzieja. Najważniejsze będzie więc utrzymanie bezpiecznej liczby przewinień przez naszych podkoszowych.

Legioniści w trzech pierwszych meczach nieźle prezentowali się w obronie, z czego zadowolony był trener Spasev. Właśnie twarda defensywa będzie ważna w rywalizacji z dysponującą sporą siłą w ataku drużyną Kinga. Najskuteczniejszym graczem Kinga jest Paweł Kikowski, ale uwagę należy także zwrócić na Taurasa Jogelę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.