fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Wyjazd

Relacja z trybun: Gdzie są flagi Jagi?

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Długo trzeba było czekać na to, aż Jagiellonia wpuści kibiców Legii na swój stadion. W końcu po siedmiu latach od ostatniej wizyty, po dwóch ostatnich pobytach na przystadionowym parkingu, udało się wejść na sektor gości. Na nic się zdało utrudnianie życia kibicom ze stolicy i wymysły białostoczan - tego dnia spłonęły dwie żółto-czerwone flagi.

Jeden z najbliższych wyjazdów zajął naprawdę sporo czasu. Wymysły działaczy Jagiellonii są nam dobrze znane, więc do celu dojechaliśmy z bezpiecznym - wydawało się zapasem czasu. Pociąg specjalny wyjechał o 13:15 z dworca Warszawa Wschodnia - ponad siedem godzin przed meczem. Po 2,5h jazdy dotarliśmy do Niewodnicy, gdzie w pobliżu dobrze znanej polany z czołgiem zapakowano nas do siedmiu podstawionych autobusów, którymi następnie przewieziono na przystadionowy parking. Na miejscu byliśmy kilka minut po godzinie 16. Jako, że mecz rozpoczynał się o 20:30, wydawało się, że cała grupa bez problemów zajmie miejsca w sektorze gości - oczywiście, o ile miejscowi znowu nie wymyślą jakichś idiotyzmów. Mając dobrze w pamięci próby rozcinania legijnych flag i szukania w nich zaszytych płócien Jagiellonii... można było spodziewać się wszystkiego.

Kiedy na Podlasie przyjeżdżają legioniści, panują wyjątkowe zwyczaje. Nasza ponad 700-osobowa grupa wchodziła na stadion przez 5 godzin(!). Każda z osób musiała najpierw zostać oznaczona na liście przez jedną z dwóch osób umiejących czytać, a następnie - tylko dla wybranych - przygotowane było stanowisko z alkomatem, po czym każdy trafiał do specjalnego namiotu. W nim znajdowały się trzy stanowiska, na których następowała tak zwana kontrola osobista. Kurtki, bluzy, buty i skarpetki należało ściągnąć, a jeśli w nich ochroniarze nie znaleźli niczego, przystępowali do swojej ulubionej czynności, czyli macania po jajach.

Należy podkreślić, że pomimo prowokacji, jakich dopuszczali się ochroniarze oraz wpuszczania w żółwim tempie, przy wejściu było nad wyraz spokojnie. W momencie rozpoczęcia meczu, czyli po ponad czterech godzinach od rozpoczęcia wpuszczania, na trybunach było niewiele ponad 500 osób ze stolicy. Tego dnia wszyscy ubrani byli na czarno. Skandowaliśmy dwukrotnie jedynie "Hej k... wpuśćcie kibiców", po czym zajęliśmy miejsca na sektorze i nie prowadziliśmy dopingu do czasu wpuszczenia całej naszej grupy. Osobliwe, że w czasie skandowania tego hasła kibice Jagiellonii woleli ubliżać przyjezdnym, miast wesprzeć ich choćby werbalnie w geście zwyczajowej kibicowskiej solidarności.

Miejscowi przybyli na stadion w blisko 17 tysięcy, czyli zaledwie o 10 tys. liczniej niż na rozgrywane przed tygodniem spotkanie w myśl hasła "Przyszliście chamy, dlatego że my tu gramy". Już w pierwszej minucie gospodarze mieli powody do radości po bramce strzelonej po rzucie rożnym. Doping miejscowych na niezłym poziomie, ale pomijając przedmeczowe "zabawy ze spikerem", prowadzony jedynie przez młyn - pozostałe trybuny w ogóle się do niego nie włączały.

W trakcie meczu wchodzenie na sektor gości zostało jeszcze bardziej "usprawnione". Białostoczanie w tym celu zlikwidowali dwa stanowiska kontroli osobistej i "macania" dokonywała już tylko jedna osoba. Oczywiście wpłynęło to na przepustowość. Ostatecznie, pomimo posiadania biletów, nie wpuszczono około 130 osób. W przerwie meczu cała nasza grupa udała się na promenadę, a zaraz na początku drugiej połowy wróciliśmy na sektor, prezentując to, czego od kilku lat tak uparcie poszukują wszyscy białostoczanie. Na pleksi sektora gości wywieszone zostały dwie flagi - "FC Hajnówka" oraz "The best fans Białystok", które po chwili zapłonęły. "Gdzie są flagi, k... Jagi?!" - skandowali legioniści.



Kiedy dwa kolejne białostockie płótna kończyły swój żywot, w młynie Jagiellonii zniknęły wszystkie flagi i rozciągnięta została sektorówka z "J". Chwilę później grupa osób w czerwonych kominiarkach próbowała sforsować ogrodzenie dzielące młyn od trybuny prostej, co ostatecznie nie udało się. Z sektora rodzinnego na bufor udało się wybiec jedynie dwóm osobom, które po dobiegnięciu do płotu, zmuszone były do odwrotu, bowiem już na buforze zameldowała się policja. Ta już przed meczem była w pogotowiu, zajmując miejsca pod tą właśnie trybuną. Jeden z fanów Jagiellonii został zatrzymany.



Jeśli chodzi o doping, to zdecydowanie dominowały hasła pod adresem miejscowych - "Lamusy roku, to Jaga z Białegostoku", "Gdzie są flagi k... Jagi", "Ch..., dupa, cipa - to Jagiellonii ekipa", czy "Hej k..., gdzie macie flagi?". Miejscowi nie bardzo mieli pomysł na odpowiedź, więc koncentrowali się na własnym dopingu. "Żółto-czerwone, to barwy niezwyciężone" - śpiewali. Nie przemyślawszy, że chwilę później usłyszą w odpowiedzi "Żółto-czerwone, te barwy będą palone". Raz po raz spiker przypominał o zakazie używania wulgaryzmów - jakby to cokolwiek miało zmienić.

W końcówce meczu ruszyliśmy z dopingiem dla Legii, widząc że piłkarze robią wszystko, by doprowadzić do wyrównania. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - śpiewaliśmy przez kilka minut na niezłym poziomie. I w ostatniej minucie nasi gracze, ku uciesze ubranej na czarno grupy fanatyków, doprowadzili do remisu. Po zakończeniu spotkania zaśpiewaliśmy pod adresem piłkarzy "Legia walcząca do końca", po czym czekaliśmy na wyjście z sektora. To zgodnie z zapewnieniami spikera miało nastąpić 30 minut po meczu. Zanim jednak do tego doszło, miały miejsce "psie manewry" na tyłach naszego sektora oraz parkingu. Policja zaatakowała jedną z leżących na parkingu toreb z jakimiś szmatami, w której jak chyba wierzyli miały się znajdować kolejne flagi Jagiellonii. Przy okazji tego zupełnie niespodziewanego ataku, zagazowano oczekującą na koniec pozostającą na zamkniętym parkingu spotkania grupę niewpuszczonych kibiców. Niektórzy musieli skorzystać z pomocy lekarskiej a kilku zostało zatrzymanych. Po kilku minutach torba wraz z powiniętymi kibicami powróciła, a mundurowi geniusze mieli dość nietęgie miny.

Wejście na stadion było rekordowo długie (gorzej było chyba jedynie w Neapolu), ale okazało się, że i przy wyjściu nie obejdzie się bez utrudnień. Służby przygotowały szpaler, a po jakimś czasie minimalnie uchylone zostały bramy prowadzące na parking i rozpoczęło się wypuszczanie po jednej osobie całej przyjezdnej grupy. Każda z osób była nagrywana - jakby nie wystarczyły im nagrania robione przy wejściu na stadion, a selekcjonerzy szukali jakichś znaków szczególnych na czarnych kurtkach kibiców. Kilkanaście osób zostało wytypowanych do bardziej szczegółowych kontroli, ale ostatecznie nikogo nie zatrzymano. Około północy na parking wjechały autobusy, którymi zostaliśmy przewiezieni do Niewodnicy, a następnie ruszyliśmy w stronę stolicy. W Warszawie zameldowaliśmy się po godzinie trzeciej nad ranem.

Za tydzień przy Łazienkowskiej mecz z Górnikiem, na który zabrzanie wybierają się pociągiem specjalnym.

P.S. Zabawne, ilu mędrców w przeróżnych tweetach i innych "krwawych" medialnych nowinach o których jako nieobecni na miejscu nie mają prawa niczego wiedzieć, donosi o porzuconych przed wejściem mitycznych kastetach, wyimaginowanych stadionowych skrytkach pod umywalkami otwieranych szpikulcami, drutem czy kluczem imbusowym. Pojawiły się nawet absurdalne głosy o współpracy z ochroną. Taka narracja, wobec upokorzeń jakich od owej ochrony doznała przyjezdna grupa kibiców Legii, świadczy raczej o umysłowej aberracji autorów. W powrotnej drodze jednoznacznie komentowano wydarzenia z Białegostoku: z punktu widzenia kibicowskiego rzemiosła zrobiliśmy co do nas należało.

Frekwencja: 16 862
Kibiców gości: 770
Flagi gości: 0

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
@@michu - 30.10.2018 / 23:21, *..centertel.pl

No wlasnie sprawdz. Podaj frekwencję i druzyny z jakimi gralismy przy Ł3. Potem wspilbie wyciagniemy wnioski.

odpowiedz
@ @Michu - 30.10.2018 19:14:49, *.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl - 30.10.2018 / 22:37, *..centertel.pl

No wlasnie sprawdz...
I przytocz przeciwnika, date, godzine i jak chcesz to i wynik i podaj frekwencję na Ł3...

odpowiedz
@Michu - 30.10.2018 / 19:14, *..197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

sprawdz najpierw w calej ekstraklasie na przestrzenii np ostatniej dekady na meczach z jakim przeciwnikiem najbardziej zapelniaja sie stadiony, a potem dorabiaj teorie ;) moze zalapiesz sens przyspiewki

odpowiedz
JANUSZ - 30.10.2018 / 15:12, *..236

JAK WNIEŚLI TE FLAGI? PYTAM POWAŻNIE

odpowiedz
HOL - 29.10.2018 / 22:01, *..12-1.cable.virginm.net

Świetna robota. Moje gratulacje za piękne utarcie nosa żuberkom!

odpowiedz
Do Zlb82 - 29.10.2018 / 17:28, *..202

My mieliśmy flagę machajkę, do kija. Oryginał wisiał u nich - nie został zdobyty podczas sławnej akcji.

odpowiedz
Wieśniak - 29.10.2018 / 17:24, *..152

Numer lepszy niż ta kokaina w podgrzybkach w serialu Zmiennicy ;)

odpowiedz
KO - 29.10.2018 / 15:14, *..82

szacun...

odpowiedz
Michu - 29.10.2018 / 08:25, *..dynamic.chello.pl

"Przyszliscie chamy bo my tu gramy"

A teraz ostatnie nasze czrery mecze na Łazienkowskiej:

Z Wisłą Płock - 11232
Lech P - 22731
Arka G - 14849
Wisla Krakow - 22610

Autor tylko delikatnie sugeruje ze tez jestesmy chamami...

odpowiedz
Zlb82 - 29.10.2018 / 08:17, *..62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co już miało być napisane na temat szmat jagi zostalo napisane!!!Brawo!!!A zauwazyliscie że te pajace bez kszty honoru w swoim mlynie mieli flagę The best ...a ta flaga plonela u Nas!!!Ale kur...wstyd!!!Takiego nr.jeszcze nie widziala cala kibicowska Polska.LEGIA MISTRZ!

odpowiedz
Phoenix(L)k - 29.10.2018 / 07:28, *..226

@ (L)-(L):
Obowiązuje... chyba, że dotyczy to meczu zgaga - Legia...

odpowiedz
Radek - 29.10.2018 / 00:23, *..45.domynet.pl

No i to jest prawdziwa "relacja z trybun" .
Zamiast - zaśpiewaliśmy hymn z wiednia, ole ola, autobusy podstawili i do widzenia

odpowiedz
FWK - 28.10.2018 / 23:37, *..play-internet.pl

Ciekawe czy zajadali sie tym przysmakiem z tradycyjnie ugotowanymi ziemniakami na sypko.. Pieczonymi... Czy tez frytami... Pewnie sie tego nie dowiemy.

odpowiedz
FWK - 28.10.2018 / 23:28, *..play-internet.pl

Dobra kolejka. Akcja na podlasiu... Do tego leszczykowi tak smakowal paprykarz ze zydzewowi oddal 7 flag za ten przysmak

odpowiedz
Komar - 28.10.2018 / 23:15, *..dynamic.chello.pl

Na czarno to polonia myślę że taka ustawka była ,żeby nikogo nie namierzyli i dobrze ,akcja z flagami to naprawdę konkret .

odpowiedz
MP.J(L) - 28.10.2018 / 22:49, *..dynamic.chello.pl

Szacunek !!!

odpowiedz
@L - 28.10.2018 / 21:51, *..centertel.pl

Też tak uważam, na czarno jest kapitalnie, zdecydowanie lepiej niż na biało.

odpowiedz
arnold szwarceneger - 28.10.2018 / 21:09, *..centertel.pl

staszewski i jego tweety z chooya

odpowiedz
L - 28.10.2018 / 21:03, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Trzeba częściej robić wyjazdy pod hasłem wszyscy na czarno. Na sektorze wygląda to mega konkretnie.

odpowiedz
(L)-(L) - 28.10.2018 / 21:01, *..centertel.pl

Brawo! Brawo! Brawo!!!
Pytanie z innej beczki: Jakiś czas temu powstał przepis, który zobowiązywał kluby do wpuszczenia kibiców gości w odpowiednim czasie; nie wywiązanie się przez klub z tego obowiązku skutkowało opóźnieiem rozpoczęcia spotkania i pewnie jakimiś konsekwencjami finansowymi.
Z tego, co pamiętam, to nawet nieźle funkcjonowało. Czy ten przepis już nie obowiązuje?

odpowiedz
Jan - 28.10.2018 / 20:24, *..unknown.vectranet.pl

Jak oni wniesli te flagi????

odpowiedz
Władeczek - 28.10.2018 / 19:02, *..warszawa.vectranet.pl

Brawo! W telewizji było was dobrze słychać, ale nie pokazali jak się palą flagi k...y jagi. Jestem dumny, że jestem jednym z tak zacnego grona kibiców, którzy byli na Podlasiu.

odpowiedz
Aspirant - 28.10.2018 / 19:00, *..play-internet.pl

Flagi podrzucili wczesniej ludzie z Zaglebia albo Pogoni. Skryto je potem na stadionie. Jaga nic sie nie domyslila bo nie mysli.

odpowiedz
Artur - 28.10.2018 / 18:51, *..51

Dołączam się do 'ochow' i 'achow'. Naprawde podziw, szacun dla wszystkich wyjazdowiczów. Crème de la crème, absolutely awesome!!!
To już przeszło do legendy...

odpowiedz
MatiLegia - 28.10.2018 / 18:33, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

No i dobrze

odpowiedz
GS - 28.10.2018 / 18:23, *..3

Piękna ta relacja z trybun. Ludzie narzekali na na opis poprzednich relacji, ale ta jest super. Życzenie żeby po każdym meczu tak to się czytało :).

odpowiedz
112 - 28.10.2018 / 18:18, *..dynamic.chello.pl

Ogromny szacunek dla Was. To był majstersztyk

odpowiedz
Lukas - 28.10.2018 / 18:10, *..centertel.pl

Legijnii fanatycy, wytrawni przemytnicy.

odpowiedz
rob bandit - 28.10.2018 / 17:57, *..satfilm.com.pl

akcja kolejki,nikt Nas nie lubi,My Nienawidzimy wszystkich !!!FORZA LEGIA!!!podobno amica poznań traci 7 głównych flag na rzecz żts łódz...

odpowiedz
sopel - 28.10.2018 / 17:48, *..dynamic.chello.pl

szacun dla wyjazdowcow

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 28.10.2018 / 16:56, *..48.threembb.co.uk

..co trzeba bylo zrobic zostalo zrobione, przyslowiowy kolejny nudny dzien w biurze odfajkowany ;o)))

odpowiedz
Zimny - 28.10.2018 / 16:51, *..dynamic.mm.pl

do Karo(L): Myślisz, że te kurtki były kupione w sklepie odzieżowym? :P

odpowiedz
Dominosz - 28.10.2018 / 16:28, *..dynamic.gprs.plus.pl

Dawno temu na murze przy stacji PKP Wołomin-Słoneczna było napisane "jagielonnia klub nie mały 4 ku..y 2 pedały"

odpowiedz
zdzich - 28.10.2018 / 16:26, *..dynamic.gprs.plus.pl

wiem ale nie powiem

odpowiedz
LW1916 - 28.10.2018 / 15:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Po tym meczu wiem jedno dla kibiców Legii niemożliwe nie istnieje. Duma roz........ mnie!!! Szacun ogromny!!! THIS IS LEGIA!!!

odpowiedz
Krytykant_Zawodowiec - 28.10.2018 / 15:33, *..dynamic.chello.pl

Klub powinien zadbac o to by ich obowiazywaly takie same zasady wpuszczania u nas.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 28.10.2018 / 15:14, *..48

Akcja roku!

odpowiedz
Do.... - 28.10.2018 / 14:49, *..dynamic.gprs.plus.pl

Mysz jest w domu trenuje przed kolejnym wyjazdem

odpowiedz
Arek - 28.10.2018 / 14:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Coś pięknego. Że to wnieśliście przy takich kontrolach to jest kosmos. Pewnie te śmiecie teraz będą wymyślać wszystko, żeby Legii nie wpuścić przez 100 lat, ale warto było.

odpowiedz
legionis - 28.10.2018 / 14:10, *..centertel.pl

z fartem dla wszystkich wyjazdowiczów ! Jesteście -N-ajlep-S-i ! Jesteście -T-he -B-est !

odpowiedz
PPU - 28.10.2018 / 14:01, *..centertel.pl

Brawo. Jestem z Was dumny. Sraga na to zasługuje.

odpowiedz
Legiunia23 - 28.10.2018 / 14:00, *..static.ip.netia.com.pl

Brawo. Brawo. Brawo!!! Za pomysłowość, niezłomność!!! Jesteśmy NajLepsi. Duma rozpiera

odpowiedz
Daniel - 28.10.2018 / 13:59, *..static.ip.netia.com.pl

"Przyszliscie chamy bo my tu gramy"

Zabawne w kontekscie obecnosci kibicow na Ł3 podczas meczu z Wisłą K czy Lechem a np Cracovia czy nawet zagłębiem S.
Pokory troche...

odpowiedz
gLc - 28.10.2018 / 13:58, *..dynamic.chello.pl

konkretnie wygląda sektor L ubrany na czarno!!!

odpowiedz
Pio - 28.10.2018 / 13:41, *..adsl.inetia.pl

Akcja z flagami że były w naszym sektorze, nieważne kiedy , jak i przez kogo wniesione to mistrzostwo konspiracji pomysłowości i sprytu.BRAWO

odpowiedz
pablo - 28.10.2018 / 13:15, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Co tu dużo mówić, ten wyjazd przejdzie do legendy.
Dobrze było :)

odpowiedz
Karo(L) - 28.10.2018 / 13:13, *..warszawa.vectranet.pl

Jestem ciekaw jak nasi geniusze wniesli te flagi przy takich kontrolach:) szacun

odpowiedz
... - 28.10.2018 / 12:57, *..centertel.pl

Gdzie jest mysz?

odpowiedz
antyberg - 28.10.2018 / 12:52, *..centertel.pl

Jestem dumny, że jestem kibicem Legii!!!

odpowiedz
Barczi - 28.10.2018 / 12:47, *..dynamic.chello.pl

Piękna sprawa. Białoruskie ś... po raz kolejny poznały swoje miejsce w szeregu!
Cała akcja na duży plus

odpowiedz
RaV - 28.10.2018 / 12:46, *..72

Wszyscy płaczą na feksach jaka ta Legia jest zła i ma bandyckie zwyczaje

odpowiedz
Gocław - 28.10.2018 / 12:46, *..dynamic.chello.pl

Jesteśmy z Was dumni, wygraliście tę partię pokera koncertowo, brawo.

odpowiedz
Bidon - 28.10.2018 / 12:44, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nobel za pomyslowosc naprawde niektorzy osiagneli mistrzostwo jesli chodzi o wywodzenie w pole roznego rodzaju sluzb. Co do tych chamow to przeciez na wszystkich stadionach w PL jest dokladnie to samo ( wiec nie wiem o co chodzi autorowi lub raczej komus kto zarzuca taka przyspiewke ) no moze procz lodzkiego widzewa bo oni ze swoja frekwencja sa ewenementem na skale europy a moze nawet i swiata.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 28.10.2018 / 12:21, *..42

brawo brawo brawo. jeszcze raz brawo. po stokroc brawo !!!

jestescie NajlepSi . nikt tego nie pobije. nigdy !!

zycze zdrowia i radosci - i gratuluje zelaznych nerwow ekipie wyjazdowej.

Ave Legionisci !!!

odpowiedz