fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza

Półmetek rundy zasadniczej - standardowy wynik Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po 15 kolejkach sezonu 2018/19 Legia Warszawa zgromadziła na swoim koncie 26 punktów. "Wojskowi" zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli i tracą 5 punktów do prowadzącej Lechii Gdańsk. Jak ocenić obecny bilans mistrzów Polski przed kolejną serią spotkań? Jak pokazują liczby z poprzednich sezonów - mamy do czynienia z dość standardowymi wynikami.

W sezonie 2017/18 zespół po 15 kolejkach miał na swoim koncie 28 punktów i tracił do prowadzącego Górnika Zabrze 1 punkt. Z kolei dwa i trzy lata temu legioniści tracili po 8 punktów do liderów, a i tak na koniec tryumfowali w Ekstraklasie. Jesienne punktowanie legionistom najlepiej wychodziło w sezonach 2014/15 (29 pkt.) i 2013/14 (31 pkt.).

Także skuteczność legionistów nie odbiega od wyników z poprzednich sezonów. W obecnych rozgrywkach zespół ze stolicy trafił do siatki rywali 25 razy, a rok temu tylko 19. Liczba straconych goli również mieści się w standardzie - 18 straconych bramek nie jest niczym nadzwyczajnym.

Największym powodem do zmartwienia jest gra przed własną publicznością. W ubiegłym sezonie po 15 kolejkach bilans przy Ł3 to 6 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, a obecnie to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Jedyną niepokonaną drużyną na własnym stadionie jest Lechia, z którą zagramy w Gdańsku już za nieco ponad 3 tygodnie. Legia straciła u siebie aż 12 z 18 goli.

Zdecydowanie lepiej "Wojskowi" wypadają na wyjazdach, na których zanotowali 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę, do tego stracili tylko 6 goli i 12 strzelili.

Aktualny bilans Legii w Ekstraklasie należy ocenić za dobry. Biorąc pod uwagę poprzednie sezony, drużyna Ricardo Sa Pinto jest w dogodnej sytuacji, by skutecznie walczyć o kolejny tytuł mistrzowski.



Statystyki Legii Warszawa w ostatnich sezonach

sezonstan po 15 kolejkachstan po 30 kolejkach
miejscepunktybilansstrata/przewagamiejscepunktystrata/przewaga
2013/141.3110w 1r 4p,
bramki 34-17
3 pkt. przewagi
nad Wisłą i Górnikiem
1.6310 pkt. przewagi
nad Lechem
2014/151.299w 2r 4p,
bramki 31-17
1 pkt. przewagi
nad Śląskiem
1.562 pkt. przewagi
nad Lechem
2015/162.267w 5r 3p,
bramki 31-16
8 pkt. straty
do Piasta
1.602 pkt. przewagi
nad Piastem
2016/174.226w 4r 5p,
bramki 23-18
8 pkt. straty
do Lechii i Jagiellonii
2.581 pkt. straty
do Jagiellonii
2017/182.289w 1r 5p,
bramki 19-14
1 pkt. straty
do Górnika
3.541 pkt. straty
do Lecha
2018/193.267w 5r 3p,
bramki 25-18
5 pkt. straty
do Lechii
?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Gienek - 17.11.2018 / 10:20, *..warszawa.vectranet.pl

Tak, ten wynik jest standardowy jeśli brać pod uwagę ostatnich kilka lat, co nie zmienia faktu, że Legia ze swoim budżetem i potencjałem powinna być hegemonem w Ekstraklasie a przegrane i remisy powinny zdarzać się "od święta". 35 punktów po 15 kolejkach powinno być obowiązkiem w tak słabej lidze. Dodatkowo Legia w tym sezonie nie grała w europucharach więc tym bardziej wynik 26 punktów jest mierny. Wyjazdowy bilans jest niezły, ale mecze u siebie to jakaś katastrofa. Do natychmiastowej poprawy.

odpowiedz
Cult⚽️Warsaw and Friends - 17.11.2018 / 01:42, *..177

Ok ale to niema sensu,tyle kasy w błoto przy takiej kasie,a tu napinajá sie biedaki I nas lejá..o co tu kurka wodna ..biega?!

odpowiedz
idoL - 17.11.2018 / 00:34, *..dzierzoniow.vectranet.pl

wszystko przez te ochłapy piłkarzyny z wojny z zarządem wyszliśmy zwycięsko a tu taki tuz bogaty jak na budżet trener się trafił sa pinto teraz patrzyć tylko brak wzmocnień powołania obcokrajowców i znowu mistrzostwo się oddala...

odpowiedz
JORDAN - 16.11.2018 / 23:57, *..dynamic.chello.pl

Jeżeli taki klub jak Legia, z takim budżetem i potencjałem, nie jest w stanie po 15-stu kolejkach mieć na koncie minimum 30 pkt. to jest to KOMPROMITACJA! Absolutne minimum przyzwoitości w takiej sytuacji to średnia 2 pkt. na mecz...

odpowiedz
SŁABA CAŁA LIGA TO I NIESTETY RÓWNIEŻ I POZIOM LEGII NIE JEST JAKIŚ MEGA . - 16.11.2018 / 22:36, *..38

KRÓTKIE PODSUMOWANIE , ALE PROSTE I LOGICZNE . SKORO LEGIA NIE WYRÓŻNIA SIĘ ZBYTNIO W NASZEJ WYBITNEJ LIDZE , TO JAKI MUSI BYĆ ZATEM POTENCJAŁ NASZEGO ZESPOŁU ? NO NIESTETY D... NIE ROZRYWA .


OBY TEN FAKT W KILKU NAJBLIŻSZYCH LATACH SIĘ ZMIENIŁ .

odpowiedz
Wolfik - 16.11.2018 / 21:44, *..dynamic.mm.pl

Również uważam, że nie jest źle. 1/3 rundy jesiennej to gra bez trenera i odpowiednich przygotowań. A jeśli dodamy do tego późniejsze nadrabianie zaległości to trzeba szanować fakt, że po tym wszystkim odstajemy tylko 5 oczek.

A że sportowo nikogo na głowę nie bijemy nie ma się co dziwić. To było wiadome od początku. Siła Legii jest jednak szeroka kadra "w miarę" niezłych rzemieślników. A na tą gównianą ligę powinno wystarczyć, zważywszy na system rozgrywek.

odpowiedz
Kibic Legii - 16.11.2018 / 21:11, *..38

Legia poziomem sportowym nie przebija drużyn w mega polskiej extra kopanej . Na dziś nie dysponujemy takimi zawodnikami , którzy taki poziom jaki mamy w lidze przewyższaliby znacząco . A gołym okiem widać , że niestety mamy takich zawodników , że w każdym meczu musimy kopać się po czole , aby wygrać każdy jeden mecz w lidze . Dopóki do Legii nie wpłynie pokaźna gotówka i nie zostanie wykorzystana na takich Piłkarzy pokroju Ofoe , to będziemy stać w miejscu , albo jeszcze cofać się w poziomie sportowym . Myślę , że bolesne podsumowanie , ale jednak prawdziwe niestety .

odpowiedz
Jerz z Potoku - 16.11.2018 / 18:24, *..dynamic.chello.pl

Autorski cyt.: "Aktualny bilans Legii w ESA należy ocenić za dobry". Ja również zgodziłbym się z tym stwierdzeniem Kol. Woytka, gdyby nie jedno małe lecz istotne ale...
Otóż dwa ostatnie jesienne sezony (w tym bieżący) gramy bez "konieczności" występowania w fazie gr. LE. Fakt ten powinien rzutować zdecydowanie korzystniej na nasze końcowe zdobycze punktowe. A tak niestety nie jest (powodów oczywiście b. dużo). Dlatego też uważam, że aktualny bilans naszej drużyny na półmetku obecnego sezonu zasługuje na ocenę (max.) dostateczny z plusem!
Serdeczności

odpowiedz
Ja1916 - 16.11.2018 / 17:26, *..centertel.pl

W kilku z tych sezonów był podział punktów, więc było łatwiej ...

odpowiedz
Tomek Mokotów - 16.11.2018 / 16:39, *..centertel.pl

Z tym optymizmem bym nie przesadzał...

Czyli to nasz 2 najgorszy wynik w ciągu ostatnich 5 lat?
Żadna rewelacja a jeśli chodzi o standard to mam nadzieję, że nie..
Można by lepiej choć patrząc na początek rundy należy szanować obecną sytuację.

Pzdr

odpowiedz
Arek - 16.11.2018 / 16:30, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli, nie ma wyjścia. Wiosna będzie nasza.

odpowiedz
WarkaLegia - 16.11.2018 / 15:59, *..netia.pl

"wawa - 16.11.2018 13:36:44, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl
co to jest RUDNA zasadnicza? "

Woytek (LL!) chodzi o literówkę która jest na głównej jak i w artykule :)

odpowiedz
@przemol - 16.11.2018 / 14:56, *..static.ip.netia.com.pl

I to bedzie tak
0:1 Nagy
0:2 Carlitos
I w 80' wchodzi Kucharczyk i mamy 1:2

odpowiedz
PrzemoL - 16.11.2018 / 14:51, *..dynamic.chello.pl

Na wyjazdach strzeliliśmy 12 goli i straciliśmy 6. Stosunek 2:1. Z matematycznego punktu widzenia... 2:1 dla nas w Gdańsku :D (ewentualnie 4:2, 6:3, 8:4 - to by były piękne wyniki!)

odpowiedz
eth - 16.11.2018 / 14:32, *..117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czyli w maju standardowe mistrzostwo :)

odpowiedz
spasiony - 16.11.2018 / 14:22, *..82

Kolega wawa zwrocil tylko uwage na literowke w tytule, niepotrzebne te nerwy kolego Woytek:)

Redakcja (LL!): hahah, no to wyszło faktycznie zabawnie, bo 2 razy nie zobaczyłem tej literówki ;)

odpowiedz
Kacper - 16.11.2018 / 13:36, *..ssp.dialog.net.pl

Zajmujemy 3 a nie 2 miejsce ;)

Woytek (LL!): dzięki.

odpowiedz
wawa - 16.11.2018 / 13:36, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

co to jest RUDNA zasadnicza?

Woytek (LL!): rozumiem, że nie pasuje ci słowo RUNDA? :) Przedstawiam więc wyciąg z regulaminu Ekstraklasy na sezon 2018/19:

"SYSTEM ROZGRYWEK
Art. 4. Runda zasadnicza i finałowa
4.1. Rozgrywki Ekstraklasy zostaną rozegrane w dwóch rundach: zasadniczej i finałowej.
4.2. Runda zasadnicza:
4.2.1. Każdy Klub rozgrywa z pozostałymi Klubami dwa mecze, u siebie jako gospodarz oraz u przeciwnika jako gość;"

Mam nadzieję, że to wyjaśnienie wystarczy ;)

odpowiedz