Mistrz za mocny...

Legia Warszawa 72-103 Anwil Włocławek

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w Arenie Ursynów Legia Warszawa przegrała z Anwilem Włocławek 72-103. "Wojskowi" od początku do końca wspierani byli przez licznie zgromadzoną publiczność - spotkanie obejrzał komplet - 1700 osób. Porażka zakończyła serię zwycięstw Legii, która zatrzymała się na liczbie 4.

Fotoreportaż z meczu - 90 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Michała Wyszyńskiego
Fotoreportaż z meczu - 37 zdjęć Hugollka

Anwil Włocławek objął prowadzenie już na początku i do samego końca go nie oddał, systematycznie je powiększając. Już pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem gości 29-16. Po 14 minutach gry rywale Legii prowadzili już 20 punktami i było widać, że o nawiązanie równorzędnej walki będzie ciężko.

Mimo to podopieczni Tane Spaseva się nie poddawali i zaatakowali przed przerwą. Skuteczna gra pozwoliła im zbliżyć się do Anwilu na 9 punktów, a po przerwie zmalała nawet do 6 oczek. Niestety później włocławianie wrzucili wyższy bieg i jeszcze przed ostatnią odsłoną meczu odskoczyli na 23 oczka.

Aż 33 punkty rywale zdobyli po stratach legionistów, a 23 po szybkich atakach.
W tuż przed końcem przewaga Anwilu osiągnęła nawet 35 punktów, a ostatecznie mecz zakończył się 31-punktową wygraną aktualnych mistrzów Polski.

Najwięcej punktów w drużynie Legii zdobył Omar Prewitt - 23, a w zespole rywali Szymon Szewczyk - 21.

PLK: Legia Warszawa 72-103 Anwil Włocławek
Kwarty: 16-29, 25-23, 12-25, 19-26