Mistrz za mocny... | fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 72-103 Anwil Włocławek

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w Arenie Ursynów Legia Warszawa przegrała z Anwilem Włocławek 72-103. "Wojskowi" od początku do końca wspierani byli przez licznie zgromadzoną publiczność - spotkanie obejrzał komplet - 1700 osób. Porażka zakończyła serię zwycięstw Legii, która zatrzymała się na liczbie 4.

Fotoreportaż z meczu - 90 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Michała Wyszyńskiego
Fotoreportaż z meczu - 37 zdjęć Hugollka

Anwil Włocławek objął prowadzenie już na początku i do samego końca go nie oddał, systematycznie je powiększając. Już pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem gości 29-16. Po 14 minutach gry rywale Legii prowadzili już 20 punktami i było widać, że o nawiązanie równorzędnej walki będzie ciężko.

Mimo to podopieczni Tane Spaseva się nie poddawali i zaatakowali przed przerwą. Skuteczna gra pozwoliła im zbliżyć się do Anwilu na 9 punktów, a po przerwie zmalała nawet do 6 oczek. Niestety później włocławianie wrzucili wyższy bieg i jeszcze przed ostatnią odsłoną meczu odskoczyli na 23 oczka.

Aż 33 punkty rywale zdobyli po stratach legionistów, a 23 po szybkich atakach.
W tuż przed końcem przewaga Anwilu osiągnęła nawet 35 punktów, a ostatecznie mecz zakończył się 31-punktową wygraną aktualnych mistrzów Polski.

Najwięcej punktów w drużynie Legii zdobył Omar Prewitt - 23, a w zespole rywali Szymon Szewczyk - 21.

PLK: Legia Warszawa 72-103 Anwil Włocławek
Kwarty: 16-29, 25-23, 12-25, 19-26

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
0. M. Kołodziej 2
3. J. Karolak 13 (3)
7. S. Kowalczyk 11
17. R. Patiejew 10
6. M. Soluade 5 (1)
- - -
18. M. Konopatzki 0
19. P. Nowerski 0
33. J. Sadowski 0
25. K. Pinder 2
4. O. Prewitt 23 (3)
22. R. Rubinsztejn 6 (1)
2. D. Sączewski -

Anwil Włocławek [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
9. K. Łączyński 6 (2)
13. J. Sobin 14
7. N. Marković 11 (1)
31. M. Kostrzewski 2
3. C. Simon 9 (1)
- - -
41. J. Parzeński 0
33. S. Szewczyk 21 (1)
15. J. Zyskowski 19 (5)
5. A.Broussard 7
8. I. Wadowski 2
23. M. Michalak 12

Sędziowie: Jakub Zamojski, Łukasz Jankowski, Jan Piróg
Komisarz: Wojciech Chomicz

Widzów: 1700


Centrum informacji o sekcji koszykówki -> legionisci.com/kosz

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

DawidL - 24.11.2018 14:55:08, *.play-internet.pl

Nie było szans Anwil za mocny (L)

Doru - 24.11.2018 15:30:03, *.play-internet.pl

Ale kompromitacja, dajcie spokój już sobie z tymi niżowymi zabawami, szkoda kasy na to wydawać !!!

@Doru - 24.11.2018 15:39:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jaka kompromitacja? W koszykówce takie wyniki to normalka :)

Kibic (L) - 24.11.2018 15:53:09, *.249

Po co nasi się "otworzyli" ? Powinni grać bardziej zachowawczo. Poszli jak bokser na wymianę ciosów i przegrali jak bokser przez tko.

@Doru - 24.11.2018 15:54:52, *.14

Co to znaczy niżowymi?

buuum! - 24.11.2018 15:57:51, *.play-internet.pl

I pierdzielnął z hukiem balonik :D Rozwiązać te śmieszne sekcje, bo to studnie bez dna!

???? - 24.11.2018 16:02:08, *.249

Jeżeli ktoś liczył na wygraną naszych to nie zna się na koszykówce. Nasi jeszcze nie są przygotowani do gry jak równy z równym z czołówką. Porażka była wliczona w ich grę.

Szymon - 24.11.2018 16:09:23, *.0

A piłka nie jest sportem nizowym? Na 2 milionowe miasto przychodzi kilkanaście tysięcy ludzi. Z czego40% to przyjezdni.

wwwojtecky (L) - 24.11.2018 16:26:28, *.netfala.pl

Kosz jest super! Niszowa to jest piłka nożna np w USA czy na Litwie
Silna Legia to silne sekcje
Pozdro!!!!!

do Szmon - 24.11.2018 16:31:47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bo to nasza ESA nikogo prawie nie interesuje :) A zresztą jesteśmy chyba pierwsi w frekwencji w tym sezonie :)

Zobacz kosza na Litwie
https://twitter.com/bczalgiris/status/1066031250836807681

Albert - 24.11.2018 16:37:17, *.centertel.pl

Przecież te żałosne komentarze pisze jeden gość, pewnie spocony polonista, któremu żal dupe ściska że takiej frekwencji nie mogą osiągnąć nawet na kopanej.

PrzemoL - 24.11.2018 16:57:57, *.dynamic.chello.pl

Przecież wiadomo, że gość trolluje. Na pompowanie balonika to trzeba zaczekać jeszcze wiele lat. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu to utrzymanie się będzie sukcesem :)

Doping - 24.11.2018 17:00:56, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

O tym jak kibice przyszli na koszykówkę świadczy ich doping.....PZPN gnębi nas...Widzew to.....Gdzie w koszu PZPN????TO nie piłka nożna, ale dla nich co za różnica...

Do doping - 24.11.2018 17:19:54, *.centertel.pl

Nikogo nie interesuje twoje zdanie dzbanie

Kibic (L) - 24.11.2018 17:24:11, *.249

Jak ktoś nie chce to nie musi przychodzić na mecze koszykówki. Ale sama atmosfera na meczu to jest coś. I dla niej warto przyjść i przy okazji obejrzeć mecz.

Do Do nikogo - 24.11.2018 17:53:42, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Skąd wiesz że nikogo??? Możesz się wypowiedzieć za innych???Ciekawa logika.Bez spiny

Qashqai - 24.11.2018 20:50:43, *.play-internet.pl

Anwil to jednak Anwil, zespół na topie od początku lat 90 prawie przez cały czas, obecny mistrz. My się dopiero odbudowujemy , w porównaniu do zeszłego sezonu.... Nawet nie ma jak porównać :) Legia mistrz w esa i płk w jednym sezonie? Za rok, dwa? Moje marzenie

do dzbana krytykującego piosenkę Chociaż ciężki jest czas... - 24.11.2018 21:50:39, *.unknown.vectranet.pl

domyśl się dlaczego ta piosenka została zarzucona akurat na tym meczu.. choć w sumie wątpię abyś zajarzył. Nie zajmuj się więc rzeczami których nie rozumiesz. taka rada od starszego kolegi. My nie będziemy się wypowiadać o grze o której nie mamy pojęcia :)

Arek - 24.11.2018 23:03:13, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@doru Ty to jednak głupi jesteś. A te sporty niżowe to ja nie wiem za bardzo po jakiemu to.

Anwil - 24.11.2018 23:12:41, *.satfilm.com.pl

Legia dzięki za walkę dziś byliśmy lepsi. Powodzenia w następnych meczach. Anwil mistrz!

Ewelina - 25.11.2018 01:28:55, *.play-internet.pl

Legia zagrała słabo. Nie mieliśmy prowadzenia w tym meczu nawet przez chwilę. Straciliśmy po niewymuszonych stratach aż 33 punkty. To jakiś koszmar, tak się nie da grać. Gratulacje dla Anwilu, byli o klasę lepsi.

Nadobreinazle - 25.11.2018 08:35:44, *.dynamic.chello.pl

Przegrać z Anwilem to nie wstyd. Nie tylko różnica w budżetach, ale i w celach. Liczenie na niespodziankę (zmęczenie Anwilu grającego w dwóch ligach), ale Anwil mentalnie był lepiej przygotowany. Nie lekceważyli świetnie grającej Legii (lepszy bilans niż Anwil). No i widać przepaść w przygotowaniu kondycyjnym.

Anwil walczy w Lidze Mistrzów i w środę pokonał Mistrza Francji. Kiedy polski zespół w piłce nożnej ostatni raz zlał Mistrza Francji? Polak jest królem asyst w Lidze Mistrzów.

Ano właśnie. Mają zupełnie inny poziom i znacząca większość ekip w Polsce nie ma nawet jak walczyć z Anwilem.

Kibicowsko Legia jest elitą, chodź sporo jeszcze może się nauczyć od Anwilu. Oni w tym sezonie sprzedali prawie 2800 karnetów, a piłkarska sekcja Legii sprzedała 8,5 tys. Anwil musiał zablokować sprzedaż karnetów, bo są przepisy że muszą być bilety w sprzedaży stacjonarnej, dla przyjezdnych i pulę biletów też dostali sponsorzy. W zeszłym sezonie, niektórzy stali całą noc za biletami. Dość głośno o tym było w koszykarskim świecie.

Jest sporo pracy przed sekcją koszykarską. Ale tylko słabi łamią się porażkami.

Kibic (L) - 25.11.2018 10:21:50, *.249

Obejrzałem w telewizji jeszcze raz..i :
Anwil w każdym elemencie był lepszy. A najbardziej dominował przygotowaniem fizycznym. Legia zagrała swoje, ale to było za mało na Anwil.

???? - 25.11.2018 10:27:19, *.249

Hala miała być pełna, podobno biletów już nie było w sprzedaży, a tu wiele miejsc wolnych. Po co rozsiewać "wrogą" propagandę ?

Statystyk - 25.11.2018 17:45:46, *.play-internet.pl

Anwil złamał przepisy! Zgodnie z regulaminem na placu cały czas musi być co najmniej dwóch Polaków. Przez dokładnie 68 sekund Anwil grał w składzie: Michał Michalak, Aaron Broussard, Chase Simon, Nikola Markovic i Josip Sobin. Poza Michalakiem, nikt inny nie jest Polakiem.

Kibic (L) do Statystyk - 25.11.2018 18:15:37, *.249

Trafna uwaga. Ciekawe co będzie z tym fantem.

Do statystyka - 27.11.2018 09:02:18, *.play-internet.pl

Anwil złamał przepis na dosłownie 1 minutę. Dokładnie błąd popełnili sędziowie i komisarz, bo powinni odgwizdać dwa wolne. Dostali za to karę od ligi.