Zagłębie Lubin 0-1 Legia Warszawa | fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Powrót na wagę wygranej

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała w niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył William Remy, który ostatni raz na boisku pojawił się w lipcu. Mistrzowie Polski nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, jednak sami również nie zagrali porywającego spotkania. W drugiej połowie stworzyli sobie kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak na posterunku był Dominik Hładun.

Legia szybko zrealizowała plan i wyszła na prowadzenie. W 9. minucie po rzucie rożnym Andre Martinsa Dominik Hładun wypiąstkował piłkę wprost do Dominika Nagya, którego odważna próba została zablokowana... na czym tylko skorzystał William Remy. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Francuza, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Od tego momentu goście mogli nieco cofnąć się na swoją połowę i grać z kontry. Trzeba było jednak cały czas uważać, ponieważ w krótkim czasie Zagłębie dwukrotnie zagroziła po dobrze egzekwowanych rzutach rożnych. Mistrzowie Polski prezentowali się jednak na boisku poprawnie, czego efektem były kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia. W 30. minucie ponownie pokazał się Remy, który główkował po podaniu od Adama Hlouska, lecz tym razem zabrakło mu już nieco precyzji. Kilka minut potem lubinianie zmarnowali dotychczas najlepszą szansę na pokonanie Radosława Majeckiego. Filip Starzyński posłał znakomite podanie w kierunku Patryka Tuszyńskiego, a ten z najbliższej odległości fatalnie chybił.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Najpierw zagroził Filip Jagiełło, którego strzał przeleciał obok słupka bramki Radosława Majeckiego. Za moment bramkarz Legii dwukrotnie uratował swój zespół przed startą gola. Młody golkiper obronił strzały z bliskiej odległości. Przez kolejne minuty na placu gry było sporo walki, co w żaden sposób nie przekładało się jednak na okazji bramkowe. Dopiero w 69. minucie po wrzutce z lewej strony akcję zamykał Maciej Dąbrowski, który był o krok od wpakowania bramki byłemu klubowi. Potem jeszcze dwie okazje Legii. Wprowadzony Carlitos trafił wprost w Hładuna, a Martins nieznacznie przestrzelił, uderzając zza pola karnego. Pięć minut przed końcem jeszcze raz okazję miał Carlitos. Hiszpan przymierzył prawą nogą, ale trafił tylko w słupek! W doliczonym czasie gry szansę miał jeszcze Kasper Hamalainen. Reprezentant Finlandii, który tego dnia zagrał po raz setny w barwach "Wojskowych", kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo i Hładun pewnie złapał lecącą futbolówkę.

Zagłębie Lubin 0-1 (0-1) Legia Warszawa
0-1 9' Remy

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz (89, 23. Daniel Dziwniel), 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 13. Dawid Pakulski (61, 26. Jakub Mareš), 19. Filip Jagiełło, 25. Adam Matuszczyk, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 89. Patryk Tuszyński (75, 14. Łukasz Janoszka).

Legia: 30. Radosław Majecki - 20. Marko Vešović, 4. Mateusz Wieteska, 44. William Rémy, 14. Adam Hloušek - 18. Michał Kucharczyk, 26. Cafú, 24. André Martins (81, 6. Chris Philipps), 53. Sebastian Szymański (62, 27. Carlitos), 21. Dominik Nagy - 99. Sandro Kulenović (70, 22. Kasper Hämäläinen).

żółte kartki: Bohar, Starzyński, Matuszczyk - Szymański, André Martins.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 6070.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

matus007 - 25.11.2018 17:27:06, *.play-internet.pl

REMY solidny występ (L)

Franz - 25.11.2018 17:32:35, *.dynamic.chello.pl

Dno i kilkadziesiąt metrów mułu. Czegoś takiego jak Legia w tym sezonie dawno nie widziałem. Naprawdę dziwię się jeśli ktoś widział jakieś pozytywy. A sędzia to makabra. Nic dziwnego że jak nasze wańki-wstańki tylko się na zachodzie przewracają to nie grają. Tacy sędziowie zabijają ducha walki którego i tak wszystkim brakuje. To była żałosna żenada

siepacz - 25.11.2018 17:36:34, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Przykro to stwierdzać, ale w dalszym ciągu jest to gra wystarczająca na wygrywanie z drugą połówką ligi, a z czołówką będziemy mieli poważne kłopoty. O konfrontacjach na arenie międzynarodowej w ogóle nie ma co wspominać. Remy solidny jak przed kontuzją, ale oprócz bramkarza to był jedyny jasny punkt drużyny, więc jak tu oczekiwać fajerwerków w ofensywie i efektownych zwycięstw. Carlitos nadal robi dużo wiatru, a mało mąki. Zdecydowanie ta gwiazda nie potrafi mnie przekonać.

Manekin - 25.11.2018 17:39:11, *.toya.net.pl

Do franz. Dno to ty jesteś !!

lucho_83 - 25.11.2018 17:39:20, *.dynamic.chello.pl

Mecz słabiutki, najważniejsze 3 punkty!

Pio - 25.11.2018 17:47:10, *.dynamic.chello.pl

Do maruderów. Pinto przepracuje swój 1 okres przygotowawczy , odrzuci niepotrzebnych, przyjdą z jego polecenia nowi i wtedy będzie mówić, bo narazie to ugasił pożar po klaufie i pucharach

Gienek - 25.11.2018 17:51:14, *.warszawa.vectranet.pl

Pierwsza połowa po japońsku, a druga słaba. Kulenovic nic nie pokazał, Carlitos po wejściu ożywił grę i jemu się należy miejsce w podstawowej jedenastce. Ważne 3 punkty ale jakość gry przeciętna.

jim - 25.11.2018 17:54:28, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam wrażenie, że z tego co mamy kadrowo więcej zrobic się nie da a jeżeli tak jest to chociaż nasza liga słaba będzie ciężko o kolejne mistrzostwo

Busiek - 25.11.2018 17:56:34, *.play-internet.pl

Kuchy najgorszy zanotował najwięcej strat

(L)egiunia Fanatic(L) - 25.11.2018 17:57:03, *.centertel.pl

Najważniejsze 3 punkty styl będzie po zimowych przygotowaniach, Legia mistrz! Wszyscy na koronę!

W(L) - 25.11.2018 17:57:11, *.dynamic.chello.pl

Ten ,Andre to go więkrzy wiatr przewraca....

dino - 25.11.2018 17:57:56, *.vtelecom.pl

Minimalizm, brak ambicji, 3 pkt, ale gra mega cienka, z czym do Europy?

Andrzej - 25.11.2018 17:59:49, *.dynamic.gprs.plus.pl

Żeby być kapitanem to trzeba mieć autorytet zdobyty przez umiejętności, a Kucharczyk to jest padaka. Tyle strat, zero pomysłu na grę. Niech usiądzie na ławce
Na Koronę
Majecki
Hlousek Remy Wieteska Stolarski
Nagy Martins Cafu Vesovic
Carlitos
Niezgoda

DoPio - 25.11.2018 18:00:11, *.dynamic.chello.pl

Z jego polecania? Proszę Cię !! a za co niby tych grajków wezmą? Zasponsorujesz ? Bo na tą chwilę to by kogoś pozyskać trzeba wytransferować kogoś za gruby hajs, a nie mamy nawet kogo,,,. Klub ma wielomilionowe długi.
Albo jakiś cud w postaci dobrego występu w europejskich pucharach albo ogromny inwestor. Słabo to widzę...

FWK - 25.11.2018 18:02:44, *.play-internet.pl

Wynik lepszy niz gra. Tylko tyle mozna napisac o tym spotkaniu.

Darek - 25.11.2018 18:07:20, *.dip0.t-ipconnect.de

Uffff.Wymeczyli.

z klatki kan@rek do Andrzej, Busiek - 25.11.2018 18:12:50, *.play-internet.pl

Kuchy chyba 2 straty. Poza tym 3 konkretne dośrodkowania i 2 kluczowe prostopadłe. W pierwszej połowie z jego podań było duże zagrożenie. Duża celność podań. W drugiej połowie słabiej...tyle że jakbyście trochę orientowali się w temacie taktyki, to byście zauważyli że po strzelonej bramce mieliśmy grać z kontry przy głebokim presingu, na szybkich skrzydłowych. Taka gra jest skuteczna, przy dużej syscyplinie, ale mało efektowna. Taki pomysł na grę miał ten południowiec. 3 pkt są. Kuchy King! hahahaha

grev - 25.11.2018 18:15:53, *.unknown.vectranet.pl

Michaś, proszę opuść ten klub. Idź gdziekolwiek. Życzę Ci jak najlepiej w innym miejscu. Nie mogę na Ciebie patrzeć. Jesteś fat.... nie najlepszy.

eth - 25.11.2018 18:17:34, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobre? Czyste konto, Majecki, Remy i może jeszcze do pewnego stopnia paru innych, dociągnięcie wyniku do końca.
Słabe? tylko jeden gol przeciw słabemu Zagłębiu, niedokładność w dośrodkowaniach, podaniach i strzałach (tych ostatnich trochę mniej)
Żałosne? ogół sędziowania w ostatnich meczach od PP z Piastem licząc, oraz granie na czas (ze słabym Zagłębiem!!) przez ostatnie minuty co prawie nie obróciło się przeciwko nam.

Ogólnie o mistrzostwo jestem spokojny, bo skoro w zeszłym sezonie osiągnęliśmy je przy: 1. chaosie w klubie 2. ze słabszym składem niż teraz, 3. z samotnym Romeo, to w tym sezonie osiągniemy je tym bardziej. Liczę, że SaP. nie prześpi okresu zimowego i że w końcu na boisku zobaczymy maszynę. Do końca roku minimum 10 punktów bo w 2019 czeka nas seria trudnych meczów na wyjeździe!!!

LWL - 25.11.2018 18:19:16, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Udany rewanz punktowy "L" !

Darek - 25.11.2018 18:27:45, *.dip0.t-ipconnect.de

do DoPio
Pieniadze sie znajda.Zaraz pozbędziemy się Eduardo i Maczynskiego.Po sezonie Radovicia,Hamalajnena,Malarza i Pazdana.To jedne z najwiekszych kontraktow w lidze.Pienadze z ich kontraktow mozna przeznaczyc na tych co tu przyjda za nich.Miekmy nadzieje ze beda lepsi od tych co sa obecnie.Bo ci co sa obecnie to tylko sa.
I w jakiej formie musi byc Radovic? Skoro taka pokraka jak Philips gra a on nie.

ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 25.11.2018 18:28:21, *.adsl.inetia.pl

Jedziemy dalej !!

gazza - 25.11.2018 19:02:08, *.adsl.inetia.pl

Cieszą trzy punkty ale każdy zadaje sobie dziś pytanie:
- Co robił w pierwszym składzie Kucharczyk i Nagy ?
Tym panom już dziękujemy !

Do Franz - 25.11.2018 19:10:41, *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No to strzała na k 6.bye bye.

Zlb82 - 25.11.2018 19:16:04, *.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak mozecie chlopki malorolne pruc się na Kuchego?No jakim idiotom trzeba być żeby jechać na swojego?gaźnik Ty swój jestes?Chyba nie.Co za ludzie?

@zlb82 - 25.11.2018 19:24:44, *.centertel.pl

Powiedz lepiej kim trzeba byc aby sabotowac swoja gra swoja duzyne??

ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 25.11.2018 19:24:54, *.adsl.inetia.pl

Zib82 @ co tu można więcej dodać ? Są jeszcze normalni !!!

Kult⚽️Legia and friends - 25.11.2018 19:29:14, *.57

Super,trenerem jest Człowiek,Ojciec,trener pasja,miłość i kult piłki✨⚽️✨

arnold szwarceneger - 25.11.2018 19:34:49, *.centertel.pl

Kuchy nota 0/10

2tyg przerwy a gosciem sie nie chce biegac ;) masakra. zaglebie grało taki piasek ze powinno byc 0:4 na luzie

P(L)UTO - 25.11.2018 19:45:54, *.121

Padaka!!! Piłka grana w zwolnionym tempie . Wrzutki Sebastiana pożal sie Boże. Oj duuuuuuzo pracy przed Sa. Niestety wietrzenie szatni nieuniknione. Najciekawszy moment wejście na boisko po przerwie i zacieranie zmarzniętych dłoni w oczekiwaniu na rozpoczęcie drugiej połowy. Czy ktoś w klubie pilnuje takich detali jak założenie rękawiczek, trzymanie ciepłoty ciała itp.

gLc - 25.11.2018 20:01:37, *.warszawa.vectranet.pl

dlaczego nie było kibiców L na trybunach?
(L)

Szelka - 25.11.2018 20:18:40, *.dynamic.chello.pl

@ gLc - a dlaczego Ciebie nie było?

Do W L - 25.11.2018 20:19:25, *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie jestem mistrzem ortografi ale nie wiekrzy??! Tylko większy

@ Szelka - 25.11.2018 20:46:13, *.warszawa.vectranet.pl

bo miałem sraczke, ale ty na pewno byłeś i będziesz tak miły i mi powiesz , bo jesteś mega kumaty kumacz:D

Peter Mokotuff - 25.11.2018 21:31:48, *.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

...Majecki dużo szczęścia ma chłopak przy tych pustych przelotach ...jeszcze dużo pracy przed nim..ale czy od razu pierwszy skład?? Raczej go tymi występami nie wypromują jak narazie ..

Olo - 25.11.2018 21:34:55, *.dynamic.chello.pl

Cały czas cienko. Zagłębie nieprzypadkowo jest tak nisko w tabeli, gra mega słabo...

(L) - 25.11.2018 21:44:34, *.dynamic.mm.pl

Majecki? Za duży rozmiar kapelusza narazie, dziś i z Pogonią intetwencje zero zdecydowania, to co w niego leci, nic od siebie

AAA - 26.11.2018 00:23:40, *.dynamic.chello.pl

Kucharczyk naprawdę Ci nie wstyd?Miernoto bez ambicji oddaj opaskę kapitańską i wynocha.

Plaskacz - 26.11.2018 00:37:50, *.dynamic.chello.pl

Od czasów odejścia Vadisa, Prio, Niko czyli od 2-3 sezonów gramy nudny bezstylowy futbol, a w zasadzie antyfutbol. Wygrywamy jeden zero, zdobywamy Mistrza po to aby odpaść z byle kim w Pucharach. Meczy które porywają jak na lekarstwo. Dramat ale klask klask bo liczy się wynik więc w tej buraczanej lidze Mistrza i tak będziemy mieli na koniec. Tylko co z tego jak nie da sie tego oglądać?

Po(L)ubiony - 26.11.2018 07:04:30, *.dynamic.chello.pl

Ludziem po....bało was?! Wygrali mecz na wyjeździe, z nienajgorszą drużyn! Tylko 1:0? Dwa razy obili słupek, raz poprzeczkę! Defetyści won! I nie zapomnijcie abra

Tomek Mokotów - 26.11.2018 08:48:46, *.centertel.pl

@gazza

Ty jesteś trollem z K6, masz 12 lat czy tak serio zapytałeś o Nygy'ego?

Jedyny gracz w Legii który ma równą formę od samego początku a Ty się pytasz co robił w podstawowym składzie?

Serio?

Zagrał słabo ale to było wiadomo dopiero w trakcie.

Ocknij się.

LGZ - 26.11.2018 11:28:46, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zainakasowane 3pkt. a rewanz bramkowy nie wykorzystany !

PrzemoL - 26.11.2018 12:40:26, *.dynamic.chello.pl

3 pkt są i to się liczy. Za rok nikt nie będzie pamiętał jak wyglądał ten mecz. Jednakże, martwi trochę forma, bo wynik wymęczony. Dopiero po wejściu Carlitosa pojawiło się trochę wiatru. Niestety, ale szczerze obawiam się meczu z Lechią. Tym bardziej, że jest niepokonana u siebie. Choć z drugiej strony, każda seria się kończy i mam nadzieję, że ich mecze domowe bez porażki zatrzymają się na nas.

jamapata - 26.11.2018 18:43:12, *.ssp.dialog.net.pl

Najgorszy jak zwykle Kucharczyk...Przypadek ???