Zagłębie Lubin 0-1 Legia Warszawa

Powrót na wagę wygranej

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała w niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył William Remy, który ostatni raz na boisku pojawił się w lipcu. Mistrzowie Polski nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, jednak sami również nie zagrali porywającego spotkania. W drugiej połowie stworzyli sobie kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak na posterunku był Dominik Hładun.

Legia szybko zrealizowała plan i wyszła na prowadzenie. W 9. minucie po rzucie rożnym Andre Martinsa Dominik Hładun wypiąstkował piłkę wprost do Dominika Nagya, którego odważna próba została zablokowana... na czym tylko skorzystał William Remy. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Francuza, a ten z bliska wpakował ją do siatki. Od tego momentu goście mogli nieco cofnąć się na swoją połowę i grać z kontry. Trzeba było jednak cały czas uważać, ponieważ w krótkim czasie Zagłębie dwukrotnie zagroziła po dobrze egzekwowanych rzutach rożnych. Mistrzowie Polski prezentowali się jednak na boisku poprawnie, czego efektem były kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia. W 30. minucie ponownie pokazał się Remy, który główkował po podaniu od Adama Hlouska, lecz tym razem zabrakło mu już nieco precyzji. Kilka minut potem lubinianie zmarnowali dotychczas najlepszą szansę na pokonanie Radosława Majeckiego. Filip Starzyński posłał znakomite podanie w kierunku Patryka Tuszyńskiego, a ten z najbliższej odległości fatalnie chybił.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Najpierw zagroził Filip Jagiełło, którego strzał przeleciał obok słupka bramki Radosława Majeckiego. Za moment bramkarz Legii dwukrotnie uratował swój zespół przed startą gola. Młody golkiper obronił strzały z bliskiej odległości. Przez kolejne minuty na placu gry było sporo walki, co w żaden sposób nie przekładało się jednak na okazji bramkowe. Dopiero w 69. minucie po wrzutce z lewej strony akcję zamykał Maciej Dąbrowski, który był o krok od wpakowania bramki byłemu klubowi. Potem jeszcze dwie okazje Legii. Wprowadzony Carlitos trafił wprost w Hładuna, a Martins nieznacznie przestrzelił, uderzając zza pola karnego. Pięć minut przed końcem jeszcze raz okazję miał Carlitos. Hiszpan przymierzył prawą nogą, ale trafił tylko w słupek! W doliczonym czasie gry szansę miał jeszcze Kasper Hamalainen. Reprezentant Finlandii, który tego dnia zagrał po raz setny w barwach "Wojskowych", kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo i Hładun pewnie złapał lecącą futbolówkę.

Cafu 26
81' Andre Martins 24
62' Sebastian Szymański 53
Dominik Nagy 21
70' Sandro Kulenović 99
Radosław Cierzniak 33
Inaki Astiz 34
81' Chris Philipps 6
Paweł Stolarski 41
70' Kasper Hamalainen 22