GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa - fot. gksbelchatow.com
REKLAMA

Na stadionach: Naznaczeni fanatyzmem

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W niższych ligach rozgrywano ostatnie w tym roku spotkania, zaś w Ekstraklasie ligowcy kopać będą niemal do świąt. Pogoda nie sprzyja wyższym frekwencjom - dość powiedzieć, że tylko na stadionie Legii w miniony weekend przekroczonych zostało 10 tys. widzów na trybunach.

W większości przypadków liczba widzów nie przekraczała pięciu tysięcy - oto oficjalne wyniki frekwencji na stadionach Ekstraklasy w miniony weekend: Cracovia (4261), Miedź (4339), Wisła Płock (3019), Zagłębie S. (2191), Piast (2824), Jagiellonia (5012), Śląsk (6860), Legia (12 852).

Liczby wyjazdowe również nie wypadły najlepiej. Powyżej swojego poziomu pojechała jedynie Korona, która w 457 osób stawiła się w Warszawie. Liczby wyjazdowe Wisły (335 w Legnicy) oraz Górnika (tylko 87 w Płocku) nie najlepiej świadczą o aktualnej formie tych ekip.

Ciekawie było na kilku stadionach niższych klas rozgrywkowych. Na meczu Widzewa ze Stalówką gospodarze zaprezentowali dwuczęściową oprawę, a w sektorze gości pojawiła się liczna delegacja kilku podkarpackich ekip. Z kolei ŁKS w Katowicach rzucił trochę rac na murawę. Na meczu Odry Opole z Rakowem w sektorze gości stawiła dobra liczba połączonych sił Rakowa i Chemika, zaś po stronie opolan w końcu liczny młyn. Ultrasował m.in. Stomil, GKS Bełchatów, Korona, czy Śląsk.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (500).
Na meczu przyjaźni lechiści zasiedli w młynie Śląska, ale i tak trybuna za bramką na stadionie WKS-u nie prezentowała się zbyt okazale. Ultrasi przygotowali skromną oprawę, składającą się z mini sektorówki przedstawiającej piłkę, a także rzucili serpentyny i odpalili kilkanaście rac oraz ognie rzymskie. Część serpentyn znajdująca się na bieżni zajęła się od ognia.

Legia Warszawa - Korona Kielce (457).
Koroniarze w dobrej liczbie stawili się przy Łazienkowskiej. Do Warszawy podróżowali autokarami, a w sektorze gości wywiesili 5 flag. W drugiej połowie wywiesili malowane płótno "Koroniarze na szlaku", nad którym zaczęło powiewać sporo flag na kijach. Na trybunach 12,8 tys. widzów. Legioniści przed meczem zbierali zabawki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Przez ostatnich 10 minut część fanów prowadziła doping bez koszulek.

Cracovia - Lech Poznań (420).
Na meczu przyjaźni w Krakowie stawiło się 420 kibiców "Kolejorza", którzy zajęli miejsca na sektorach gospodarzy. Sektor gości pozostał pusty. Na trybunach łącznie 4,2 tys. widzów.

Miedź Legnica - Wisła Kraków (335).
W sektorze gości zadebiutowała wyjazdowa flaga kibiców z Nowej Huty, jak również nowa przyśpiewka odnosząca się do problemów klubu - "Choć problemów masa jest, nigdy nie opuszczę Cię, z Tobą jest wiślacka brać, my będziemy wiecznie trwać". Łącznie w klatce zawisło 10 flag, w tym płótno "PF" Ruchu. Wiślacy przyjechali pociągiem specjalnym, wspierani przez Ruch.

Wisła Płock - Górnik Zabrze (87).
Frekwencja w Płocku słaba - na trybunach zaledwie 3 tys. widzów. Zabrzanie w skromnym składzie (87), w tym GKS (1), z trzema flagami.

Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin (-).
Lubinianie zostali ukarani zakazem wyjazdowym za oprawę przygotowaną na meczu z Legią, stąd na stadionie Ludowym nie stawili się. Słaba frekwencja na trybunach - zaledwie 2,1 tys. widzów.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia (-).
Mocno przerzedzony młyn Jagiellonii oraz pusty sektor gości. Arkowcy mają zakaz wyjazdowy do końca roku. Na trybunach łącznie 5 tys. widzów.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin (-).
W Gliwicach bez zmian - na trybunach piknik i 2,8 tys. widzów, którzy raz na jakiś czas próbują własnymi siłami rozkręcać doping. Przyjezdni, z powodu kibicowskiej solidarności, odpuścili wyjazd do Gliwic.

Niższe ligi:

Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola (750).
Bardzo ciekawe spotkanie w Łodzi, na którym widzewiacy zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki i transparentu "Łódź Fabryczna". Po chwili wywieszony został transparent "Łódź Fanatyczna", a na trybunie za bramką odpalonych zostało kilkadziesiąt rac. "Stalówka" w bardzo dobrej liczbie, wspierana przez kilka ekip, m.in. Stal Rzeszów (148), Polonię Przemyśl (90), Ładę Biłgoraj (86) i Karpaty Krosno (61). W sektorze gości zawisło m.in. nowe płótno Stali Rzeszów "Zakładowy Klub Sportowy", wzorowane na zdobytym przez rzeszowian płótnie JKS-u Jarosław.

Odra Opole - Raków Częstochowa (539).
Liczny wyjazd Rakowa, który w Opolu wspierany był przez Chemika Kędzierzyn (149). W sektorze gości zaprezentowali folioniadę, jak również przerobioną flagę miejscowych "Najśmieszniejsi - cały sezon bieda w młynie, bo ch... jest nas - tylko jak przyjedzie Raków wtedy jest nasz czas". Odra zaprezentowała płótno "Pokolenia Wojowników, Chuliganów, Fanatyków", nad którym zaprezentowali mini sektortówkę i flagi na kiju.

GKS Katowice - ŁKS Łódź (280).
Łodzianie na wyjazd w środku tygodnia pojechali w 280 osób, wspierani przez Lecha oraz GKS Tychy (4).

Resovia Rzeszów - ROW Rybnik (206).
Spotkanie odwołano, ale o tym przyjezdni dowiedzieli się godzinę przed dotarciem na miejsce. Tak więc dojechali do Rzeszowa i pod stadionem zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami. ROW wspierany przez Wisłokę (108) i GKS Katowice (3).

Skra Częstochowa – GKS Bełchatów (160).
GKS wspierany na tym wyjeździe przez Hutnika Kraków (15) i Wisłę Sandomierz (4). Zaprezentowali foliowy napis "Naznaczeni fanatyzmem", podświetlony pirotechniką.

Garbarnia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała (100).

Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź (-).
Sektor gości w Olsztynie został zamknięty do końca roku. Stomilowcy na meczu wystawili spory młyn, wspierani przez Wisłę Płock, Polonię Bydgoszcz, Lechię i ŁKS Łomża. Zaprezentowali płótno "Stomil nigdy nie zginie", nad którym machali flagami i odpalili 25 rac i 60 OW.


Wyjazd tygodnia: 750 kibiców Stalówki (i zgód) w Łodzi
Oprawa tygodnia: Choreo Widzewa na meczu ze Stalą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Śląsk Wrocław na meczu z Lechią Gdańsk:


Wisła Płock na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Zagłębie Sosnowiec na meczu z Zagłębiem Lubin:


Miedź Legnica na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Jagiellonia Białystok na meczu z Arką Gdynia:


GKS Katowice na meczu z ŁKS-em Łódź:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:
Stomil Olsztyn na meczu z ŁKS-em Łódź:


Odra Opole na meczu z Rakowem Częstochowa:Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:Widzew Łódź na meczu ze Stalą Stalowa Wola:
Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


Ruch Chorzów na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


GKS Katowice na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z Resovią (mecz odwołany):


Radomiak Radom na meczu z Olimpią Grudziądz:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa:

Wybierz legionistę sezonu 2018/19

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Hoolsovia - 06.12.2018 / 08:56, *..ncbj.gov.pl

No z zestawieniem w jednej grupie Unii T. i Tarnovii, to duże faux pas, racja. Unia oczywiście wraca do koalicji "Widzewskiej", razem z Wisłą K. Przypominam Wam również, że powyższe zestawienie, to nie tyle stan faktyczny (chociaż po części też), co prognoza jak to będzie +/- wyglądało w niedługim czasie.

odpowiedz
Łysy - 05.12.2018 / 22:21, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@Hoolsovia- kilka elementów nie pasuje do tej układanki, ale coś w tym jest co piszesz brahu...

odpowiedz
sjsjsjsjsj - 05.12.2018 / 20:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jagiellonia? Z nimi nikt nie che się kolegować :)

odpowiedz
R - 05.12.2018 / 19:09, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

O ja cie... hoolsovnia nie ćpaj już...

odpowiedz
do Hoolsovia - 05.12.2018 / 14:49, *..dynamic.chello.pl

A ty znowu te wysrywy z rządowego IP. Ładnie się tam bawicie za nasze pieniądze.
Legia&Pogoń, Legia&BKS, ŁKS&Arka, Arka&Zawisza, ŁKS&Resovia, Unia NS&Pogoń Leżajsk, Unia Tarnów&Tarnovia(!), Lechia&Motor, Chełmianka&Hetman - zostaje dodać tylko XD.
Z kolei Kotwa i KKS, Wisła S i KSZO czy Resovia i Siarka po innej stronie barykady. Czyżbyś przewidywał przyszłość nasz mentorze?
I gdzie, jeśli można wiedzieć Mistrzu, w tej układance znajduje się Jagiellonia? Rozdaje karty, ma się rozumieć?

odpowiedz
Hoolsovia - 05.12.2018 / 13:34, *..ncbj.gov.pl

Nazwa (umowna) 4 koalicji powinna brzmieć "Lechijska" oczywiście, pardon, Mój błąd.

odpowiedz
ultras płakał jak malował :) :) :) - 05.12.2018 / 13:26, *..66

"OPRAWA" ŚLĄSKA THE BEST. PIŁKA... NOSZ KUR** I TO JESZCZE TAKA JAK RYSUNKU PIĘCIO LATKA :) :) :) DO TEGO PASY MATERIAŁU NA... PUSTYCH KRZESEŁKACH. HIT!

odpowiedz
Hoolsovia - 05.12.2018 / 11:49, *..ncbj.gov.pl

Po Waszych uwagach zrobiłem kilka korekt w składach 5 koalicji, które niedługo będą wyznaczać kibolskie szlaki w PL. Tymczasowo usunąłem z koalicji "ŁKSiackiej" Polonie W. oraz Koronę K. Tutaj uwaga: pisząc koalicja mam na uwadze grupę ekip, którą łączy zgoda/układ/pakt o nieagresji/bycie FC i ogólny "historyczny kontekst" przynależności do tej, a nie innej grupy. Ps. Jak pokazuje przykład Ruchu i Wisły, nie ma rzeczy niemożliwych...
Na chwile obecną wygląda to tak:
KOALICJE:
1. "Legijna": Legia-Pogoń Sz.-Kotwica K.-Flota Ś.-Olimpia E.-Zagłębie S.-Stal BB.-Walcownia Cz.D.-Czuwaj P.-Radomiak+wszyskie pomniejsze legijne i radomiackie FC z Mazowasza.
2. "Widzewska": Widzew-Chrobry G.-Stilon G.-Ruch Ch.-Unia O.-Hejnał K.-Igloopol D.-Stal Rz.-Karpaty K.-Glinik G.-Orzeł P.-Stal S.W.-Łada B.-Wisła K.-Polonia P.-Elana T.-KKS Kalisz.
3. "ŁKSiacka": ŁKS-Włocłavia W.-Ostrovia O.W.-Odra W.-Lech-KSZO-Arka-Gwardia K.-Górnik K.-Polonia B.-Góral Ż.-Zagłębie L.-Górnik W.-Odra O.-Zawisza B. -Pogoń L.-Cracovia-Tarnovia-Sandecja N.S.-Stal M.-Broń R.-Powiślanka L.-GKS T.-Resovia-Stal S.-JKS Jarosław-Czarni J.-Unia N.S.-Pogoń L.-Unia T.-GKS J.Z.-Piast G.
4. "Lechicka": Lechia G.-Gryf S.-Chojniczanka-Raków-Chemik K.K.-Stomil O.-ŁKS Ł.-Sparta A.-Polonia B.-Petrochemia-Hutnik K.-GKS B.-Śląsk W.-Miedź L.-Promień Ż.-Motor L.-Górnik Ł.-Chełmianka-Hetman Z.
5. "Górnośląska": GKS K.-Górnik Z.-ROW-Wisłoka D.-Siarka-Stal G.-Wisła S.

odpowiedz
silesia - 05.12.2018 / 08:39, *..clubnet.pl

wszystko w złą stronę idzie, frekwencja spada na łeb i szyję, w=powoli widać, że na każdym sezonie jedynie 2-3 razy w sezonie może być full a tak to mizeria. Później przychodzi niższa temp. i na stadionie totalna lipa.
Ale to pewnie wynik ogólnego dramatycznego wizerunku ektsraklasy.

odpowiedz
Arek - 04.12.2018 / 23:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie no, weź Ty Władek już nic nie pisz, co?

odpowiedz
Do włodaczek - 04.12.2018 / 17:59, *..play-internet.pl

twoja stara

odpowiedz
Hu(L) it - 04.12.2018 / 17:35, *..128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wyjazd z tej strony trollu!

odpowiedz
Władeczek - 04.12.2018 / 14:50, *..netfala.pl

Przepraszam, ale co to jest Stal Stalowa Wola i Łada Biłgoraj? Chciałbym obejrzeć ich mecz on TV (75'' LG OLED).

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.