Ricardo Sa Pinto - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sá Pinto: Jestem dumny z zespołu

Fumen, źródło: Legionisci.com

Ricardo Sá Pinto (trener Legii): Mecz był ciężki ze względu na warunki atmosferyczne, ale obie ekipy próbowały stworzyć dobre widowisko. Kontrolowaliśmy spotkanie, mieliśmy więcej okazji od rywali, żeby wygrać. Przyznam, że jestem bardzo dumny z postawy zespołu. Zagraliśmy zgodnie z założeniami taktycznymi. Nie zgodzę się, że w tym meczu najbardziej agresywni w obecnym sezonie. W wielu spotkaniach byliśmy równie agresywni, może poza potyczką z Pogonią. Moi zawodnicy zawsze starają się walczyć.


Andre Martins wykonał dzisiaj dobrą robotę, ale podobnie jak inni jego koledzy. Zwracam uwagę na grę drużynową, na to jak piłka krążyła między zawodnikami. Cały zespół prezentował się dobrze. Czy to jest już lider środka pola, jakiego oczekuję? On potrafi grać jeszcze lepiej. Na jego korzyść powinna przemawiać przerwa zimowa, a należy pamiętać, że Martins jest u nas dopiero od prawie trzech miesięcy.

Dla zawodnika o ofensywnym usposobieniu jak Szymański, to ważne, aby strzelać bramki i asystować. Dobre liczby są potrzebne, żeby dodać pewności, a także mobilizuje do lepszej pracy na treningach. Ponadto to przekłada się również na dobrą grę drużyny.

Jestem zaskoczony postawą Arka. Każdy zawodnik może przyjść do mnie przez całą dobę i porozmawiać. W przeszłości miałem z nim rozmowę sam na sam. Jednak w tej sytuacji musi wiedzieć, że najważniejsza jest drużyna. Jeśli podejmuję decyzję, kieruję się dobrem drużyny. Zawsze podchodzę poważnie do pracy, staram się być fair. Taka jest moja filozofia. Nie mogę grać 27. zawodnikami. Staram się wybierać jedenastu najlepszych. Taki wpis w Internecie mógł nieco zaskoczyć kolegom z zespołu. Czy Arek znajdzie się w kadrze na mecz pucharowy? Na razie się cieszę z wygranej 3-0 i moje myśli krążą wokół dzisiejszego spotkania. Jutro zaczynamy przygotowania do potyczki z Chrobrym Głogów.

Jose Kante? To był mój wybór.

Wybierz legionistę sezonu 2018/19

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
CO Z TEGO, ŻE WYGRALI - 02.12.2018 / 16:21, *..unknown.vectranet.pl

SKORO I TAK GRAJĄ PADAKE. OCZY KRWAWIĄ. A NAJBARDZIEJ MI SZKODA TYCH LEMINGÓW NA TRYBUNACH... A MOŻE I NIE SZKODA? GUPI SĄ TO PŁACĄ ZA TO

odpowiedz
Do do Bodek - 02.12.2018 / 13:11, *..105

Graliśmy z Realem w LM jak równy z równym? Pamiętasz resztę rezultatów z grupy? Jeden remis, jedna wygrana. Reszty nie chcę wspominać. Nie ukrywam, również cieszył mnie ten mecz i wyjście z grupy, ale sugerowanie, że Legia trzymała podobny poziom do reszty stawki jest trochę więcej niż nadużyciem. Mimo wszystko życzyłbym Nam wszystkim ponownie takich emocji!

odpowiedz
@xmen - 02.12.2018 / 10:25, *..dynamic.chello.pl

Krytykuje sie ludzi ktorzy na krytykę zasługują. Co w tym dziwnego. Wg Ciebie powinno sie ich klepać po jajeczkach i mowic ze sa wspsniali?

odpowiedz
dario - 02.12.2018 / 10:08, *..dynamic.mm.pl

Gdzieś czytałem że Kante z Carlitosem spóźnili się na trening... stąd ławka w Lubinie dla Carlitosem i trybuny dla Kante

odpowiedz
SEBO(L) - 02.12.2018 / 09:53, *..play-internet.pl

Ludzie!Co wy tak z tym Kante!? Nie gra,i koniec,kropka.Nie jest to nie wiadomo jaki wirtuoz,żeby za nim płakać.Gdy miał przyjść, był lament,i słuszny moim zdaniem,że po co przychodzi, goli mało strzela itd. .To jest chaotyczny gościu,z niedoróbkami technicznymi,który robi wiatr i czasem mu coś wyjdzie,ale po co tu marudzić, że powinien przynajmniej na ławce siedzieć,bo na boisku biega i walczy.Wielu chłopaków z trybun "biega" i/lub "walczy",czasem siedzą na ławce,a jakoś nikt nie domaga się ich na boisku... ;)

odpowiedz
xman - 02.12.2018 / 09:48, *..jmdi.pl

A gdzie są dziś ci znafcy piłki co ciągle gadają o drewnianym Kuchym ? Przerzucili się objezdzać Arka? Gdzie jesteście jak cały stadion dopinguje Kuchy King ? Umiecie tylko najezdzać na chłopaków , zero wsparcia ... Tylko że oni są tam gdzie są, trenuja grają walczą, wy wylewacie żółć siedząc w domu u mamusi i komentując każde potknięcie. To nie jest rola kibica tylko gównoburzanta. Jak Kuchy jest drewniany to wy sparciali.

odpowiedz
Michu - 02.12.2018 / 09:45, *..dynamic.chello.pl

Amoze trener oszczedza Kante na Lechie?
Nie chce aby sie on w glupi sposob wykartkowal

odpowiedz
do Bodek - 02.12.2018 / 09:18, *..7

Mam gdzieś Mesiego z Ronaldo na czele . Chodzi o to , że gdy mieliśmy w miarę dobry skład walczyliśmy w LM z Realem jak równy z równym . To najlepszych z tego składu już niema . A Legia zamiast się wzmocnić jeszcze to rozdrabnia się drobne tylko .A nie o to chyba chodzi ?

odpowiedz
artic - 02.12.2018 / 09:15, *..adsl.inetia.pl

Ja to sie nie dziwie ze Rysiek sie wkurza jak przylazi taka P.Koprowiak czy jak jej tam z axel springer czyli Przegladu Sportowego i poraz tysieczny pyta o Maczynskiego i starego Malarza Daria ja o to prosila czy jak? Wykończa tego Rysia te pseudo dziennikarki.

odpowiedz
L - 02.12.2018 / 05:22, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wszystko fajnie ale Kante zasługuje przynajmniej na ławke rezerwowych. Chłopaczyna pare goli u nas juz strzelił wiec nie mozna powiedziać ze to jest niewypał typu necid. Do tego zawsze jak grał to sporo biegał i zawsze cos ciekawego pokazywał. Weźmy sobie na przykład takiego Carlitosa z dzisiejszego meczu i porównajmy go z Kante. Ja po dzisiejszym meczu nie powiedziałbym że jest az taka przepaść pomiędzy nimi a z decyzji trenera wynika że ta przpaść według niego jest. Jeśli Kante nie pojawi się w 18 meczowej to dla mnie będzie to oznaczało jakis konflikt albo inną pozasportową historię.

odpowiedz
Cult⚽️Legia and friends forever - 02.12.2018 / 01:44, *..189

Dumny to możesz byç kiedy obronimy Mistrza!Nie rozluzniaj chłopakòw ,lepiej jak byś powiedział robimy postèpy!I weź sie do pracy Jasiu Pinto ,wynik cieszy ale jakość lipa z tym bèdzie cièżko obronić Mistrza!My chcemy!Super!Legii!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 02.12.2018 / 00:38, *..dynamic.chello.pl

Jestem bardzo poirytowany postawa Arka Malarza...mam cicha nadzieje ze sie opamieta i przeprosi a nie bedzie strzelal fochy i jatrzyl......

odpowiedz
bodek - 02.12.2018 / 00:22, *..51.dyn.plus.net

Do kolegi, co lubi długie tytuły: pod każdym artykułem o Legii wylewasz jakieś żale. Może Legia nie jest najsilniejszą w historii, ale wygrywa i tym bardziej należy się cieszyć. Każdy wielki klub co jakiś czas ma słabsze wyniki: czy to Real czy MU lub Bayern. Ważne, że się potrafi podnieść i zwyciężać, na tym polega wielkość. Jesteśmy na drugim miejscu z niewielką stratą do lidera, to po co ten płacz? Jak Ci się nie podoba Legia, bo nie ma w składzie Messiego czy Ronaldo to zacznij kibicować Barcelonie albo MC.

odpowiedz
Arek - 02.12.2018 / 00:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja już teraz wcale, a wcale się nie dziwię, że Pinto się irytuje. Jak te pismaki przychodzą na konferencję i za każdym razem pytają, a czemu Kante nie gra, a dlaczego Malarz, a gdzie były kadrowicz Mączyński to ja sam już bym się wkur... Marne te dziennikarzyny, oj marne.

odpowiedz
Od momentu gdy remizoswaliśmy z Realem w LM zrobiliśmy krok do przodu czy zespół jest obecnie dużo słabszy ? Pytanie retoryczne . Każdy sam widzi jak jest . - 01.12.2018 / 23:42, *..63

Marne to jak trener Legii dumny jest , że jego zespół wygrywa u siebie grając pół meczu o jednego więcej . To powinno być normalne , że Legia bije co najmniej u siebie każdy ekstralipowy wynalazek . A dziś mamy taki zespół , że Legia w większości spotkań w lidze bije głową w mur , bo jak brak dużo większych umiejętności od rywali to nic innego nie zostaje . Trochę rozumiem trenera wiem kim musi grać , też bym był dumny wygrywając każdy jeden mecz mając taki skład.

odpowiedz
Pawel - 01.12.2018 / 23:31, *..57

Majecki nie zawodzi sportowo wiec gra- Arek powinien byc dla niego bardzo dobrym nauczycielem pod nie obecnosc trenera Dowhania anie stroic fochy...
Szkoda ze nie gra Kante bo mogl by cos wniesc np. razem z Carlitosen. Cieszy mnie yez dobrze grajacy po kontuzji Hamalainen

odpowiedz