Legia Warszawa 3-0 Korona Kielce | fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wyrachowanie Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa bez większych problemów zdobyła w sobotni wieczór kolejny komplet ligowych punktów. Zawodnicy prowadzeni przez Ricardo Sa Pinto ograli na własnym stadionie Koronę Kielce 3-0 po golach Cafu, Michała Kucharczyka oraz Sebastiana Szymańskiego. Gospodarze prezentowali się poprawnie przez całe 90 minut. Ich gra może nie porywała, lecz co najważniejsze byli do bólu skuteczni, co ostatecznie zagwarantowało im drugie wysokie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Z prawej strony Michał Kucharczyk dośrodkował w pole karne, gdzie nieco przeszkadzali sobie Dominik Nagy oraz Cafu. Ostatecznie przytomnie zachował się Portugalczyk, który strzałem tuż przy słupku otworzył wynik spotkania. Legioniści bardzo dobrze spisywali się przez pierwsze minuty spotkania, oddalając grę od własnego pola karnego. Wkrótce jednak zagrozili koroniarze. Dwa strzały zdołał zablokować William Remy, wyręczając tym samym Radosława Majeckiego. Potem na boisku było sporo walki i niedokładności z obydwu stron. Piłkarze Legii kontrolowali to, co dzieje się na boisku, ale momentami mieli problemy, aby wymienić kilka celnych podań. Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się wynik 1-0, to drugie trafienie dla "Wojskowych" zaliczył Michał Kucharczyk. Pomocnik wykończył podanie od Dominika Nagya i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Matthiasa Hamrola.

Kilka minut po zmianie stron z kontrą ruszyła Legia. Michał Kucharczyk ścigał się z Ivanem Marquezem, z którym wygrał pojedynek, i obrońca musiał ratować się faulem. Arbiter ukarał zawodnika Korony czerwoną kartką, a legionistom przyznał rzut wolny. Ze stałego fragmentu gry piłkę kopnął Sebastian Szymański, lecz dokładnie w to miejsce, gdzie stał Hamrol. Gdy gospodarze grali z przewagą jednego piłkarza, to nie mieli większych kłopotów z nadawaniem tempa grze. Korona potrafiła zagrozić jedynie po kontrach przeprowadzanych głównie bocznymi strefami boiska. W 70. minucie przyjezdni byli bliscy gola kontaktowego. Maciej Górski oszukał jednego z obrońców Legii, a jego uderzenie z najwyższym trudem na słupek odbił Majecki. To była dotychczas najlepsza szansa tego zespołu na zdobycie bramki. "Wojskowi" mogli "zamknąć mecz" w 83. minucie. Wprowadzony Kasper Hamalainen odnalazł się w polu karnym, lecz świetną obroną popisał się Hamrol. Golkiper zdołał wybić piłkę poza linię boczną. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Szymański. Młody pomocnik dostał podanie od Sandro Kulenovicia i uderzeniem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi Korony. Fantastyczny strzał zawodnika, który tym samym zanotował pierwsze trafienie w tym sezonie ekstraklasy.

Legia Warszawa 3-0 (2-0) Korona Kielce
1-0 7' Cafu
2-0 45+1' Kucharczyk
3-0 86' Szymański

Legia: 30. Radosław Majecki - 20. Marko Vešović, 44. William Rémy, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Adam Hloušek - 18. Michał Kucharczyk (69, 22. Kasper Hämäläinen), 26. Cafú (77, 6. Chris Philipps), 24. André Martins, 53. Sebastian Szymański, 21. Dominik Nagy - 27. Carlitos (83, 99. Sandro Kulenović).

Korona: 25. Matthias Hamrol - 26. Bartosz Rymaniak, 33. Iván Márquez, 23. Elhadji Pape Diaw, 11. Michael Gardawski - 27. Matej Pučko, 14. Jakub Żubrowski (35, 8. Mateusz Możdżeń), 13. Oliver Petrak, 7. Marcin Cebula (60, 4. Piotr Malarczyk), 10. Ivan Jukić (46, 9. Maciej Górski) - 89. Elia Soriano.

żółte kartki: Cafú, Vešović, André Martins - Żubrowski, Jukić, Diaw, Cebula.
czerwona kartka: Márquez (51. minuta, za faul).

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 12 841.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

Peter mokotuff - 01.12.2018 22:26:37, *.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

....Majecki jak na razie dużo szczęścia...musi poprawić grę na przedpolu ...za dużo tych pustych przelotów ma...

Darek - 01.12.2018 22:34:44, *.dynamic.chello.pl

Ważne zwycięstwo.3 punkty najważniejsze.Po czerwonej kartce dla piłkarza korony nie było widać naszej przewagi.Gra była wyrównana przez cały mecz.Późno strzelony gol na 3 do 0 który zakończył ten mecz.Przy stanie 2 do 0 korona miała słupek.Mogło być jeszcze groźnie gdyby to wpadło.Na szczęście słupek to strzał niecelny.Kolejny pusty przelot Majeckiego.Co on piłki nie widzi?
Gratuluje zwycięstwa.

Michał Kucharczyk (L)egenda (L)egii - 01.12.2018 22:40:35, *.dynamic.chello.pl

KuchyKing !!! Świetny mecz Michała okraszony kolejnymi liczbami! Bramka, asysta, wywalczona czerwień. Psy szczekają a KuchyKing jedzie dalej! Krytycy tradycyjnie musza sie schowac w mysiej dziurze.

siepacz - 01.12.2018 22:44:11, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Brawa za zaangażowanie, agresję i ruchliwość. Nie odpuszczali. Zabiegali przeciwnika. Niestety, tu znów zabawię się z adwokata diabła. Każdy, absolutnie każdy z zawodników Legii zagrania dobre i bardzo dobre systematycznie przeplatał farfoclami. Albo brakowało techniki lub precyzji, albo dokonywali złych wyborów. Często ten zły wybór polegał na zbytnim zaufaniu do własnego dryblingu, kiedy kolega był lepiej ustawiony i podanie załatwiłoby sprawę. Irytująca była też preferencja dla rozpoczynania gry dalekim wykopem - klasowe drużyny muszą umieć rozgrywać od tyłu. Na Koronę to wystarczyło, tym bardziej, że ona grała tak samo. Ale przynajmniej tym razem potrafili pozbyć się najpaskudniejszej przypadłości polskiej ligi (i reprezentacji tak samo): zawodnik z piłką miał zwykle komu podać, koledzy nie chowali się za plecami przeciwników, tylko wracali, żeby się do niego ustawić. To niecodzienny obrazek w Polsce. I rzecz obiecująca na przyszłość. Na marginesie: strzał Hamy, z którego nie padł gol, bo bramkarz obronił, też był ze spalonego. Tyle że sędziowie nie złapali. Na drugim marginesie: nigdy więcej padolino!!! Legia ma wygrywać klasą, a nie cwaniactwem.

Prosto z mostu . Siła Legii d... nie rozwala .... niestety - 01.12.2018 23:04:22, *.63

Wolałbym zamiast wyrachowania , dużo większe umiejętności czysto piłkarskie dały Legii dziś wysoką wygraną . Ale choć jestem Kibicem Legii to niestety nie da się tak powiedzieć o dzisiejszym zespole ze Stolicy . Brakuje w kadrze zespołu dużo lepszych zawodników , którzy umiejętnościami górowaliby nad resztą ligowej miernoty , niestety obiektywnie tak na dziś nie jest , a sami w tą miernotę się wpisujemy . I dopóki nie znajdzie się taki sponsor , który wyłożył by taką kasę , za którą Legia mogłaby zrobić transfery zawodnikami na poziomie OFOE , którzy tą ligę łykali w całości , a wprost ją ośmieszali co nie jest jakimś mega wyczynem to do póty nie przyjdą zawodnicy na jego poziomie co najmniej to będziemy lata świetlne dalej częścią tej ligowej miernoty .

Tomek Mokotów - 01.12.2018 23:05:11, *.dynamic.gprs.plus.pl

@siepacz

Żarty sobie stoisz z tym rozgrywaniem piłki na własnej połowie? Nie było cię pewnie na meczu ale w tv też chyba było widać jak nierówna i zmrozona jest murawa?

PS. Żal ściska jak się widzi "kibicow" z sektora 104 i nie tylko.
Tuż obok Żylety, zimno jak cholera a oni parę leniwych oklaskow i zero dopingu...

Spiewalbym i klaskał choćby po to by było mi cieplej.
Nie zrozumiem wyjścia z dzieciakiem na mecz przy takim zimnie i przesiedzenia całego meczu trzęsąc się z zimna...

Zostańcie przed tv, lepszy widok, lepsze powtórki, cieplutko...

Na Żyletę jestem za stary ale reszta trybun nie bardzo zachęca do przyjścia.

Ewelina - 01.12.2018 23:19:11, *.play-internet.pl

Tak to powinno wyglądać zawsze. Przyjeżdżają ogórki, gładkie 3:0 i żegnamy.

Jerz z Potoku - 02.12.2018 00:01:43, *.dynamic.chello.pl

@ Tomek Mokotów - w kwestii kibicowania z zaangażowaniem na całym stadionie, a także rodzicielskiego przegięcia w postaci zabierania maluchów na tak mroźną aurę masz całkowitą rację. Mam jednak pewną trudność w zrozumieniu końcowego przekazu, w opublikowanym przez Ciebie poście.
Jak dla mnie, to rozgrywanie meczów o godz. 20.30 przy tak niskiej temperaturze, to zaprzeczenie futbolu, no chyba że terminarz poszczególnych meczów - jak zawsze - zdeterminowany jest potrzebami i wymogami canal+ (a także ESA), które to podmioty organizacyjne w swojej pijarowskiej pazerności kompletnie w nosie mają zdrowie piłkarzy i samopoczucie kibiców. Osobiście w tej sytuacji absolutnie nie dziwię się fanom Legii, którzy w większości pozostali przed medialnymi monitorami.

Ps.: wprawdzie poruszony przez Ciebie temat to klasyczna "zdarta płyta", ale może wreszcie znajdą się na tyle przewidujący i inteligentni decydenci, którzy będą w stanie ograniczyć tą ligową wietrzną i mroźną patologię konieczności kontynuowania rozgrywek za wszelką cenę.
Przykład porozumienia Prezesów Zagłębia Lubin i Legii w kwestii przełożenia terminu rozgrywania poprzedniego meczu w ramach ESA, tj.: z pt. h:20.30 na nd. h:15.30 - to nie tylko przejaw dbałości o utrzymanie dobrej kondycji swoich kadrowiczów (różnych szczebli), ale również zadbania o zdrowie pozostałych piłkarzy z ich wyjściowych jedenastek.

Zdroworozsądkowe serdeczności

Wolfik - 02.12.2018 00:01:48, *.dynamic.mm.pl

@Siepacz: Sądzę, że jesteś nazbyt surowy w swojej ocenie Kolego. Warunki dość trudne, mecz ułożył się dla nas dobrze a w zasadzie po 2-iej połowie można powiedzieć, że był zamknięty. W perspektywie mamy w tygodniu wyjazd na PP a w niedzielę mecz u lidera w Gdańsku zatem można (i trzeba było) przećwiczyć taktykę. Ja w każdym razie tak to widzę. W tej chwili ważne jest ciułanie punktów by nie mieć zbyt dużej straty. Drużyna egzamin zdała, co napawa optymizmem przed Gdańskiem.

Swoją drogą, ciekawe w jakim zestawieniu zagra Legia w Głogowie. Z nieobecnych i rezerwowych zawodników na mecz z Koroną, też można zestawić ciekawą 11-stę.

Wolfik - 02.12.2018 00:18:13, *.dynamic.mm.pl

@Jerz z Potoku: Czołem Kolego. W kwestii rozgrywania meczów o 20.30 pozwolę sobie na polemikę. Ostatnio byłem na pewnym meczu 1-szo ligowym rozgrywanym o tej porze. Ubrałem się odpowiednio więc nie zmarzłem. Ludzi było sporo (jak na stadion i dzień rozgrywania meczu). Uważam, że pora tez "robi" atmosferę. Pamiętam, jak mecze były rozgrywane np. w niedzielę o 11-ej i uwierz mi - za ciula bym nie chciał do tego wracać.
Ale oczywiście każdy ma swoje "preferencje" :).

łajdak - 02.12.2018 00:58:57, *.96.ipv4.supernova.orange.pl

ostatnia kolejka w sobote o 17 ....!!!!!!

Cziee - 02.12.2018 01:14:29, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mecz meczem ale w komentarz czytam: "gratuluję zwycięstwa" "masz całkowitą rację, ale... ", "serdeczności", "sądzę, że jesteś nazbyt surowy", "pozwolę sobie na polemikę" itd itp, Panowie, widzę że dziś w na forum wyjątkowa kultura i interpunkcja! Tak trzymać! :)

Jerz z Potoku' - 02.12.2018 01:19:28, *.dynamic.chello.pl

@ Wolfik - generalnie masz rację, tylko spróbuj przekonać do swoich racji przemarzniętych kibiców, którzy opuszczają stadion po...przegranym meczu. W tym konkretnym przypadku to wynik determinuje "atmosferę", a dopiero później wszystko inne. Czyż nie?

BRAWO LEGIA !!! - 02.12.2018 01:38:31, *.8.ipv4.supernova.orange.pl

Wygralismy 3:0. BRAWO ! Gratulacje!

Cult⚽️Legia and friends forever - 02.12.2018 01:50:41, *.189

✨⚽️⚽️⚽️✨

Mares4 - 02.12.2018 06:21:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pozwolę sobie na taki komentarz hmmm Legia Mistrz! Dziękuję i pozdrawiam kulturę

Kosa - 02.12.2018 07:20:59, *.centertel.pl

Brawo Legia

ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 02.12.2018 08:45:54, *.adsl.inetia.pl

Co tam u was słychać pustaki ? Kuchy King !!!

CWKSiak - 02.12.2018 08:50:19, *.icpnet.pl

Dobrze oglądać Legie stabilna z tylu, Remiego brakowało, z Jedzą będą tworzyć monolit.
Czy wyrachowanie Legii?
Wydaje mi się, ze stabilność i przewidywalność, po prostu chłopaki nie dali pograć koroniarzom, dobrze wyprzedzali i pressowali, na odpowiednim poziomie waleczności.
Musimy popracować nad celnością podań.
Legia Warszawa!

AAA - 02.12.2018 08:55:59, *.dynamic.chello.pl

Całe szczęście że to ostatni sezon w Legii tego paralityka.
Kupujcie koszulki Fatalczyk King bo z pewnych żródeł wiadomo że kontraktu z tym wirtuozem nie przedłużą.
Ciekawe gdzie pójdzie miszcz nad miszcze....
..

ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 02.12.2018 09:00:37, *.adsl.inetia.pl

Aleś się pobudził !!! Mam nadzieję, że to twój ostatni sezon na tym forum !

Kasztelan - 02.12.2018 09:25:26, *.adsl.inetia.pl

Kucharczyk zagrał średnio , nic szczególnego.
Zagranie gdy sam się potknął a przeciwnik dostał żółtą kartkę to nieszanowanie przeciwnika i szkalowanie dobrego imienia naszego klubu.
To że wrzucił piłki to tylko fart , Legia potrzebuje dwa razy lepszego skrzydłowego.
Kucharczyk jest za słaby na nasz klub.
To samo Nagy - dostaje wrzutkę i przestrzela - Dobrze że Cafu był obok.

Andrew - 02.12.2018 10:22:09, *.dynamic.chello.pl

Jerz z potoku.
Przełożenie poprzedniego meczu bylo spowodowane meczem reprezentacji u21 w której grali legionisci. Trzeba bylo przelozyc ze względu na zbyt krótko odstep miedzy meczami.

Tomekc - 02.12.2018 10:47:32, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak na możliwości kadrowe bardzo dobry mecz Legii. Ale w zimie trzeba podnieść jakość w ofensywie. Potrzebny zawodnik nr 10 lub napastnik i skrzydłowy którzy od razu dadzą jakość. I oczywiście liczę na podniesie jakości obecnych zawodników. Gratulacje Legio!!!

@CWKSiak - 02.12.2018 12:11:55, *.centertel.pl

Remyego brakowało?Który mecz Ty kolego żeś oglądał?

Zbig - 02.12.2018 12:32:00, *.dynamic.chello.pl

Kolejny b.dobry mecz!Legioniści nie patrzą na pogodę-obserwują boisko!!!!

Ja - 02.12.2018 13:38:47, *.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co za mosiek moze wygłaszać bzdury o porze meczy?
Czyli polskie kluby nie powinny grac w pucharach bo tam mecze sa o 20.45. Rozumiem. Jakos najwieksi nie narzekaja na aure i zapieprzaja porzadnie na boisku do upadlego i nie marzna. Ah i da sie na nich patrzec.
A brak dopingu na Legii jest od lat, siada wszystko...oprocz Zylety reszta to padaka. Niezaleznie od pogody i godziny. A i sama Zyleta to nie to co kiedys. Brak zasad i ich egzekwowania dopuszcza do sytuacji jak mośki przylaza sobie w necie posiedziec albo pogadac.

jamapata - 02.12.2018 14:42:42, *.adsl.inetia.pl

Popieram AAA - Patrzeć nie mogę jak kaleczy ten sport pan K.

CWKSiak - 02.12.2018 17:03:15, *.icpnet.pl

@CWKSiak
Brakowało, gdy był kontuzjowany kolego...

lob - 02.12.2018 17:14:17, *.dynamic.chello.pl

Wszystko było ok...gdyby nie taka mała ilość kibiców na meczu. Tylko niecałe 13 tysięcy na prawie trzy milionową aglomerację warszawską ??? Co z tego, że temperatura minusowa, na Legii można się rozgrzewać nie tylko meczem, ale i piwem, czy herbatą.
Szacun dla tych kibiców z Żylety co się pod koniec meczu rozebrali do pasa. Niech kibice w kapciach żałują, że na żywo nie obejrzeli tego dobrego meczu w wykonaniu naszych piłkarzy.
Zapraszam 15 grudnia na mecz z Piastem...zdjąć kapcie, założyć ciepłe buty i na stadion Panowie........

e(L)o - 02.12.2018 18:42:17, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Kucharczyk ze swoim poziomem powinien biegać w barwach widzefa w II lidze i nic wyżej!

13 tys. na taki poziom to i tak bardzo dużo . - 02.12.2018 21:01:02, *.7

13 Tys. na Przereklamowanej Ekraklapie to i tak sporo . Biorąc to jaki poziom prezentują nasi piłkarze do ich zarobków to jest to bicie piany . Widać , że kibic nie da się oszukać i widzi co im Legia prezentuje , czyli nic nadzwyczajnego , stąd ten niski wynik frekwencji na trybunach co wcale nie dziwi .

lob - 03.12.2018 10:24:32, *.dynamic.chello.pl

Jak chcesz obejrzeć mecze na wyższym poziomie to jedz sobie do Łodzi na mecze widzewa, albo idź na Konwiktorską "wielki" kibicu w kapciochach........