Nerwowa konferencja | Ricardo Sa Pinto - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Sa Pinto poirytowany pytaniami o Mączyńskiego: Czy ktoś pana nasłał?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Podczas piątkowej konferencji prasowej, po serii pytań dotyczących meczu z Koroną, jeden z dziennikarzy zapytał szkoleniowca Legii o sytuację Krzysztofa Mączyńskiego. W połowie września z powodów sportowych pomocnik został przesunięty do rezerw.

Wówczas Ricardo Sa Pinto tak argumentował decyzję: - To była dla mnie trudna decyzja, ale ona nie jest ostateczna. Uważam, że lepsze dla Mączyńskiego będzie trenowanie cały czas na tej samej pozycji, granie w rezerwach niż gdy zbyt długo będzie bezczynnie stał na treningu. Brak gry działałby na jego niekorzyść, a tak w każdym momencie będę mógł go przywrócić.

Dziś pytania Piotra Wesołowicza z Gazety Wyborczej próbowało ukrócić biuro prasowe klubu, ale dziennikarz nie ustąpił:

Dziennikarz: Jaki jest status Krzysztofa Mączyńskiego? Czy panowie w ostatnim czasie rozmawiali?
Sa Pinto: - Już mówiłem na temat jego sytuacji, nic się nie zmieniło.
Dziennikarz: Pytam czy panowie jakoś rozmawiali w ostatnim czasie, czy bierze pan go pod uwagę w kolejnej rundzie jako zawodnika pierwszej drużyny?
Sa Pinto: - Zobaczymy. Ma takie same możliwości, że zagra, jak pozostali zawodnicy. Jeżeli będzie okazja i będziemy czuli, że to dobry moment by wrócił, to zobaczymy. Obecnie sytuacja nie ulega zmianie.
Dziennikarz: To jeszcze dopytam, czy w trakcie jego treningów i gry w rezerwach pan z nim rozmawiał, czy przychodzi pan na treningi i śledzi, czy czeka na jakiś konkretny moment?
Sa Pinto: Przyszedł pan na tę konferencję tylko po to, by pytać o Mączyńskiego? To jest tak ważne dla pana?
Dziennikarz: Tak, to jest ważne.
Sa Pinto: To jedyna ważna rzecz dla pana?
Dziennikarz: Nie, nie jedyna.
Sa Pinto: Jeżeli przyszedł pan tylko po to, to musi pan być bardziej profesjonalny, ponieważ to nie jest konferencja prasowa o Mączyńskim. To konferencja o meczu z Koroną. Musi pan szanować trenera. Jeżeli miałby pan więcej pytań, to bym to rozumiał, a jeśli przychodzi pan tylko po to, to pan mnie nie szanuje, ponieważ to nie jest konferencja o jednym zawodniku, a o meczu. Musi pan szanować wszystkich zawodników i drużynę - pan nie szanuje trenera.
Dziennikarz: Pan trener zarzuca mi, że go nie szanuję - to błąd. Przykro mi, ale nie zrobiłem nic, żeby pana trenera urazić. Szanuję zawodników i pana trenera.
Sa Pinto: Ale tego pan nie okazuje, dziś pan mnie nie szanuje. Przyszedł pan tu "wywołać pożar". To nie jest piłka nożna, to są inne rzeczy. Proszę rozmawiać ze mną o piłce i na temat Korony. Gdyby zadał mi pan 3-4 pytania o mecz i dołożył to pytanie, to byłoby dla mnie normalne, ale przyszedł pan tu zadać tylko to pytanie. Czy ktoś pana nasłał, by o to zapytać? To nie jest właściwe. Nie jest pan profesjonalistą i nie traktuje mnie pan poważnie. Powiem jeszcze raz, że obserwujemy tego zawodnika tak jak pozostałych i ma takie same szanse jak pozostali.

* * *

Pytania o Mączyńskiego padły w środku konferencji, po pytaniach dotyczących meczu z Koroną.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

xman - 30.11.2018 14:09:01, *.play-internet.pl

Nawet Sa Pinto wie jak się traktuje "wybiórczą" bo kto gówno czyta ten gówno wie !
Sa Pinto 1 : 0 Szechter

Po(L)ubiony - 30.11.2018 15:00:36, *.dynamic.chello.pl

Celna riposta Pinto. Legia nie jest farfoclem. który przylgnął do d...y Mączyńskiego.

olew - 30.11.2018 15:03:33, *.warszawa.vectranet.pl

Trener ma rację . Ważna jest drużyna, a nie jeden grajek.

rafix - 30.11.2018 15:04:51, *.dynamic.chello.pl

Jeżeli nie odpowiada się na zadane pytanie to nic dziwnego że dziennikarz dopytuje. wystarczyło odpowiedzieć tak lub nie.

artic - 30.11.2018 15:09:24, *.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rysiu zycze ci zeby powałka zabral sobie tego mąke do pyrlandi i bedziesz mial spokoj a wto miejsce sciagniesz jakiegos dobrego rodaka do L.

FC_ŻYRARDÓW - 30.11.2018 15:31:06, *.100

Jaka gazeta taki dziennikarza, jaki dziennikarz takie pytania

jo - 30.11.2018 15:53:58, *.centertel.pl

A za tydzień będą dopytywać o Malarza... Natomiast w kolejnych tygodniach o każdego kto nie załapał się do składu. Zwieńczeniem tych pytań będzie sytuacja z Juliuszem Kruszankinem i meczu z Siarką Tarnobrzeg o powody wyniku 6-3 gdy było już 5-1...

heheh - 30.11.2018 16:45:28, *.play-internet.pl

Piotr Wesolowicz i wszystko jasne. Gosc kreuje się na ostrego dziennikarza, wszystkowiedzącego.. 30 lat i zero pokory. Niech się zajmie koszykowka i Polonia Warszawa a nie Legia..

MarcinURS - 30.11.2018 17:02:42, *.play-internet.pl

Wesolowicz.. dajcie spokoj z tym marnym dziennikarzem. Wybiorcza stacza się na dno zatrudniając takich ludzi.. Którego kibica Legii obchodzi status Maczynskiego? Mnie obchodzą tylko zwycięstwa. W ataku może grac Pan od koszenia murawy jeśli taka będzie wola Sa Pinto. Byleby Legia wygrywala

L - 30.11.2018 17:13:17, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo dobrze trener mu odpowiedział. Mączyński to typowy najemnik (w dodatku bez honoru bo kiedys powiedział ze nigdy nie przyjdzie do Legii). Mało tego jest konfidentem który donosił na trenera Jacka Magierę. Trener Sa Pinto zobaczył ze po prostu mu nie zależy i go odpulił. Mączyński dla mnie zawsze grał bez zaangażowania. Jedyny jego mecz kiedy jeździł na du.pie to był mecz po słynnych spadających liściach ;)

Arek - 30.11.2018 17:26:44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I tak to się robi. Brawo trenerze! Cisnąć tych łachów wszędzie węszących sensację. A Mączyński jak dla mnie może już dziś lecieć do Nawałki.

luu - 30.11.2018 18:01:08, *.centertel.pl

A mnie interesuje jego status , interesuje mnie jak to mozliwe ze w klubie jest reprezentant Polski Mączyński , na wypożyczeniu Jodłowiec w nowej Zelandii Kopczyński a do jest sprowadzany Philips czy Martins którzy niczym się nie różnią kompletnie . A Mączyński pójdzie do Nawałki i bedzie wyrozniajacym sie zawodnikiem.

oLaf - 30.11.2018 19:01:58, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

jakby to było pytanie o Rado czy innego WAŻNEGO zawodnika to sam bym chciał wiedzieć, ale pytać się o Mączyńskiego, który - poza pobieraniem hiper wysokiego wynagrodzenia- nic, dosłownie NIC nie dał Legii (+ zero zaangażowania) to rzeczywiście trochę szukanie guza... a może raka?

Manio - 30.11.2018 19:28:53, *.dynamic.chello.pl

Brawo panie Trenerze, miał pan 100 procent racji.

arnold szwarceneger - 30.11.2018 19:47:50, *.centertel.pl

Rysio na dziś masz -8 i mecz z koroną ,jak bedzie człapanie jak w Lubinie masz gosciu problem, no ale moze Kulenowicz drewniany pomoze

powerkf do luu - 30.11.2018 19:50:17, *.adsl.inetia.pl

czowieku!!!! jeżeli Ty nie widzisz róznicy pomiędzy Kopą a Martinsem to proszę zamilcz... człowieku Ty chyba ani jednego meczu (L)egii nie oglądałeś.... i takie ..... mogą komenty upubliczniać.

Cziko - 30.11.2018 20:13:09, *.play-internet.pl

Widzę że się zaczeła dziennikarska nagonka na klub. Czyżby Arek się komuś poskarżył ? Przypadek ?

Jak nie odpowiada wprost , a kręci to trudno , żeby ktoś nie oczekiwał dokładnej odpowiedzi na swoje pytanie. - 30.11.2018 20:14:06, *.82

Nie byłoby problemu jakby trener odpowiedział konkretnie dlaczego niema Mączyńskiego , bo wątpię żeby prezentował się gorzej niż wszyscy zawodnicy w składzie . To raz . Dwa odpowiedziałby , że nie łapie się do składu z powodu słabszej dyspozycji od innych . lub odwalił coś i jest na przymusowej karze . Albo że jest za drogi i jest na cenzurowanym . Powiedziałby wprost , a nie kręcił wymigując się od tego pytania i nie byłoby więcej tego tematu . Mi się jednak wydaje , że jest trochę z nim tak jak z Pazdanem i Jędzą są za drodzy i najlepiej byłoby się pozbyć , a wziąć w ich miejsce znów jakiś tańszy wynalazek .

Konrad - 30.11.2018 20:20:00, *.play-internet.pl

Czemu legia jeszcze aie nie interesuje arsenicem z wisly , teraz gdy wisla ma klopoty finansowe strzal w dziesiatke wyrwac taki talent za male pieniadze.

MiH - 30.11.2018 21:14:27, *.as13285.net

do tych co marudzá że trener nie odpowiedział na pytanie. Jak nie? powiedział kilka razy że jego status się nie zmienił na chwilę obecną a czy trener rozmawia z kims na treningu czy nie to juz nie dziennikarska brocha.
zresztą bardzo marnego dziennikarza.

Beniaminek - 30.11.2018 21:20:56, *.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mączyński to nie Legia. Legia to wielu innych zawodników. Dlaczego nie gra Mączyński? A Mączyński dlaczego nie gra? A kiedy zagra Mączyński? A za tydzień zapytają o Pazdanów. Za dwa tygodnie o Radovicia... Dziś prawdziwych dziennikarzy już nie ma.

do Konrada - 30.11.2018 23:24:11, *.51

wiesz dlaczego? Wlasnie dlatego jak tu niektorzy traktuja make. Jak mial przyjsc to swietnie, reprezentant Polski za male pieniadze...jak teraz zeslany do rezerw to 'najemnik' i konfident'. To ktory pilkarz chcialby przyjsc ze znienawidzonego rywala jak kibice beda go wyzywac potem jakby cos nie poszlo???

@Olaf - 30.11.2018 23:58:45, *.dynamic.chello.pl

Od kiedy rado jest ważnym zawodnikiem? Odkąd pinokio odszedł do Chin czy teraz jak doi klubową kasę z pokazaną eLką i uśmiechem? Dziwi mnie czemu Nawałka odrzucił Legie, a poszedł do Amici. Coś jest w klubie nie tak skoro zastępuje się reprezentanta jakimiś Martinsami

Mijka - 01.12.2018 01:38:44, *.centertel.pl

Znam i Pana Wesolowicza, poznalam tez Pania Kaprowiak. Tak po ludzku, bez obrazania nikogo i sciemniania, oboje sa zbyt wrazliwi i za delikatni, by pracowac przy takim klubie jak Legia. Po prostu

Książę Nocy - 01.12.2018 01:57:31, *.adsl.inetia.pl

ĆABEJ pseudo-dziennikarzy. Tfu! Dobrze że są ludzie, którzy nie kierując się tym polit-poprawnym gównem, potrafią wygarnąć takiej cipie. Szacunek Ricardo.

Tomi - 01.12.2018 06:38:55, *.1.ipv4.supernova.orange.pl

Po obejrzeniu konferencji na video: sorry, zupełnie mi nie żal redaktora, który wykazał duży nieprofesjonalizm, zaczepiając wręcz agresywnie trenera, który zachował i tak spokój. Po drugie, jakoś kłopoty polonistów jak Wesolowicz czy Koprowoak, mnie nie martwią. Niech zajmą się swoim lll-ligowym klubem a nie mącą tutaj.

dejne3 - 01.12.2018 07:10:17, *.dynamic.gprs.plus.pl

Redaktorzyna jeden złapał temat i myślady ze Richelie pociągnie a tu się niestety pomylił, gonić ciekawskich z k6 z podobnymi pytaniami :gdzie jest Polonia? za Oceanem

sam - 01.12.2018 11:03:12, *.dynamic.chello.pl

Właśnie takie akcje jak z mączyńskim, pazdanem, Malarzem mają jak mówi RSP wywołać pożar. Nawet ta pinda z ps po banie na wywiady pisze na drugi dzień bzdury o sadzaniu Carlitosa na ławce. Legia ma gonoć tych analfabetów jak najdalej od Ł3.

Kibic(L) - 01.12.2018 13:41:12, *.icpnet.pl

Jak wy nic nie rozumiecie... Przyklaskujecie trenerowi i udajecie, ze nic sie nie dzieje a trener pieknie sie zachowal. No nie zachowal sie.
1. Po to jest konferencja prasowa zeby odpowiedzial na pytania zawodnikow.
2. Maczynski to reprezentant kraju z bardzo wysokim uposazeniem wiec pytanie o jego status jest na miejscu.
3. Kazdy kto choc troche mysli widzi co sie dzieje. Maka, Rado, Malarz, Astiz, Pazdan sa odsuwani od skladu bo nie ma kasy i klub jak najszybciej chce sie ich pozbyc. Teraz ne trzeba im placi premii bedzie idealnie jak nie bedzie trzeba placic im pensji.
4. Ta sytuacja pokazuje w jakim zlym stanie finansowym jest klub a dodatkowo jak wladze klubu traktuja swoich pracownikow. W koncu ktos tym zawodnikom kontrakty przedluzal i to na takich warunkach jakie maja.
5. Przy takim podejsciu trudno mowic o jakims super planie budowania Legii. Traktujac tak pracownikow klubu nigdy nie zbuduje sie druzyny i atmosfery wspolpracy. Bo dzis jede zawodnik jest ubostwiany a jutro znajdzie sie w rezerwach bo tak sie zmieni wiatr na koubowych korytarzach i gabinecie prezesa.

@Kibic(L) - 01.12.2018 16:43:25, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie kompromituj się!

ODP.na 2 to pupil Nawałki a nie reprezentant kraju nic nie dał kadrze

ODP na 3 Są słabi niech już kończą grę w Legii!

ODP. 5 Odmładzamy skład to jest budowanie drużyny i Pinto właśnie po to przyszedł Jego nie zwolnią ma poparcie zarządu i wielu kibiców!

Kibic(L) - 01.12.2018 18:03:46, *.icpnet.pl

2. Jakie to ma znaczenie, ze pupil Nawalki? A jesli pupil i slaby to po co byl sprowadzony do Legii? I to jeszcze z takim kontraktem? To jest punkt, ktory jedynie potwierdza, ze w klubie nie ma zadnego planu i mysli tylko dzialania na lapu capu. A na koniec robi sie nieczyste zagrania zeby wyjsc na swoje.
3. Pazdan, wiele ofert zakupu pilkarza, wszystkie wczesniej odrzucone i kontrakt w Legii podwyzszany i przedluzany. Astiz - zatrudniony ponownie w Legii bo przechodzil obok obiektow Legii juz po oblanych testach w Pogoni... Malarz. 3 ostatnie sezony byl jednym z najlepiej ocenianych zawodnikow. Wielokrotnie ratowal Legii punkty i chronil przed kolejnymi kompromitacjami. Sprowadzany w wieku emerytalnym. Teraz nagle okazalo sie, ze za stary i za slaby. Radovic. Sprowadzany ponownie grubo po 30 po ciezkiej kontuzji. Czego sie spodziewali, ze odmlodnieje i sie uzdrowi?

Odp. 5
Ja rowniez jestem za odmladzaniem skladu, ale takie rzeczy maja sie dziac naturalnie a nie nagle sobie przypomnieli, ze maja starych zawodnikow i do tego duzo zarabiajacych.

Kipkorir - 04.12.2018 17:29:32, *.dynamic.chello.pl

Brawo coach!