Rradosław Cierzniak, Vjaceslavs Kudrjavcevs, Arkadiusz Malarz i Radosław Majecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Malarz czwartym bramkarzem

Woytek, źródło: Legionisci.com

O 180 stopni odwróciła się hierarchia bramkarzy w zespole Legii w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Na początku sezonu gwarantowane miejsce w składzie miał Arkadiusz Malarz, ale wczorajszy mecz potwierdził to co można było przypuszczać po piątkowym wpisie na Twitterze "Malowanego".

Zwykle sztab szkoleniowy zabiera na przedmeczowe zgrupowania trzech bramkarzy - tak było podczas ostatnich kilku spotkań. Wówczas na skutek absencji Radosława Cierzniaka (kontuzja) lub Malarza (choroba) wszyscy kandydaci mieścili się w szerokiej kadrze meczowej. Większość kibiców piątkowe słowa 38-letniego bramkarza odczytywała tak, że nie może on pogodzić się z byciem numerem 3, choć on sam jednoznacznie napisał "Trzy miesiące, trzy pozycje w dół w hierarchii".

Przed sobotnim meczem z Koroną sytuacja musiała się wyklarować, ponieważ cała czwórka (Radosław Majecki, Radosław Cierzniak, Vjaveslavs Kudrjavcevs i Arkadiusz Malarz) była do dyspozycji Ricardo Sa Pinto. Portugalski szkoleniowiec podjął decyzję, że w składzie zabraknie miejsca dla Malarza. To oznacza, że to musiało być przyczyną publicznego wyżalenia się trzykrotnego mistrza Polski.

- Jestem zaskoczony postawą Arka. Każdy zawodnik może przyjść do mnie przez całą dobę i porozmawiać. W przeszłości miałem z nim rozmowę sam na sam. Jednak w tej sytuacji musi wiedzieć, że najważniejsza jest drużyna - powiedział na pomeczowej konferencji portugalski trener.

Naszym zdaniem obecna sytuacja oznacza, że albo obaj panowie nie rozmawiali ze sobą na ten temat albo rozmawiali i nie doszli do porozumienia. W piątek po treningu Malarz dowiedział się, że nie zmieścił się do kadry na mecz z Koroną. Musiało to być dla niego jednoznacznym sygnałem, że nie ma co liczyć na kolejne występy w koszulce z "eLką" na piersi.

Wydaje się, że chemii między oboma panami brakuje od samego początku. Jednak na pewno Malarzowi nie można odmówić zaangażowania i prezentowania wysokich umiejętności podczas treningów.

Czy zdecydowałby się na podobną publiczną deklarację, gdyby był w trójce? Być może nie, choć nie można tego wykluczyć. Wiadomo, że nie znosi dobrze siedzenia na ławce rezerwowych, ale musi rozumieć, że postawienie przez klub na młodego perspektywicznego bramkarza nie jest czymś nadzwyczajnym. Źle, że to wszystko odbywa się w aurze możliwego konfliktu na linii trener – zawodnik.
Legia powinna zadbać o to, by bardzo udany pobyt Malarza ze stołecznym klubem nie kończył się w takich okolicznościach. Malarz na pewno na to nie zasłużył, nie wiemy czy władze i trenerzy zrobili wszystko, by do tego nie doszło. Jeżeli zrobili, a mimo to nie znaleźli nici porozumienia, to spora część winy spadnie na Malarza. O szczegółach dowiemy się jednak prawdopodobnie za jakiś czas.

Aktualna hierarchia bramkarzy Legii wygląda więc następująco:
1. Radosław Majecki (5 meczów)
2. Radosław Cierzniak (20 meczów)
3. Vjaceslavs Kudrjavcevs (0 meczów)
4. Arkadiusz Malarz (138 meczów)

Malarzowi i Cierzniakowi w czerwcu kończą się kontrakty z Legią. Klub już rozgląda się za nowym bramkarzem. Nie można wykluczyć scenariusza, że zainteresowanie zagranicznych skautów Majeckim przełoży się na konkretną ofertę dla 19-latka.

Aktualizacja 22:15




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

Dickson Chotowski - 02.12.2018 12:56:05, *.range109-145.btcentralplus.com

Majecki lepiej niech w Legii zostanie. Jeszcze duzo nauki przed nim.

grzesiek - 02.12.2018 13:12:27, *.centertel.pl

Moim zdaniem to powinniśmy zacząć szukać nowego fachowca od bramkarzy bo dowhań to już powoli emerytura. Po za tym jakoś ostatnio nie mamy dobrych bramkarzy wiec chyba coś sie wypaliło..

@grzesiek - 02.12.2018 13:24:37, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Widzę że kolega niezorientowany a więc informuję: Trener Dowhań obecnie jest na zwolnieniu bo przechodził jakąś operację niedawno. Trener Sa Pinto przyprowadził ze sobą swojego trenera bramkarzy tak zwanego "kudłatego". Pozdrowienia dla wyjazdowiczów którzy wiedzą o co chodzi;)

ll - 02.12.2018 13:38:04, *.9-2.cable.virginm.net

Malarz i Rado od dluzszego czasu psuja atmosfere. Wiadomo, nikt nie lubi siedziec an trybunach, ale w prau meczach w ktorych Malarz gral, wygladalo to na pewno kiepsko.

Plus, jaki interes jest grac bramkarzem ktory niedlugo odchodzi jak mamy zdolnego mlodego, plus Cierzniak naprawde sie dobrze prezentowal?

Trace szacunek dla Arka, i chyba lepiej zeby razem z paroma innymi weteranami odszedl juz w zimie.

Zen - 02.12.2018 13:46:24, *.is.net.pl

Malarz - pora wracać do Bełchatowa.

KibicL - 02.12.2018 13:47:15, *.dynamic-ra-12.vectranet.pl

był Mączyński teraz Malarz a ptaszki ćwierkają, że następny w kolejce jest Kante. Czy o to chodzi aby czołowych do niedawna zawodników poniewierać?

FWK - 02.12.2018 13:48:24, *.play-internet.pl

Ten lotysz kudrja... Cos tam to pokazal swoje umiejetnosci w meczu rezerw z zydzewem w lodzi. Panie mioduski moze niech pan zrobi papiery uefa pro. Wtedy to pan pokaze swoje umiejetnosci trenerskie. Chyba przeszedl by pan do historii jako pierwszy prezes/trener zycze powodzenia

Wolfik - 02.12.2018 13:48:42, *.dynamic.mm.pl

Za personalia odpowiada trener. Widocznie uznał, że w obecnej chwili forma Arka Malarza nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Mam nadzieję, że nie decydują tutaj żadne inne przesłanki (pozasportowe). Arek Malarz dużo zrobił do klubu, ale to nie znaczy że będzie grał zawsze. Od zasług jest tablica klubowa.

Podobnie sprawa ma się z Radoviciem, który w mojej ocenie skończył się gdy wyjechał (lub został wypchany przez Lesniodorskiego jak kto woli) do Chin. Teraz to cień zawodnika sprzed wyjazdu. I nie dziwi, że jest poza meczowa kadrą.

kibic(L) - 02.12.2018 13:56:59, *.icpnet.pl

Każdy wie, że nie chodzi o umiejętności sportowe tylko o jak najszybsze pozbycie się nie tylko Malarza, ale również Radovica, Pazdana, Mączyńskiego, Astiza i Cierzniaka
Odmładzanie składu - tak! Ale nie w taki sposób.
A co do Malarza. Może rzeczywiście jego czas minął, może rzeczywiście formę ma słabszą, ale od kilku meczów obserwuję Majeckiego i delikatnie mówiąc szału nie robi. Ma tyle pustych przebiegów na przedpolu, że aż cud, że jeszcze nic nie wpadło po jego błędach. Myślałem, że Malarz jest słaby na przedpolu, ale jednak się myliłem.
Z tekstu wynika, że w zimie Legia może sprzedać Majeckiego. Ja już z tego nic nie rozumiem. Gra tylko po to, by go sprzedać? Gdzie dobro drużyny i klubu? Gdzie dbanie o atmosferę? W końcu powinni grać ci, którzy są w najlepszej formie. Ech... słabo to wszystko wygląda.

Cch - 02.12.2018 13:59:12, *.dynamic.mm.pl

Szkoda Arka, bo wybronil nie jeden mecz. Trochę ma racji, skoro spadł na 4 miejsce.. Z drugiej strony bardzo się cieszę że broni Majecki.

Do kibicL - 02.12.2018 14:06:53, *.jmdi.pl

Kante czołowym zawodnikiem ? Chyba w Płocku.

Jesion1987 - 02.12.2018 14:19:03, *.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Grzesiek idź być dzbanem gdzie indziej. Jakbyś choć "trochę" interesował się tym k(L)ubem to wiedziałbyś, że bramkarzy na poziomie światowym, którzy mogą stać na tej samej linii co Iker,Dida czy nawet Khan, nauczyła Legia właśnie a dokładniej pan Trener Dowhań,który teraz jest chory

Pajączek - 02.12.2018 14:20:40, *.dynamic.chello.pl

Arek Malarz musi zrozumieć że jego czas w Legii minął,pozatym o składzie decyduje trener i to mi się podoba, w drużynie powinni grać najlepsi.

Arek - 02.12.2018 14:26:57, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja bym po Malarzu nie jechał jak koleżka co traci do niego szacunek, natomiast tym wpisem to na pewno on sobie nie pomógł. Przychodzi nowy trener z poza układu i chyba logiczne, że swoje porządki wprowadza. A co do Majeckiego owszem, robi błędy na przedpolu i to fakt. Jednak on ma 19 lat, czyli jak na bramkarza jest bardzo młody i będzie się jeszcze rozwijał. Przecież tak na prawdę on zaczyna dopiero przygodę z ekstraklasą. Ja zdecydowanie wolę, żeby błędy robił Majecki 19 letni, niż 30 kilkuletni doświadczony bramkarz. I dlatego uważam, że on powinien zdecydowanie zostać w Legii i zagrać te 2, 3 sezony. A jak Mioduski go sprzeda już zimą, no cóż, wtedy niech jeszcze sam siebie gdzieś sprzeda, tylko za duży hajs, to może Legia by na tym chociaż skorzystała.

AdamJ - 02.12.2018 14:54:32, *.dynamic.chello.pl

Legia nie jest nic winna Malarzowi, oprócz pensji co miesiąc, a dziennikarze niech lepiej przestaną jątrzyć i stawać w obronie człowieka, dla którego w naszym k(L)ubie nie ma już miejsca.

gieńiek - 02.12.2018 15:05:32, *.lukman.pl

Panie Arku, szacunek za te wszystkie lata, ale niestety czas idzie nie ubłaganie 39 lat czas chyba zawiesić rękawice na kołku. Żoneczka jak by co załatwi posadę komentatora albo eksperta w C+.

FWK - 02.12.2018 15:11:00, *.play-internet.pl

Kolega Wolfik poruszyl temat Radowicia... Wedlug mnie powinnismy dac mu szanse zagrania wraz z Carlitosem... Mysle ze moglo by to dac efekt... To bylo by cos takiego jak ljubo gral z rado a tego nam wlasnie potrzeba.

Kantor - 02.12.2018 15:35:34, *.186

Ktoś tu sobie żarty robi, Malarz nie prezentował wysokiej formy od zeszłego sezonu, kontuzja jedynie przyspieszyła to co było nieuniknione. W końcu w bramce młody i do tego wychowanek, a ręcznik przyspawany do linii bramkowej tam gdzie jego miejsce - na trybunach.

Ja wiem, że fajnie gada i pewnie ugadał się z kibicami i dziennikarzami, ale sportowo to on nie bronił na poziomie 2 ligi polskiej.

do kibic - 02.12.2018 16:08:01, *.unknown.vectranet.pl

JESTEM ZA! MALARZ, JĘDZA I PAR INNYCH PSEUDO GRAJKÓW POWINNI ODEJŚĆ

hjgjgh - 02.12.2018 16:12:39, *.hsd1.il.comcast.net

no I gites ,malarz to straszny pozer

Mati - 02.12.2018 16:56:27, *.dynamic.chello.pl

Mimo wszystko nie powinno się tak traktować bramkarza który przez 3 lata był jednym z najlepszych w lidze ratował dupe wiele razy jeśli ktoś jest lepszy niech gra ale żeby nawet na ławkę się nie mieścił to już mega przegięcie ze strony trenera Mąka w rezerwach Rado to nie wiadomo w ogóle co robi Pazdan były główny stoper kadry też nie gra Hama w kratkę Niezgody nie ma w kadrze jeszcze Kante ława lub trybuny ogólnie hierarchia wywrotka totalna

Szacunek. - 02.12.2018 17:41:32, *.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pamiętam jak prezes BL mówił, że bardzo ważnym jest jak klub traktuje zawodnika, bo w środowisku taka opinia idzie w Świat i gdy o transferze decydują detale to może sprawić, że dobry grajek godzi się dla nas grać. Nie jestem fanem żadnego piłkarza, nie podobają mi się ich wygórowane pensje itd., ale to co dzieje się teraz jest mówiąc delikatnie nieeleganckie. Szczególnie niesprawiedliwie w przypadku Malarza, bo to człowiek oddany klubowi.

A Majecki? Uważam, że klub ma ciśnienie na sprzedaż tego zawodnika jako młodego talentu. A jak narazie to tylko obcinki zapadają w pamięć : było to w Lubinie, było wczoraj, tylko czekać aż będzie to gol dla rywala.

P(L)UTO - 02.12.2018 17:59:05, *.121

Tak sie kończy sianie fermentu w szatni...

Kajtus Czarodziej - 02.12.2018 18:03:26, *.225.threembb.co.uk

Ci co bronia Malarza niech wyluzuja.. Dobrze ktos tu wczesniej napisal ze Legia nic mu nie jest winna! Wrecz przeciwnie.. to dzieki grze u Nas cos zyciu wygral i moze o sobie mowic ze jest Mistrzem Polski! A pustymi przebiegami Majeckiego sie nie przejmujcie, kto w tej naszej ekstraklapie ma te bledy wykorzystac? Same lebiegi graja przeciwko nam, nie ma sie czym martwic ;o) Gdyby to byla serie A to inna sprawa a tak to akurat w pare miesiecy metoda prob i bledow sie chlopak nauczy i jak zostanie dluzej to na jesieni na puchary powiniem juz byc OK. Ja jestem calym sercem za Sa Pinto! Niech pozbedzie sie calego fermentu z szatni raz na zawsze! Maja zostac tylko Ci co chca zasuwac! Cala reszta WON! A wy sie zastanowcie kogo bronicie! Juz zapomnieliscie jak nas ogrywaly 'gwiazdy' z luksrmburga czy slowacji? Juz zapomnieliscie jak nas skopali pasterze z moldawii i kazachstanu?!!! Idzcie po rozum do glowy.. Pozdrawiam

GNS - 02.12.2018 18:23:43, *.static.ip.netia.com.pl

Ja bym dał w tej waszej hierarchii jeszcze średnią puszczonych goli na mecz. Wtedy nie będziecie musieli się rozwodzić nad relacjami Są Pinto i Malarza tylko dostaniecie gotową odpowiedź na obecną sytuację...

floyd - 02.12.2018 18:48:40, *.dynamic.chello.pl

Sytuacja Malarza jest analogiczna do sytuacji Robaka w Lechu w sezonie 2016-2017. Wtedy grał młody Kownacki, ponieważ należało go wypromować i sprzedać. Teraz Legia ma kłopoty finansowe, i skoro Szymański prezentuje średnią formę, postanowiono postawić w bramce Majeckiego, licząc na dobry transfer już w zimie. I nie ma w tym nic złego: młody sie ogrywa, Legia zarobi a w bramce stanie Cierzniak. Co do Malarza-jest cholernie ambitny i dlatego pier...li takie głupoty w sieci. Szacunek będzie miał zawsze, musi tez zrozumieć ze dobro klubu stoi na pierwszym miejscu.

piotrek9mln - 02.12.2018 19:33:20, *.hsi.kabel-badenwuerttemberg.de

Moim zdaniem dobrze ze Radek Majecki wskoczyl do pierwszego skladu. Najwyzsza pora. Jednak co do Arka Malarza jestem pewny ze chodzi o problemy poza sportowe. Ewidentnie nie widac miety na linii trener - bramkarz. Jak dla mnie Malarz jest pierwszym bramkarzem Legii, ale powinien juz grac Majecki ze wzgledu na wiek obojga panów. Malarz powinien byc natomiast na lawce ponieważ umiejętnościami przerasta Radka Cierzniaka (z calym szacunkiem). Arek jest doswiadczonym legionista i bramkarzem i moglby z lawki rezerwowych wiele nauczyc Majeckiego ktory bedzie sie jeszcze dlugo uczył i zdobywal doswiadczenie! Arek trzymam za Ciebie kciuki! Na etapie Twojej kariery powinieneś dostać troche wiecej wsparcia od trenera.

Do GNS - 02.12.2018 19:37:36, *.hsi.kabel-badenwuerttemberg.de

Srednia puszczonych goli najlepsza ma Kudrjavcevs poniewaz ma 0 meczow i 0 puszczonych goli. Wedlug Twojego rozumowania ma byc pierwszym bramkarzem?

Kajtus Czarodziej - 02.12.2018 19:51:04, *.225.threembb.co.uk

~Do GNS: o kurcze ty tak powaznie? Jak chcesz isc dalej tym tropem to tez masz stosunek gier do puszczonych bramek 0:0.. tez aspirujesz do gry??? Wez wlacz myslenie to nie boli! A jak nadal nie masz pojecia co i jak to wez poczytaj gdzies o statystykach i wyliczaniu sredniej puszczonych bramek w stosunku do rozegranych minut.. wez choc troche sie postaraj..

NieTypowy Janusz - 02.12.2018 19:56:15, *.play-internet.pl

A ja mam pytanie. Czy ktoś Malarzowi powiedział, że jest skreślony ? Ktoś potraktował go bez szacunku ? Malarza szanuje i uważam, że pomógł nam bardzo dużo i zasługuje na szacunek, ale za zasługi grać nie będzie. Zachował się jak Dąbrowski, który się obraził, bo nie miał miejsca w pierwszym składzie. Akurat Sa Pinto wydaje się być gościem, który przy wyborze składu nie ma sentymentów, liczy się to co prezentujesz i jak pracujesz na treningach. Zamiast płakać i z chłodną głową poczekać na rozwój sytuacji, to Malarz zachował się jak ostatni gówniarz. Wyobraźcie sobie, że dowiedział się, ze nie ma go w składzie i pierwsze co zrobił, to poszedł wstawić żenujący i żalący się post... Czy tak się zachowuje dorosły człowiek, a do tego sportowiec, który zawsze musi się liczyć z tym, że jego kariera może nabrać niefortunną drogę. Malarz złapał okazję na jaką mało kto mógł liczyć. Na stare lata dostał szanse gry w najlepszym i najpiękniejszym klubie w Polsce, naszej Legii Warszawa, zagrał w Lidze Mistrzów, zdobył PP i Ligę. A po miesiącu rywalizacji wymiękł i zaczął siać ferment. Za mało mamy medialnej nagonki na naszą (L), żeby jeszcze legioniści nam dorzucali ?

Darek - 02.12.2018 19:59:46, *.dynamic.chello.pl

Za dwa lata z tej drużyny zostanie może ze trzech piłkarzy.Teraz zaczyna się odstrzał tych co mają największe kontrakty.Na drugi ogień pójdą ci nieprzydatni do niczego.Co tylko pensję pobierają.I pamiętać trzeba o tych co ciągną Legię.Ci zostaną oczywiście sprzedani bo kasa Legii jest pusta.Na nowych zawodników nie ma pieniędzy więc będziemy pozyskiwać tych co zawsze.Czyli tych co są bez klubu.Z nadwagą lub po ciężkich kontuzjach co przez ostatni rok zagrali 2 mecze.
Malarz to tylko przykład na to że ekonomia zwycięża.Trzeba wypromować Majeckiego i sprzedać.Majecki nie po to gra teraz by zdobywać doświadczenie i w przyszłości być pewnym punktem drużyny.Gra po to by zostać sprzedanym.Choć na razie popełnia błędy jak dzieciak.Na razie ma farta.Ciekawe jak długo?
Szymański też ciągnięty na siłę za uszy tylko po to by na nim zarobić.Jego plusem jest to że nie mamy więcej żadnych w miarę dobrych wychowanków więc nie ma kto go na ławce posadzić.
Ciekawe co będzie jak nie przedłużą kontraktu z Malarzem i Cierzniakiem.Zostaniemy z dwoma młokosami?
Znając życie i Arka to będzie zasuwał teraz na treningu za trzech.Ale nic mu to nie da.
Arek dzięki za wszystko.

Bartosz83 - 02.12.2018 20:33:14, *.lukman.pl

Czuję ,że w przerwie zimowej pożegnamy się z Malarzem. Jeszcze spokojnie może pograć w piłkę. A tak to Majecki raczej gra dlatego ponieważ można go sprzedać i te występy mają podwyższyć jego wartość. Dobrze by było aby Arek Malarz był numerem dwa. Ogólnie jest kilku zawodników na których Legia może zarobić: Szymański, Nagy ,Majecki, Remy ,Kulenovic , Wieteska. Jeszcze można sprzedać Vesovica , Kante( ten z kolei przegrywa rywalizacje z młodym Kulenovicem i tutaj też nie ma co się dziwić).

Tomek45 - 02.12.2018 22:13:13, *.play-internet.pl

Malarz tym wpisem zachował się jak dziecko i sam się skreślił ze składu. Jego zachowanie byli tak nieprofesjonalne że aż żal to było czytać. Szefem druzyny jest trener i to on decyduje kto ma grać a kto nie. Póki co bardzo podoba mi się to co robi Sa Pinto. Ma moje kibicowskie poparcie.

NieTypowy Janusz - 02.12.2018 22:15:42, *.play-internet.pl

do @Darek

Pierd..isz Pan co nie miara. Masz dwóch bramkarzy, którzy są obecnie na podobnym poziomie, pierwszym dostał szansę i ją zawalił, drugi zaś wykorzystał, bo spisał się dobrze, mimo, że czasem popełni błąd, który ostatecznie nie kończy się niczym groźnym jak w przypadku tego pierwszego. Zapomniałem dodać, że ten pierwszy ma prawie 40 lat, a ten drugi zaledwie 20 lat. Jeden już się niczego nie nauczy, a drugi ma potencjał i perspektywę na rozwój. Za rok znowu walka o puchary, czy wtedy będzie czas na ogrywanie nowego bramkarza ? Nie ma nawet opcji, że Majecki odejdzie teraz z Legii, wystarczy się trochę zainteresować tematem, a dowiesz się jaką drogę na rozwój obrali jego agenci i on sam. Więc skończcie te teorie spiskowe nadpisywane na hierarchię ustaloną przez aktualna formę i zwykłą rywalizację sportową, jaka już zwykła występować w tym sporcie.

Zlb82 - 03.12.2018 05:03:40, *.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przykre że tak traktują zawodnika który wywalczył Nam mistrza!Jak Legia nie jest nic mu winna? Panie Arku SZACUNEK.

paweł sztoltman - 03.12.2018 05:29:11, *.dynamic.gprs.plus.pl

Prawda jest taka bez Malarza i Rado w składzie nie byłoby tylu pięknych chwil w Legii , tak mają swoje lata ale szacunek im się należy

Białołęka nie pęka - 03.12.2018 07:15:57, *.centertel.pl

Jakos nie trawie Hadaja ale dobrze napisał w swojej książce, o tym, ze piłkarze to tylko wklady do koszulek i pójdą tam gdzie im zapłacą wiecej... Tak bylo i będzie jeszcze wielokrotnie, patrz Rado i jego teksty o tym jak mu dobrze w Warszawie i potem jazda do Chin. Nie ważne kto gra, aby Legia wygrywala, bo my zostaniemy a pilkazyki sobie pójdą.

Warszawiak1234 - 03.12.2018 09:06:10, *.dynamic.chello.pl

Arek - przeprosiny przyjete. Glowa do gory. Pracuj uczciwie i nie jatrz. Badz pozytywnym wojownikiem.

grzesiek do jesion - 03.12.2018 09:41:06, *.centertel.pl

Wyszkolił i chwała mu za to. Rado strzelił 100 bramek prawie dla klubu i też chwała mu za to. Czy to jednak znaczy ze rado jest w formie i gra? Grzeje ławe. Z całym szacunkiem i uwielhieniem dla Pana Dowhania, ale ostatnio bramkarzy mamy slabych. Malarz czy Majecki mogliby czyscic buty Borucowi czy np Fabiańskiemu.

obiektywny - 03.12.2018 10:35:38, *.159.ipv4.supernova.orange.pl

Szacunek dla Malarza za wiele dobrych meczy. Ale życie to nie jest bajka. 39 lat to jest ZEROWA perspektywa dla klubu. Nie walczymy nigdzie w LM/LE tylko w ekstraklapie. To pole dla rozwoju dla nowego bramkarza, a i Cierzniak jest lepszym wyborem. Proszę odejść z godnością 40 latka. Metryki się nie oszuka. Kolejni w kolejce Radović / Mączyński / Pazdan / Astiz / (moim zdaniem Hama również) - do wyjazdu bo obciążają tylko budżet a pożytku z nich już niestety nie ma.

M3 - 03.12.2018 11:27:30, *.dokumenty.warszawa2.zus.pl

Zastanawiam się jakimi ludźmi musi być większość z was którzy opluwacie Arka. Uratował nam dwa ostatnie mistrzostwa parówy. Większość to najemnicy szukający kasy. Cieszy mnie że stawiamy na młodych, ale ci zasłużeni nie powinni być poniewierani w taki sposób. Chu... wam w dupę lamusy z przed telewizora.

Romcio - 03.12.2018 12:54:28, *.play-internet.pl

Jakby w Legii choc polowa balas"t"ow kopaczy byla tak profesjonalna i zaangazowana jak Malarz, to kurka czworka mielibysmy 10 pkt przewagi nad Lechia!

@M3 - 03.12.2018 13:08:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No tak to niech gra do 60ki :)

m4 @M3 - 03.12.2018 13:28:48, *.162

Daria to Ty ?

Adi - 03.12.2018 13:54:25, *.opera-mini.net

To za kim wreszcie jesteście? za klubem czy piłkarzami którzy teraz są a za 6miesiecy może ich nie być?

Bartek - 03.12.2018 14:35:24, *.dynamic.chello.pl

Arek ale ty nie musisz grać do 67 roku życia :)

ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 03.12.2018 14:58:49, *.adsl.inetia.pl

Jak czytam niektóre komentarze to bardzo aktualne jest takie powiedzenie " od miłości do nienawiści jeden krok " Trzymaj się Arkadiusz !!!

Bubu - 03.12.2018 17:33:13, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

M3. W samo hmm sedno, brawo

Rafał N. - 11.12.2018 04:03:29, *.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Myślę, że Arek absolutnie nie zasłużył na takie potraktowanie w Legii. Prawdziwy walczak, dużo dla Legii zrobił i zawsze sto procent zaangażowania. Mam nadzieję, że jeszcze zagra w tym sezonie i to nie raz. Arek, powodzenia i mocno trzymam kciuki. Trzymaj się.