Lechia Gdańsk 0-0 Legia Warszawa

Hit na wyrost

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała w meczu określanym mianem hitu tej kolejki z Lechią Gdańsk. Spotkanie wyraźnie rozczarowało. Brakowało bramkowych okazji, a najlepszej nie wykorzystał Michał Kucharczyk, który przegrał w pierwszej połowie pojedynek z Dusanem Kuciakiem. Różnica w tabeli pomiędzy obydwoma drużyna nie uległa więc zmianie i dalej wynosi pięć punktów.

Na to spotkanie zęby ostrzyli sobie wszyscy kibice ligowej piłki. Niestety, pierwsza połowa wyraźnie rozczarowała. Obydwie drużyny toczyły walkę głównie w środkowej strefie boiska, a akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Pierwszy sygnał do ataku dał Paweł Stolarski, który mocnym uderzeniem trafił wprost w Dusana Kuciaka. Wkrótce odpowiedzieli gospodarze. Radosław Majecki dwukrotnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzałach Joao Nunesa oraz Tomasza Makowskiego. W 38. minucie powinno być 1-0 dla gości. Sebastian Szymański pobiegł z szybką kontrą, a będąc przed polem karnym odegrał do Michała Kucharczyka. Ten wpadł w pole karne, lecz z jego próbą poradził sobie Kuciak. Szkoda tej okazji, ponieważ było to znakomita szansa do wyjścia na prowadzenie przed graczy Ricardo Sa Pinto.

Zaraz po zmianie stron na strzał z dystansu zdecydował się William Remy, ale piłka odbiła się po drodze od Jarosława Kubickiego i wyszła poza linię końcową. Przez pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy dalej brakowało akcji bramkowych. Kuciak i Majecki nie musieli napocić się na linii bramkowej, a ich jedyne interwencje ograniczały się do wyłapywania dośrodkowań. W 78. minucie w zamieszaniu w szesnastce przeciwnika odnalazł się Adam Hlousek. Czech został powstrzymany przez przeciwników i w efekcie Legia zyskała tylko rzut rożny. W doliczonym czasie spotkania trzy punkty Lechii mógł zagwarantować Artur Sobiech. Napastnik gdańszczan główkował z kilku metrów do pustej bramki, jednak przestrzelił!

Adam Hlousek 14
88' Marko Vesović 20
Cafu 26
Andre Martins 24
Sebastian Szymański 53
65' Michał Kucharczyk 18
65' Carlitos 27
Radosław Cierzniak 33
Mateusz Wieteska 4
Chris Philipps 6
Cristian Pasquato 8
65' Dominik Nagy 21
88' Jose Kante 19
65' Sandro Kulenović 99
Trener: Piotr Stokowiec
Asystent trenera: Maciej Kalkowski
Kierownik drużyny: Mariusz Szymkiewicz
Lekarz: Robert Dominiak
Masażyści: Łukasz Szprengel, Rafał Rybczyński
Trener: Ricardo Sa Pinto
Asystent trenera: Rui Mota
Lekarz: Mateusz Dawidziuk