fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia: Decyzja i termin jej podjęcia są oburzające

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa opublikowała komunikat dotyczący decyzji wojewody pomorskiego, który na wniosek policji zamknął sektor gości na niedzielny mecz Lechia - Legia. Poniżej prezentujemy jego treść:

Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że wojewoda pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości podczas niedzielnego meczu 18. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia.

Jako Legia Warszawa nie mieliśmy też żadnej możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji wojewody ani odwołania od niej. Nie poznaliśmy nawet jej uzasadnienia, a informację o zamknięciu sektora przekazał nam klub Lechia Gdańsk. Co więcej, decyzja została podjęta cztery dni przed meczem, który jest nie tylko największym hitem kolejki, ale też jednym z najważniejszych spotkań rundy.

Stowarzyszenie kibiców zorganizowało wyjazd, zamówiło i opłaciło pociąg. Nie było powodów, aby przypuszczać, że nie zostaną wpuszczeni na stadion. Jeśli w tej sytuacji dojdzie do wyjazdu kibiców do Gdańska, jako klub nie możemy brać za to żadnej odpowiedzialności.

Jednoznacznie podkreślamy, że zarówno decyzja, jak i termin jej podjęcia są dla nas oburzające. Zamykanie sektorów z pewnością nie poprawi frekwencji na polskich stadionach, a robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia, tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń, niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Jerz z Potoku' - 08.12.2018 / 21:43, *..dynamic.chello.pl

@ Jimmy L - chętnie bym z Tobą popolemizował, tylko za ki diabły nie rozumiem co chciałeś przekazać w swoim ostatnim [h:16.54] poście.
Serdeczności

odpowiedz
Jimmy L - 08.12.2018 / 16:54, *..dip0.t-ipconnect.de

Do Jerz z Potoku Pytasz mnie czy to mnie tez dotyczy, tak mnie tez ale co tam ja tam bylo setki ludzi ktorych ponirzano sprawy w Sadzie Adwokaci My jestesmy rodowitymi Warszawiakami z Pragi ( Grochow) mam nickt nie bedzie wciskal Kitu, tylko dziwie sie ludziom ze Bronia takich Ludzi jak tamtych L.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 07.12.2018 / 22:07, *..dynamic.chello.pl

@ Jimmy L - rozumiem Twoją irytację na samo wspomnienie o "akcji widelec" Jeżeli uczestniczyłeś osobiście i spotkały Cię z tego tytułu szykany - to szczerze współczuję jako kibic, ale i jako człowiek. Jeżeli jednak ową niesławną akcję pacyfikacyjną warszawskiej policji będziesz podawał jako argument w toczonych polemikach na jakikolwiek inne kolejne tematy, aż do swoich lat emerytalnych, to uwierz mi Brachu, że jego siła sprawcza szybko się zdezaktualizuje...
Wielka szkoda, przede wszystkim dla Ciebie samego, że wszelkie aktualne niedogodności związane z legijnym kibicowaniem utożsamiasz z partiami opozycyjnymi. Powtórzę za innymi naszymi fanami fakt oczywisty; to Wojewoda Pomorski (z nadania partii rządzącej) na wniosek KWP w Gdańsku zamknął sektor dla gości. Uzasadnienie trywialne i będące kalką tego co "wypichcili" dzielni f-usze z Białegostoku kilka tygodni temu. Można śmiało przypuszczać, że szefostwo gdańskiej policji, jak i jego podwładni zamarzyli o spokojnej i "wolnej od interwencji" niedzieli. Oczywiście tak cynicznie kalkulując mogą się bardzo przeliczyć, albowiem jeżeli ok. 1500 sfrustrowanych kibiców Legii "rozlezie się" po terenie całego trójmiasta, to można będzie sobie tylko wyobrazić upojną ciszę nad zatoką...

Ps.: @ Wolfik - zaimponowałeś mi wyjazdowym wspólnym kibicowaniem z córką.

Niedzielne - umiarkowanie optymistyczne - serdeczności

odpowiedz
@Jimmy - 07.12.2018 / 21:45, *..131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To tylko dowód na to, że jedni warci drugich!Jak Kazik śpiewał " wszyscy politycy to prostytutki".

odpowiedz
Do Andrew - 07.12.2018 / 21:13, *..dynamic.telkab.pl

Weź rozbieg ryju, a Kuchego to ty szanuj.!

odpowiedz
lhm - 07.12.2018 / 20:58, *..92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Policja, która nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa widzom na jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie, przyznaje się do tego, że jest NIEUDOLNA i nie nadaje się do celów, do których jest powołana...
Gdyby wojewoda miał jaja, to zwolniłby w trybie natychmiastowym komendanta wojewódzkiego gdańskiej policji. Jeśli tego nie zrobił - obaj powinni być odwołani przez premiera czy inną wyższą instancję.
Nie dość, że nie radzą sobie z utrzymaniem porządku na własnym terenie to dodatkowo powodują zagrożenie, rozbudzając w ludziach nienawiść.
Ja się do Gdańska nie wybierałem, ale jak usłyszałem o tej decyzji to krew się we mnie zagotowała. Jestem z natury spokojnym człowiekiem, więc nie napiszę tu, co bym zrobił temu durnemu wojewodzie i osłom z policji, gdybym ich spotkał

odpowiedz
Pawe(L) - 07.12.2018 / 19:21, *..nycmny.fios.verizon.net

Przez takie decyzje widac na jakim poziomie jest ta cala Ekstraklapa

odpowiedz
Jimmy L - 07.12.2018 / 16:40, *..dip0.t-ipconnect.de

Do wkurzony niezrozumiala to jest milosc do Platformersow Akcja. Widelec zapomniales?

odpowiedz
wkurzony - 07.12.2018 / 14:08, *..dynamic.chello.pl

Polityki nie powinno być na stadionie ale "miłość" części "kumatych" do pisu jest absolutnie niezrozumiała ! Kolejny wojewoda rządowy pkazuje,gdzie ma nas,kibiców !

odpowiedz
Ja do Wariat - 07.12.2018 / 12:35, *..unknown.vectranet.pl

Weź się człowieku puknij. Jakby Lechia wydała taki komunikat, to bardzo możliwe, że nikt by tego meczu nie zobaczył z trybun, bo następnym krokiem wojewody byłoby zamknięcie całego stadionu. Takie rzeczy załatwia się po cichu, bez oficjalnych komunikatów.

odpowiedz
mi - 07.12.2018 / 11:26, *..dynamic.chello.pl

Życzę dalszych miłych fotek z p. jakim i jemu podobnymi. wojewoda to pisior.

odpowiedz
SEBO(L) - 07.12.2018 / 11:20, *..centertel.pl

Może klub powinien jątrzyć,gdzie się da,skąd ta decyzja itd.? Co na to Ekstraklasa S.A. ? TO NIE może być decyzja na zasadzie "Nie bo nie i c.uj.". To ESA odwiesiła karę i powinno zależeć jej o graniu w duchu Fair Play tj. z kibicami obu drużyn. Klub powinien naciskać.

odpowiedz
konkarne - 07.12.2018 / 08:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

to tyle, jeżeli chodzi o podejście obecnej władzy do kibiców...

odpowiedz
Cult⚽️Legia and friends forever! - 07.12.2018 / 01:41, *..dab.02.net

Wszyyyscyyyy!i zgody!Wszyyscyy!do Gdańska!Cult ! Legia bèdzie! i friends!

odpowiedz
News⚽️Poland - 07.12.2018 / 01:37, *..dab.02.net

Vd - 06.12.2018 22:12:53, *.dynamic.chello.pl
Policja nie powinna się mieszać ,sami nie są lepsi zbiorowa choroba Wszystkich Policjantów na L4 , polecieli sobie w kulki z rządem

odpowiedz
Wolfik - 06.12.2018 / 22:47, *..dynamic.mm.pl

Zazwyczaj nie wypowiadam się na tematy związane z wyjazdami, z tego względu iż...i tak jeżdżę z córką, anonimowo. Może dlatego wiszą mi zakazy. A do Gdańska jadę, bilety kupuje w necie i wojewoda może mi skoczyć. Pewnie to nie to samo, ale jakieś wyjście zawsze jest.

odpowiedz
ja do zawisza - 06.12.2018 / 22:38, *..dynamic.chello.pl

Co mają do tego platformiarze?
Teraz krajem rządzi pis, a wojewoda jest przedstawicielem rządu.

Widać jak nas traktują.

odpowiedz
Andrew - 06.12.2018 / 22:17, *..centertel.pl

Mysle ze nawet jesli nie bedzie dwunastego zawodnika to i tak powinnismy dac rade. Wystarczy ze zagra najmocniejsza 11. (Wiadomo ze bez rado kuchego i innych paralitykow) i 3 pkt laduja na koncie Legii

odpowiedz
Vd - 06.12.2018 / 22:12, *..dynamic.chello.pl

Policja nie powinna się mieszać ,sami nie są lepsi zbiorowa choroba Wszystkich Policjantów na L4 , polecieli sobie w kulki z rządem

odpowiedz
Tylko Legia - 06.12.2018 / 21:41, *..centertel.pl

Najwyższy czas aby klub zajął konkretne stanowisko. To dzięki Legi pozostałe kluby generują duże przychody ze sprzedaży biletów. To Legia zapełnia stadiony.
Kibiców drużyn które nas niewpuszczaja też nie wpuszczać.
Najlepszym rozwiązaniem było by solidaryzować się z kibicami i nie grać....ale wiadomo że szkoda punktów utrata Mistrza to brak pucharów itd.
Legia ( Zarząd) powinna dochodzić ukarania Jagieloni za nierówne traktowanie kibiców podczas tej samej imprezy masowej i pomóc złożyć pozew zbiorowy. Nie można dalej pozwalać na takie traktowanie.
Same pisanie oświadczeń nie pomoże.

odpowiedz
Wariat - 06.12.2018 / 21:34, *..elblag.vectranet.pl

Gdyby Lechia nie była w to zamieszana to wydałaby komunikat że kibice Legii zostaną wpuszczeni na stadion a tak jak widać jest im to na rękę

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 06.12.2018 / 21:30, *..adsl.inetia.pl

Bądźcie choć trochę wyrozumiali, przecież Pis Was kocha i jak zauważyłem z wzajemnością !

odpowiedz
Matigol - 06.12.2018 / 21:08, *..adsl.inetia.pl

Do "Ja" : 100 % racji i poparcia !

odpowiedz
Zawisza - 06.12.2018 / 20:59, *..centertel.pl

Legia przyjeżdżacie ,olac bastion platformy,

odpowiedz
L - 06.12.2018 / 20:52, *..connect.netcom.no

Piłka nożna bez milicji!!! ACAB

odpowiedz
Ja - 06.12.2018 / 20:32, *..unknown.vectranet.pl

Ludzie, apeluje o zluzowanie gaci, bo zaraz zacznie się wylew gimbusów, że Lechia się obsrała jak Jaga (vide Facebook). W Białymstoku to KLUB przy aprobacie kibiców (a przynajmniej przy braku dezaprobaty, co dla mnie osobiście oznacza to samo) nie wpuszczał nas x lat, a ostatnio odwalił to, co odwalił. W Gdańsku winne są PSY. Ani klub Lechia Gdańsk ani jej kibice nie są zamieszani w to tarło. Chyba, że macie jakieś lepsze źródła.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 06.12.2018 / 20:29, *..play-internet.pl

Drodzy Gdańszczanie, zwracamy się do was z uprzejmą prośbą o zbojkotowanie tego meczu i wywiezienie waszego wojewody na taczkach na pobliską plażę oraz popędzenie go boso przez Bałtyk.

A my i tak będziemy tam gdzie Legia gra, a może nawet pomachamy wojewodzie białymi chustami.

Pozdrawiam,

odpowiedz
Karol - 06.12.2018 / 20:09, *..gdansk.vectranet.pl

Ty durniu myślisz, że się was Lechia boi? Dla widowiska zawsze lepiej jak są obecni kibice gości..

odpowiedz
Rafioza(L) - 06.12.2018 / 19:47, *..unknown.vectranet.pl

Jak w białymstoku....tam ruskie w białymstoku a w gdańsku niemcy....boja się upokorzenia.... Tylko Legia ukochana (L)....dziś Warszawa czeka na zwycięstwo...(L)jeb....cw..i

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.