Wyjazd aktualny! | (CC) fot. Avishai Teicher / wikipedia.org
REKLAMA

Legioniści jadą nad morze pod Pomnik Poległych Stoczniowców

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W czwartek informowaliśmy o zamkniętym sektorze gości na mecz Lechia - Legia na wniosek wojewody pomorskiego, który przychylił się do opinii policji. Kibice Legii bez względu na to ruszają nad morze zarówno pociągiem specjalnym, jak i innymi środkami transportu. Cała, około 1400-osobowa grupa kibiców uda się pod Pomnik Poległych Stoczniowców. Poniżej informacja od Nieznanych Sprawców:

"Drodzy Kibice!
Cyrk dotyczący nadchodzącego meczu pomiędzy Legią Warszawa a Lechią Gdańsk trwa. Co więcej, zatacza on coraz szersze kręgi, a absurd sięgnął tak daleko, że w sprawę naszej obecności na meczu, a raczej jej bezzasadnego braku, zaangażowani są już komendanci wojewódzcy i osoby z najwyższych szczebli rządowych. Przypomnijmy, że chodzi tylko o to, aby grupa ludzi mogła obejrzeć mecz piłkarski.

Kibice Legii zawsze otwarcie przeciwstawiali się odgórnym zakazom i bezsensownym obostrzeniom. W dzisiejszych czasach, kiedy WOLNOŚĆ jest podstawową wartością nas wszystkich, kilku mundurowych na zasadzie „widzimisię”, postanawia zakazać udziału w widowisku sportowym, blisko 1,5 tys. ludzi.

W związku z tym, my kibice podtrzymujemy oczywiście decyzję o tym, że w niedzielę wszyscy - pociągiem, autami i autokarami z różnych zakątków Polski - ruszamy nad morze.

Korzystając z okazji, postanowiliśmy oddać hołd osobom, które były gotowe poświęcić życie i zdrowie, aby nasz kraj stał się wolny i aby obywatele mogli sami o sobie decydować. Naszym zdaniem nie ma lepszego miejsca niż Stocznia Gdańska. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę, że mamy grudzień, czyli czas, który w historii naszego kraju obfitował w walkę o wolność, okoliczności wydają się idealne.

W związku z tym my - kibice udamy się złożyć wieniec, pod Pomnik Poległych Stoczniowców, aby uczcić ofiary wydarzeń Grudnia 1970 oraz Stanu Wojennego.

Cześć i Chwała Bohaterom!"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

SEBO(L) - 07.12.2018 16:16:27, *.centertel.pl

Teraz zgodnie z "logiką" i "inteligencją" policja zawnioskuje o zakaz sprzedaży... części chałwy bohaterom...

Gość - 07.12.2018 16:33:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kiedy info o pociągu?

A my swoje ...! - 07.12.2018 17:41:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ponad sektorami "L" i " K" na tzw. 2 poziomie na "Bursztnie" sa sektory 7,8,9,10 - gdzie lacznie moze sie pomiescic okolo 3.5 tys kibicow...byc moze jeszcze jest szansa na wasze wejscie...oby !!!!

agnosticbelieve - 07.12.2018 18:15:13, *.play-internet.pl

Brawo kibice, czas pokazać tym nieudacznikom z policji i świata polityki, że wielu Polaków zginęło za naszą wolność , a oni wycierają sobie te brudne gęby frazesami, gwałcąc pamięć bohaterów o wolność, nic nie stłamsi kibiców, którzy chcą dopingować swoją ukochaną drużynę, na pohybel wszystkim złodziejom i hipokrytom naszej Ojczyzny

Dickson Chotowski - 07.12.2018 18:43:52, *.range86-153.btcentralplus.com

H...j to ma wspolnego z politykami. Psy decyduja to co ma wojewoda zrobic ? Wystawic im dwa palce ? Gdyby to wojewoda na wlasne zyczenie zdecydowal to OK. Ale tak nie jest.

G - 07.12.2018 18:45:33, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wejdziecie bez problemu. Do zobaczenia na meczu . Liczę na dobry doping.

Radom L - 07.12.2018 18:59:38, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

No,a tvn pokaże jak "Gdańsk Płonie"!!!

Wwa - 07.12.2018 19:05:07, *.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czyli walimy tam równo!Mam nadzieję że będzie Nas dużo więcej niż 1400.

ads - 07.12.2018 19:56:35, *.dynamic.chello.pl

Pewnie Stokowiec czy tam prezes Lechii dał znać wojewodzie by zrobić coś z kibicami Legii by ci nie mogli dopingować swoich bo chcą mieć większe szanse na wygraną. Nie dziwię się że robią wszystko byleby wygrać czy to fair czy nie. Zwiększą przewagę to wygrają majstra. Wbijać jak coś na sektor rodzinny i tyle jak nie wpuszczą na sektor kibica.

Kibic lechi - 07.12.2018 20:24:35, *.dynamic.chello.pl

Dawajcie na mecz starczy tych zakazów i innych pierdoł.Piłka nożna dla kibiców

Stary Kibic (L) - 07.12.2018 20:54:32, *.dynamic.chello.pl

Pamiętam naszą zgodę. Wierzę że wejdziemy na stadion. Piłka nożna dla kibiców. Panowie oddajcie Hołd Poległym Stoczniowca. Cześć I Chwała Bohatera (L)

Emerytowany "huligan" - 07.12.2018 22:56:38, *.gdansk.vectranet.pl

Nie sądzę aby prezio czy Pan Stokowiec mieli by ochotę zepsuć Wam Warszawiakom i nam Gdańszczanom te ŚWIĘTO!!!
Wierzę, że uda Wam się zobaczyć te piłkarskie widowisko (i oby nasze zwycięstwo)! Macie prawo wejść i tam być!!! Piłka nożna dla KIBICÓW, WSZYSTKICH KIBICÓW bez znaczenia jakiego wyznania, znaczy się WIARY W SWÓJ KLUB! a pałom HWDP albo jak kto woli A.C.A.B.!!!
PS. jeszcze z Duffkiem ŚP i innymi jeździliśmy w latach 80-tych do Wawy na mecze na starą Łazienkowską, i pod pomnik Księdza J. Popiełuszki (włos z głowy nam nie spadł), ale to inne czasy, heh!

Arek - 07.12.2018 23:20:32, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Psy są zdolne do wszystkiego, więc wcale bym się nie zdziwił, jak pomnik zamkną. W tym kraju absurd goni absurd. Żeby jakaś nędzna psina miała mi mówić gdzie mogę jechać a gdzie nie. Czy mogę wejść na mecz, czy nie. Burdel na kółkach.

Darek - 07.12.2018 23:33:35, *.dip0.t-ipconnect.de

Powodzenia.Oby udalo wam sie wejsc na stadion.

Cult⚽️Legia and friends !Wszyscy nad morze! - 08.12.2018 02:56:04, *.dab.02.net

W związku z tym my - kibice udamy się złożyć wieniec, pod Pomnik Poległych Stoczniowców, aby uczcić ofiary wydarzeń Grudnia 1970, oraz Stanu Wojennego.

Cześć i Chwała Bohaterom!"

Lutek - 08.12.2018 04:34:41, *.play-internet.pl

BKS z WAMI.Dawac Legia.

zawisza82 - 08.12.2018 04:39:35, *.dynamic.chello.pl

Profilaktycznie jedziemy z ziomkami już dzisiaj i w razie czego mamy bilety na sektory gospodarzy. Tak więc do zobaczenia na meczu :)

Cult⚽️Warsaw and Friends! - 08.12.2018 05:17:28, *.40

To dobry pomysł,I super akcja Patriotyczna!Polacy razem!Jedna sprawa!Gdańsk i Warszawa!

Bartek - 08.12.2018 09:06:14, *.dynamic-ra-09.vectranet.pl

Kiedy info o pociągu?

DO Redakcji - 08.12.2018 09:26:31, *.static.chello.pl

A gdzie info o pociągu

L - 08.12.2018 10:29:30, *.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W tym momencie kibice Lechii powinni sie wlaczyc w akcje oddanie hołdu poleglym Bohaterom i pozniej wspolnie pojsc na mecz w pelnej zgodzie zeby pokqzac niektorym polityka ze kibice to nie bandziory i glownie chodzi o kibicowanie swojej druzynie.Ja niestety nie bede na meczu ale juz 2 razy bylem na sektorch Lechii kibicujac Legii i nic mi sie nie stało.Pozdrawiam kibiców i wielkie uznanie za decyzje w sprawie wyjazdu.

Pietia - 08.12.2018 10:33:32, *.dynamic.chello.pl

Jakies info o pociagu? O ktorej odjazd i skad?

Adam z Jasienia - 08.12.2018 10:35:28, *.56.ipv4.supernova.orange.pl

Witajcie Legioniści, może nie pałamy do siebie miłością ale w takich momentach kibice z Gdańska są z wami !!!
Większość osób jest za tym aby was wpuścić na niedzielne spotkanie i mam nadzieje , że tak się stanie i wspólnie obejrzymy mecz. AVE LECHIA

Jak4L Do Dickson - 08.12.2018 10:36:30, *.centertel.pl

A kto rządzi psami w tym kraju jak nie politycy.

Lechista - 08.12.2018 10:40:01, *.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dawać na stadion! Politycy nie zepsują nam tego święta!!

ZigBKS - 08.12.2018 10:40:34, *.centertel.pl

Mam nadzieję że w niedzielę nikt nie da się sprowokować i będzie przestrzegał nieformalne,, Paktu O Nie agresji ". Jeszcze tego brakowało by TVN G... Wybiórcza i
inn M. 0 miały radoche że my kibice.
L. G i L. W odkładamy się po mordach.

Do Emerytowany Huligan - 08.12.2018 10:56:04, *.net016-g2.isko.net.pl

Mam już prawie 40 lat.
Ale jestem nauczony na Legii jednego-SZACUNKU do Lechii i Śląska.
Nie piszę tego żeby się podlizywać ale kto jest z Warszawskiego Grochowa ten zna Jacka Lechię którego pozdrawiam-jak i cały Szembek.Ponad podziałami A.C.A.B.

Kibic L - 08.12.2018 12:29:31, *.centertel.pl

Otwarta sprzedaż które zajmuje wagon/wagony?

Do kibic L - 08.12.2018 15:19:19, *.static.chello.pl

3i 4

LG - 08.12.2018 21:11:45, *.dynamic.chello.pl

Podziękujcie PISowskiemu wojewodzie, marsz pod urzad wojewodzki!

Krzysiek - 08.12.2018 22:00:53, *.centertel.pl

Wspaniała inicjatywa,brawo Legia Warszawa!

Chudzyk (L) - 08.12.2018 22:08:12, *.play-internet.pl

O której ekipa będzie pod stocznią?

Tagi - 09.12.2018 11:14:55, *.dynamic.chello.pl

Nie łączyć polityki ze sportem , bo się podzielimy !!!

Kibic Lechii - 09.12.2018 12:56:05, *.dynamic.chello.pl

Ponad podziałami !!! Piłka nożna dla kibiców
My kibice Lechii zawsze walczyliśmy z systemem i to się nie zmieniło decyzja wojewody i policji jest nie do przyjęcia...bywałem na wielu patriotycznych uroczystościach w Warszawie i zawsze spotykałem się z waszej strony z gościnnością mimo że dzielą nas barwy klubów...
Zapraszamy do Gdańska na pewno będę pod pomnikiem razem z wami
Kibic Lechii Gdańsk

kociewiak - 09.12.2018 13:25:48, *.nowogard.vectranet.pl

Mam już 70 lat,piszę dość często na waszym blogu,gdyż jak wcześniej wspomniałem moim klubem,który jest w sercu,to Włókniarz Starogard Gd,tam grałem razem Z Kazikiem Deyną(kolega z podwórka,szkoły i boiska)stąd również sympatia dla Legii,gdzie grał mój kolega Kazik.Uważam,że kibice...zaznaczam kibice Legii powinni być na obiekcie Lechii...i kibicować swojej drużynie....oczywiście z racji korzeni urodzenia...kibicuję Lechii Gdańsk...pozdrawiam wszystkich kibiców Legii,gdzie sporo "czasu' spędził Deyna....!!!

13121981 - 09.12.2018 14:12:13, *.6

Lechia i Legia wyjątkowo razem!

do LG - 09.12.2018 15:48:33, *.static.ip.netia.com.pl

Przypomnij sobie jak było za PO- przestań tutaj mieszać politykę
Hej Legio 3 pkty!!!