Eduardo da Silva - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Eduardo pożegnał się z kolegami

Woytek, źródło: Legionisci.com

31 grudnia kończy się umowa Eduardo da Silvy z Legią. Sprowadzenie Brazylijczyka z chorwackim paszportem śmiało można uznać za niewypał transferowy. Przez 11 miesięcy pobytu na Łazienkowskiej 35-letni napastnik grał bardzo mało i chyba jeszcze mniej trenował.

Wiosną na boisku pojawił się 12 razy i w sumie rozegrał 597 minut (daje to nieco ponad 6 i pół spotkania), a jesienią zobaczyliśmy go tylko w ostatnich kwadransach spotkań z F91 Dudelange i Zagłębiem Sosnowiec. W połowie września został usunięty z listy graczy zgłoszonych do Ekstraklasy. W sumie zanotował dwie asysty i nie strzelił żadnej bramki.

W styczniu pomysł sprowadzenia wiekowego piłkarza można było próbować jakoś usprawiedliwiać, choć był on sprzeczny z wcześniejszymi deklaracjami prezesa o braku miejsca w zespole dla "podstarzałych gwiazd". Szkoda, że nikt w klubie nie zauważył, iż ten zawodnik jest już "po drugiej stronie rzeki" jeżeli chodzi o karierę piłkarską. Dariusz Mioduski w rozmowie z Super Expressem wymieniał trzy główne powody zakontraktowania byłego gracza Arsenalu i reprezentacji Chorwacji:

- Sięgnęliśmy po niego z trzech powodów. To lis pola karnego, a kogoś takiego trochę nam brakowało, co było doskonale widoczne choćby w meczu z Wisłą Płock, który przegraliśmy 0-2. Śmiem twierdzić, że gdybyśmy mieli wtedy Eduardo, to tamtego spotkania byśmy nie przegrali. Po drugie, on nie ma być konkurencją dla Jarka Niezgody, a wręcz przeciwnie - Jarek może się przy nim dużo nauczyć. Mówię nie tylko o meczach, ale i o treningach. Poza tym, niewykluczone, że będziemy grali na dwóch napastników. Po trzecie, liczę, że Eduardo przyciągnie kibiców na trybuny, bo wierzę, że ludzie chcą przychodzić na gwiazdy, albo oglądać je w telewizji. Zatem na pewno element marketingu w tym transferze jest, to też potrzebne.

Który z tych powodów się sprawdził? Żaden.

W środę Eduardo pożegnał się w szatni z kolegami z drużyny. Piłkarze udali się na wspólną kolację. Kilku z nich podziękowało Eduardo za możliwość dzielenia z nim szatni i pochwaliło się pamiątkowymi koszulkami, które otrzymali od Eduardo.

fot. Instagram

źródło: Instagram


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
Rafał N. - 22.12.2018 / 10:22, *..202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To było do przewidzenia... Przyszedł i odszedł - i tyle w temacie pobytu tego piłkarza w Legii. Aczkolwiek życzę mu powodzenia w przyszłości.

odpowiedz
Alex - 15.12.2018 / 06:33, *..dynamic.chello.pl

40 latek z proteza - to mogl jedynie furrore zrobic wsrod siostr basen na ortopedii

odpowiedz
Legia! - 14.12.2018 / 22:21, *..play-internet.pl

Do idoL - gdzie histeria?

odpowiedz
Do tomka - 14.12.2018 / 20:44, *..51

Nawet sie zdziwilem, ze jeszcze nie napisales jakis peanow na czesc lesnodorskiego....Bo to taki dobry prezes byl. A tak swoja droga....dlaczego zmieniles nick? TomiAcab juz sie znudzil? Taki chuligan internetowy byles.

odpowiedz
idoL - 14.12.2018 / 16:16, *..dzierzoniow.vectranet.pl

w legii histeria zegnamy światowego grajka Arsenal...itd byłem w Londynie swoje widziałem geniusz nie player! thx 4 @ll

odpowiedz
Przemo - 14.12.2018 / 08:05, *..itsa.net.pl

Danijel Ljuboja to był gość który może kilka osób ściągnął na trybuny ale nie Eduardo. od początku było wiadomo, że ani to wzmocnienie ani złoty strzał naszego marketingu. miodkowi chyba złotówki przesłoniły zdrowy rozsądek jak podpisywał z nim umowę

odpowiedz
Tomek - 14.12.2018 / 07:07, *..189

Co do Monety to można dyskutować. Zgadza się że pierwszy raz zawodnikiem Legii został w 2013 r, w międzyczasie grał w rezerwach i był wypożyczony do Wigier Suwałki. W sezonach 2016-2017 grał w Ruchu Chorzów ale został tam sprzedany, nie było to wypożyczenie, następnie w lipcu 2017 r Legia ponownie go kupiła. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak jest beznadziejnym piłkarzem jak cała masa innych zakupionych przez Mioduskiego.

odpowiedz
Alkoholik - 14.12.2018 / 02:10, *..play-internet.pl

do matus007 - no i co z tego że się nachlał? Miał do tego prawo i każdy robi co chce

odpowiedz
Wukashi - 13.12.2018 / 22:45, *..play-internet.pl

Wlasnie, gdzie jest ten magik z Bazel, co mial z Legii zrobic normalny klub pilkarski? Wiecie cos na ten temat? Co on robi teraz dla L, jaka kase dostaje?

odpowiedz
matus007 - 13.12.2018 / 22:33, *..play-internet.pl

Powodzenia Eduardo,przynajmniej odszedł z klasą,a nie jak langil z połową drużyny się pochlał...

odpowiedz
językowy strażnik - 13.12.2018 / 22:31, *..dynamic.chello.pl

@Bubba
Interpunkcja !!!
Przed słowami, że i ale zawsze :)

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 13.12.2018 / 22:28, *..dynamic.chello.pl

@ Do JzP [h:22.06] - dziękuję i z wzajemnością!

odpowiedz
językowy strażnik - 13.12.2018 / 22:27, *..dynamic.chello.pl

@eukaliptus - 13.12.2018 10:10:05, *.dynamic.chello.pl

No cóż, typowy transfer ala Mioduski

Od dziś, sorry @eukaliptus, że zacznę od Ciebie, będę wychwytywał i ganił błędy językowe w wypowiedziach Legionistów...

Do rzeczy...
Lekcja pierwsza:
ala to nie a'la, a spolszczona wersja to : a la czyli wykonany jak lub w stylu rzeczonej osoby, firmy, instytucji...

odpowiedz
Do Jerz z Potoku. - 13.12.2018 / 22:06, *..static.chello.pl

Twoje zdrowie kolego.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 13.12.2018 / 20:27, *..dynamic.chello.pl

Jedyny sensowny morał, z tej kiepskiej piłkarskiej bajki pt. "Eduardo w Legii", jaki przychodzi mi na myśl brzmi: cała sztuka polega na tym, aby już w najbliższej transferowej przyszłości umieć/potrafić uniknąć tak nietrafionego "zakupu". W tym miejscu bardzo nisko się kłaniam obecnym włodarzom naszego klubu, szczerze im (i nam) życząc, aby jak najszybciej - ci pierwsi - posiedli ową tajemną umiejętność...
Ps.: zacytowana w przedmiotowym tekście wypowiedź prezesa Legii nt. idei pozyskania Eduardo może aktualnie rozbawić największego ponuraka. Jednocześnie skłania ona do szerszej refleksji, aby chcąc zachować, tzw. zbalansowaną równowagę psychiczną, wypowiedzi kierownictwa klubu, my kibice powinniśmy odbierać z określonym dystansem. Czynią to w praktyce z pewnością przyczynimy się do ograniczenia niepotrzebnie zszarganych nerwów, płytkiej szydery, czy innych kompletnie wydumanych portalowych nieporozumień.
Serdeczności

odpowiedz
eduardo - 13.12.2018 / 17:52, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

a co z tym gosciem z Basel? nadal udziela nam "darmowych rad"?

odpowiedz
Bubu - 13.12.2018 / 17:03, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Oczywiscie niewybuchy i niewypaly sie zdarzaja ale u nas nad wyraz czesto.Zastanawiajace to jest .

odpowiedz
fantom - 13.12.2018 / 16:24, *..dynamic.chello.pl

juz o nim zapomnialem, serio.

odpowiedz
do Tomek - 13.12.2018 / 14:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Tomeczku kochany Moneta przyszedł do naszego klubu w 2013 roku ;) To po drodze to były wypożyczenia. Oprócz tego masz racje w 100%

odpowiedz
Szyszko - 13.12.2018 / 14:50, *..dynamic.gprs.plus.pl

To ile łącznie przytulił na tych wczasach w Polsce? Zarobki życia zwykłego zjadacza chleba? To jest jakaś abstrakcja logiczna. Ale tak to jest jak się raz Ljuboja trafił i biedny tą legendą żyje...

odpowiedz
Tomek - 13.12.2018 / 14:11, *..189

A i najważniejsze dokonania Mioduskiego w ciągu 21 miesięcy jego zarządzania Legią to dwukrotny brak
fazy grupowej europejskich pucharów przy dwukrotnym starcie w eliminacjach. Plan wykonany w 100 %

odpowiedz
Rafał - 13.12.2018 / 14:08, *..internetdsl.tpnet.pl

Mioduski , dogadaj się z Leśnym bo sam to nie ogarniesz tego.

odpowiedz
Tomek - 13.12.2018 / 14:07, *..189

Moneta przyszedł za Mioduskiego, przyszedł w lipcu 2017 roku, a w marcu 2017 Mioduski wykupił udziały od Leśnodorskiego i zaproponował Mu miejsce w radzie nadzorczej, z której ostatecznie Leśnodorski zrezygnował w czerwcu 2017 roku. Także zakup Monety to jeden z pierwszych pomysłów Mioduskiego. Nie twierdzę że Carlitos jest niewypałem. Napisałem że nic szczególnego nie pokazuje w porównaniu do tego co grał w Wiśle. Oby na wiosnę odpalił konkretnie i grał tak jak w Krakowie.

odpowiedz
Ko(L)o - 13.12.2018 / 12:29, *..124

Hehe Koszulek nie używanych to miał mnóstwo z każdego meczu co nie grał po jednej to miał co rozdawać

odpowiedz
Bear - 13.12.2018 / 12:01, *..centertel.pl

Całe szczęście !
Totalny niewypał transferowy który jedynie obciążał budżet Legii.

odpowiedz
Do tomek - 13.12.2018 / 11:46, *..play-internet.pl

Chłopie zejdź na ziemie. Czepiłeś się Monety a on za Bogusia ( a tak naprawdę Żewłakowa) przychodził. Carlitos nic nie pokazuje??? Zobacz sobie jego statystyki. Chyba z 10 goli i jakieś 5 asyst. Ogólnie to fakt - dużo było niewypałów ale nie można jechać po wszystkich.

odpowiedz
Kipkorir - 13.12.2018 / 11:00, *..dynamic.chello.pl

Najlepsze było, jak nie potrafił czysto trafić w piłkę i doznał kontuzji!

odpowiedz
Ali - 13.12.2018 / 10:49, *..134

gwiazda, mająca na koncie jeden celny strzał na bramkę w całym swoim pobycie w Legii.

odpowiedz
do Andrew - 13.12.2018 / 10:42, *..play-internet.pl

Zważaj na to co piszesz nie polaczek tylko Polak ! polaczkiem nazywaj sam siebie.

odpowiedz
bubba - 13.12.2018 / 10:21, *..net.hawetelekom.pl

@Tomek Nie to żebym bronił Prezesa bo nie jestem jego wielkim fanem ale bez przesady, Moneta zagrał runde i wszyscy wznosili żale że jak to jest że taki gracz jeszcze u nas nie biega. Mączyński Kante a zwłaszcza Carlitos to gwiazdy ligi, jakiż to był zachwyt że taki gracz wybrał Legie. My po prostu nie mamy kompetentnych ludzie do szkolenia a zwłaszcza oceny piłkarzy i za to można winić Mioduskiego.

odpowiedz
Andrew - 13.12.2018 / 10:11, *..dynamic.chello.pl

Zaden polaczek sie nie pożegnał bo wszyscy pewnie lepsi od niego...

odpowiedz
eukaliptus - 13.12.2018 / 10:10, *..dynamic.chello.pl

No cóż, typowy transfer ala Mioduski

odpowiedz
Gienek - 13.12.2018 / 09:40, *..netfala.pl

Nieźle płatne wakacje miał...

odpowiedz
Roma - 13.12.2018 / 09:19, *..dynamic.gprs.plus.pl

Coś czuję, że zaraz pojawią się komentarze, że za całe to zamieszanie odpowiada przecież Leśnodorski.

odpowiedz
Kaktus - 13.12.2018 / 09:17, *..nzcomms.co.nz

Wakacje na koszt klubu, polska polityka transferowa to hit piłkarski cywilizowanej części świata.

odpowiedz
R - 13.12.2018 / 08:39, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A ha trochę z drugiej strony. Ktory transfer z czasów obecnego prezesa wypalił?

odpowiedz
Tomek - 13.12.2018 / 08:31, *..189

Brawo Mioduski to był jak widać świetny transfer. Wszystkie argumenty których użyłeś sprawdziły się w 100 %. Jesteś wielkim prezesem i masz nosa do transferów. Pozwolę sobie przypomnieć, że to również prezes Mioduski ściągnął do Legii takich piłkarzy jak: Moneta, Sadiku, Hildeberto, Pasquato, Antolic, Phillips, czy Mączyński. Ludzie którzy nie odegrali bądź nadal nie odgrywają znaczącej (żeby nie powiedzieć żadnej) roli w Legii. Carlitos i Kante też nic szczególnego nie pokazują. Dwójka piłkarzy, którzy może nie są gwiazdami Ekstraklasy ale póki co potrafią czasami zrobić różnicę to Martins i Cafu. Cała reszta zakupionych przez Mioduskiego piłkarzy to albo wielkie niewypały, jak w przypadku Sadiku, Monety czy Eduardo albo goście którzy graja ale kopia się w czoło tak jak Vesovic, Antolic czy Kante

odpowiedz
erni - 13.12.2018 / 08:28, *..amazon.com

A w Fifie 18 on jest takim kozakiem, ze szok :D no nic, nie szkoda mi, zegnamy i zapominamy :)

odpowiedz
der - 13.12.2018 / 08:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

żenada

odpowiedz