fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Ponad 21 mln zł przychodu z biletów i karnetów

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2017/2018 Legia Warszawa ze sprzedaży biletów i karnetów sezonowych uzyskała przychód w wysokości 21,7 mln zł. To niemal o 12 mln zł mniej, niż w rekordowym sezonie 2016/2017, w którym drużyna grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wcześniej przychody z tego tytułu także oscylowały w granicach 22 mln zł.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych liczb związanych z karnetami, kartami kibica i lożami w sezonach 2016/2017 i 2017/2018. Co sezon klub wydaje kilkanaście tysięcy nowych kart kibica.

pozycja / sezon2016/20172017/2018
karnety całosezonowe i na rundę rewanżową11 83910 313
pakiety na rundę mistrzowską9 9606 974
nowe karty kibica34 58917 919
przychód z biletów i karnetów33,6 mln zł21,7 mln zł

W obecnym sezonie liczba sprzedanych karnetów wynosi ok. 8,5 tys.

Na stadionie Legii dostępnych jest 39 lóż biznesowych. Znaczna większość została przez klub skomercjalizowana. W sezonie z Ligą Mistrzów zajętych było 37 na 39 lóż, a w sezonie 2017/2018 ta liczba wyniosła 31.

Niestety frekwencyjny spadek postępuje. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że średnia widzów na mecz spadła o 3,5 tys.. W obecnym sezonie ten wynik prawdopodobnie będzie jeszcze gorszy, bo jesienią frekwencja spadła o kolejne 1,5 tysiąca.

Liczba kibiców na Legii w ostatnich sezonach

sezonliczba kibicówmecześrednia na mecz
2013/2014432 tys.2219,6 tys.
2014/2015474 tys.2816,9 tys.
2015/2016542 tys.2819,3 tys.
2016/2017551 tys.2621,1 tys.
2017/2018431 tys.2517,2 tys.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Jimmy L - 30.12.2018 / 02:46, *..dip0.t-ipconnect.de

Warszawo bez. Ciebie nie Ma Legi witamy wszystkich co sa zwiazani z tym klubem Ci ktorzy kochaja te Miasto. Miasto z Powstaniem Miasto z Historia Miasto gdzie hitler i stalin zrobili co chcieli, Warszawe trzeba miec poprostu w Sercu.

odpowiedz
do do oLaf - 30.12.2018 / 00:16, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

coś z tym "rzucaniem mięsem" może być - u mnie w pracy jak ludzie słyszą czy kibicuję Legii to tak jakoś boją się przyjść na stadion. Kilkoro wziąłem - żaden nie przyszedł ponownie... a stać przez 90 minut to dla nich wykluczone - sorry, taki mamy klimat...

Można mówić o nich "pikniki" etc. ale to są ludzie którzy nie sępią na piwko pod sklepem tylko spoko kupią na Legii 2 piwa i zapiekankę etc. za 30zł i ... luz. Tacy też są potrzebni żeby klub miał pieniądze na nowych zawodników.

odpowiedz
SEBO(L) - 28.12.2018 / 12:02, *..centertel.pl

Może ludziom brakuje jakości w tym na co patrzą...? Jakichś dynamicznych zawodników, lub takich,którzy kilkoma zagraniami przedostaną się pod bramkę rywala? Obecnie jest to futbol dla koneserów- nie da się tego oglądać, bez konsumpcji wyrobów Konesera...

odpowiedz
marcin - 27.12.2018 / 22:50, *..dynamic.telkab.pl

niestety jakość piłkarska spada od dawna, a ceny biletów wręcz odwrotnie. To boli każdego kibica. Nie ma się co dziwić, że spora część widzów mniej zaangazowanych emocjonalnie rezygnuje z oglądania często miernych graczy bez jaj. Można by powiedzieć, że tylko menagery są zadowolone biorąc swoją sowitą dolę za miernoty z zagranicy. Nasi młodzi wychowankowie nie mają więc szans na zaistnienie, bo z tego nie ma szybkiej kasy. Przykre ale to widac po reprezentacji, poza rodzynkami raz na 5 lat. Obyśmy doczekali ciekawszych polskich czasów !!!

odpowiedz
... - 27.12.2018 / 22:29, *..dynamic.chello.pl

paziajdan nadchodzi buuuhaha

odpowiedz
Do "do asad" - 27.12.2018 / 17:19, *..centertel.pl

Jakoś twoja teoria sie nie sprawdza. Zostaniecie niedługo sami z petardami, na stojaka.

odpowiedz
Do asd - 27.12.2018 / 16:43, *..128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I bardzo dobrze, tak właśnie się przeżywa mecz na stadionie, siedzi się w teatrze lub w filharmonii - nic bardziej nie zniechęca, niż pazie krzyczące "siadamy".

odpowiedz
asd - 27.12.2018 / 10:04, *..juwentus.pl

Niestety ale bardzo zniechęca ludzi stanie na wschodniej. Na mecz z Piastem wziąłem znajomych, którzy na meczu wcześniej nie byli. Specjalnie kupiłem bilety na wschodnią. Sektor 215. Cały mecz na stojąco. Co chwila ktoś krzyczał "siadamy!". Niestety ludzie cały czas oglądali mecz na stojąco.

odpowiedz
DO: do do oLaf - 27.12.2018 03:38:37 - 27.12.2018 / 10:01, *..pl

I właśnie przez takich 'kumatych' TheBili jak ty, frekwencja leci w dół...

odpowiedz
do do oLaf - 27.12.2018 / 03:38, *..dynamic.chello.pl

Dawaj parę przykładów tych przyśpiewek z polotem, finezją, dobrym smakiem i ciętym językiem zabarwionym wulgarnie lecz nie chamskim.

Jak się dobrze spiszesz to następnie omówimy ten nowy model ultras. A tu wyobraźnia nie zna granic....np: zamiast petard to cały stadion usiądzie i po chwili wszyscy wyskoczą do góry z okrzykiem BUM !!!

Oczyścisz ten chlew i staniesz się ważną personą więc musisz mieć ksywkę. Nie przedstawiłeś się więc....niech będzie Dodo oLaf ( nie wulgarnie...z polotem ) co by nowego narybku nie wystraszyć.

ps. ten numer z petardami to już możesz w sylwestra wypróbować z bliskimi :)
ps.2 najtrudniej będzie z tymi sukcesami w pucharach....ale jakbyś jeszcze zastąpił loczka

CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM więc kto ma pomysła - pisać Dodo oLafa

odpowiedz
do oLaf - 27.12.2018 / 00:50, *..dynamic.chello.pl

Tak, to nie teatr, tez tak mówiłem przez jakieś 30 lat i byłem świecie przekonany, ze mam rację ale z jakiegoś powodu jednak na Żyletę czyli od pewnego czasu bilet sprzedają się najsłabiej. Chcąc przyciągnąć nowych kibiców trzeba jednak podążać za nowymi trendami zachowań stadionowych, może nowym modelem ultras. Doping/śpiewanie przez cały mecz już być może nie jest odpowiednim środkiem, może trzeba to robić z przerwami aby podnosić emocje chwili, stopniować doping poprzez jego jakość a nie ilość.

Tak samo "mięso" - wykrzykiwanie przyśpiewki o Marciniaku czy Stefańskim jest bez kitu żenujące i nie ma znaczenia czy zasłużył czy nie. Nie ma w niej polotu, nie ma finezji, dobrego smaku, nie jest cięta ale chamska. Nie dziwię się, że ludzie po pierwszym swoim meczu z taka przyśpiewka nie przyjdą na następny. W sumie ja jak miałem przyprowadzić mojego syna na mecz też zastanawiałem się czy to już dobry moment.

Uwaga - nadal uważam, że stadion to nie teatr ale i nie chlew. Cięty język nawet zabarwiony wulgarnie - tak, chamski - nie

To co pokazałeś w statystyce to nie nowi, tylko ci kibice z nowymi(również odnowionymi) kartami a to nie to samo. Największy kłopot jaki widzę jest taki, że nawet gdyby rozdać za darmo bilety to ludzie przyjdą, zobaczą i ...nie wrócą na kolejny mecz. Nie jest dla nich wystarczająco atrakcyjny. Muszą być puchary i to takie z sukcesami aby był popyt. Starzy kibice wówczas zamiast lać jakichś Niemców w LM i łapać przez to karę pustego stadionu na mecz 100-lecia z Realem powinni luzować i uważać jedynie aby tego nowego narybku nie wypłoszyć.

odpowiedz
oLaf - 26.12.2018 / 23:39, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

bardzo ciekawe: nowe karty kibica teraz 18 000 i rok temu 34 000 czyli razem ....ok. 52 000 NOWYCH kibiców !!!

Gdzie , do diaska, oni są !!!!????

Przecież to olbrzymia liczba (jak na PL)!

Widać zainteresowanie, ludzie chcą zobaczyć Legię ALE... odchodzą, nie podoba im się!! : O

Co ich zniechęca???

- wysokie? ceny biletów?

- rzucanie mięsem? (wiem, wiem... "to nie teatr" i inne bzdety niedouczonych ale niektórzy + dzieci tego nie lubią...)

no co jeszcze, bo nie wiem????

bo coś jest bardzo "nie tak".... : ( (przecież oprawy świetne, doping dobry (trochę monotonny ale dobra, jest ok))

odpowiedz
Doru - 26.12.2018 / 19:31, *..play-internet.pl

W nastepnym roku będzie jeszcze gorzej, skoro będzie można obejrzeć mecz w TVP :)

odpowiedz
Kalbar - 26.12.2018 / 19:07, *..dynamic.chello.pl

Życzę aby w nowym roku nasz stadion się zapełniał do ostatniego fotelika.

odpowiedz
Kaktus - 26.12.2018 / 19:06, *..111.dynamic.snap.net.nz

Z tego wychodzi że trzeba zacząć grać w LM albo minimalistycznie regularnie w LE.. Kto by pomyślał.. Ekstraklapa tłumów nie przyciągnie.

odpowiedz
(L)istek - 26.12.2018 / 17:27, *..play-internet.pl

Życzenia Noworoczne.1 dla kiboli,pikników aby nasz stadion pękał w szwach.2 Dla ultrasów(dużo wam nie życzę bo i tak jesteście najlepsi)3 dla nas tylko nr1 w Polsce.WFH.

odpowiedz