fot. Bodziach
REKLAMA

Pamiątkowe tablice na elewacji stadionu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek, 17 grudnia oficjalnie odsłonięte zostały trzy nowe historyczne tablice, które zdobić będą elewację naszego stadionu od strony ulicy Łazienkowskiej. Tę poświęconą Stanisławowi Mielechowi - pomysłodawcy nazwy "Legia", ufundował nasz klub.

Tablica poświęcona stadionowi Legii oddanemu do użytku w 1930 roku, została ufundowana przez miasto stołeczne Warszawa. Polski Komitet Olimpijski ufundował tablicę poświęconą legionistom, którzy w przeszłości zdobywali medale na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

Niestety na tej ostatniej tablicy nie zgadzają się jednak liczby medali zdobywanych przez legionistów, i to bez względu na to, czy osiągnięcia liczono do momentu prezentacji tablicy, czy do roku 2016. Zupełnie nie pasuje również sformułowanie, jakby sportowcy Legii zdobyli łącznie "kilkadziesiąt medali olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski" - legioniści samych tytułów mistrza Polski mają ponad 2160!
fot. Bodziach

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.