fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu z Miastem Szkła Krosno

źródło: Legia Warszawa Sekcja Koszykówki

Po porażkach z Anwilem, Rosą i AZS-em Koszalin, Legia musi zrobić wszystko, by przełamać złą serię w sobotnim meczu z Miastem Szkła Krosno. Będzie to ostatnie spotkanie naszej drużyny przed własną publicznością w roku 2018. Ekipa z Podkarpacia na pewno nie będzie łatwym rywalem - krośnianie po ostatnich zmianach kadrowych sami również zamierzają "szukać" punktów w rywalizacji przede wszystkim z zespołami z miejsc 9-16.

Legia po trzech kolejnych porażkach spadła tymczasem z miejsca piątego na dziewiąte. Miasto Szkła w dotychczasowych dziesięciu meczach wygrało zaledwie dwukrotnie. Słabo wygląda seria krośnian na wyjazdach, gdzie zaliczyli pięć porażek i jak dotąd żadnego zwycięstwa. W ostatniej kolejce zespół najbliższego rywala Legii przegrał wyraźnie w Radomiu 68:85. Dwa wcześniejsze spotkania krośnian wypadły znacznie lepiej - nieznaczna porażka po walce do samego końca z Anwilem (-5) oraz wygrana przed własną publicznością ze Spójnią (+17) dodały pewności siebie.

W trakcie sezonu w Krośnie dokonano korekt w składzie. Zespół opuścił najpierw serbski skrzydłowy, Mijajlo Bogdanović, a następnie - na początku grudnia także amerykański rzucający, Charlie Westbrook. Do klubu dołączył natomiast Jaquan Newton. Amerykański rzucający ma już na swoim koncie debiut w Mieście Szkła, ale w pierwszym spotkaniu nie oddał jeszcze zbyt wielu rzutów. Najlepszym strzelcem krośnian jest amerykański rozgrywający Jabarie Hinds, zdobywający średnio 17,6 punktu na mecz. Grający na pozycji silnego skrzydłowego, Jordan Loveridge zdobywa dla Krosna 11,1 pkt.

Legia po kilku pierwszych spotkaniach okrzyknięta została największą niespodzianką rozgrywek. Po ostatnich trzech meczach entuzjazm z pewnością opadł, ale że podopieczni Tanego Spaseva są w stanie grać na wysokim poziomie, miejmy nadzieję, przekonamy się już w najbliższej kolejce. W porównaniu z ostatnimi trzema meczami do poprawienia będzie przede wszystkim defensywa. Właśnie żelazna obrona była znakiem firmowym Legii i to ona zapewniła legionistom m.in. wygrane z Kingiem, czy Polskim Cukrem. Tymczasem w ostatnich spotkaniach legioniści tracili kolejno 103 (z Anwilem), 87 (w Radomiu) i 90 (w Koszalinie) punktów.

Przed sezonem Legia zagrała z Miastem Szkła, podczas turnieju im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Wówczas nasz zespół zwyciężył 79:69, a najlepszym strzelcem Legii był Sebastian Kowalczyk. Wierzymy, że "Kowal" podobnie jak wtedy, poprowadzi naszą drużynę do wygranej. W minionym sezonie legioniści wygrali mecz z Krosnem na Bemowie (101:84), wcześniej przegrywając w wyjazdowym meczu 78:91.

W ostatnich spotkaniach nierówno grał Morayo Soluade. Brytyjski obwodowy znany jest z mocnej gry obronnej, ale w ataku prezentuje się różnie. W niektórych meczach jest bardziej aktywny, w innych oddaje niewiele rzutów i podejmuje niewiele prób indywidualnego ataku na kosz. Po słabszej serii, czas na przełamanie. Za nami dopiero jedna trzecia sezonu zasadniczego.

Serdecznie zapraszamy kibiców na ostatnie w tym roku spotkanie naszej Legii w stolicy. W trakcie meczu nie zabraknie atrakcji - w przerwie meczu odbędzie się konkurs z nagrodami, przerwy w grze urozmaicą swoimi występami legijne cheerleaderki, a najmłodszych kibiców zabawiać będzie Miś Kazek. Na naszym stoisku dostępne będą także klubowe pamiątki - szaliki, koszulki dziecięce, bluzy oraz koszulki meczowe.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.