REKLAMA

Pomagamy małej Majce!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

4 letnia Maja Borkowska, córka jednego z kibiców Legii, urodziła się z bez prawej nóżki, co oczywiście ogromnie utrudnia dziecku jakiekolwiek poruszanie się. W tej całej tragedii jaką przeżywają rodzice ale i coraz bardziej świadoma swojego kalectwa dziewczynka, pojawił się promyczek nadziei.

Maja musi przejść skomplikowaną operację rekonstrukcji biodra i amputację kikuta zwieńczającego niewykształconą kończynę, co umożliwi w następnym kroku przystosowanie protezy, a ta z kolei umożliwi w miarę swobodne poruszanie się. Dziecko zostało zakwalifikowane do operacji, którą gotów jest przeprowadzić amerykański specjalista dr Dror Paley ale warunkiem jest zebranie 400 tysięcy złotych, które pokryją koszty planowanego zabiegu. Kwotę tę rodzice dziewczynki muszą wpłacić do 15 stycznia 2019 roku, zatem trwa walka i wyścig z czasem.

W pomoc zaangażowali się między innymi kibice Legii z terenów szeroko rozumianej ziemi garwolińskiej skąd pochodzi Maja i choć także ich wysiłki oraz nagłaśnianie sprawy sprawiły, że na koncie fundacji siepomaga.pl mającej pod swą opieką dziewczynkę, pojawiają się wciąż nowe wpłaty, to do upragnionego celu brak jeszcze sporej kwoty.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy myślimy także o tych, którzy są w potrzebie i oczekują pomocnej dłoni. Rodzice oraz kibice zaangażowani w tę akcję, zwracają się z prośbą o każdą, najdrobniejszą nawet wpłatę, czy choćby smsa (2,49 zł brutto - numer 72365, treść S14507).

Link do zbiórki na stronie fundacji: https://www.siepomaga.pl/nozka-mai

Na Facebooku utworzona została grupa z licytacjami dla Majki, na której w tej chwili jest grubo ponad 12 tysięcy osób i dołączyć może każdy: https://www.facebook.com/groups/756524261412754

Rozpoczęły się też legijne aukcje na popularnym portalu: https://allegro.pl/uzytkownik/eripura?order=m

- Sprawmy wspólnie by te święta i przełom 2018/2019 roku były dla rodziców Majki magicznym czasem. Czasem, który tchnie w nich nadzieję, że ich córeczka będzie miała szanse na w miarę normalne życie! Poza tym, marzeniem Mai jest przyjście na mecz Legii o której tyle słyszy od swojego taty. Po zabiegu i adaptacji nowej protezy o co walczymy, Maja z pewnością zawita na Łazienkowskiej i to będzie chyba najpiękniejszy koniec tej historii - apelują organizatorzy akcji.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Rafal - 31.12.2018 / 20:55, *..123.threembb.co.uk

Powodzenia poszło

odpowiedz
Robson - 31.12.2018 / 20:50, *..play-internet.pl

Poszło trzymamy kciuki młoda legionistko!!!!

odpowiedz
Adams Bemowo - 31.12.2018 / 18:12, *..dynamic.chello.pl

Szczytny cel. Nie żałujmy grosza.Majka do zobaczenia na Ł3. Cała Legia zawsze razem.

odpowiedz
Legia Żoliborz - 31.12.2018 / 16:18, *..dynamic.chello.pl

poszło. Maja do zobaczenia na Ł3. Droga redakcjo apeluje za kolegą Mankiem podbijcie ten artykuł na czołówkę strony. Cała Legia zawsze razem

odpowiedz
Bartekep - 30.12.2018 / 23:08, *..94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

drodzy (L)egioniści wpłacamy!

odpowiedz
OlimpiaPomoże - 30.12.2018 / 22:02, *..elblag.vectranet.pl

BSNT - Pozdr

odpowiedz
Legia Razem - 25.12.2018 / 07:49, *..dynamic-ra-11.vectranet.pl

Poszło. Do zobaczenie na L3 !

odpowiedz
Jarop - 24.12.2018 / 12:33, *..cli.nitronet.pl

Poszło (L) Wesołaych Świąt

odpowiedz
Legia Ladies - 24.12.2018 / 11:50, *..play-internet.pl

Pomagamy wszyscy małej Legionistce!!! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Maja!!!

odpowiedz
Darek - 23.12.2018 / 23:15, *..dynamic.chello.pl

Do rodziców Majki.
Prosze sie nie denerwowac.Damy rade.Cala Legia zawsze razem.Kto ma dac rade jak nie my.Czy kiedykolwiek zawiedlismy?
Prosze nie martwić się o pieniadze.Oby operacja przebiegla pomyślnie.
Zdrowych i wesołych świąt.

odpowiedz
syrenka - 23.12.2018 / 19:46, *..centertel.pl

Pomagamy? to pomagamy...Konin się dołącza......Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Adam - 23.12.2018 / 16:49, *..dynamic.chello.pl

Poszło... PomagaMY

odpowiedz
M3 - 23.12.2018 / 15:48, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Będzie dobrze. Trzeba sobie pomagać, a zwłaszcza takiemu maleństwu. 10 to może mało, ale niech każdy po tyle wpłaci i dziecko będzie chodzić. Zdrówka !!!

odpowiedz
NZW - 23.12.2018 / 08:13, *..noblebank.pl

Wpłacone

odpowiedz
Luka - 22.12.2018 / 23:38, *..dynamic.chello.pl

Wysylajcie bracia smsy, przeslijcie troche kasy na dziewczynke!
Zbierzmy te kase! Niech maja cudowne swieta!

odpowiedz
Ka(L)i - 22.12.2018 / 22:28, *..195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

RUN MAJA, RUN!
2dyszki poszły!
Wszystkiego dobrego!

odpowiedz
Maniek - 22.12.2018 / 22:14, *..dynamic.chello.pl

czy do jasnej cholery naglowek artkułu nie mozecie zrobic PomagaMY

odpowiedz
Sputnik 44 - 22.12.2018 / 21:17, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dalej siostry i bracia! Każdy po 5 smsów - 10 złotych! To naprawdę niewiele a ile zmienia.....

odpowiedz
Olo82 - 22.12.2018 / 21:09, *..dynamic.telkab.pl

Też pomogłem. Cała Legia zawsze razem!

odpowiedz
Yoo - 22.12.2018 / 20:49, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Redakcjo. Dajcie ten artykuł lepiej widoczny.
Wyżej, na czolowkach. Mało czasu, a sprawa dla małej kluczowa

odpowiedz
JOWU - 22.12.2018 / 17:16, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dużo zdrowia Maja. Wpłacamy.

odpowiedz
johny48 - 22.12.2018 / 17:00, *..stansat.pl

Sie pomogło i poszło w Polske. Cała Legia zawsze razem!

odpowiedz
R - 22.12.2018 / 15:30, *..play-internet.pl

Dostałem nagrodę od pracodawcy na święta 80 xl ... 80 zł będzie dla małej Legionistki

odpowiedz
Cbl - 22.12.2018 / 15:07, *..2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Również przyłączam się do zbiórki i zdrówka życzę

odpowiedz
Trzeba pomagac - 22.12.2018 / 14:27, *..play-internet.pl

Wesołych Świąt Aniołku!

odpowiedz
Nick - 22.12.2018 / 13:02, *..dynamic.chello.pl

Racja, każdy po 10 zł i kwotę zabierzemy dziś....

odpowiedz
wrt - 22.12.2018 / 13:00, *..play-internet.pl

już jest 165 000 , damy radę, mała też

odpowiedz
PomagaMY - 22.12.2018 / 12:29, *..centertel.pl

Wplacajcie,10zl kazdy kibic/ka i sie uzbiera.ja juz przeslalem.

odpowiedz
lucho_83 - 22.12.2018 / 11:47, *..dynamic.chello.pl

PomagaMY!!!!

odpowiedz