fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Czerczesow: To był mój najlepszy rok? Nie. Najlepszy był w Legii

Woytek, źródło: rfs.ru

Stanisław Czerczesow udzielił wywiadu oficjalnemu serwisowi federacji piłkarskiej Rosji. Były szkoleniowiec Legii, który niespodziewanie dotarł ze "Sborną" do ćwierćfinału mistrzostw świata, został spytany o to, czy kończący się rok był najlepszym w jego karierze.

- Nie mogę tak powiedzieć, ponieważ nie zdobyłem żadnego tytułu. Jeśli ja mam ocenić to ze swojego punktu widzenia jako sportowca, to do tej pory najlepszy był w Legii Warszawa. Tam w ciągu jednego roku zdobyliśmy dwa trofea - odpowiedział bez zastanowienia Czerczesow.

Rosjanin często publicznie pokazuje, że miło wspomina swój pobyt przy Łazienkowskiej, pokazując eLki i nosząc legijną smycz podczas treningów lub konferencji prasowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Gumis1984 - 28.12.2018 / 11:25, *..play-internet.pl

Oglądając ruskich na MŚ, wolałem patrzyć na ich toporność, gryzienie trawy od 1 minuty aż do rzutów karnych niż na Nasze "Orły". Legia grała bardzo podobnie za Staśka i skoro ruskim po bólach ale udało się spakować takie reprezentację jak Hiszpania czy ledwo przegrać z Chorwacją to wcale w pucharach Legii nie musiało źle pójść. Czy za 5 lat ktoś będzie pamiętał jak wymęczyła Mistrzostwo Europy Portugalia????. W piłce liczą się wyniki, a te zarówno w Legii jak i u ruskich Stasiek ma.

odpowiedz
syrenka - 27.12.2018 / 17:48, *..centertel.pl

Panie Stasiu...powodzenia!!!!!!!!!!!!!!

Legia..Legia ...Warszawa.....pozdrowienia pomiędzy Świtami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem dla Warszawy, Legii i Wszystkich Sympatyków z całego świata.....pozdrowienia płyną...z Konina....!!! Legio walcz!!!

odpowiedz
Sasza - 27.12.2018 / 14:17, *..itsa.net.pl

Przyszedł jako strażak i z tego co zastał wyciągnął maksa. Jestem bardzo ciekawy co by się stało, gdyby pozwolono mu zbudować zespól od podstaw, według własnej koncepcji. Szkoda, że nie było mu to dane.

odpowiedz
olew - 27.12.2018 / 11:34, *..warszawa.vectranet.pl

Legia grała kiepsko i brzydko za jego czasów, a tytuły to my zdobywamy seryjnie , bo liga jest słaba, a Legia najlepsza w tej słabości.

odpowiedz
R - 26.12.2018 / 21:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

panowie Stasiek nie mógł zostać, bo on nie akceptuje świadomego cofania się. Niby kim miałby kierować? Kante zamiast Nikolicia lub Prijo?

odpowiedz
WGS - 26.12.2018 / 19:34, *..dynamic.chello.pl

Wspaniały Rosjanin!

odpowiedz
L.W.1916 - 26.12.2018 / 17:12, *..dynamic.chello.pl

Stasiu dzięki Tobie LEGIA, była wtedy LEGIA. Serdecznie Ciebie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. Stasiu tak trzymaj L.W.1916. Stasiu jak coś wracaj do LEGII

odpowiedz
Rambo - 26.12.2018 / 15:18, *..centertel.pl

Przyłączam się do prośby kolegi Matigol. Fajnie jakby Redakcja przekazała pozdrowienia od kibiców Legii dla Pana Stanisława.

odpowiedz
Bubu - 26.12.2018 / 14:23, *..91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do kolegi Tom ,i tak i nie ,zobacz na rep, Rosji z takich jakich mial wycisnal maxsimum ,natomiast nasza rep,nie pokazala nic Co do Legii to gdyby byly wzmocnienia byloby jeszczeclepiej ,ake to tylko gdybanie ,pozdrawiam.

odpowiedz
eth - 26.12.2018 / 14:09, *..97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gdyby ewentualnie coś nie wypaliło w relacjach z Sá Pinto... za pół roku, czy nawet dopiero i za pięć lat (bo liczę że SàP jest w końcu tym ''na lata'') to fajnie gdyby Stasiek kiedyś wrócił do Legii..

odpowiedz
kurek - 26.12.2018 / 12:54, *..dynamic.gprs.plus.pl

Czerczesow pasował do mentalności Legii. I to była jego siła. Wierzył w piłkarzy. Jodła mógł po euro być wart kilka mln euro. Może nie 15, ale potencjał dostrzegł. I historia jak Gilewicz opowiadał, że mu mówi że z takim trenerem jak on to by nie dawał rady, a Stachu - " jakbyś miał trenera jak ja grałbyś w Manchesterze United".

odpowiedz
Matigol - 26.12.2018 / 12:03, *..adsl.inetia.pl

Przyznam z ręką na sercu że kiedy dowiedziałem się o zatrudnieniu Czerczesowa to naszła mnie jedna myśl ( " no nie - rusek..." ). Teraz biję się w pierś i przyznaję że było to bardzo krótkowzroczne i po prostu niesprawiedliwe.
Zmieniłem zdanie o 180 stopni. Okazał się być świetnym trenerem, motywatorem, człowiekiem. Potrafił wziąć za twarz i wycisnąć maxa z każdego grajka. Już nie wspomnę o zdobyciu dubletu na 100-lecie klubu.
Pokazując do dnia dzisiejszego że pamięta o Legii ( wypowiedzi, eLki, smycz ) ma u mnie dozgonną pamięć i wyrazy szacunku.
Nie było chyba jak do tej pory trenera który identyfikowałby się tak z Legią jak pan Stanisław.
A jego anegdoty, cięte riposty ( szczególnie na konferencjach prasowych ) to były po prostu perełki i potrafiły rozbawić do łez :)
Jeśli redakcja ma jakąkolwiek możliwość przekazania trenerowi Czerczesowowi pozdrowień, wyrazów szacunku i wdzięczności ( sądzę że nie tylko ode mnie ale tak "zbiorowo" - od wszystkich jego miłośników ) to będę bardzo wdzięczny. Niech wie że my o nim pamiętamy i bardzo pozytywnie go wspominamy. Redakcjo - wielka prośba , o ile macie taką możliwość !
Panie Stanisławie - serdeczne pozdrowienia, wieczny szacunek oraz w Nowym Roku dużo zdrowia i samych sukcesów ! Legia pamięta !

odpowiedz
wrt - 26.12.2018 / 10:59, *..play-internet.pl

mam nadzieję, że jak już Sa Pinto będzie chciał za te parę lat odejść ,po sukcesach w pucharach oczywiście, to właśnie Czerczesow go zastąpi bo byłby w stanie to zrobić, nie wiem kto byłby lepszym kandydatem, na razie wydaje się, że wróciliśmy na właściwą ścieżkę, choć to tylko liga, zobaczymy latem

odpowiedz
SKL - 26.12.2018 / 10:56, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Gdy Trener Stanisław Czerczesow obejmował Legię ta była w totalnej rozsypce, nie było odważnych na wzięcie odpowiedzialności za panujący w drużynie burdel w najważniejszym roku jubileuszowym. Sam śmiałem się z memów przy zatrudnianiu rosjanina, dziwiła mnie ta decyzja, ale to co zrobił z drużyną Pan Trener Stanisław Czerczesow to było coś magicznego. Gra drużyny za jego czasów, to była miazga dla rywali, gdy dało się kombinacyjnie to było Barcelona gdy trzeba było wywalczyć zwycięstwo to była walka na całego. Tak grającej Legii nie dało się zatrzymać !! Sami piłkarze Piasta wiedzieli że Legia ich wyprzedzi zdobywając mistrzostwo, to była zbliżająca się nieuchronnie siekiera. Mimo że nie akceptuję niczego ruskiego, to z ponownego zatrudnienia Czerczesowa ucieszę się zawsze. Teraz super robotę robi Sa Pinto, mimo że ostatnich meczy nie da się oglądać to robi wyniki. Czy za Czerczesowa Legia grała tak słabą wizualnie piłkę jak teraz w Gdańsku czy w Sosnowcu ?? Oczywiście że NIE. W porównaniu do tych meczy to wtedy była MAGIA.

odpowiedz
Bodo70 - 26.12.2018 / 10:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Czerczesow zachował Legię w sercu, było widać, że dobrze odnalazł sie w Warszawie. Miał wielki autorytet u piłkarzy, nie pękał przed prezesami i mediami, nikomu nie kadził. Nie zapomne, jak mobilizował do aktywniejszej gry Michała Kucharczyka, który grał na skrzydle na wysokości ławki rezerwowych, słowami: Dawaj, dawaj, biegaj, job twoju mać! Niechby "Kuchy" spróbował nie biegać! Po nim było już tylko gorzej, wyjąwszy może pierwsze miesiące Magiery. Zobaczymy, czy Sa Pinto, który też nie udaje "brata-łaty" dla piłkarzy, pójdzie w ślady Czerczesowa. Oby!

odpowiedz
syjon85 - 26.12.2018 / 09:16, *..play-internet.pl

Bardzo dobrze wspominam trenera Czerczesowa ... chciałbym by jeszcze usiadł na Naszej ławce trenerskiej ... miał odpowiednią charyzmę i podejście do piłkarzy, do tego jeszcze niezły warsztat i ciętą ripostę, która wbijała w fotel ... odpowiedni facet na odpowiednim miejscu ... no i oczywiście tak walczącej o piłkę Legii jak za pana Stanisława do tej pory nie widziałem ....


Cała Legia Zawsze Razem ...

odpowiedz
Radom L - 26.12.2018 / 08:56, *..play-internet.pl

Szczęście, że nie ma w Legii specjalisty od W-F jacko magierro ! Dawno byśmy byli już poza ekstraklasą!

odpowiedz
Kaktus - 26.12.2018 / 05:03, *..111.dynamic.snap.net.nz

Świetny trener z ogromnym doświadczeniem, jego odejście było dużym błędem.

odpowiedz
powo(L)niak - 26.12.2018 / 03:02, *..dynamic.chello.pl

Przypomnijcie sobie w jakiej sytuacji (L) zatrudniła Czerczesowa: w trakcie rundy jesiennej, drużyna w rozsypce po Bergu, 10 punktów straty do lidera. A na wiosnę 100-lecie Klubu. Nasi wrogowie dużo by dali, żeby przeszkodzić (L) w zdobyciu MP i popsuć ten jubileusz. Czerczesow przyszedł jako "strażak-ratownik". Miał wywalczyć Mistrza na 100-lecie i to zrobił ! Nie liczył się styl, tylko wynik - zdobyte punkty i miejsce w tabeli po ostatniej kolejce. Wielu innych dobrych trenerów nie potrafiło zapędzić tego towarzystwa do roboty. Bez obrazy, ale jak dla kogoś ważniejsze od zwycięstwa są wrażenia artystyczne, to niech ogląda na Torwarze jazdę figurową na lodzie ;-)
Szacunek dla Stanisława Czerczesowa! Może jeszcze kiedyś Legię poprowadzi ...

odpowiedz
Mrmroovek - 26.12.2018 / 00:13, *..217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czerczesow Pinto Praca praca praca i treningi A "Gdyby Magiera dostał szansę to i zaoszczędziliby na trenerach .....

odpowiedz
Zibin55 - 26.12.2018 / 00:00, *..play-internet.pl

No cóż czas robi swoje i chce się pamiętać tylko co dobre. A rację ma Tom, że w większości meczy Legia grała ciężko i topornie i to mimo, że byl Niko i Prijo...Duda też. Wygrali ligę kondycją i niezłym pressingiem, zwłaszcza na początku wiosny.

odpowiedz
Sebo(L) - 25.12.2018 / 22:08, *..dynamic.gprs.plus.pl

@Tom musisz mieć bardzo mocny towar. Gry Legii za czasów Czerczesowa nie dało się oglądać?! Stary nie pal już więcej tego świństwa!!

odpowiedz
Tom - 25.12.2018 / 21:10, *..44

Każdy wspomina go super za dwa tytuły i dobre podejscie do piłkarzy, ale prawda jest taka że nic więcej byśmy nie osiągnęli z nim za sterami. Za Hasiego fartem weszliśmy do LM, później super pół roku Magiery i tyle. Gdyby Pan Stanisław został nie byłoby nawet LE w tamtym sezonie. Co Legia potrafiła zagrać za jego czasów pokazały mecze z Napoli, szczególnie ten z Neapolu gdzie w 70 minucie oddaliśmy jedyny strzał w meczu (niecelny). Takie są fakty, odszedł w takim momencie, że została po nim taka mała legenda, pewnie następne pół roku by go zweryfikowały. Owszem wycisnął z zawodników 100%, ale gry za jego czasów nie dało się oglądąć. Stawiał na typowych drwali, pomimo tego, że miał np. Dude w kadrze, na Eklape się nadawało, na coś więcej to było za mało. Podsumowując, też go miło wspominam, ale żadnym zbawicielem nie był i nie będzie.

odpowiedz
Mpp1986 - 25.12.2018 / 20:44, *..play-internet.pl

Niestety musiał odejść, bo nie pasował do koncepcji pana prezesa loczka. Zastąpił go besnik hasi, ktory do koncepcji pana prezesa loczka pasował...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.