Łukasz Moneta - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Moneta wraca na Łazienkowską

Woytek, źródło: Legionisci.com

31 grudnia dobiega końca roczne wypożyczenie Łukasza Monety do Zagłębia Lubin. Lubiński klub miał w umowie opcję wykupu zawodnika, ale zdecydował, że z niej nie skorzysta. W ostatnich 12 miesiącach Moneta wystąpił w 11 meczach pierwszej drużyny, z czego w tym sezonie zaledwie cztery razy.

Niemal całą rundę jesienną pomocnik spędził na trzecioligowych boiskach. W rezerwach Zagłębia zagrał 15 spotkań i zdobył w nich 7 goli.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
mlll - 31.12.2018 / 01:05, *..dynamic.chello.pl

No swietna analiza Dzidek, rodem z FM. To tak nie dziala. I rady dla marketingu...ze oni jeszcze na to nie wpadli, amatorzy!

odpowiedz
Mr T - 30.12.2018 / 20:14, *..dynamic.mm.pl

A ja uważam, że dziadekk za dużo pogral w menadżera. To jest świat realny, to nie jest tak, że po każdego naszego gracza ustawia się kolejka chętnych i każdego możemy sprzedać. Ba, jak znajdzie się chętny to sam zawodnik może nie wyrazić chęci zmiany barw. Ma kontrakt, niemały i nikt go nie zmusi do przejścia do innego zespołu za mniejsze pieniądze. Trzeba myśleć realnie.

odpowiedz
Lukadz2634 - 30.12.2018 / 16:55, *..183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dziadek ładna analiza, moim skromnym zdaniem trafia w punkt

odpowiedz
tekken (L) - 30.12.2018 / 11:25, *..dynamic.chello.pl

Do Tekken (L) - wymyśl sobie własną ksywkę, jak chcesz coś pisać.
Po prostu napisałem co powinien poprawić. Ronaldo z niego nie będzie, ale Moneta jest szybki i często wychodzi sam na sam, ale nie potrafi wykończyć dlatego moje uwagi. Ogólnie przydałby się ktoś kto odpowiednio nim pokieruję i oczywiście ciężka praca i trochę szczęścia bez kontuzji.

odpowiedz
Do eyeque - 30.12.2018 / 09:11, *..centertel.pl

Najpierw się dowiedz co te słowa oznaczają.

odpowiedz
Dzidekk - 30.12.2018 / 07:06, *..pools.vodafone-ip.de

Serio?? Facet, który nie przebił się do składu przeciętnego ZL ma być wzmocnieniem Legii? Serio ludzie tak uważacie? Dziś nie 1-wszy kwietnia. Szkoda, że wraca, bo lista płac w Legii jest megadługa!!!:
* koniec kontraktu zimą: Kudrjavcevs(kontrakt do 31.1.2019), 

* sprzedać zimą:
Turzyniecki(30.6.2019), 
Pazdan(30.6.2019),
Mączyński (30.6.2019),
Pasquato(30.6.2019),
Hamalainen(30.6.2019), 
Astiz(30.6.2019),
Cierzniak(30.6.2019),
Philips (31.12.2020),

* do czerwca, a potem w innej roli:
Radovic(30.6.2019),
Malarz(30.6.2019), 

*wykupić/przedłużyć:
Cafu (30.6.2019),
Martins (30.6.2019),
Hlousek (30.6.2019),
Kucharczyk (30.6.2019),

* wypożyczyć:
Hołownia(30.6.2022),

Oprócz tego wypożyczyliśmy:
*sprzedać:
Sadam Sulley(Zemplin Michalovce)
Tomasz Nawotka (Zemplin Michalovce) 
Brian Iloski (Zemplin Michalovce)
Tin Matić (NK Zadar) 
Michał Kopczyński (Wellington Pheonix)
Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice)
Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin)
Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek)
Michał Król (Wisła Puławy)

*zostawić. Powinni stanowić wartość w przyszłości:
Mateusz Żyro (Miedź Legnica)
Michał Góral (Stomil Olsztyn)
Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)
Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)

Analizując powyższą listę daje to nam w sumie 21 (!!!) zawodników, którzy NIC nie dają Legii, a kosztują miesięcznie pieniądze! Jakaś abstrakcja.. Są w 1-ym zespole lub na wypożyczeniach. Nie dają obecnie i jest prawdopodobne, że w przyszłości też nie dadzą nic Legii.


Oprócz tego należy sprzedać Sebę za 8-10 mln euro, życzyć mu powodzenia i trzymać kciuki.
Zwiększyć aktywność marketingu Legii, by przyciągnąć ludzi na mecze. Np. przychodzicie w 5-ciu, to piąty wchodzi za free. Z dziećmi to drugie dziecko za free. Itp. itd.

Podsumowując:
-sprzedać 20 (!!!) marnych, wypalonych, bez formy kopaczy
-sprzedać Sebastiana
-zacząć w końcu efektywnie działać na polu marketingu

W ten sposób finanse Legii zostaną podreperowane. Banalnie proste.

odpowiedz
Kipkorir - 29.12.2018 / 18:53, *..dynamic.chello.pl

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mamy zakontraktowanych pełno takich "orłów" którzy będą do nas wracać po każdym półroczu z wypożyczeń.

odpowiedz
Wolfik - 29.12.2018 / 18:24, *..dynamic.mm.pl

Moneta ma już 24 lata. Pewnego poziomu pewnie już nie przeskoczy. Moim zdaniem niewiele pożytku da drużynie. Po prostu nie te możliwości. To taki drugi Ryczkowski. Za słaby nawet na Górnika.

odpowiedz
Mr T - 29.12.2018 / 18:14, *..dynamic.mm.pl

Szkoda chłopa. Niech sobie pogra w I lidze, bo to jego poziom.

odpowiedz
Tekken(L) - 29.12.2018 / 15:13, *..play-internet.pl

Chłopie on ma milion innych rzeczy do poprawienia zbyt wiele jak na grę w Legii

odpowiedz
tekken (L) - 29.12.2018 / 13:10, *..dynamic.chello.pl

1.Musi poprawić wykończenie:celność i precyzje strzału.Powinien tylko to ćwiczyć cały czas i z zimna krwią wykańczać akcje, bo tylko tego mu brakuje jak już minie wszystkich zawodników.
2. Dla mnie to lewy pomocnik i nie robiłbym z niego obrońcy.

odpowiedz
LWL - 29.12.2018 / 13:05, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

D.Furman do LEGII ! "L" !!!

odpowiedz
EyeQueue - 29.12.2018 / 13:03, *..dynamic.chello.pl

Ironię to niektórzy z kolei widzieli tylko w słowniku. Albo i to nie...

odpowiedz
GCW - 29.12.2018 / 12:50, *..play-internet.pl

Widać że Legiunia ogląda mecze tv albo w Internecie skoro twierdzi że Holusek jest leniwy. Ach ci znawcy footbolu

odpowiedz
tomiacab - 29.12.2018 / 12:40, *..play-internet.pl

Tylko po co?

odpowiedz
Miodek - 29.12.2018 / 12:16, *..dynamic.chello.pl

Wow pierwsze wzmocnienie. Miodek i Radek nam zrobią transfery że hej. Dryzj ekstraklaso i europo

odpowiedz
M3 - 29.12.2018 / 12:15, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Moneta alternatywą dla Hlouska ??? Gościu o czym ty piszesz ? Adam robi bardzo dobrą robotę. Nie mówię że konkurencja mu się nie przyda, ale Moneta może być co najwyżej graczem klubu z drugiej połowy tabeli.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 29.12.2018 / 12:13, *..centertel.pl

W rezerwach to i u nas mógł grać. Po co w ogóle takie wypożyczenia.

odpowiedz
DzyndzeL - 29.12.2018 / 11:41, *..dynamic.gprs.plus.pl

Moneta zjedz kotleta. Na Legię 5x za słaby

odpowiedz
jacek - 29.12.2018 / 11:30, *..play-internet.pl

Do magiery niech wraca.

odpowiedz
tym - 29.12.2018 / 11:30, *..1

nie wiem czy ty oglondasz mecze swoje na pleju czy jakie adam halouszek leniwy chyba z kims go pomyliles trzy razy wiecej biega jak kuchi king haaaa

odpowiedz
Legiunia - 29.12.2018 / 11:05, *..dynamic.chello.pl

Dobre wiadomości, realne wzmocnienie na lewą obronę, alternatywa dla leniwego Hluszka. Łukasz, napieraj!

odpowiedz