Ricardo Sa Pinto sprowadzi kolejnych rodaków? - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Dwóch Portugalczyków na celowniku Legii

Wiśnia, źródło: A Bola / Tema Sport

Dwóch Portugalczyków przymierzanych jest do gry w Legii Warszawa. Mistrzowie Polski chcą pozyskać ofensywnego pomocnika Tiago Rodrigues'a z CSKA Sofia oraz Salvadore Agrę, skrzydłowego Benfiki Lizbona wypożyczonego obecnie do Cadiz.

W tym sezonie Agra rozegrał tylko sześć meczów w hiszpańskiej drugiej lidze. Benfica skróciła jego wypożyczenie, dlatego mógłbym dołączyć do "Wojskowych" już w zimowym oknie transferowym. Agra miałby podpisać dwu- lub trzyletni kontrakt. 27-latek wcześniej występował m.in. w Granadzie, Realu Betis oraz Bradze.

Innym z portugalskich zawodników jest Tiago Rodrigues, który jest kilka miesięcy młodszy od Agry. W przeszłości grał w m.in. w Sportingu i FC Porto, a obecnie reprezentuje barwy CSKA Sofia. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, a Portugalczyk nie jest skłonny go przedłużać. W aktualnych rozgrywkach bułgarskiej ekstraklasy rozegrał 19 meczów, zdobywając w nich 5 goli i notując 2 asysty. Serwis transfermarkt.com wycenia go na 3 miliony euro, jednak z racji wygasającego kontraktu na pewno odszedłby za dużo mniejsze pieniądze.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
do BR(L)DNO - 02.01.2019 / 23:59, *..play-internet.pl

Polacy?Byli na MŚ widziałeś? :)

odpowiedz
olew - 02.01.2019 / 18:51, *..warszawa.vectranet.pl

Jak Szymański pogra do lata, to sprzedaż będzie rekordowa ! Bo to talent jest i zadziora , no Grajek ! Ale potrzeby finansowe mogą wymusić sprzedaż już, a wteraz to On tylko za kilka milionów odejdzie. Portugalczyków to możemy kupić trzeciego rzutu, bo my biedni.

odpowiedz
@BR(L)DNO - 02.01.2019 / 15:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Daj spokuj :) Polacy nie potrafią grać w pilkę :)

odpowiedz
BR(L)DNO - 02.01.2019 / 12:50, *..dynamic-ra-11.vectranet.pl

Zaje biście!W rubryce:Przyjdą na 11 nazwisk,ani jednego Polaka.Natomiast w rubryce:Odejdą na 7 nazwisk,aż 4 Polaków.Ja pytam.Dokąd zmierzamy?

odpowiedz
kwiatek80 J-no - 02.01.2019 / 10:25, *..adsl.inetia.pl

ja bym ściągną jeśli chodzi o ofesywnego pomocnika Rafała Wolski ,on jeszcze odpali

odpowiedz
Jack - 02.01.2019 / 08:32, *..play-internet.pl

Odnośnie Walukiewicza. Nie ma co się spinać, bo zostając w Legii nie grałby w ogole, więc klub nie zarobiłby w ogóle.

odpowiedz
Zosiek do Matematyk - 01.01.2019 / 22:58, *..know.cable.virginm.net

Niby tak,ale zapomniałeś wyliczyć pensje dzienne dla graczy itd..

odpowiedz
Kapusta - 01.01.2019 / 21:59, *..play-internet.pl

Myslalem ze sezon na ogórki i wykopki zaczyna sie latem, a tu prosze- na Legii sezon w pełni.

odpowiedz
Zonk - 01.01.2019 / 15:07, *..bb.sky.com

Yaya banana do wzięcia.

odpowiedz
Morgankos - 01.01.2019 / 13:20, *..play-internet.pl

Najlepiej brać gościa z drugiej ligi hiszpańskiej,który w sezonie zagrał w dwóch meczach a w reszcie ławka albo trybuny bo jest za słaby... Problem w tym że mamy za starych gości typu Rado i Hama...tu trzeba gości którzy są stosunkowo młodzi i trzeba zgrywać ekipę! I to jest najważniejsze a nie transfery. Goście muszą wiedzieć bez patrzenia że jak poda na prawo to będzie tam Kolega. Tu trzeba rozumieć się na pamięć. Im więcej zrozumienia tym lepiej potem i płynniej wygląda gra. Sprzedać drewnianych piłkarzy (Kucharczyk)to priorytet. To jest skandal że ten gość jeszcze gra w tym klubie. Pazdan nie lepszy zresztą.

odpowiedz
grzesiek do Matematyk - 01.01.2019 / 13:03, *..centertel.pl

Pieniadze sa dokladniej w kieszeni wlasciciela.

odpowiedz
grzesiek - 01.01.2019 / 13:01, *..centertel.pl

Faszerowanie się znajonymi trenera to wcale nie jest zly pomysl. Tymbardziej ze ricardo to dobry trener. Moze trafi sie chociaz z jeden vadis jak za hasiego...

odpowiedz
Kipkorir - 31.12.2018 / 21:14, *..dynamic.chello.pl

Martins OK. Oby z tymi było podobnie. Bo wiecznie "młodzi i utalentowani z (L) w sercu" nadają się jedynie na wypożyczenia do niższych lig.

odpowiedz
do Gela - 31.12.2018 / 20:42, *..51

malo tego...pogon chciala Legii dac procent od transferu, ale Legia tego n ie chciala:) wolala ekwiwalent za wyszkolenie. To sie nazywa kompetencja legijna.

odpowiedz
Do gela - 31.12.2018 / 09:25, *..centertel.pl

Na Walukiewiczu Pogoń zrobiła zajebisty interes. Legia go nie chciała, Pogoń kupiła a teraz grube bańki poszły za niego. Niestety ale nie ma Szymański i Majecki to za mało z młodzieży w Legii. Teraz odejdzie Pazdan, Kucharczyk, Mączyński i ilość Polaków w kadrze znowu spadnie

odpowiedz
Gela - 31.12.2018 / 09:02, *..238.ipv4.supernova.orange.pl

Legia nie chciała już Siadaczki, Lewandowskiego, Mięciela, pokażcie ilu cudzoziemców jest sprzedawanych z polskiej Ligi w cenie Walukiewicza którego też nie chciała Legia

odpowiedz
L - 31.12.2018 / 07:32, *..dynamic.gprs.plus.pl

popieram tych co tu piszą o tych zaciągach, odprawili z kwitkiem Michalaka tak jak kiedyś Lewandowskiego a byłem w Warce i widziałem go w sparingach na zgrupowaniu , jego szybkość i zaangażowanie by się przydały, zawsze do Carlitosa by coś dograł. Mączyński był cieniem Michalaka , chyba że gwiazdy zrobiły sobie sielankę w sielance nad pilicą, światczą o tym wyniki tych spotkań

odpowiedz
L - 31.12.2018 / 07:26, *..dynamic.gprs.plus.pl

teraz rodrigez ? już był da silva ! gwiazdy wielkie ... dla portugalczyków jest za zimno u nas

odpowiedz
Cult⚽️Legia Fans! - 31.12.2018 / 03:29, *..234

Akademia Legii a jak nie?! To zamknâć to !Tylko!!Polscy!piłkarze ! i młodzież!Tylko! Naco nam obcokrajowcy!

odpowiedz
Mr T - 30.12.2018 / 21:53, *..dynamic.mm.pl

Agra nigdzie nie zagrzał miejsca. Cały czas był gdzieś wypożyczany. Media podają, że planujemy podpisać 3 letni kontrakt. Masakra. Oby to nie była prawda.

odpowiedz
Robo1916 - 30.12.2018 / 20:57, *..play-internet.pl

Spokojnie. Jestem pewny, że Są Pinto wyczai kogoś wartościowego od siebie. I na bank 2 młodych z drugiej drużyny włączy do pierwszej. Dajmy gościowi popracować zimą. Tylko Legia⚽⚽⚽

odpowiedz
dododoancz - 30.12.2018 / 20:31, *..dynamic.chello.pl

Staty z Bytovii nie zagrają za niego w eklapie. W ogóle nigdzie za niego nie zagrają...

odpowiedz
rafix - 30.12.2018 / 17:48, *..dynamic.chello.pl

Sprzedamy Szymańskiego, Majeckiego resztę młodzieży na wypożyczenie i będziemy mieli kolejny raz rodaków trenera. Zaczną się robić grupki, faworyzowanie swoich. Za chwilę reszta zacznie grać przeciwko trenerowi bo poczują niesprawiedliwość i powtórka z rozrywki...

Przyjdzie trener z Japonii i będziemy mieli samych skośnookich.
Zaciągi, Zaciągi

Jeżeli Są Pinto jest dobrym trenerem to niech doprowadzi naszych piłkarzy do lepszej formy, znajdzie coś na naszym rynku, a nie sprowadza swoich.

odpowiedz
do do andcz - 30.12.2018 / 16:51, *..dynamic.chello.pl

A widziałeś statystyki tego małolata?

odpowiedz
do andcz - 30.12.2018 / 16:10, *..dynamic.chello.pl

Ale kogo tak kupili ?? Sprowadzili jednego ! Małolata z bytovii i to tyle ? Więc ochłoń

odpowiedz
tomiacab - 30.12.2018 / 15:31, *..play-internet.pl

A co Andre Martins słaby? Myślę że jak Pinto ich sprowadza to ma podstawy by wierzyc w to iż będą wzmocnieniem. Mnie cieszy to że działamy na rynkach znanych dobrze trenerowi, to świadczy o zdrowo sytuacji, że sam będzie brał graczy i dam za to odpowiadał. Miodek niech już się do transferów nie miesza i do szatni.

odpowiedz
tomiacab do andcz - 30.12.2018 / 15:26, *..play-internet.pl

I co w tym lechu jeszcze mają takiego fajnego? Obecnie to mam wrażenie że oni zmienili nazwę na lech nawałka Poznań. Ale póki co to od lat niczego nie ugrali.

odpowiedz
Matematyk - 30.12.2018 / 15:08, *..dynamic.chello.pl

Awans przez 4 lata do pucharów plus LM, dzień meczowy , średnio milion zł do 1.5 z dnia meczowego plus Telewizja szereg sponsorów .A i za wysokie miejsce w tabeli na koniec sezonu też dostaje się całkiem ładne pieniądze plus sprzedaż zawodników , nie oszukujmy się , pomimo braku kasy z pucharów od dwóch lat , (choć jakieś drobne tam były , procenty z transferów ) i Akademii , To pieniądze są w kasie klubu , oczywiście zawsze mówi się że nie ma ,że to się nie opłaca że to że tamto

odpowiedz
Adi - 30.12.2018 / 15:03, *..opera-mini.net

Nikt z nazwiskiem do nas nie przyjdzie więc takie ananasy nie robia na mnie wrazenia dopoki nie zaczna grac i udowadniać swoja przydatność dla klubu

odpowiedz
L - 30.12.2018 / 14:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja to już nie mogę patrzeć na to ze kolejne okienko i ze kolejny zagraniczny szrot będzie ściągnięty z czego zawsze dprawdza się jeden grajek na 5. Ja bym zrobił tak: ściągnął 1-2 młodych Polaków i dał popracować trenerowi. Będą obozy przygotowawcze i dopiero teraz moim zdaniem Legia wejdzie na wyższy poziom. Z tych zawodników co mamy jeszcze nie wyciśnięto maksa bo do sezonu przygotowywał ich wułefista klafuric.

odpowiedz
Ff - 30.12.2018 / 13:37, *..ap-media.pl

Sprzedać Szymańskiego, póki jest coś wart i kupić tego Rodriguesa, jeśli można po promocyjnej cenie

odpowiedz
Michał - 30.12.2018 / 12:17, *..as43234.net

Jerry Mbakogu
Urodz./Wiek: 1 paź 1992 (26)

Narodowość: NigeriaNigeria

Wzrost: 1,85 m

Pozycja: Środkowy napastnik

Jerry Mbakogu
imago
Bez klubuBez klubu
od: 6 sie 2018


2,00 mln €

odpowiedz
andcz - 30.12.2018 / 12:13, *..tktelekom.pl

Nawałka w łachu wyszukuje młodych zawodnikow i wprowadza ich do I druzyny.U nas dalej ściąga się szrot z całej Europy.

odpowiedz
Daniel - 30.12.2018 / 11:39, *..centertel.pl

Na naszą klapę wystarczy

odpowiedz
Ka (L)isz - 30.12.2018 / 11:17, *..adsl.inetia.pl

Dobry kocur

odpowiedz
oLaf - 30.12.2018 / 11:11, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

weźcie - przestańcie marzyć, jaki transfer z CSKA czy Benfiki ???

przecież to są kluby takiej "trzeciej ligi europejskiej" a my to jestesmy biedacy - odpowiednik jakiejś 7 klasy... przecież my nawet z Luksemburgiem pregrywamy!!! i mamy 40 mln zł w plecy....

Realnie patrząc to możemy kupić kogoś za 400 000 Euro. i tyle.

odpowiedz
PPU - 30.12.2018 / 11:01, *..dynamic.chello.pl

Mam nadzieję że Są Pinto ma nosa do zawodników bo Agra mnie nie przekonuje. Zobaczymy, trzeba dać mu szansę oby tylko nie za długo.

odpowiedz
Brasu - 30.12.2018 / 11:00, *..210.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

"Gral w fc porto" - stwierdzenie zdecydowanie na wyrost. "Byl zawodnikiem". A to jednak roznica.

odpowiedz