Faworyt za mocny

Legia Warszawa 59-76 Stelmet Zielona Góra

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 13. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 59-76. Kolejne spotkanie podopieczni Tanego Spaseva rozegrają 6 stycznia w Gliwicach.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Hugollka

Legioniści nie byli faworytem w starciu ze Stelmetem. Od początku na prowadzenie wyszli goście i nie oddali go do ostatniej syreny. Już pierwsza kwarta zakończyła się 9-punktowym prowadzeniem zielonogórzan. W połowie drugiej odjechali "Wojskowym" na 14 oczek (19-33), ale dobra postawa gospodarzy zaowocowała odrobieniem części strat. Do przerwy na tablicy widniał wynik 31-39 dla Stelmetu.

W trzeciej odsłonie legioniści byli lepsi od rywali i wygrali 18-13, dzięki czemu zbliżyli się na 3 oczka. Niestety ostatnia część meczu zdecydowanie należała do faworyzowanych przeciwników. W 3 minuty rzucili 13 punktów a legioniści żadnego i stało się jasne, że tego spotkania nie uda się wygrać.

PLK: Legia Warszawa 59-76 Stelmet Zielona Góra
Kwarty: 17-26, 14-13, 18-13, 10-24