fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kopczyński: Wrócę jako lepszy piłkarz

Woytek, źródło: se.pl, Super Express

Latem Michał Kopczyński został wypożyczony na rok do nowozelandzkiego Wellington Phoenix. Liga australijska, w której rywalizuje drużyna "Kopy", wystartowała pod koniec października. Legionista ma na swoim koncie 6 meczów w A-League i jeden w pucharze Australii. Poza tym wystąpił w dwóch spotkaniach New Zealand Premiership, w której gra druga drużyna "Feniksów". Na łamach Super Expressu Kopczyński opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu na drugim końcu świata.

– Jestem tu od lipca i już wiem, że było warto! Fantastyczni, gotowi do pomocy, uśmiechnięci ludzie. Czasami aż do przesady, że człowiek miewa wrażenie, że to sztuczne zachowanie. W mieście jest mnóstwo restauracji, kawiarenek. Pyszna jagnięcina – miejscowy przysmak, steki, hamburgery. Wellington z przedmieściami liczy nieco ponad 200 tysięcy mieszkańców. W centrum są wieżowce, ale główną zabudowę stanowią położone na wzgórzach urokliwe domki. Początkowo czułem się tu dziwnie. Wszystko przez ten spokój. Tak różny od warszawskiego tempa, wiecznych korków. Tu ludzie nigdzie się nie spieszą - opowiada Kopczyński.

Po 10 kolejkach Wellington Phoenix zajmuje wysokie 6. miejsce w ligowej tabeli, co jest sporym zaskoczeniem.

– Najważniejsze jest przygotowanie fizyczne. Nigdy tak nie dostałem w kość, jak przez trzy miesiące treningów z Phoenix. Największą gwiazdą drużyny jest legenda angielskiego Newcastle United – Steve Taylor. A my jesteśmy w tym sezonie, jak… Piast Gliwice. Nikt na nas nie stawiał, a trzymamy się w czubie tabeli. W systemie z trójką obrońców ja gram na środku defensywy - mówi "Kopa"

W czerwcu jego wypożyczenie do Nowej Zelandii dobiega końca, a kontrakt ze stołecznym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

– Dobrze, że coraz więcej grają młodzi – Mateusz Wieteska, Radosław Majecki, czy Sebastian Szymański. Z drugiej strony mam świadomość, że jeśli znów zagram przy Łazienkowskiej, to nie zastanę tam już wielu doświadczonych kolegów, którzy bardzo dużo dawali drużynie. Ja spokojnie czekam i robię swoje. Powoli planujemy z Martą ślub, dlatego na pewno po sezonie ściągniemy do Polski. Myślę, że wrócę jako lepszy piłkarz. Ci, którzy uważają, że tu piłka to rekreacja, grubo się mylą – dodaje Kopczyński.


Całą rozmowę z Michałem Kopczyńskim możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
van dzik - 05.01.2019 / 15:21, *.chello.pl

Michał, rób co chcesz ale od Legii trzymaj się daleko.
Raz, że reprezentujesz poziom 3-ligowy, a dwa to w klubie już nie ma fana twojego talentu - wacika. Obecnie inspiruje się on podglądaniem dzieci w parkach (sam to powiedział w jednym z ostatnich wywiadów).

odpowiedz
Rafał N. - 05.01.2019 / 02:25, *.t-mobile.pl

Szczerze życzę Michałowi powodzenia oraz wszystkiego najlepszego, ale wydaje mi się, że jeżeli wróci do Legii i trenerem nadal będzie Sa Pinto, to Michał za dużo sobie nie pogra. Chociaż oczywiście chciałbym się mylić i na własne oczy przekonać, że rzeczywiście wróci na Łazienkowską jako lepszy piłkarz.

odpowiedz
Lehion - 03.01.2019 / 20:49, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Żenada. Widziałem gościa często w enklawie. Totalny brak profesjonalizmu. Hamburgerki. Sorry ale Taylor, który spędził w Newcastle 15lat rozegrał w nim tylko 3 sezony jako podstawowy zawodnik. Na takiej samej zasadzie Kopczyński też może być legendą legii?

odpowiedz
do @Fan - 03.01.2019 / 15:21, *..94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trzeba było zapier... na treningi, odpuszczać przyjemności, imprezki albo po prostu wybrać inną profesję. Skończ z tym lamentem i nie mierz wszystkich swoją miarą. Też nie jestem fanem jego talentu, ale jednak wsparcie od kibiców powinni mieć przede wszystkim tacy piłkarze jak on, a nie zaciąg zagraniczny.
Ale nie, najlepiej mieć postawę roszczeniową.
P.S. Jemu akurat do zarobków 100k miesięcznie to było daleko.

odpowiedz
Keski - 03.01.2019 / 14:33, *..43

Zawsze powinien mieć szansę się pokazać, jeżeli zapragnie wrócić. Dużo zdrowia dla komentatorów.

odpowiedz
Rozbawiony - 02.01.2019 / 23:51, *..centertel.pl

Zazdroszczę. Mniej Pan w d... internetowych narzekaczy krzykaczy. Pozdrawiam.

odpowiedz
grzesiek - 02.01.2019 / 20:38, *..centertel.pl

Miałem napisać źebywxie mu odpuscili, ale po chwili puknąłem się w czoło jak przypomnialem sobie kilka jego wystrpów gdzie okwzal sie geniuszem gry w srodku boiska. 2 liga australijska to bedzie jego poziom. Ewsntualnie jakas polska liga amatorska / liga oldboyów.

odpowiedz
Peter mokotuff - 02.01.2019 / 17:40, *..90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

...innowacyjny kreator gry..do tyłu...fantastyczny strzał z dystansu...w trybuny....fantastyczna gra głową...aż łuk brwiowy mu pęka...cała masa zalet..wiec Michałku rób karierę za granicą i nie marnuj się...u nas w rezerwach...pzdr

odpowiedz
pnk - 02.01.2019 / 17:29, *..dynamic.chello.pl

Przesadzacie. Michał jakiś zajebisty nie był, ale stał się też kopzłem ofiarnym. Akurat w tamtym okresie wszyscy grali padakę, ale najbardziej oberwało się jemu :/ Powodzenia!

odpowiedz
Roma - 02.01.2019 / 16:35, *..dynamic.gprs.plus.pl

Co jak co, ale na "wsparcie" internetowych kibiców to piłkarze Legii zawsze mogą liczyć.

odpowiedz
JESTEM ZAWISTNY! - 02.01.2019 / 15:46, *..play-internet.pl

Według mnie Michał zrobił bardzo dobrze. Zwiedził piękną część świata niedostępną dla zawistników z komentarzy wyżej.
Rób chłopaku karierę, zwiedzaj, spełniaj marzenia - o to w życiu przecież chodzi :-)

odpowiedz
@Fan - 02.01.2019 / 15:02, *..centertel.pl

Ja tez jestem emocjonalny ale nie chciwy wiec prosze mi zaplacic skromnie 100 tys za moja emocjonalnosc wzgledem Legii

odpowiedz
Alex Bielany - 02.01.2019 / 15:01, *..dynamic.chello.pl

Jak w krainie kangurow ciezej trenujesz synek niz w Legii to sie oznen nie z Marta a jakas Aborygenka i juz tam zostan

odpowiedz
Wujek - 02.01.2019 / 14:14, *..play-internet.pl

Nigdy nie byłeś i nie będziesz pylkarzem. Nie wracaj.

odpowiedz
BIALY484 - 02.01.2019 / 14:08, *..mobile.kyivstar.net

Do Fan.... a komu w tym klubie zalezy na emocjonalnosci...??? Popatrz na rubrykie "przyjdą" (do LEGII) i znajdz tam polaka....

odpowiedz
Fan - 02.01.2019 / 14:03, *..249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Troche wiecej szacunku do ludzi, dla których Legia to coś więcej niż przystanek. Moze chłopak nie ma talentu Messiego, ale jest związany z naszym klubem emocjonalnie.

odpowiedz
Bródno - 02.01.2019 / 13:59, *..dynamic.chello.pl

Zaproś do siebie Kucharczyka i podbijajcie ligę

odpowiedz
BIALY484 - 02.01.2019 / 13:59, *..mobile.kyivstar.net

Do Tomka....Ty jeszcze nie kumasz ze nasza liga jest tak slaba ze szrot z zagranicy nie bylby w stanie trenowac na takich obrotach jak pracuje sie w znacznie silniejszych ligach....obejrzyj sobie ligie nowozelandzka gdzie graja rezerwy w ktorych gra ten nedzny grajek bo do pierwszej druzyny sie nie lapie i zobaczysz jaki jest poziom....

odpowiedz
Filip - 02.01.2019 / 13:47, *..centertel.pl

Wrócisz ale do Gdańska

odpowiedz
zduneq - 02.01.2019 / 13:45, *..adsl.inetia.pl

Bo w Polsce to kopacze zwalniają trenerów a nie zarząd.Na zachodzie ktoś się opier...la to leci na trybuny i nikt się w tańcu nie pie...oli.Czemu u nas (w PL )trenerzy zmieniają się jak rękawiczki?
najlepiej zobrazował to Probierz

https://www.youtube.com/watch?v=7s5bRrynzEk (od 0:22)

odpowiedz
A - 02.01.2019 / 13:29, *..centertel.pl

To może hamburgerka Michałku?

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 02.01.2019 / 12:47, *..96.threembb.co.uk

Powodzenia z zyciu osobistym ale dla dobra obu stron nie pokazuj sie nam wiecej na oczy! Rozwiaz kontrakt z Legia i uskuteczniaj te swoje mega ciezkie treningi na drugim koncu swiata..

odpowiedz
KibicL - 02.01.2019 / 12:17, *..dynamic-ra-12.vectranet.pl

Człowieku, jeżeli dobro Legii leży ci na sercu to nie rób tego. Wróć wszędzie aby tylko nie do Legii.

odpowiedz
oLaf - 02.01.2019 / 12:14, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

mnie też wpienia że piłkarze zaraz po wyjeżdzie z Polski mówią ''standard'': na Zachodzie to trzeba zasuwać że hej!

A co, w polskiej lidze to było przedszkole?????

Tu nie trzeba biegać????? walczyć, pracować???

Można się w Legii obijać?????

No żesz k..... ich mać!!! Lenie śmierdżace!

odpowiedz
Andrew - 02.01.2019 / 10:57, *..dynamic.chello.pl

Tancowaly dwa Michaly... kopa ty nie wracaj, kuchy ty wyjedź

odpowiedz
Kamil - 02.01.2019 / 10:57, *..187

Nie dało by się załatwić jakiejś roboty dla Kucharczyka ? Byle jak najdalej od Ł3

odpowiedz
SEBO(L) - 02.01.2019 / 10:45, *..centertel.pl

To jest już niżej wora.Kolejny z cyklu "tak ciężko nie trenowałem"... A czy w Polsce ktoś ci ku.wa zabronił? Czyli jednak tam (za każdą granicą ) nie można narzekać na obciążenia, bo trener jest szefem?Więc jednak u nas można wymagać,bo jest za lekko? My jako kibice powinniśmy być za trenerem,który daje w kość i wymaga wysiłku,skoro oczekujemy od niego wyników. I potępiać lenistwo kopaczy,którzy "nie mają wyników z niedotrenowania/przetrenowania (?) ". My o kompromitacjach z Trnawą czy Dudelange nie powinniśmy zapominać,a od pierwszego meczu PRZYPOMINAĆ,choćby banerami/transparentami,żeby zapie..alali po mistrza,puchar i grupowe puchary.I nie mam na myśli usypiającego "nie poddawaj się (...)" ...

odpowiedz
leon - 02.01.2019 / 10:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

już wszyscy zapomnieli o twoim istnieniu:) dla leni u Pinto nie ma miejsca w zespole.

odpowiedz
kuba - 02.01.2019 / 10:07, *..net136.okay.pl

Jak wrócę ?? Serio ?? yyy może lepiej nie :)
Przecież Ci się tam podoba...Michał przemyśl to jeszcze...
Zostań.

odpowiedz
Tomek - 02.01.2019 / 08:40, *..189

Michał siedź sobie na tym końcu świata i nie wracaj. Widać jaki leń byłeś w Legii skoro twierdzisz że aż tak ciężko jak w Nowej Zelandii to w Legii nigdy nie dostałeś w kość. Siedź tam sobie i zbieraj na emeryturę, bo takich leni jak Ty czy Kucharczyk to w Legii nie potrzebujemy

odpowiedz