Transfery | Luis Rocha - fot. panetolikos.gr
REKLAMA

Luís Rocha zostanie piłkarzem Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia rozpoczyna zimowe okienko transferowe od sprowadzenia konkurenta dla Adama Hlouska, któremu w czerwcu kończy się kontrakt z "Wojskowymi". Zostanie nim 25-letni Luís Rocha. Urodzony w Portugalii lewonożny obrońca od 2,5 roku jest zawodnikiem greckiego Panetolikosu GFC, czyli szóstej aktualnie drużyny Super League. W czwartek wieczorem Rocha stawił się w Warszawie, a w najbliższych dwóch dniach przejdzie testy medyczne.

W obecnym sezonie wystąpił w 10 spotkaniach i zanotował 1 asystę. Jego kontrakt z Grekami wygasa 30 czerwca 2019 roku. Wartość zawodnika w portalu Transfermarkt szacowana jest na 600 tys. euro.

Statystyki w Panetolikosie:
sezon 2017/18: 21 meczów, 1 gol, 1 asysta
sezon 2016/17: 26 meczów, 1 gol

W 2008 roku trafił do młodzieżowej drużyny Vitorii Guimaraes i występował w tym klubie (rezerwy i pierwsza drużyna) do lipca 2016 roku.

Luís Augusto Martins Rocha

Data urodzenia: 27 czerwca 1993 (25 lat)
Miejsce urodzenia: Vila Nova de Famalicão, Portugalia
Wzrost: 1,77 m
Waga: 71 kg

Drugim zawodnikiem z Portugalii, który trafi na Ł3 będzie Salvador Agra.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
żal - 07.01.2019 / 03:38, *.chello.pl

Przecież to zwykły szrot nic więcej co nawet w tym śmiesznym " klubie" tracił pozycję heh

odpowiedz
Pankryst - 05.01.2019 / 08:52, *.play-internet.pl

A ja myślę,że zyskamy solidnego lewego obrońcę i nie wykluczone że bedzie go można zobaczyc również na lewym skrzydle bo tam też był próbowany.Gosc na przestrzni ostatnich 5/6 lat miał ok.25 meczów na sezon.Gra regularnie wiec jestem przekonany że nie bedzie miał problemów kondycyjnych ani motorycznych.Druga liga portugalska moze nie jest szczytem marzeń,ale mysle ze poziomem i tak przewyższa albo jest podibna do polskiej.

odpowiedz
Tomi - 04.01.2019 / 17:45, *..static.ip.netia.com.pl

Kocur. Coś czuje, że wygryzie Hlouska.

odpowiedz
Znawca - 04.01.2019 / 17:22, *..ip-point.pl

Też ogór

odpowiedz
Kipkorir - 04.01.2019 / 17:13, *..dynamic.chello.pl

Wolicie oglądać poczynania Żyro czy innych Monet?

odpowiedz
KibicL - 04.01.2019 / 15:24, *..dynamic-ra-12.vectranet.pl

Nie podobają mi się takie kolonie. Były już zaciągi serbskie, chorwackie, brazylijskie czy afrykańskie i nigdy to się dobrze nie skończyło. Wolałbym budować Wielką LEGIĘ bazującą na większej liczbie rodaków. No ale może tym razem będzie dobrze, należy mieć nadzieję.

odpowiedz
terry - 04.01.2019 / 22:49, *.centertel.pl

@KibicL:
czyżby? Radović, Svitlica, Vuković - to się nie sprawdziło?

a ta brazylijska: Roger, i ten lewy obrońca to się nie sprawdziło?

odpowiedz
olew - 04.01.2019 / 13:37, *..warszawa.vectranet.pl

skoro kupują , to (niestety) będą sprzedawać, czyli Szymański lub Nagy odejdzie

odpowiedz
Kedar1985 - 04.01.2019 / 12:48, *..24.ipv4.supernova.orange.pl

Z reguły grał po 90 minut w Grecji w tym sezonie. Ale raczej wygląda na takiego co nie gra ofensywnie na boku obrony.

odpowiedz
Do Roland - 04.01.2019 / 12:09, *..105

Vadis miał występy w pierwszej reprazentacji Belgii plus 5 (PIĘĆ!!) pełnych sezonów w podstawie FC Brugge. No rzeczywiście nigdzie nie grał ;) Agra super transfer jestem b. zadowolony. Rodrigues nie wiadomo +/- No ale Rocha? Sorry Man, on nigdzie nigdy nie gral, sprawdź go. To nie malkontenctwo, to próba oceny gracza zanim przyjdzie.

odpowiedz
do Grzesiek - 04.01.2019 / 10:47, *..lsas.aero

Roberto Carlos 1,68 cm kiedyś najlepszy boczny obrońca, a teraz
Jordi Alba Barcelona 1,70 cm
Marcelo Real M 1,74cm
Joshua Kimich Bayern M 1,76cm
czy jeszcze niedawno Guilherme Legia 1,74 cm
to ten Nasz nowy nabytek to przy w/w wielkolud :)))

odpowiedz
Roland - 04.01.2019 / 09:58, *..dynamic.chello.pl

Ale fachmani , jeden chciałby Niemców , a jaki Niemiec wybił się w Ekstarklasie ?
Dla drugiego za niski , wysokie wieże na skrzydłach dobre są tylko w szachach.
Trzeci uważa że to ogór , że nigdzie nie gra , a jaką przeszłość miał np. Odjidja Ofoe ?
Dla czwartego wszystko jest w Legii złe - dziwne że się tu wypowiada skoro to parówka z konfidenckiej.
Piąte - najpierw narzekali że Legia bierze piłkarzy z you tube , a teraz sami narzekają na nich nie widząc ich na placu , ba nie widząc ich nawet na you tube.
Niektórzy piszący tu są śmnieszni/żenujący , jak kto woli.

odpowiedz
Old_fan - 04.01.2019 / 08:52, *..165

Sorry Panowie. Maxi ogór!! NIGDZIE NIGDY nie rozegrał sezonu w podstawowym składzie. O czym mowa?

odpowiedz
edek z krainy kredek - 04.01.2019 / 08:49, *..net.kth.pl

aż dziwne, że defensywnego pomocnika nie sprowadzono - jak zawsze. szydera oczywiście. Prawy pomocnik, lewy obrońca - BRAWO ! Ciekawe co chłopaki grają i czy nadają się na puchary. Ja to jeszcze pod mikroskopem zauważyłem, że w Legii nie ma żadnego lewego klasycznego pomocnika, tj. lewonożnego. Jakby jeszcze został Sebek Szymanski i Nagy to chyba tylko pozostaje okroić kadrę z najsłabszych i znowu jest drużyna. Chyba. Forma !

odpowiedz
DO Grzesiek - 04.01.2019 / 08:22, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Roberto Carlos miał 1,50 w kapeluszu i jak dla mnie był jednym z najlepszych obrońców na świecie - weź ziomek wyluzuj, daj mu szansę....rzucać błotem każdy umie a jak mu wyjdzie to "silne wzmocnienie" - mentalność e-januszy

odpowiedz
SEBO(L) - 04.01.2019 / 08:01, *..centertel.pl

"Ogór","Za niski","Za lekki"... A kto ma grać na lewej obronie ? Anthony Joshua?! Choć to w sumie niegłupi pomysł... ;)

odpowiedz
tekken (L) - 04.01.2019 / 07:18, *..92

Ok będzie rywalizacja dla Hlouska.

odpowiedz
gazza - 04.01.2019 / 07:01, *..adsl.inetia.pl

Takie statystyki to i ja mam a nawet lepsze !
Czemu mnie nie wezmą ???

odpowiedz
Papier - 04.01.2019 / 05:33, *..jmdi.pl

Do Grzesiek
Bo Bronowicki, Edson i Kiełbik to byli 2 metrowi, niebieskoocy blondyni?

odpowiedz
Od zawsze na zawsze (L) - 04.01.2019 / 04:23, *..dyn.optonline.net

Jestem na tej stronie codziennie, czytam komentarze i mnie trafia xxxxx
Rzygać sie chce, co by się nie działo, dla większości zawsze jest źle, ciągła krytyka. Wrzucą jakieś nowe info, zawsze źle, transfery są, połowa nie kuma czaczy,kto to jest, ale już ogór, zawsze źle,prezes to totalny niewypał, mecz wygrają źle, bo styl słaby, zanim ktoś napisze jakiś konkretny wartościowy komentarz, to mamy popisy jakiś treglodydów.
Czat na legionistach odpycha, piszą jacyś frustraci z innych klubów, tylko zmieniają nicki i byle wbić szpilę, nie można tego jakoś kontrolować.
Są transfery, trzeba dać szanse, prezes przynajmniej wykazuje chęci aby coś polepszyć. A nie tylko krytyka !

odpowiedz
MadRise - 04.01.2019 / 02:50, *..adsl.inetia.pl

Przy Naszym trenerze zacznie grać!!!

odpowiedz
Znafca - 04.01.2019 / 01:40, *..pl-81-219-240-2

OŚWIADCZAM ŻE WSZYSCY KRYTYKUJACY MAJĄ PROBLEMY ZE WZWODEM I ICH PARTNERKI SZUKAJĄ OGÓRKÓW NA JEBADO

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.01.2019 / 00:21, *..play-internet.pl

Ludzie,jak Legia ma być "drużyną" i osiągać jakiekolwiek sukcesy w Europie(M.P.sukcesem nie jest),jak co rundę wymieniane jest ponad połowa podstawowego składu.Niech mi ktoś wytłumaczy,w jaki sposób piłkarz ma się identyfikować z klubem i mieć (L) w serduchu,jak od początku wie,że będzie grał w Legii tylko do czasu pojawienia się oferty sprzedania Go do innego klubu,a Legia jest tylko chwilowym przystankiem w "karierze".Po raz kolejny mówię,że Mioduski nie ma w planach zbudowania chociażby średniaka Europejskiego formatu,tylko z Legii zrobił piłkarski komis,gdzie każdy zawodnik jest sprowadzony tylko po to,żeby go "wyrychtować" i sprzedać z niewielkim nawet zyskiem.Dopóki ten szkodnik będzie doił Legię,dopóty grę w Europejskich pucharach będziemy kończyć na III rundzie przedswstępnej i od sierpnia "będziemy się mogli skupić tylko na lidze"W związku z powyższym w nowym-2019 roku życzę Wam i sobie,aby Legię objął ktoś,kto nie jest gołodupcem w świecie futbolu.Z fartem.

odpowiedz
Alessandro do Grzesiek - 04.01.2019 / 00:14, *..10

Chłopie dyscypliny sportu pomyliłeś. Zanim zaczniesz pisać takie głupoty, sprawdź ile wzrostu mają najlepsi boczni obrońcy np. Jordi Alba czy Philip Lahm.

odpowiedz
adam - 04.01.2019 / 00:06, *..dynamic.chello.pl

za duzo portugalczykow.
to sie nie skonczy dobrze.

odpowiedz
Lipi - 04.01.2019 / 00:04, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dramat , odpad to mało powiedziane :-(

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.01.2019 / 23:56, *..play-internet.pl

Już był tu niejaki Krzeszczu,co to "był reprezentantem Polski w siatkówkę".Jeden zniknął,to następny as się obnażył-niejaki Grzesiek.Ludzie qrwa-co Wy tam palicie,że macie taką fantazję?

odpowiedz
Darek - 03.01.2019 / 23:52, *..dip0.t-ipconnect.de

U nas w Legii konkurencja na lewej obronie praktycznie zadna.Pamietamy przeciez czasy gdy nie bylo w druzynie nawet jednego lewego obroncy.Teraz gdyby bylo ich dwoch na dobrym poziomie bylo by to z korzyscia dla druzyny.
Plusy jego przyjscia.
Gosc ma 25 lat.Jest w takim wieku ze moze tu pograc 3 lata i jeszcze bedzie mozna na nim zarobic.Jezeli w rzeczywistości wyglada tak jak na zdjeciu to nie widac u niego nadwagi a to tez plus.Pamietamy przeciez gosci z nadwaga ktorzy tu przychodzili.Do tego zacznie zgrupowanie z Legia od pierwszego treningu.
Uwazam ze trener Pinto to ogarniety gosc i gamoni bedzie sie pozbywal a nie sprowadzal.
Oby transfer okazal sie wzmocnieniem dla dobra naszej Legii.I dla naszego zdrowia psychicznego również.

odpowiedz
klakson - 03.01.2019 / 23:35, *..unknown.vectranet.pl

Wypowiadają się ludzie,którzy chyba niebardzo znają się na piłce..... Boczny obrońca wcale nie musi być bardzo wysoki.Tak jak ktoś wcześniej zauważył powinien być szybki i zwrotny przede wszystkim.Gość jest alternatywą dla Hlouska,który pewnie będzie pierwszym wyborem.Drużyna potrzebuje rywalizacji

odpowiedz
SBL - 03.01.2019 / 23:32, *..static.ip.netia.com.pl

Do Grzesiek. Nie hejtuje Cię. Tylko daj szansę ewentualnemu nowemu zawodnikowi. Nie każdy zdobywa mistrzostwa kraju tak jak Ty w tak młodym wieku jak w twoim przypadku. W sportach drużynowych różnie bywa. Nie widziałeś człowieka w grze, a już wyzywasz go od ODPADÓW. Bądź dobrej myśli, nie HEJTUJ. Może odpali tak jak Ty tylko ciut później. Pozdrawiam

odpowiedz
Arek - 03.01.2019 / 23:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ej! ej ogórki! Ja tylko pozwolę sobie zauważyć, że typ nawet na boisko w barwach Legii nie wyszedł, ale już wiecie, że to ogórek. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że żaden z Was nawet połówki meczu z jego udziałem nie widziała, ale że ogór to już wiecie. Chcecie młodych? Po co, na co? Przecież zagra kolka słabszych meczów i będziecie jęczeć jak na Szymańskiego, czy Majeckiego. Też bym chciał, żeby w Legii sami Polacy, a najlepiej sami wychowankowie grali, jednak w dzisiejszych czasach chyba nie realne. A konkurencja dla Hlouska się przyda, tak uważam. Miałem nadzieję, że może Hołownia, ale coś nie pykło chyba.

odpowiedz
kaktus - 03.01.2019 / 22:39, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

za każdym razem Legia robi ten sam błąd... Jak się jakiś obcokrajowiec sprawdza to sprowadza jego rodaków, czasem nawet grają dobrze. Tylko po krótkim czasie taka grupka separuje się od reszty drużyny i trzyma się razem, co zawsze wychodzi bokiem Legii...
Byli już Serbowie, Hiszpanie, Brazylijczycy...

odpowiedz
BartX - 03.01.2019 / 22:32, *..icpnet.pl

W średniaku ligi greckiej trochę pogrywał. Zbawcą to raczej nie będzie
Sezon Drużyna Comp Minutes played Występy
2018/2019 Panaitolikos SUL 565 8
2017/2018 Panaitolikos SUL 1306 18
2016/2017 Panaitolikos SUL 1173 21

odpowiedz
Matt - 03.01.2019 / 22:26, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

do Grzesiek:
1,94 m i 76 kg - piłka Cię nie złamała? Czy może jednak grałeś w siatkę?

Ludzie opanujcie się. Po co tyle się tu pluć jak jeszcze nie wiadomo jak gościu gra. Potem będzie trzeba wszystko odszczekać.

odpowiedz
Grzesiek do SBL i innych hejterów - 03.01.2019 / 22:24, *..dynamic.chello.pl

3 krotny mistrz Polski w siatkówce z MKS MDK Warszawa. Niespełna 20 lat miałem, jak wyjechałem na studia do NY, a tam trzeba było zapierdzielać żeby się utrzymac i na uczelnie zarobić, na sport czasu nie było. Ale nie żałuję swojej drogi życiowej. Jestem przekonany ze żaden z piłkarzy Legii nie zarabia połowy tego co ja.

odpowiedz
Marek - 05.01.2019 / 14:32, *.centertel.pl

@Grzesiek
i w Stanach pozwolili Ci korzystać z Polskiego IP?! Doprawdy jesteś niesamowity

odpowiedz
Rio - 03.01.2019 / 22:17, *..ip.oxynet.pl

Dani Alves wzrost 172 cm, też pewnie za słaby, bo niski.

odpowiedz
SBL - 03.01.2019 / 21:53, *..static.ip.netia.com.pl

Do Grzesiek to Ty przy takich warunkach fizycznych(szybkości, zwrotności, i ogólenej zajebistości) to pewnie graleś w jakimś super klubie. Nie bądź taki, pochwal się. Obstawiam Real Madryt.

odpowiedz
Sebo(L) - 03.01.2019 / 21:52, *..unknown.vectranet.pl

Gość jeszcze nie kopnął piłki w Legii ale natychmiast odezwała się cała plejada trenerów.Proponuję zastąpić na stanowisku Ricardo Sa Pinto. Myślę,że Legia zacznie osiągać w końcu wyniki na miarę Ligi Mistrzów.

odpowiedz
Wojtek (L) - 03.01.2019 / 21:46, *..ap-media.pl

Czemu ogór bo nie za bardzo rozumiem? Gość grał w pierwszym składzie w niezłym zespole która na oko jest pewnie na podobnym poziomie do naszej, statystyki ok, a w akcji jeszcze nikt go nie widzial, więc dajmy mu szansę. Czuje, że może być lepszy od Hlouska

odpowiedz
mrsn - 03.01.2019 / 21:44, *..axaubezpieczenia.pl

Świetne komentarze :D Na jego miejscu już na Okęciu odechciałoby mi się wysiadać.

odpowiedz
harold - 03.01.2019 / 21:41, *..8-4.cable.virginm.net

do grzesiek

roberto calós jest nizszy i dawal rade.znafca sie znalazl.chyba odpadem to ty jestes bo on dalej gra w pilke a ty zyjesz wspomnieniami

odpowiedz
Ludzik - 03.01.2019 / 21:40, *..centertel.pl

Vadis tez byl ogorkiem dla wszystkich

odpowiedz
Daniel - 03.01.2019 / 21:39, *..static.ip.netia.com.pl

A jakies testy mial robione?
W ogole on byl juz w Warszawie?

odpowiedz
Boniek - 03.01.2019 / 21:35, *..centertel.pl

Tylki mydlą oczy tymi ogórami

odpowiedz
Nam Nam - 03.01.2019 / 21:29, *..dynamic.chello.pl

Z Polakami jest ten problem, że presja w Legii często ich przerasta albo pójdą raz do centrum i sodówka uderza im do głowy. Są też niestety słabsi technicznie od choćby Portugalczyków. W innych klubach drwale się sprawdzają ale grając przeciw Legii przeciwnicy murują bramkę i bez techniki ani rusz.

odpowiedz
Wzrost LO - 03.01.2019 / 21:04, *..dynamic.telkab.pl

odpowiadam: 1.83m - 1.88m

odpowiedz
Grzesiek do Balde - 03.01.2019 / 21:02, *..dynamic.chello.pl

Jak byłem młodszy miałem z 19-20 lat, a trenowałem ostro, miałem przy 194 cm wzrostu 76 kg. zaręczam Ci w ciemno, że każdy wynik motoryczny/biegowy, miałem o klasę wyższy od niego. Zwrotność? Spokojnie.
Jednocześnie mój przyjaciel miał przy 182 dobrze ponad 110 kg i grama tłuszczu. Myślisz że który znasz był zwrotniejszy?

odpowiedz
grzesiek - 03.01.2019 / 20:53, *..centertel.pl

Statystyki niczym roberto carlos..to jakas rodzina ricardo?

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 03.01.2019 / 20:48, *..unknown.vectranet.pl

Ja się pytam, gdzie Polacy??? Już lepiej było brać na tę pozycję Huberta Matynię z Pogoni Szczecin. Proponuję również dogadać się Górnikiem Zabrze w sprawie nawet 50% od następnego transferu i brać Szymona Żurkowskiego na wypromowanie. Bo Legia robi się nam niestety coraz bardziej cudzoziemska!!!

odpowiedz
tom67 - 03.01.2019 / 20:45, *..centertel.pl

Co to za ogór? Nie lepiej było dać komuś z młodych szanse?
Z takimi transferami to nie wiem czy załapiemy się do Ligi Europy 2...

odpowiedz
Skaut - 03.01.2019 / 20:41, *..centertel.pl

Żewlak to jednak robil robote

odpowiedz
KacpeerBielany - 03.01.2019 / 20:39, *..dynamic.chello.pl

haha jakby byl Niemiec trenerem to moze by Niemcow do Legii sprowadzil .
Legia Portugalska - ciekawe czy ktos sie postawi trenerowi i przyjdzie pilkarz innej narodowosci niz Portugalskiej czy Polskiej ???

odpowiedz
KRH - 03.01.2019 / 20:34, *..centertel.pl

Skauci Legii powinni dostać nobla za przestrzelone transfery. Kupują co pół roku jakiś szrot, 1 z 10 wypali (przykładowo Odjidja czy Nikolić) a reszta gra piach albo dochodzi do formy w rezerwach... Co okno taki sam scenariusz.

odpowiedz
Adi - 03.01.2019 / 20:33, *..play-internet.pl

Marcelo się spodziewaliście? Opanujecie się śmieszki

odpowiedz
strejlau - 03.01.2019 / 20:33, *..100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ile LO ma mieć wzrostu? Dwa metry?

odpowiedz
Blade do Grzesiek - 03.01.2019 / 20:32, *..9

A ile według Ciebie powinien mieć boczny obrońca? 2m i zero szebkości i zwrotności wystarczy?

odpowiedz
Dej se spokoj - 03.01.2019 / 20:31, *..play-internet.pl

Dajcie gościowi szanse a nie odrazu go obrażać. ..Wy byście nawet Roberto Carlosa zwyzywali bo przecież jest niski...

odpowiedz
Jasio - 03.01.2019 / 20:29, *..centertel.pl

Ogórek jakich mało :)

odpowiedz
nie wydaje sie byc to strzał w 10 - 03.01.2019 / 20:29, *..24

1 asysta na 10 meczy , rewelka to raczej nie jest .

odpowiedz
Jakzwykle - 03.01.2019 / 20:28, *..centertel.pl

Ale ogór..

odpowiedz
DJA DJEDJE DO LEGII - 03.01.2019 / 20:27, *..adsl.inetia.pl

DJA DJEDJE DO LEGII!!! To bardzo dobry def pom, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej! Na pewno pomógłby nam w walce o mistrzostwo Polski

odpowiedz
Go - 03.01.2019 / 20:26, *..dynamic.chello.pl

To jest transfer pod ligę misiów:)

odpowiedz
m4 - 03.01.2019 / 20:24, *..dynamic.chello.pl

jaka liga taki Panatinajkos ...hahahaahah

odpowiedz
Grzesiek - 03.01.2019 / 20:19, *..dynamic.chello.pl

Obrońca 1,77 wzrostu? To jakiś żart jest! Tego nawet odpadem nie warto nazywać.

odpowiedz