REKLAMA

Podsumowaliście rok

Wyniki Plebiscytu eLki 2018!

Redakcja

18. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas 12-dniowego głosowania wybraliście między innymi najważniejsze osoby, mecze, oprawę, hasło roku. W kilku kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta. Postacią roku wybraliście Arkadiusza Malarza! Odkryciem roku został Radosław Majecki. Najlepszym meczem w wykonaniu "wojskowych" wybraliście wiosenne spotkanie w Poznaniu, a najgorszym porażka z F91 Dudelange. Autorem najpiękniejszej bramki został Michał Kucharczyk.

Wydarzeniem roku została wybrana zdobycie mistrzostwa Polski na stadionie Lecha Poznań, a najważniejszym wydarzeniem kibicowskim po zaciętej walce uznaliście spalenie flag Jagiellonii na sektorze w Białymstoku.

Z 11 opraw przygotowanych przez Nieznanych Sprawców najwięcej głosów otrzymała prezentacja "MISTRZ NIE DO POZNANIA". Z kolei hasło roku to "#KiedyMyŻyjemy. Najlepszym wyjazdem kibicowskim został wyjazd 2040 kibiców do Poznania, natomiast piosenką roku drugi roku okazał się hit ze Stadionu Narodowego "Co to jest za drużyna...". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku przyznaliście Dariuszowi Mioduskiemu - złe personalne decyzje trenerskie oraz zadłużanie klubu . Cytat roku bezapelacyjnie należy do Dominika Furmana.

Największym pozytywnym zaskoczeniem roku 2018 wybraliście mistrzostwo Polski i Puchar Polski pod wodzą Deana Klafuricia, a największym rozczarowaniem kompromitację w europejskich pucharach.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 8295 głosów.

1. Postać roku

3411 - Arkadiusz Malarz
3186 - Ricardo Sá Pinto
1698 - Michał Kucharczyk

2. Odkrycie roku

4704 - Radosław Majecki
3591 - Sandro Kulenović



3. Wydarzenie roku

4660 - zdobycie mistrzostwa Polski na stadionie Lecha Poznań
3385 - odpadnięcie z europejskich pucharów z zespołem z Luksemburga
250 - zdobycie Pucharu Polski po raz 19. w historii

4. Najlepszy mecz Legii

5509 - wiosna: Lech Poznań 0-3 Legia Warszawa (walkower, na boisku 0-2)
1836 - jesień: Legia Warszawa 4-0 Górnik Zabrze
506 - wiosna: Legia Warszawa 3-2 Wisła Płock
247 - wiosna: Legia Warszawa 2-0 Górnik Zabrze
197 - jesień: Śląsk Wrocław 0-1 Legia Warszawa


5. Najgorszy mecz Legii

4899 - jesień: Legia Warszawa 1-2 Football 1991 Dudelange (Liga Europy)
1575 - jesień: Legia Warszawa 1-4 Wisła Płock
1399 - jesień: Legia Warszawa 0-2 Spartak Trnava (Liga Mistrzów)
363 - wiosna: Legia Warszawa 0-2 Jagiellonia Białystok
59 - wiosna: Legia Warszawa 0-2 Wisła Kraków

6. Najpiękniejszy gol

2012 - jesień: Michał Kucharczyk na 1-0 z Cork City (Liga Mistrzów, 79. minuta - rzut wolny w środku pola wykonał Mączyński i podał piłkę na 30. metr do Kucharczyka, a ten bez zastanowienia posłał ją pod poprzeczkę)



1891 - wiosna: Cristian Pasquato na 1-0 z Wisłą Kraków (Ekstraklasa, 43. minuta - indywidualna akcja Włocha, minięcie dwóch rywali i potężny strzał z 18 metrów po dłuższym rogu) zobacz gola
1015 - wiosna: Michał Kucharczyk na 2-0 z Lechem Poznań (Ekstraklasa, 69. minuta - podanie od Szymańskiego na 25. metr, przyjęcie piłki i strzał z 15 metrów po długim słupku) zobacz gola
822 - jesień: Carlitos na 3-3 z Wisłą Kraków (Ekstraklasa, 90. minuta - Hiszpan zwodem wyprowadził z równowagi Sadloka i strzelił z 6 metrów z ostrego kąta w środek bramki) zobacz gola
790 - jesień: Cafu na 2-0 z Chrobrym Głogów (Puchar Polski, 36. minuta - Stolarski wycofał piłkę na 18. metr do Cafu, który uderzył potężnie po krótkim rogu niemal w okienko) zobacz gola
731 - jesień: Carlitos na 1-4 z Wisłą Płock (Ekstraklasa, 83. minuta - strzał w okienko z rzutu wolnego z ok. 25 metrów) zobacz gola
710 - jesień: Krzysztof Mączyński na 1-1 z Koroną Kielce (Ekstraklasa, 57. minuta - strzał z ok. 30 metrów pod poprzeczkę nad bramkarzem stojącym na czwartym metrze) zobacz gola
324 - jesień: Chris Philipps na 2-1 z Arką Gdynia (Superpuchar Polski, 30. minuta - podanie z rzutu rożnego na 30. metr i mocny podkręcony strzał z pierwszej, piłka wpadła do siatki blisko słupka) zobacz gola



7. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii

1892 - spalenie flag Jagiellonii na sektorze w Białymstoku
1848 - akcja #KiedyMyŻyjemy
1789 - feta mistrzowska z wręczeniem pucharu i medali w Poznaniu
1624 - przekazanie karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka
830 - finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym
312 - wyjazd na zakazie do Gdańska pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970


8. Najlepsza oprawa

1595 - "MISTRZ NIE DO POZNANIA" - sektorówka zdjęcie
1478 - "#KiedyMyŻyjemy" - trzy sektorówki, biało-czerwone świece dymne, race, stroboskopy zdjęcie / film
1325 - "Ludzie ludziom zgotowali ten los" - transparent, sektorówka zniszczonej stolicy zdjęcie / film
838 - "Mistrzostwo to nie wszystko, ale wszystko bez mistrzostwa to chuj" - transparent, podwieszana sektorówka, race zdjęcie / film
803 - "All Cops Are Bałwans" - podwieszana sektorówka, transparent, świece dymne i race zdjęcie / film
774 - "Jeden z dziesięciu" - wyjazdowa sektorówka z Tadeuszem Sznukiem + race, a także stroboskopy, flagi i transparenty na kijach zdjęcie / film
559 - "United we stand, divided we fall" - transparent, sektorówka z piłkarzam i kibicami zdjęcie / film
347 - "Bez NaS ten dzień nie wyglądałby tak samo" zdjęcie / film
268 - "Kapitalne miasto" - transparent i sektorówka z symbolami stolicy zdjęcie / film
192 - "Historia dzieje się na naszych oczach" - transparent, świece dymne i sektorówka z pucharem odbijającym się w oku zdjęcie / film
116 - "Ultras Legia Warszawa i kostucha" - sektorówka i race w Trnawie zdjęcie / film

9. Najlepszy wyjazd kibicowski

5121 - 2040 kibiców w Poznaniu (wiosna, Ekstraklasa)
996 - 1500 kibiców w Gdańsku na zakazie (jesień, Ekstraklasa)
868 - 770 kibiców w Białymstoku (jesień, Ekstraklasa)
498 - 1800 kibiców we Wrocławiu (jesień, Ekstraklasa)
486 - 1000 kibiców w Sosnowcu (jesień, Ekstraklasa)
326 - 1000 kibiców w Trnawie (jesień, Liga Mistrzów)

10. Piosenka roku

4444 - "Co to jest za drużyna..."
2085 - "Mistrzem Polski jest ukochana ma!"
974 - "Let it be - Legia mistrz"
794 - "Legia CWKS, ciebie po życia kres..."

11. Hasło roku

2324 - #KiedyMyŻyjemy
2228 - MISTRZ NIE DO POZNANIA
1415 - Mistrzostwo to nie wszystko, ale wszystko bez mistrzostwa to chuj
622 - Mioduski, jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny.
562 - United we stand, divided we fall
416 - Kopacze, gdzie są puchary?!
390 - All Cops Are Bałwans
224 - Misio Kazek na prezesa!
114 - Kto może, ten nad morze

12. Graffiti roku

1878 - Sto lat niepodległości. Dumni z Polski zdjęcie
1294 - Miasto Stołeczne Warszawa zdjęcie
1139 - Nie poddawaj się zdjęcie
1050 - Barra Bravas & Teddy Boys zdjęcie
771 - legijne flagi na murach zdjęcie
703 - Mistrz Polski zdjęcie
413 - Legia Warszawa zdjęcie
412 - Centralny Wojskowy Klub Sportowy zdjęcie
306 - Legia Zagłębie zdjęcie
179 - Ultrasi z Legii zdjęcie
150 - Legia wita zdjęcie

13. Najlepsza nowa flaga

3729 - flagi na sztycach zdjęcie
2442 - LEGIA zdjęcie
2124 - 1916 zdjęcie

14. Pozytywne zaskoczenie roku

2868 - mistrzostwo Polski i Puchar Polski pod wodzą Deana Klafuricia
1969 - zatrudnienie i efekty pracy Ricardo Sá Pinto
1560 - Dominik Nagy po powrocie z wypożyczenia
1356 - Radosław Majecki pierwszym bramkarzem
542 - transfer Carlitosa z Wisły Kraków


15. Negatywne zaskoczenie roku

5855 - kompromitacja w europejskich pucharach
845 - chorwacki sztab szkoleniowy, zbyt częste zmiany trenerów
546 - stan finansowy Legii, ogromna dziura budżetowa
466 - frekwencja przy Łazienkowskiej 3
365 - odsunięcie od składu Kucharczyka, Jędrzejczyka, Mączyńskiego i Malarza
218 - Eduardo da Silva - niewypał transferowy

16. Cytat roku

5113 - "I tak Legia! I tak Legia, panowie... i tak Legia mistrzem!" - Dominik Furman schodząc do szatni po czerwonej kartce w majowym meczu z Jagiellonią.
1476 - "Trzy miesiące, trzy pozycje w dół w hierarchii. Nie dam się zniszczyć, chociaż boli kurewsko." - Arkadiusz Malarz na Twitterze po spadnięciu do roli czwartego bramkarza.
941 - "Główną kwestią jest to, że popełniłem błąd. Klafurić nie powinien kontynuować pracy w tym sezonie. Powinniśmy zakończyć współpracę po poprzednim sezonie. (...) Dałem się przekonać i to mój błąd. W przyszłości pewnie będę twardszy. Dzisiaj naprawiam ten błąd." - Dariusz Mioduski na konferencji prasowej przedstawiającej Ricardo Sa Pinto.
411 - "Chciałbym jasno podkreślić, że Dean Klafurić został wybrany. To słowo nie jest użyte przypadkowo. Trener został wybrany w wyniku procesu, który zaczęliśmy ponad 2 miesiące temu." - Dariusz Mioduski po sezonie, po podpisaniu nowej umowy z Klafuriciem.
354 - "Chcieli widzieć nas na dole, my powstaliśmy. To jest drużyna zwycięzców!" - Romeo Jozak po lutowym zwycięstwie z Zagłębiem Lubin 3-2.

17. Szmacianka (antybohater)

3219 - Dariusz Mioduski - złe personalne decyzje trenerskie oraz zadłużanie klubu
2941 - piłkarze Legii - odpadnięcie w eliminacjach europejskich pucharów
2135 - Romeo Jozak - nieprzygotowanie drużyny i brak wyników

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Legionista - 06.01.2019 / 21:40, *.mm.pl

Gratuluję wybrania akurat takiego wydarzenia kibicowskiego. To pokazuje, że większość kibiców-internautów to debile. Co w sumie wiem od dawna...

odpowiedz
aqweds - 07.01.2019 / 00:25, *.chello.pl

@Legionista: Dokonaliśmy czegoś, czego prawdopodobnie nie zrobiłaby żadna inna ekipa w kraju. Wymagało to wiele przygotowań i logistyki na najwyższym poziomie, co zostało docenione przez zainteresowanych. Jednak jest i on - janusz w kapciach, który z ciepłego fotela będzie innych instruował co w kibolskim świecie jest godne poklasku, a co wręcz przeciwnie.

odpowiedz
sprite - 07.01.2019 / 14:16, *.play-internet.pl

@aqweds: I co z tego mamy? Z przekazania karetki pogotowia jest znacznie więcej pożytku niż ze spalenia kilku szmat. Może trzeba przenieść swoją energię w tym kierunku, to by były już dwie karetki...

odpowiedz
@tomek mokotów - 06.01.2019 / 02:03, *.play-internet.pl

Swoim wyzywaniem ludzi od matołów i dzieciaków sam określiłaś swoją grupę wiekową. Brak rzeczowej dyskusji i tylko inwektywy pokazuje "chłopaczku" w którym miejscu jestes. Tak na przyszłość pamiętaj, że inni mogą mieć Swoje zdanie i tyle. No i wyżej dupcia laska

odpowiedz
pl - 05.01.2019 / 17:59, *.net.pl

W negatywnych zaskoczeniach, wydarzeniach itp w tym roku wybor byl wyjatkowo bogaty. Moznaby tym obdzielic kilka lat... Oby nigdy wiecej takich sezonow! Dobrze, ze chociaz mistrzostwo zostalo zdobyte.

odpowiedz
ostet - 05.01.2019 / 12:44, *.tpnet.pl

Szmacianka dla Fatalnego za regularne bycie najgorszym na boisku!!!

odpowiedz
xman - 05.01.2019 / 16:15, *.play-internet.pl

@ostet: sam jesteś fatalny!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 05.01.2019 / 11:47, *.centertel.pl

@do Jaaa i innych matołów co to o Lechu tak wesoło piszą i o zwycięzcach poszczególnych kategorii...

Młodzi jesteście i kibicujecie Legii od tego sezonu więc nie czytalyście dziewczyny o całej otoczce związanej z meczem o mistrzostwo w Poznaniu?

To zamknąć jadaczki. Oczywistym jest, że zwycięstwo z Lechem cieszy bardziej niż z jakimś Kórnikiem czy Kraksą... i to w meczu o wszystko...
Nikt nigdy tego nie negował.

Ale uwierzcie dzieciątka, że atmosfera w Poznaniu przed meczem Legii to coś więcej niż w Warszawie przed jakimkolwiek innym... Dla nich naprawdę to mecz sezonu a dla nas jeden z paru, nie wazniejszy niż zwycięstwo w Krakowie czy kiedys w Łodzi.

Dorośnjecie, zrozumiecie

PS. Jedynym słabym wyborem w sondzie redakcyjnej to wybór piosenki roku... Rzucanie mięchem w śledzie z Gdyni wygrało przed sławieniem Legii...

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 05.01.2019 / 12:00, *.legionisci.com

@Tomek Mokotów: Odnośnie piosenki roku - ten plebiscyt nigdy nie był, nie jest i nie będzie "sondą redakcyjną". Zbieramy nominacje od Was i na ich podstawie tworzymy właściwe głosowanie. Piosenka o Arce proponowana była najczęściej i jak ostatecznie się okazało nie bez przyczyny, bo zdecydowanie wygrała.
Nic w eLkach nie jest robione "pod publiczkę" czy "poprawnie politycznie", jest po prostu wypadkową przekroju wszystkich kibiców - "kibolskie" :)

odpowiedz
Tomek Mokotów - 05.01.2019 / 16:57, *.centertel.pl

@Woytek (Legionisci.com):

Tak, mialem na myśli oczywiście słaby wybór kolegów po szalu niż Redakcji, skrót myślowy mi wyszedł.

odpowiedz
Alan - 05.01.2019 / 09:21, *.t-mobile.pl

Dokładnie ta szmacianka to jakieś nieporozumienie piłkarze grają na boisku nie prezes i tak jak ktoś już pisał wszędzie poznań kompleksy czy jak
PS. Również czekam na komentarz odnośnie BL w Krk moze Qbas coś napisze.....

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 05.01.2019 / 05:03, *.215.19

Furman!Byłeś!I zawsze bèdziesz! Leegiiooniistá!

odpowiedz
Jaaa - 04.01.2019 / 23:57, *.play-internet.pl

Niech wszyscy którzy tak na łacha nadają jak to oni nami żyją to radzę na wyniki popatrzeć tej śmiesznej sondy i troszkę pokory.

odpowiedz
jo - 04.01.2019 / 22:16, *.tpnet.pl

Jak czytam o szmaciance dla prezesa za zadłużenie klubu to wiem, że kumaci zrobiłby to o wiele lepiej. Tak jak w Krakowie albo i lepiej...

odpowiedz
Arek - 04.01.2019 / 23:05, *.tpnet.pl

@jo: nie wiem, czy lepiej, byćmoże gorzej, natomiast nikt z kibiców nie zrobił trenera z doktora od teorii futbolu, ani nie zatrudnił potem trenera od chorwackich dziewczyn. On dopiero teraz tak naprawdę po kilku latach zdecydował się zatrudnić trenera z prawdziwego zdarzenia, a nie doktora profesora i teraz to się okaże co są warte te jego wszystkie śmieszne wizje. Ja mu kibicuję, bo jeśli osiągnie coś więcej niż eliminacje do eliminacji w Europie będzie to znaczyło grę przynajmniej na jesieni w fazie grupowej. Jego sukces to będzie sukces Legii. Piszę sukces, bo w takich kategoriach trzeba będzie rozpatrywać taki awans po dwóch fatalnych latach. A jeśli chodzi o szmaciankę to uważam, że powinien się nią z piłkarzami podzielić, bo prawda jest taka, że i on i oni na szmaciankę zasłużyli.

odpowiedz
siepacz - 04.01.2019 / 21:54, *.cyfrowypolsat.pl

O wszystkich wyborach można dyskutować, ludzie mają prawo mieć różne gusta i zapatrywania. Ale palenie flag to zwykłe buractwo.

odpowiedz
oLaf - 04.01.2019 / 21:46, *.vectranet.pl

noooo, "szmacianka roku" to powinna na 100% pójść do piłkarzy - to nie Miodek odpadł z półamatorami!!!

odpowiedz
grzesiek - 04.01.2019 / 20:42, *..centertel.pl

Na tą postać roku to chyba....a zreszta. I tak juz niedlugo przyjdzie kryska na matyska

odpowiedz
.... - 04.01.2019 / 20:41, *..dynamic.chello.pl

Przyznam, że zaskoczony wynikami jestem. Dobrze, że nie w każdej kategorii amica i powiązania z nią, bo byśmy mieli jedno i to samo. Oby za rok nie wyszło, że bardziej nienawidzimy pyr niż kochamy Legie !

10 trafień

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 04.01.2019 / 19:35, *..adsl.inetia.pl

Pajace z tego forum ( poza jerz z potoku i paru innych ) to co tu przedstawiacie to totalne dno ! Nikt z was nie ma obowiązku się logować i z tego powodu wylewacie swoją żółć i swoje niespełnione jakieś niedowartościowania, chu.uj z wami . Popatrzcie i wy z redakcji na Legia Net i zobaczcie różnicę ???

odpowiedz
Andrew - 05.01.2019 / 06:40, *.centertel.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o:

Z Tobą na czele. Ty ciagniesz to forum na dno

odpowiedz
Kozi - 04.01.2019 / 19:17, *..dynamic.gprs.plus.pl

Co ten Leśny robi? Policyjnej prostytutce pomaga?

odpowiedz
wawa fan - 04.01.2019 / 18:05, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Postać roku malarz? Gość, który rozwalił szatnię razem z radowiciem? Wstyd!

odpowiedz
jamapata - 04.01.2019 / 17:49, *..adsl.inetia.pl

Postać roku - Malarz...Nawet tego nie skomentuję...żenada...
Przypomnijcie mi tylko po jakim puszczonym golu odpadła Legia z Pucharów i kto stał wtedy na bramce ???

odpowiedz
Vanna Ly - 04.01.2019 / 17:43, *..a2mobile.pl

Jakieś kompleksy Lecha mamy. Feta w Poznaniu? Mecz Z Lech itp. już dawno nie smakują te wydarzenia z Lechem. Moim zdaniem były lepsze wydarzenia.

odpowiedz
GuRu - 04.01.2019 / 17:08, *..158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Antybohater Darii... załamka ilu gamoni tak zagłosowało. Do wąchania to każdy, ale pierdzieć nie ma komu co pięknie pokazuje przykład Wisły (której darmową pomoc zaoferował czczony wszem i wobec Boguś nosek, który doskonale wie jak ślizgać się na cudzym tyłku do bólu). Brawo, a potem zdziwko, "a co to się stanęło"?

odpowiedz
Misiowaty - 04.01.2019 / 17:04, *..243.ipv4.supernova.orange.pl

Mam takie pytanie innej beczki, niech ktoś mi wyjaśni co oznaczają te ikonki obok imion zawodników, ta ikonka płomyka to co zawodnicy się palą czy co??

odpowiedz
Ale jaja - 04.01.2019 / 15:56, *..skranetcan.pl

Wstyd najważniejsze kibicowsko wydarzenie roku
Spalenie flag porażka

odpowiedz
tomiacab - 04.01.2019 / 15:24, *..centertel.pl

Majecki? Niby tlumaczy ten wybór brak konkurencji ale nie mogłem zagłosowac na mlodziana, który w każdym meczu popełnia fatalny błąd na przedpolu. W każdym meczu. W kilku z rzędu udało się uniknąć konsekwencji ale to niczego nie zmienia w ocenie umiejętności, ze opaczność nad nim czuwała, do meczu w Sosnowcu, gdzie też zawalił pierwsza bramkę.

odpowiedz
qqlesko - 04.01.2019 / 14:53, *..ip-point.pl

Arek Malarz?

odpowiedz
olo - 04.01.2019 / 13:55, *..pl

No ale żeby "piosenką roku" został tekst nie o Legii to już jest k..wa żenada.

odpowiedz
Arecky - 04.01.2019 / 13:48, *..8.ipv4.supernova.orange.pl

@Pawel: zobacz, że akurat karetka zyskała dużo głosów! niewiele mniej niż pozostałe wyższe opcje. Po prostu duża konkurencja w tej kategorii była :) Z pozostałymi wyborami w zasadzie się zgadzam.
Ten rok musi być lepszy!

odpowiedz
Do sawo - 04.01.2019 / 13:41, *..centertel.pl

Bo taki z ciebie typer :))

odpowiedz
Pawel - 04.01.2019 / 13:34, *..42.ipv4.supernova.orange.pl

Jestem zdumiony ze oprawa "Mistrz nie do Poznania" wygrala np. z "Historia dzieje się na naszych oczach" . Haslo kapitalne ale ilosc wlozonej pracy nie porownywalna
Szkoda, ze karetka na ktora wspolnie wszysycy zbierali jest na tak niskim miejscu

odpowiedz
Sawo - 04.01.2019 / 13:31, *..23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trafilem tylko z Furmanem.

odpowiedz