Podsumowaliście rok

Wyniki Plebiscytu eLki 2018!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

18. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas 12-dniowego głosowania wybraliście między innymi najważniejsze osoby, mecze, oprawę, hasło roku. W kilku kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta. Postacią roku wybraliście Arkadiusza Malarza! Odkryciem roku został Radosław Majecki. Najlepszym meczem w wykonaniu "wojskowych" wybraliście wiosenne spotkanie w Poznaniu, a najgorszym porażka z F91 Dudelange. Autorem najpiękniejszej bramki został Michał Kucharczyk.

Wydarzeniem roku została wybrana zdobycie mistrzostwa Polski na stadionie Lecha Poznań, a najważniejszym wydarzeniem kibicowskim po zaciętej walce uznaliście spalenie flag Jagiellonii na sektorze w Białymstoku.

Z 11 opraw przygotowanych przez Nieznanych Sprawców najwięcej głosów otrzymała prezentacja "MISTRZ NIE DO POZNANIA". Z kolei hasło roku to "#KiedyMyŻyjemy. Najlepszym wyjazdem kibicowskim został wyjazd 2040 kibiców do Poznania, natomiast piosenką roku drugi roku okazał się hit ze Stadionu Narodowego "Co to jest za drużyna...". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku przyznaliście Dariuszowi Mioduskiemu - złe personalne decyzje trenerskie oraz zadłużanie klubu . Cytat roku bezapelacyjnie należy do Dominika Furmana.

Największym pozytywnym zaskoczeniem roku 2018 wybraliście mistrzostwo Polski i Puchar Polski pod wodzą Deana Klafuricia, a największym rozczarowaniem kompromitację w europejskich pucharach.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 8295 głosów.

4. Najlepszy mecz Legii

5509 - wiosna: Lech Poznań 0-3 Legia Warszawa (walkower, na boisku 0-2)
1836 - jesień: Legia Warszawa 4-0 Górnik Zabrze
506 - wiosna: Legia Warszawa 3-2 Wisła Płock
247 - wiosna: Legia Warszawa 2-0 Górnik Zabrze
197 - jesień: Śląsk Wrocław 0-1 Legia Warszawa

5. Najgorszy mecz Legii

4899 - jesień: Legia Warszawa 1-2 Football 1991 Dudelange (Liga Europy)
1575 - jesień: Legia Warszawa 1-4 Wisła Płock
1399 - jesień: Legia Warszawa 0-2 Spartak Trnava (Liga Mistrzów)
363 - wiosna: Legia Warszawa 0-2 Jagiellonia Białystok
59 - wiosna: Legia Warszawa 0-2 Wisła Kraków

6. Najpiękniejszy gol

2012 - jesień: Michał Kucharczyk na 1-0 z Cork City (Liga Mistrzów, 79. minuta - rzut wolny w środku pola wykonał Mączyński i podał piłkę na 30. metr do Kucharczyka, a ten bez zastanowienia posłał ją pod poprzeczkę)

1891 - wiosna: Cristian Pasquato na 1-0 z Wisłą Kraków (Ekstraklasa, 43. minuta - indywidualna akcja Włocha, minięcie dwóch rywali i potężny strzał z 18 metrów po dłuższym rogu) zobacz gola
1015 - wiosna: Michał Kucharczyk na 2-0 z Lechem Poznań (Ekstraklasa, 69. minuta - podanie od Szymańskiego na 25. metr, przyjęcie piłki i strzał z 15 metrów po długim słupku) zobacz gola
822 - jesień: Carlitos na 3-3 z Wisłą Kraków (Ekstraklasa, 90. minuta - Hiszpan zwodem wyprowadził z równowagi Sadloka i strzelił z 6 metrów z ostrego kąta w środek bramki) zobacz gola
790 - jesień: Cafu na 2-0 z Chrobrym Głogów (Puchar Polski, 36. minuta - Stolarski wycofał piłkę na 18. metr do Cafu, który uderzył potężnie po krótkim rogu niemal w okienko) zobacz gola
731 - jesień: Carlitos na 1-4 z Wisłą Płock (Ekstraklasa, 83. minuta - strzał w okienko z rzutu wolnego z ok. 25 metrów) zobacz gola
710 - jesień: Krzysztof Mączyński na 1-1 z Koroną Kielce (Ekstraklasa, 57. minuta - strzał z ok. 30 metrów pod poprzeczkę nad bramkarzem stojącym na czwartym metrze) zobacz gola
324 - jesień: Chris Philipps na 2-1 z Arką Gdynia (Superpuchar Polski, 30. minuta - podanie z rzutu rożnego na 30. metr i mocny podkręcony strzał z pierwszej, piłka wpadła do siatki blisko słupka) zobacz gola

1595 - "MISTRZ NIE DO POZNANIA" - sektorówka zdjęcie
1478 - "#KiedyMyŻyjemy" - trzy sektorówki, biało-czerwone świece dymne, race, stroboskopy zdjęcie / film
1325 - "Ludzie ludziom zgotowali ten los" - transparent, sektorówka zniszczonej stolicy zdjęcie / film
838 - "Mistrzostwo to nie wszystko, ale wszystko bez mistrzostwa to chuj" - transparent, podwieszana sektorówka, race zdjęcie / film
803 - "All Cops Are Bałwans" - podwieszana sektorówka, transparent, świece dymne i race zdjęcie / film
774 - "Jeden z dziesięciu" - wyjazdowa sektorówka z Tadeuszem Sznukiem + race, a także stroboskopy, flagi i transparenty na kijach zdjęcie / film
559 - "United we stand, divided we fall" - transparent, sektorówka z piłkarzam i kibicami zdjęcie / film
347 - "Bez NaS ten dzień nie wyglądałby tak samo" zdjęcie / film
268 - "Kapitalne miasto" - transparent i sektorówka z symbolami stolicy zdjęcie / film
192 - "Historia dzieje się na naszych oczach" - transparent, świece dymne i sektorówka z pucharem odbijającym się w oku zdjęcie / film
116 - "Ultras Legia Warszawa i kostucha" - sektorówka i race w Trnawie zdjęcie / film

9. Najlepszy wyjazd kibicowski

5121 - 2040 kibiców w Poznaniu (wiosna, Ekstraklasa)
996 - 1500 kibiców w Gdańsku na zakazie (jesień, Ekstraklasa)
868 - 770 kibiców w Białymstoku (jesień, Ekstraklasa)
498 - 1800 kibiców we Wrocławiu (jesień, Ekstraklasa)
486 - 1000 kibiców w Sosnowcu (jesień, Ekstraklasa)
326 - 1000 kibiców w Trnawie (jesień, Liga Mistrzów)

10. Piosenka roku

4444 - "Co to jest za drużyna..."
2085 - "Mistrzem Polski jest ukochana ma!"
974 - "Let it be - Legia mistrz"
794 - "Legia CWKS, ciebie po życia kres..."

11. Hasło roku

2324 - #KiedyMyŻyjemy
2228 - MISTRZ NIE DO POZNANIA
1415 - Mistrzostwo to nie wszystko, ale wszystko bez mistrzostwa to chuj
622 - Mioduski, jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny.