Transfery | Michał Kucharczyk i Szymon Żurkowski - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Legia myśli o Żurkowskim

Wiśnia, źródło: sportslaski.pl

O możliwych przenosinach Szymona Żurkowskiego z Górnika Zabrze do Legii spekuluje się od co najmniej roku. Czy wobec problemów sportowych śląskiego klubu pojawiła się szansa na pozyskanie młodzieżowego reprezentanta Polski?

Zdaniem dziennikarzy serwisu sportslaski.pl, Górnik do walki o utrzymanie w ekstraklasie potrzebuje doświadczonych piłkarzy. Niedawno spekulowało się o przenosinach do tego klubu Arkadiusza Malarza oraz Tomasza Jodłowca. Ponadto w kadrze Legii znajduje się były piłkarz Górnika - Krzysztof Mączyński - który u obecnego trenera raczej nie ma większych szans na grę.

Były reprezentant Polski szybko załatałby dziurę po Żurkowskim, który mógłby w zamian powędrować do stolicy na bardziej atrakcyjnych warunkach. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że kwota jego wykupu oscyluje w granicach czterech milionów euro.

Dla Legii z całą pewnością byłoby to rozwiązanie idealne. Żurkowski jednak nastawiony jest przede wszystkim na wyjazd za granicę i to może okazać się dużym kłopotem. Sytuację młodego zawodnika ma bacznie śledzić włoska Fiorentina.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Tomek 81 - 07.01.2019 / 13:50, *.t-mobile.pl

Po co Legii Żukowski? Przecież chłopak nie pogra i zniszczy sobie karierę. Filozofia Legii polega na promowaniu zagranicznego szrotu a nie młodych utalentowanych zawodników. Mnóstwo takich przykładów jest w ekstraklasie jak choćby Konrad Michalak i. t. d

odpowiedz
Cccc - 06.01.2019 / 21:11, *.play-internet.pl

4 mln euro to chyba trochę za dużo max 3mln. Ale wątpię żeby legia tyle wydała. Chociaż miło by było popatrzeć. Ma chłopak potencjał, ale nadal musi się szkolic

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.01.2019 / 13:42, *.chello.pl

Do True: pełna zgoda co do Hajdy. On ma zadatki na wielkie granie. Brać go jak najszybciej, póki cena nie poszybuje.

odpowiedz
Żabol - 06.01.2019 / 11:14, *.chello.pl

Czytam tu Wasze wpisy i nie wierzę. Piszecie o Górniku że jesteśmy biedakami itp. A Legia kim jest, jak nie stać jej na wykup Żurkowskiego z "biednego" klubu? Fajnie że doceniacie klasę naszego gracza,ale ani Malarz,ani Mączyński ani tym bardziej Jodłowiec nie są nam potrzebni. Po co nam gracze którzy nie są w stanie wyeliminować ...mistrza Luxemburga???

odpowiedz
r - 06.01.2019 / 09:22, *.tpnet.pl

wydyma nas jak kurzawa

odpowiedz
xarek - 05.01.2019 / 23:32, *.199.78

Wolfik popieram. Żurkowski do Legii!

odpowiedz
Wolfik - 05.01.2019 / 20:20, *.mm.pl

Szymon to zawodnik perspektywiczny, ale już ograny. Gdyby taki deal by wyszedł, byłoby super.
Nie jest to niemożliwe, zwłaszcza że przed nami mistrzostwa w Portugalii a to oznacza że musi grać. Całym sercem jestem za, oby się udało go do nas ściągnąć.

odpowiedz
xaxa1221 - 05.01.2019 / 13:19, *.tpnet.pl

Wiem, że to tylko spekulacje i pobożne życzenia, ale ale gdyby ten deal wyszedł to byłby majstersztyk.
1 mln z Prijo idzie na Żurkowskiego plus 10% od kolejnego transferu dla Górnika plus dajemy im max trzech graczy- Malarz, Jodlowiec i Mączyński.

odpowiedz
Mr T - 04.01.2019 / 22:44, *.mm.pl

Mam nadzieję, że nie tylko myśli, ale działa celem sprowadzenia go do nas. I orzychylam się do słów przedmowcow o tym, żeby spróbować przekazać im Malarza i Maczynskiego, sypnac im trochę grosza i dać procent od przyszłego transferu. To jest Polak, młody. Tacy powinni być dla nas priorytetem. (zbyt duży) Zaciag portugalski zaczyna mnie niepokoić.

odpowiedz
zduneq - 05.01.2019 / 12:55, *.inetia.pl

@Mr T: no tak bo Cafu i Martins to ogóry :D

odpowiedz
True - 04.01.2019 / 19:10, *..dynamic.gprs.plus.pl

Wyciągnąć z Zabrza Wojtka Hajdę. Jest po kontuzji , ale zobaczycie jeśli nie będą go trapić inne urazy , będzie grajek być może lepszy niż Linnety.

odpowiedz
KszKsz - 05.01.2019 / 14:31, *.play-internet.pl

@True: linetty to faktycznie tski grajek ze szok... ogor jakich malo.

odpowiedz
Agnosticbelieve - 05.01.2019 / 17:19, *.play-internet.pl

@True: zgadzam się z Tobą, Hajda ma bardzo duży potencjał i jest pozytywnie bezczelny, pytanie tylko czy poradzilby sobie w takim dużym klubie jak Legiunia, ma na myśli sferę mentalna i ciągłą presję wyniku

odpowiedz
Juri - 04.01.2019 / 17:37, *..adsl.inetia.pl

Wymiana na Mąkę, Jodła i Malarz.
3 za 1 to wystarczy.

odpowiedz
Kipkorir - 04.01.2019 / 17:18, *..dynamic.chello.pl

4mln EUR? haha to jakieś jaja!

odpowiedz
tekken (L) - 04.01.2019 / 16:56, *..dynamic.chello.pl

Musimy wyłapywać piłkarzy o takich umiejętnościach zanim są na topie, bo 4mln E to sami za tyle często sprzedajemy. Myślę ,że nas nie stać po prostu. Lepiej dajmy młodemu z Legii szanse , który gra na 10.

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 04.01.2019 / 15:53, *..100

Paradoks polskiej ligi - mają grać Polacy ale jak który dwa razy prosto kopnie piłkę to kosztuje jakby był ze złota. 4 mln euro dla Legii to cena zaporowa. W naszych realiach nie ma szans.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 04.01.2019 / 14:59, *..range86-153.btcentralplus.com

Jest Polakiem wiec bez szans dla Legii.....

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 04.01.2019 / 14:44, *..tvp.pl

Żurkowski jak najbardziej na tak. Ale to niestety nierealne. Zresztą jak Legia niby ma oddać za niego Jodłowca, skoro Tomkowi się kończy kontrakt po sezonie i może odejść gdzie mu się spodoba?

Muszę się odnieść do nowych transferów. Niestety ale prezes Mioduski popełnia cały czas te same błędy... Czuję się, jakby Jozak właśnie nas "wzmacniał". RSP zniknie za pół roku, rok, a zadaniem nowego sztabu znowu będzie posprzątać po poprzedniku... Czy już pozbyliśmy się Phillipsa, Antolicia, Pasquato czy Kante? Poza tym znowu tworzymy kolonię. Już swego czasu Roger z Edsonem grali dobrze, potem przyszli jeszcze Elton z Juniorem i się zaczęły balety i fochy. Ludzie, w drużynie piłkarskiej (jak w każdym miejscu pracy) potrzebny jest balans! Równowaga między graczami broniącymi i atakującymi, między gwiazdami i uzupełnieniami, i wreszcie między Polakami i zawodnikami z zagranicy. Ta równowaga jest właśnie w Legii burzona. Nie podoba mi się to.

odpowiedz
maf20 - 04.01.2019 / 13:23, *..legionowodom.pl

Wydaje mi się, że nie mamy na niego szans i nie chodzi o pieniądze. Szymon musiałby wybrać ekstraklapę zamiast mocniejszych lig, a wokół niego jest teraz sporo szumu. Jaki młodzian oprze się wizji wielkiej kariery....

odpowiedz
Ppp - 04.01.2019 / 12:39, *..centertel.pl

Nie wiem ile meczy gornika obejrzeliscie zeby pisac ze zwykly grajek... nie doświadczony? Po ch pisać takke pierdoly nie śledząc innych meczów poza Legia... kozak jest

odpowiedz
Cch - 04.01.2019 / 12:36, *..dynamic.gprs.plus.pl

Chciałbym, ale nie ma opcji.

odpowiedz
hakon - 04.01.2019 / 12:05, *..9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Rozi
10/10

odpowiedz
Doru - 04.01.2019 / 11:03, *..play-internet.pl

Nie rozumiem fenomenu nad nim. Zwykły grajek z jedną nogą jakich wielu w niższych ligach. Zwykły przeciętniak, na siłę promowany przez telewizje i menedzerów. Można uznać, że to taki gorszy Żyro.

odpowiedz
Jaaa - 05.01.2019 / 11:11, *.ktmtelekom.pl

@Doru: z lewej juz strzelił kilka bramek z zza pola karnego, jest najczęściej faulowanym piłkarzem w naszej lidze a to dużo mowi. Jak nie znasz sie nie obserwujesz to nie komentuj bo sie kompromitujesz

odpowiedz
Bear - 04.01.2019 / 10:52, *..244.ipv4.supernova.orange.pl

To byłby bardzo ciekawy transfer i myślę że wartościowy.
Ale znając życie Górnik go nie sprzeda, a jeżeli nawet y chciał go sprzedać to postawi cenę zaporową.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 04.01.2019 / 10:32, *..dynamic.gprs.plus.pl

Nie osmieszajmy się nawet plotkami na temat takiego "transferu". On jestem nikim A takie 0 w Legii nie jest nikomu potrzebne!

odpowiedz
Rozi - 04.01.2019 / 10:22, *..play-internet.pl

Młody dobrze nie opierzony kirczak i już go za granice ciągnie.. to będzie kolejny zmarnowany młody talent jak np: Kapustka...

odpowiedz
Darek - 04.01.2019 / 09:46, *..dip0.t-ipconnect.de

Gornik kasy nie ma a chcialby zeby u nich gral Malarz lub Jodlowiec.Na kupno takiego zawodnika ich nie stac.Nawet na wyplate ich nie stac by dac tym zawodnikom pensje na poziomie Legii.Chca zapewne zeby Legia placila z polowe kontraktu a oni polowe.Ale jak my chcemy Zurkowskiego to krzycza nam 4 miliony euro.Wiecie co? Spadajcie na drzewo.

odpowiedz
Luka - 04.01.2019 / 09:45, *..dynamic.chello.pl

Dać im Mączyńskiego i Jodłowca, dołożyć milion euro i 40% od przyszłego transferu, który i tak dojdzie do skutku wcześniej czy poźniej. To byłby sprawiedliwy i uczciwy deal. Jak uważacie?

odpowiedz
jack234 - 04.01.2019 / 09:41, *..fe.bosch.de

Oddać: Maczyńskiego, Jodłowca, Malarza i Astiza a zabrać Żurkowskiego.

odpowiedz
BIALY484 - 04.01.2019 / 09:09, *..mobile.kyivstar.net

Pytanie czy w Legii sie nie cofnie.....
Bo nie sadze ze bedzie podstawowym zawodnikiem jest mlody i niedoswiadczony.
Chyba ze z mysla ze w lipcu go sprzedadza za pare baniek wiecej.....

odpowiedz
Yhyyy - 04.01.2019 / 09:06, *..dynamic.chello.pl

Górnik chce min 3 mln euro. Można im zaproponować Jodle i Make dodatkowo ale i tak raczej nas nie stać.

odpowiedz