Oficjalnie | Luis Rocha i Salvador Agra piłkarzami Legii - fot. Jacek Prondzynski / legia.com
REKLAMA

Agra i Rocha nowymi piłkarzami Legii!

Wiśnia, źródło: Legia.com

Salvador Agra oraz Luís Rocha w czwartek przylecieli do Warszawy, a w sobotę podpisali kontrakty z Legią. Agra związał się 2,5-letnią umową (do 30 czerwca 2021 roku) z opcją przedłużenia na rok, a Rocha o rok krótszą (do 30 czerwca 2020 roku) z opcją przedłużenia. Portugalczycy w piątek pomyślnie przeszli testy medyczne i zostali tym samym pierwszymi zimowymi wzmocnieniami mistrzów Polski.

Salvador Agra do tej pory występował w hiszpańskim drugoligowcu Cadiz CF, do którego był wypożyczony z Benfiki Lizbona. Portugalczycy skrócili jednak jego wypożyczenie, dlatego do Legii mógł trafić już w tym oknie transferowym. Wcześniej występował występował m.in. w Granadzie, Realu Betis oraz Bradze. W Legii będzie występował w koszulce z numerem 23.

- Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i stanowi dużą markę. Wiele słyszałem o Legii, jest znana na świecie i w Europie, z powodu swojej wielkości, historii, ale też wspaniałych kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem teraz jej zawodnikiem. Wszystko czego potrzebuję, otrzymałem tutaj w Warszawie. Chcę dać z siebie wszystko, walczyć o tytuły, których zdobycie jest celem drużyny i zakwalifikować się do europejskich rozgrywek. Chcę też, by kibice Legii byli zadowoleni z mojej postawy - mówi na legia.com Agra.

Z kolei Luís Rocha przechodzi z greckiego Panetolikosu GFC, z którym wiązał go jeszcze półroczny kontrakt. Jest lewym obrońcą i będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Adamem Hlouškiem. Wcześniej 25-latek grał w Vitorii Guimaraes (2008-2016). W Legii będzie występował w koszulce z numerem 16.

- Wielkość klubu, historia z nim związana, ale także miasto - to wszystko miało wpływ na to, że chciałem przyjść do Legii. Moim głównym celem jest pomóc drużynie w osiągnięciu jej celów wyznaczonych na ten sezon - mistrzostwa i Pucharu Polski. Oczywiście chciałbym dać od siebie coś szczególnego, wnieść dodatkową jakość. Nie chcę być po prostu jednym z wielu zawodników. Zależy mi, żeby stać się ważną postacią drużyny - mówi Luis Rocha.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (63)

+dodaj komentarz
bolo - 08.01.2019 / 00:50, *.net.pl

Ten szrot z Portugalii odbije się czkawką i wielką katastrofą !!!!!! Sa Pinto robi sobie jaja z Legii a Pudel pozwala na to .

odpowiedz
Greg61 - 07.01.2019 / 17:09, *.tpnet.pl

Dla jednych jest kontrakt. A pracownikom mówi się ,że jest dziura w budżecie i obcina się pensję do 1000 zlotych albo wyrzuca na bruk śmieszne co !!!!!!!!

odpowiedz
Legia(1916) - 07.01.2019 / 11:19, *.105.68

To tylko uzupełnienie składu, czekamy na wzmocnienia. Więc hasło Mioduskiego gdzie są k... transfery wciąż aktualne !!!

odpowiedz
transfery - 07.01.2019 / 03:49, *.chello.pl

Im bardziej w las tym... bardziej myślę że Lechia zostanie Mistrzem Polski. Niestety...

odpowiedz
Przemass ( L ) - 06.01.2019 / 23:52, *.play-internet.pl

Po stronie transferów z klubu chętnie widziałbym Hamalainena, Mączyńskiego, Radovica, Pazdana. Panowie ostatni dobry mecz zagrali dwa lata temu a ich miesięczne pobory są ponad przeciętne. Pożytku z nich żadnego a obciążenie dla klubu ogromne.

odpowiedz
ops2 - 06.01.2019 / 22:30, *.chello.pl

Jeden i drugi grali w reprezentacjach Portugalii więc jestem spokojny, że będą sporym wzmocnieniem - tylko ten wzrost Agry.... :(

odpowiedz
Zejgbo - 06.01.2019 / 20:03, *.cyfrowypolsat.pl

Przyda się dobry dyrygent ja widzę potencjał Agra taki nowy Leszek Pisz ???!!! . Luis zobaczymy ???!!!

odpowiedz
grzesiek - 06.01.2019 / 19:42, *.centertel.pl

Ja już chyba zaczynam rozumieć znaczenie słów Leśnego , z których wynikało że ówczesny współwłaściciel klubu nic nie robił.

odpowiedz
Raf - 06.01.2019 / 17:05, *.tpnet.pl

Jest taka druzyna z Brazylii Legiao moze warto by bylo nawiazac z nimi wspolprace hm

odpowiedz
Rafał N. - 06.01.2019 / 15:30, *.t-mobile.pl

Czyli Mateusz Hołownia idzie w odstawkę... Ale życzę nowym dobrej formy i udziału w sukcesach Legii :-)

odpowiedz
magoo - 06.01.2019 / 11:29, *.chello.pl

No to teraz ich do muzeum PW i zakochani w Warszawie do ostatnich dni...

odpowiedz
Ja - 06.01.2019 / 11:43, *.t-mobile.pl

@magoo: do momentu aż ktoś im lepiej zapłaci!

odpowiedz
LWL - 06.01.2019 / 11:21, *.tpnet.pl

Boisko zweryfikuje mozliwosci pilkarskie ! "L" !!!

odpowiedz
grzesiek - 06.01.2019 / 10:53, *.centertel.pl

Jesli ten drufi ciagle eypozyczenia robi to przepraszam ale obaj to totqlny szrot pewnienbedzie

odpowiedz
urban - 06.01.2019 / 10:41, *.virginm.net

Mioduski nic sie nie uczy. Teraz szrot z Portugalii pozwolil nasprowadzac.

odpowiedz
grzesiek - 06.01.2019 / 10:40, *.centertel.pl

Moim zdaniem luis rocha nie sprawdzi sie. Ale ten drugi natomiast bedzie kocurem

odpowiedz
aa - 06.01.2019 / 09:44, *.47.38

Panathinaikos Ateny . Super

odpowiedz
Czwarty pasek na dresie - 06.01.2019 / 14:41, *.centertel.pl

@aa:
Pokłóciłes się ze swoim rozumem?

odpowiedz
r - 06.01.2019 / 08:49, *.tpnet.pl

Agra coś pogra, ale szału nie będzie, natomiast rocha to ogór. nawet nie wygląda jak piłkarz tylko siatkarz

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 06.01.2019 / 07:22, *.co.uk

Rocha spedzil w Guimaraes 8 lat.. widocznie cos gral skoro tyle go tam trzymali! Podpisujemy z nim kontrakt na rok. Z kolei Agra ktory lata z wypozyczenia na wypizyczenie i nogdzie miejsca nie zagrzal podpisuje z nami kontrakt na 2,5 roku.. czy Pascato nic zarzadu nie nauczyl? Jeszcze jednego balastu budzetowego sie nie pozbyli a juz kontraktuja nastepnego.. za pol roku jak sie nie sprawdzi w pakiecie z Pascato beda do oddania???

odpowiedz
zduneq - 07.01.2019 / 00:13, *.play-internet.pl

@Kajtus Czarodziej:
Nie masz zielonego pojęcia o piłce nożnej skoro uważasz Pasquato za szrot.
Założę się że nie gra z powodów innych niż sportowe a w Serie B poziom jest wyższy niż w eklapie

odpowiedz
Darek - 06.01.2019 / 02:09, *.t-ipconnect.de

Powodzenia zycze.Reszte zweryfikuje zycie.Mam nadzieje ze to nie beda ogory.Tak jak bylo do tej pory.Jakies Berto,Eduardo,Chukwu czy Necidy i miliony wyrzucone w błoto.Wierze ze Pinto robi tu kawal dobrej roboty.Oby tak bylo.

odpowiedz
AJG - 06.01.2019 / 00:10, *.t-mobile.pl

Tworzenie kolonii portugalskiej może być ryzykowne ale wszystko zależy od trenera!Dobrze byłoby zakupić młodych Polaków, tak,żeby zachować charakter narodowy w Legii.....bo teraz to legia cudzoziemska bardziej niż warszawska!

odpowiedz
Zejgbo - 06.01.2019 / 00:03, *.cyfrowypolsat.pl

Miodzio hiper,super !. Nie zepsuj tego prezesie . Proporcje w składzie 60% Polacy 40% reszta(fajnie by było). Wyprzedzać byłe gwiazdy zrobić 2 sensowne transfery !!!!. Pożyjemy ,zobaczymy ?????. Welcome New Stars!!!.

odpowiedz
Jasio - 05.01.2019 / 23:56, *.centertel.pl

Ogórasy !

odpowiedz
oLaf - 05.01.2019 / 23:48, *.vectranet.pl

kurcze, nie wiadomo co tu powiedzieć: niby przychodzą jakieś no-name'y z średnich klubów ale... to i tak lepsze niż jakiekolwiek z naszej Ekstraklapy więc... chyba ok

odpowiedz
Krzych - 05.01.2019 / 22:29, *.224.142

A ile oni za nich zaplacili?

odpowiedz
kaktus - 05.01.2019 / 22:12, *.tpnet.pl

Fajnie, ale stanowczo za dużo Portugalczyków na raz...
Obym się mylił...

odpowiedz
PLBBOY - 05.01.2019 / 21:57, *.play-internet.pl

Takie tworzenie kolonii nigdy nie przynosiło nic dobrego. Oby tym razem było inaczej i oby tym razem nie skończyło się to wszystko wielkim bałaganem.

odpowiedz
matio007 - 05.01.2019 / 21:50, *.play-internet.pl

Gdzie jesteś LEŚNODORSKI ??

odpowiedz
Mko - 06.01.2019 / 20:40, *.centertel.pl

@matio007: W Wiśle.

odpowiedz
matus007 - 05.01.2019 / 21:48, *.play-internet.pl

LEŚNODORSKI WRÓCI !!!!, czekamy na CIEBIE-WÓDZ,BOSS

odpowiedz
Real - 05.01.2019 / 21:33, *.net.nz

Niezłe ogórki i znowu kontrakty na 2-3 lata zamiast na pół roku ;).

odpowiedz
Radek - 06.01.2019 / 01:12, *.domynet.pl

@Real: na 2,5 i 1,5

odpowiedz
Real - 06.01.2019 / 01:54, *.net.nz

@Radek: Dzięki za potwierdzenie tego co napisałem.

odpowiedz
Wolfik - 05.01.2019 / 20:28, *.mm.pl

Generalnie mam takie same odczucia co Kolega Tomek Mokotów. Od siebie dodam, że to pewnie oznacza iż tego 19-latka ze Standardu raczej nie pozyskamy.

odpowiedz
Sputnik 44 - 05.01.2019 / 20:04, *.cyfrowypolsat.pl

A czy ktoś może wie ile kosztowali Portugalczycy? Takie info zawsze jest ciekawe. Pozdrawiam.

odpowiedz
Bear - 05.01.2019 / 19:48, *.orange.pl

Zobaczymy na wiosnę jak będą grać.
Hildeberto jak do nas przychodził , i widząc różne jego występy to pomyślałem że będzie z niego kocur, a jak było chyba każdy wie.
Po cichu liczę że Ci dwaj wprowadzą do drużyny taką jakość jak duet Edson - Roger kiedyś :)
Powodzenia !

odpowiedz
Dome(L) WWL - 05.01.2019 / 19:29, *.orange.pl

Tylko im dobre buty niech dadzą!!! Ażeby nie było tak jak z Chukwu!!!

odpowiedz
Dome(L) WWL - 05.01.2019 / 19:29, *.orange.pl

Tylko im dobre buty niech dadzą!!! Ażeby nie było tak jak z Chukwu!!!

odpowiedz
Janusz footballu - 05.01.2019 / 19:11, *.t-mobile.pl

Witamy w CWKS!

odpowiedz
eLo - 05.01.2019 / 18:53, *.chello.pl

No i gitara , wyrwać jeszcze co lepszych z wisły żeby kundle musiały grać dzieciakami

odpowiedz
Kuchy King - 05.01.2019 / 18:50, *.play-internet.pl

Trochę z nich krasnale, 166cm... Na naszą fizyczną ligę raczej słabe transfery

odpowiedz
Bronisław - 05.01.2019 / 19:57, *.chello.pl

@Kuchy King: Przypomnij sobie Leszka Pisza, ale pewnie jeszcze wtedy pierś Mamy ssałeś, a "Kici" to co jakiś drągal, pamiętaj "może być malutki ale wesolutki", pozdro znawco.

odpowiedz
Znawca - 05.01.2019 / 18:44, *.ip-point.pl

Legia cudzoziemska jeszcze ze dwóch arabów

odpowiedz
Lukaszbielany89 - 05.01.2019 / 20:07, *.chello.pl

@Znawca: jeszcze z kilku Ukraińców

odpowiedz
Bu"L"i - 05.01.2019 / 18:24, *.inetia.pl

Tylko żeby umowy były mądrze sporządzone. Korzystniej dla klubu.

odpowiedz
Jacek - 05.01.2019 / 18:22, *.206.100

Szczerze to jeszcze przed ME we Francji Legia interesowała się Kubą Błaszczykowskim i padało dużo opinii , że słaby itd. , itd. . A we Francji pokazał , że jak gra to na boisku zamiata tą całą naszą ligę .
Kuba dziś wolny zawodnik , z mega charakterem i doświadczeniem .
Legia już powinna o niego walczyć do póki jest jeszcze na to szansa .

Kuba dawał nam wszystkim wiele radości w koszulce z białym orłem , niech teraz robi to samo w koszulce Legii . Zasłużył sobie chłopak na wielki szacunek , a Legii taki zawodnik jak Kuba dziś bardzo by się przydał .

odpowiedz
cyburg - 05.01.2019 / 19:00, *.168.23

@Jacek: Wszystko OK, tylko sam Kuba grzecznie i kulturalnie odmówił Legii. W Polsce to on chyba aby we Wiśle jeszcze zagra.

odpowiedz
Jacek - 05.01.2019 / 19:10, *.206.100

@cyburg: zawsze można spytać , kto pyta ten nie błądzi . Wisła raczej odpada z oczywistych powodów , więc Legia powinna włączyć się do walki o Kubę .

odpowiedz
Zobaczymy za jakiś czas , czy to dobry ruch ze strony Legii - 05.01.2019 / 17:51, *.206.100

Oby to nie był tego typu najazd jak niegdyś hiszpański do Legii , a później tylko martwienie się tylko jak tego balastu się pozbyć , na razie nie oceniam . Po owocach na murawie ich poznamy . Oby z dobrym skutkiem tym razem . Ale mam wrażenie , że Klub idzie znów w ilość , nie koniecznie jakość , no ale za jakiś czas się okaże jak faktycznie będzie ?

odpowiedz
LWL - 05.01.2019 / 17:47, *.tpnet.pl

Witamy w "L" i zobaczymy jak bedzie w rundzie wiosennej ! Pozdrowienia i powodzenia a wypowiedzi zeby sie sprawdzily !! "L" !!!

odpowiedz
Od zawszecna zawsze (L) - 05.01.2019 / 17:46, *.optonline.net

Panowie powodzenia, niech przynajmniej jeden z Was wypali, dużym plusem jest, to że już są, pojadą na obóz przygotowawczy, przepracuja go solidnie i zobaczymy.
Pinto nie toleruje lenistwa i prowizorki, mi nie przeszkadza to że mamy kilku Portugalczyków, moźe ich byc nawet 11.
Mamy takie transfery, na jakie klub stać w tej chwili, a może nawet i nie stać, wiec trochę optymizmu.

odpowiedz
WH - 05.01.2019 / 17:34, *.157.130

Aż mnie bawi kiedy czytam wasze wypowiedzi. Witamy w Legii i powodzenia. Pokażcie na boisku, że było warto w Was inwestować ;)

odpowiedz
Hiszpan - 05.01.2019 / 17:23, *.play-internet.pl

Zaczyna sie upychanie szrotu krajanow kolejnego trenera.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 05.01.2019 / 17:19, *.inetia.pl

Wygląda to trochę tak, jakby wypowiedzi obu nowych piłkarzy przygotowywała ta sama osoba.

odpowiedz
em84 - 05.01.2019 / 21:42, *.com.pl

@Mateusz z Gór: przecież oni wszyscy się tak wypowiadają jak przychodzą - wielki klub, miasto z historią i wspaniali kibice

odpowiedz
Podajpiwo - 05.01.2019 / 17:15, *.tpnet.pl

Pożyjemy, zobaczymy...

odpowiedz
Sawo - 05.01.2019 / 17:10, *.cyfrowypolsat.pl

Jestem bardzo umiarkowanym optymista.

odpowiedz
Waldek - 05.01.2019 / 17:09, *.tpnet.pl

Historia gry obu zawodników nie powala. Pożyjemy zobaczymy.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 05.01.2019 / 17:08, *.centertel.pl

Rozumiem, że trener ściąga swoich krajanów...

2 liga hiszpańska to powiedzmy jakiś odpowiednik naszej E-klapy ale jakoś nie sądzę, żeby kolejny mikrus zrobiła w Legii różnicę...

Z tym wypożyczeniem z Benfiki Lizbona to zabawna sprawa. Tak, to prawda. Ale gość nie zagrał tam ani razu. Najlepszym klubem jaki występował jest Braga.

Wolalbym równie nieznanego gowniarza skądkolwiek, przynajmniej byłaby szansa na sprzedaż i zysk.

odpowiedz
Lemiesz Grochów - 05.01.2019 / 21:35, *.centertel.pl

@Tomek Mokotów: jeżeli się orientujesz to za młodych i utalentowanych trzeba płacić i tego najlepszym przykładem jest MU z Fergusonem a Legie stać na trzeci garnitur kręcimy się przy Błaszczykowslim itd .

odpowiedz
Artur(L) - 05.01.2019 / 16:56, *.chello.pl

Pierwsze transfery są.

odpowiedz