fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Prijović zmienia klub, Legia zarobi milion euro

Wiśnia, źródło: Super Express

Aleksandar Prijović jest o krok od odejścia z PAOK-u Saloniki do Al Ittihad. Arabowie zapłacili za snajpera klauzulę dostępnego wynoszącą 10 mln euro. To znakomita wiadomość dla Legii, która zagwarantowała sobie 10% od wartości jego sprzedaży. Oznacza to, że na konto mistrzów Polski wpłynie milion euro.

O odejściu serbskiego napastnika spekulowało się od dłuższego czasu. PAOK jednak odrzucał za niego wszystkie dotychczasowe oferty. Obejść smakiem musiały się m.in. kluby z Anglii, Portugalii i Francji. Najbliżej pozyskania Prijovicia było swojego czasu Girondis Bordeaux, które było gotowe zapłacić za niego 8 mln euro.

Ostatecznie rywalizację o zawodnika wygrała drużyna z Arabii Saudyjskiej - Al Ittihad, która wpłaciła kwotę odstępnego (10 mln euro). Dzięki wcześniejszym umowom na konto Legii powędruje dziesięć procent tej sumy, co dla "Wojskowych" będzie niezwykle cenne w zimowym oknie transferowym. Były napastnik Legii ma podpisać 4,5-letni kontrakt, dzięki któremu zarobi przez ten okres gry niebagatelne 25 mln euro.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
ja - 06.01.2019 / 19:53, *.chello.pl

Teraz sobie poczytajcie o Prijo swoje wlasne komentarze jak od nas odchodzil.
A prawda jest taka, ze liga polska nic nie znaczy w porownaniu do takiej greckiej i gdy Prijovic odchodzil to i ich liga i PAOK byli wyzej w rankingu, a i zarobki dostal tam wieksze.
Gosc tutaj przyszedl lekko sie wybil, poszedl do Grecji, gdzie mocniej sie wybil swoja dobra gra i teraz ustawia sie i swoja rodzine na cale zycie i na cale zycie swojej rodziny.
Koles zarobi jakies 105 mln zl (a u nich to jest netto) czyli pewnie moglby probowac odkupic od Miodka Legie.

Ale wy oczywiscie wiedzieliscie lepiej co Prijovic ma robic w swojej karierze.

odpowiedz
znawca - 05.01.2019 / 20:46, *.chello.pl

Arabowie pijani, lub nie spepłna rozumu tyle za niego płacąc

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 05.01.2019 / 20:08, *.play-internet.pl

Jak poszedł tanio do PAOKu to powinien być procent większy wynegocjowany, przynajmniej 20% Przecież nikt się nie spodziewał, że może kosztować więcej niż 4-5 mln E więc taraz jak idzie za b. dużą kwotę 10 baniek to milion euro dla Legii robi wrażenie.

odpowiedz
Do anton - 05.01.2019 / 18:59, *.chello.pl

Ty już mu kariery nie układaj

odpowiedz
Mirson - 05.01.2019 / 15:47, *.com.pl

Prijović nie był własnością Legii, tylko funduszu utworzonego, przez Leśnodorskiego, dlatego odszedł po szantażu szybko i tanio. I ciekawe kto tę bańkę dostanie Legia, czy fundusz, a może sam Leśnodorski?

odpowiedz
Jasio - 05.01.2019 / 15:32, *.telkab.pl

do Bolo Yeung: Puknij się w czoło! Kto mówi, że ta kasa pójdzie na transfery?

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 05.01.2019 / 14:52, *.co.uk

10 mln?! Mozna, mozna! A Legia ile na nim zarobila??? Tylko nie mowcie mi ze my nie moglismy wyciagnac przynajmniej polowy tej sumy.. paok nie zagral w lidze mistrzow nawet! Oni maja po prostu cos czego u nas zabraklo.. ich prezes sie szanuje i za czapke gruszek nikogo nie sprzedaje.. wrecz przeciwnie, za czapke gruszek to on robi zakupy w Legii! Tyle w temacie.. czy my sie w koncu czegos nauczymy?!!!!

odpowiedz
oLaf - 06.01.2019 / 00:07, *.vectranet.pl

@Kajtus Czarodziej: 100% racji!!!! Sprzedania za 2 mln ? Euro Prijo i 2 mln? $ Niko to był kryminał!!!! To niewiarygodne jak za takie grosze można sprzedawać uczestników LM, najlepszych w Polsce napastników!!! Byle zawodnik z Wisły Płock czy teraz Pogoni (nas ziomal, nome omen) są sprzedawani za 4 mln Euro etc!!!

odpowiedz
Bolo Yeung - 05.01.2019 / 12:50, *.chello.pl

Przecież ta kasa nie pójdzie na transfery tylko na na załatanie dziury budżetowej którą stworzył pudel wskutek swego dwuletniego panowania

odpowiedz
grzesiek - 05.01.2019 / 09:44, *.centertel.pl

Brawo Leśnodorski

odpowiedz
do jimmyL - 05.01.2019 / 08:34, *.centertel.pl

a czym jest ogłoszenie długów utworzonych na skutek wlasnych dzialan, długami Legii? Łata dziurę po swoich nieudolnych dwóch latach nierządów i mówi, ze zasypuje z własnych pieniedzy, dziurę Legii. Na koniec się o to upomni. To nie złodziejstwo?

odpowiedz
tomiacab - 05.01.2019 / 08:30, *.centertel.pl

Bardzo dobry napastnik. Co do procenta od transferu, to dobrze, ze jeszcze wtedy był Leśny i ktoś w tym klubie myślał. Za tą bańkę pudel, podziękuj poprzednikowi, co ci taki własnie syf zostawil. Dziś jego "syf" leczy sytuację po twoich dwoch latach pracy na długi.

odpowiedz
floyd - 05.01.2019 / 08:29, *.chello.pl

O ile dostaniemy ten milion, bo kluby greckie z sumiennego wypłacania zobowiązań raczej nie słyną...;)
A tak powaznie, to jest mi przykro ze biedne i słabe greckie kluby potrafią sie szanować i nie oddawać najlepszych graczy za frytki. U nas zaporowe ceny stawia sie głównie za „młodych-zdolnych” albo jeżeli kupić chce Legia:) pozdrawiam

odpowiedz
DDS - 05.01.2019 / 08:04, *.net.pl

kontrakt życia prijovicia , według moich obliczeń 5,5 mil euro za sezon

odpowiedz
Marko - 05.01.2019 / 11:52, *.telkab.pl

@DDS: szerloku jak to obliczyles? :)

odpowiedz
Czwarty pasek na dresie - 06.01.2019 / 14:32, *.centertel.pl

@DDS:
Zostań moim mentorem pls!

odpowiedz
Darek - 04.01.2019 / 23:50, *.t-ipconnect.de

Dobry zawodnik.Szkoda ze od nas odszedl.Powodzenia.

odpowiedz
Luka - 04.01.2019 / 23:33, *.chello.pl

Dobre i 10%, ale mogl Lesny wynegocjowac wiecej dla Legii. Poszedl przeciez za male pieniadze. Mimo to, dobrze dla klubu.

odpowiedz
zaba285 - 04.01.2019 / 23:19, *.lukman.pl

28 lat, koniec kariery bliżej niż dalej i raczej dużych osiągnięć by nie miał a na hajs podobny nigdzie indziej nie ma co liczyć. jak nie jest głupi to zarobek na całe życie i nie będzie musiał harować. nic dziwnego że tam idzie

odpowiedz
filand - 04.01.2019 / 23:15, *.t-mobile.pl

Jeżeli masz deficyt -40 mln PLN to 4-4,8 mln PLN pozwala Tobie na zĺapanie oddechu. Pecuńa non olet....

odpowiedz
Jimmy L - 04.01.2019 / 23:11, *.t-ipconnect.de

Dickson co ty pieprzysz.piszesz byle co aby tylko napisac, masz dowody na to co napisales.?

odpowiedz
Arek - 04.01.2019 / 23:09, *.tpnet.pl

Szczerze, to myślałem, że gdzieś wyżej w Europie pójdzie, a on leci do Arabów hajs kosić. Inna rzecz, że dla Legii to dobrze, bo jakąś część dziury załata.

odpowiedz
Dickson Chotowski - 04.01.2019 / 23:03, *.btcentralplus.com

Kasa juz wkrotce na koncie zlodzieja Dariusza M.

odpowiedz
slyk - 05.01.2019 / 08:57, *.edial.pl

@Dickson Chotowski: jednak jesteś poj..ny

odpowiedz
Dickson Chotowski - 05.01.2019 / 10:08, *.btcentralplus.com

@slyk: mysle ze to ty jestes mocno poj.....albo zakochany w Dariusza M. Wytlumacz mi gdzie 20 mln juro za lige mistrzow ??

odpowiedz
Oo - 05.01.2019 / 18:27, *.wingo.ch

@Dickson Chotowski:
Czy przypadkiem za tą kasę nie zostało spłacone całkowicie ITI i inni wierzyciele?

odpowiedz
SEBO(L) - 04.01.2019 / 22:55, *.centertel.pl

To ten milion na Portugalczyka z Bułgarii...

odpowiedz
Anton - 04.01.2019 / 22:50, *.chello.pl

ehhh... mógłby jeszcze gdzieś spróbować w jakiejś mocnej lidze, a nie od razu do Arabii
Tak czy inaczej ważny milion dla Legii

odpowiedz
SEBO(L) - 05.01.2019 / 08:46, *.centertel.pl

@Anton: wiesz,to nie działa na zasadzie "...aaaa...pójdę sobie tu." Widać nie miał ofert z mocnych lig,a już raczej na pewno nie na 5,5 mln rocznie,bo pewnie wybrałby ...

odpowiedz