fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia w Portugalii

Troia: Na początek dużo biegania

Woytek, źródło: Legionisci.com

Pierwszy dzień treningowy zgrupowania w portugalskiej Troi rozpoczął się dla legionistów bardzo wcześnie. Już od godziny 7 rano z recepcji słychać było telefony do pokoi gości z zamówionym budzeniem. Kilkanaście minut później cała grupa stawiła się w hotelowym lobby i wyruszyła biegiem w kierunku plaży. Ta otoczona jest wydmami, więc zawodnicy korzystali ze specjalnie wyznaczonych podestów.

Fotoreportaż z treningu - 37 zdjęć Woytka

Po kilkudziesięciu minutach zespół udał się na śniadanie, a o godzinie 10 wyruszył autokarem na boiska, które oddalone są o ok. 5 km od hotelu.



Na niebie trudno było uświadczyć choćby jedną chmurę, więc warunki do treningu były idealne. Zanim zajęcia rozpoczęły się na dobre, nowi zawodnicy Salvador Agra i Luis Rocha musieli przejść przez "tunel", czyli szpaler z pozostałych członków drużyny, zaliczając po drodze kopniaki od kolegów - wszystko odbył się oczywiście w bardzo radosnej atmosferze. Trening przygotowany przez Ricardo Sa Pinto potrwał aż dwie godziny, a rozpoczęło go długie bieganie interwałowe. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy zaliczali kolejne okrążenia wokół jednego z dwóch dostępnych boisk pod czujnym okiem asystentów Portugalczyka. Raz po raz trenerzy motywowali ich do zwiększonego wysiłku. - Jeszcze dwie minuty, dajcie z siebie wszystko do końca! - mówił Guilherme Gomes.

Następnie wszyscy przenieśli się na drugie pole gry, gdzie przeprowadzona została gierka w dziada. Podczas tego ćwiczenia za łydkę zaczął łapać się nowy nabytek "Wojskowych", Luis Rocha i po chwili musiał przerwać trening. Portugalczyk udał się wraz z lekarzem Mateuszem Dawidziukiem do budynku, ale po kilkunastu minutach powrócił na boisko i truchtał z boku. W piłkarskiej części treningu nie wziął udziału Domagoj Antolić - Chorwat ćwiczył indywidualnie z trenerami przygotowania fizycznego.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Ostatnią częścią zajęć była gierka na skróconym polu gry. Ekipa została podzielona na trzy drużyny.

Zieloni: Miszta, Jędrzejczyk, Astiz, Vesović, Agra, Praszelik, Karbownik, Carlitos
Pomarańczowi: Majecki, Pazdan, Stolarski, Kulenović, Szymański, Radović, Kucharczyk, Andre Martins
Niebiescy: Cierzniak, Hlousek, Remy, Wieteska, Cafu, Hamalainen, Nagy, Niezgoda

Obejrzeliśmy kilka ładnych trafień - szczególnie Szymańskiego i Nagya, a zawody wygrała ekipa "Pomarańczowych". Po końcowym gwizdku wygrani chętnie pozowali do zdjęć.

Kolejny trening legioniści mają zaplanowany na godzinę 16, ale będzie on zamknięty dla mediów.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z treningu - 37 zdjęć Woytka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
kontroler_biletow - 11.01.2019 / 00:46, *.chello.pl

kondycja musi być , wyrobienie formy przyda się przyda

odpowiedz
SZCZERY - 09.01.2019 / 11:14, *.centertel.pl

SZCZERZE PO CO POLECIAL RADOVIC? SZYKUJE SIE NA ASYSTENTA I LIZE JAJKA?

odpowiedz
Dżery - 09.01.2019 / 23:07, *.centertel.pl

@SZCZERY:
On i wiadomo kto zeby kablowac

odpowiedz
Ddd91 - 09.01.2019 / 09:00, *.play-internet.pl

Jak ja widze te marne pilkarzyny które ledwo poczują bol w nodze i już lekarz nosze karetka przerwa... to się zastanawiam czy piłka nożna to jest sport dla dzieci?
Nie kumam, ludzie przygotowujący się pod sztuki walki cisną po 2 treningi dziennie nawet z jakimś bólem nogi itp bo jednak maja większe pole do kontuzji a tu typa boli noga/ręka i on już nie jest dysponowany.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 09.01.2019 / 14:44, *.centertel.pl

@Ddd91:

Slabe porownania... z zerwanym ściegnem dalej chodzilbys na 2 treningi kickboxingu dziennie?

Wątpię.

Sporo pilkarzy gra z bólem, niektorzy nawet na blokadzie...
Ale jest roznica miedzy stluczeniem a bolem np.przywodziciela.

A zerwane wiezadla to rok z glowy.

odpowiedz
zduneq - 09.01.2019 / 01:40, *.play-internet.pl

Mam nadzieję że ciężkie treningi jeszcze przed nimi :)

odpowiedz
Malawi - 09.01.2019 / 00:49, *.tpnet.pl

I jeszcze jedno pytanie. Ośrodek faktycznie jest elegancki i piłkarze mają wszystko co potrzebują? Czy raczej jest to przereklamowane? I podobny obóz można było zrobić w Polsce?

odpowiedz
Bbb - 09.01.2019 / 10:54, *.orange.pl

@Malawi: w zime w Polsce? Powodzenia

odpowiedz
Malawi - 09.01.2019 / 14:34, *.tpnet.pl

@Bbb: Chodziło mi raczej o sam ośrodek i warunki do treningu, a nie pogodę.

odpowiedz
m4 - 10.01.2019 / 10:33, *.atman.pl

@Malawi: sa takie osrodki w Polsce, problemem zimą jest pogoda

odpowiedz
Malawi - 09.01.2019 / 00:46, *.tpnet.pl

@Woytek liczę na jakiś materiał z Panią Kucharką, aż szkoda żeby się ograniczać do zamkniętych treningów RSP 'D

odpowiedz
Eustachy - 08.01.2019 / 23:58, *.centertel.pl

Legia znowu ściąga szrot już ktoś ma kontuzje

odpowiedz
Zlb82 - 08.01.2019 / 23:43, *.t-mobile.pl

Pinto to zamordysta!!!Razem z loczkiem w pięknym stylu żegna się z ludźmi którzy tak dużo Legii dali.Cyrk!!!Gołym okiem widać że żegna się z ludźmi którzy mają swoje zdanie!!!Taki biedny Mourinio z niego!!!I jeszcze ten zaciag Portugalski,padaka!!!Oj żebym się mylił ale...

odpowiedz
Sawo - 08.01.2019 / 22:04, *.cyfrowypolsat.pl

Ciekawi zawodnicy do wziecia za darmo.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Alexander_Ka%C4%8Danikli%C4%87

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Yevgeni_Chernov


https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jules_Iloki



odpowiedz
eduardo - 08.01.2019 / 19:24, *.tpnet.pl

skoro sie nie porzygali tylko mieli sile pozowac to co to za trening?

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.01.2019 / 19:16, *.plus.pl

Dla kibiców niezorientowanych, że dzisiejsza piłka to nie bieganie godzinami po górach:

żaden z europejskich klubów z czołowych lig nie jeździ na obozy kondycyjne i nie biega z zapamiętaniem po błocie jak to nasza genialna myśl szkoleniowa od lat 70tych serwuje...

Raczej jeżdżą na obozy przygotowawcze ale oparte na treningach piłkarskich, bieganiu po trawie i w warunkach meczu piłkarskiego.

I o dziwo nikt nke ma problemów kondycyjnych na dłuższą metę...

Widocznie dać w kość kopaczom można z głową

odpowiedz
ja - 08.01.2019 / 19:14, *.plus.pl

Pomarańczowi wygrali. To było do przewidzenia. W końcu Kuchy był w pomarańczowych. Nie mogło być innego zwycięzcy ;)

odpowiedz
sprite - 08.01.2019 / 19:55, *.play-internet.pl

@ja: :-)

odpowiedz
J23 - 08.01.2019 / 18:36, *.227.14

W końcu. To ma być obóz przygotowawczy, a nie wyjazd na wakacje. Pamiętam jak się jeździło na obozy w lato czy tam zima (trenowałem kajakarstwo) były łącznie 4 treningi, rozruch przed śniadaniem, trening główny, obiad, drugi trening główny, kolacja i jeszcze jakaś gierka na koniec dnia. Tak że jak wracało się do pokoi to myślało się tylko o jedzeniu i spaniu ;)

odpowiedz
LWL - 08.01.2019 / 17:55, *.tpnet.pl

Tak ma byc ! "L" !!!

odpowiedz
yyy - 08.01.2019 / 16:33, *.vectranet.pl

nie ma to jak zacząć bardzo wcześnie dzień wstając o 7 rano :D no faktycznie haha

odpowiedz
SEBO(L) - 08.01.2019 / 17:22, *.centertel.pl

@yyy: weź pod uwagę,że taki Kante 2 razy spóźnił się na trening,a zazwyczaj mieli je najwcześniej o 10. lub 11. ... ;)

odpowiedz
Maciek - 08.01.2019 / 16:33, *.plus.pl

Radovicz to w którym miesiącu ciąży?

odpowiedz
Wojtek - 08.01.2019 / 20:51, *.progresnet.pl

@Maciek: przecież schudl.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 08.01.2019 / 16:28, *.chello.pl

Ci co piszą, że mało 2h to niech lepiej zamilkną. Nawet dobrego fizycznie zawodnika można zamęczyć w 15 min - wszystko zależy od intensywności ćwiczeń.

Druga sprawa to fakt, że na początku zgrupowania nie można dać ekstremalnie ciężkich zajęć (ryzyko kontuzji). Do optymalnej dyspozycji dochodzi się tygodniami.

odpowiedz
Ludzik - 08.01.2019 / 17:29, *.centertel.pl

@Szmu(L)ki:

Wez pod uwage ze to nie sa ludzie ktorzy pierwszy raz w zyciu ida na trening. Wiem, ze patrzac na co poniektórych tak to wyglada ale jednak jest inaczej. Pozdro ;)

odpowiedz
bbk - 08.01.2019 / 16:23, *.att.net

wydaje mi sie ze trener w koncu poukladal ta druzyne w koncu ktos z poza ukladu , po powolaniach na ten wyjazd widac ze mimo czasu spedzonego w Legii co poniektorzy posypali glowy popiolem , niestety jak w kazdej firmie to bywa ci z wiekszym starzem i haryzma staraja sobie podpozadkowac wiele kwesti i mysla ze sa niezastapieni co jak widac po zmianach w pierwszej 11 jest mylna teza . Szacunek szacunkiem ale by grac i wygrywac zaslugami sie nieda do tego musi byc forma .
ps . przepraszam za mase bledow literowek itd
Mocno Legia

odpowiedz
DANIEL - 08.01.2019 / 16:00, *.centertel.pl

"Aż " dwie godziny! Serio?

odpowiedz
Ździch - 08.01.2019 / 16:02, *.net.pl

@DANIEL : Jeśli biegali dźwigając bramkę z pierwszego zdjęcia, to dwie godziny wystarczą :)

odpowiedz
SEBO(L) - 08.01.2019 / 15:41, *.centertel.pl

Czas uczciwie poza.ierdalać na swoje wypłaty.I odpokutować Trnawę i Dudelange :) Czekam(y) na dużo zdjęć zmęczonych treningiem twarzy... ;)

odpowiedz