Koszykówka | Omar Prewitt w akcji - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 91-76 Polpharma Starogard Gdański

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 15. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała w hali na Bemowie z Polpharmą Starogard Gdański 91-76. Na półmetku fazy zasadniczej sezonu drużyna ze stolicy zgromadziła 23 punkty (8 zwycięstw, 7 porażek) i walczy o pierwszą ósemkę, gwarantującą udział w fazie play-off. W następnej kolejce "Wojskowi" zagrają ze Startem Lublin. Mecz odbędzie się w hali Arena Ursynów w sobotę, 19 stycznia o godzinie 17:40. Zapraszamy!

Fotoreportaż z meczu - 34 zdjęcia Hugollka

Początek spotkania z Polpharmą był obiecujący. Legioniści szybko wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie, ale jeszcze szybciej stracili przewagę. Druga część pierwszej odsłony zakończyła się aż ośmiopunktowym prowadzeniem gości. W drugiej kwarcie podopieczni Tanego Spaseva dogonili rywali i na moment objęli prowadzenie, ale znów w końcówce kwarty je stracili, choć sumarycznie zmniejszyli stratę do zaledwie trzech oczek.

Po przerwie na parkiecie rządzili gospodarze i dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty po celnej trójce Soluade wyszli na prowadzenie 66-53. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami gościom udało się odrobić 5 punktów, co zapowiadało że jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Czwartą kwartę rozpoczęła wymiana ciosów i przewaga Legii oscylowała w granicach 5-10 punktów. 4 minuty przed końcową syreną na tablicy widniał wynik 80-72 dla Legii. Chwilę później kolejne trzy punkty zdobył Soluade, czym bardzo ucieszył zgromadzonych kibiców. Legioniści nie pozwolili już wymknąć się takiej szansie i zanotowali ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Zdecydowanie najwięcej punktów dla Legii rzucił Omar Prewitt - 36 punktów. W ekipie rywali najczęściej do kosza trafiał Bibbins (22 punkty).

PLK: Legia Warszawa 91-76 Polpharma Starogard Gdański
Kwarty: 20-28, 21-16, 26-15, 24-17

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]

0. M. Kołodziej 12 (1)
7. S. Kowalczyk 13 (1)
17. R. Patiejew 9 (1)
4. O. Prewitt 36 (2)
6. M. Soluade 15 (3)
- - -
18. M. Konopatzki 2
19. P. Nowerski 0
1. M. Kucharski 0
33. J. Sadowski 0
25. K. Pinder 4
22. R. Rubinsztejn 0
2. D. Sączewski 0

Polpharma Starogard Gdański [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]

6. D. Gołębiowski 10 (2)
32. K. Młynarski 7
1. J. Bibbins 22 (3)
18. T. Bussey 12 (3)
55. A. Kemp 11
- - -
12. P. Dzierżak 7 (1)
9. F. Struski 0
4. M. Hicks 0
30 A. Brenk 2
50. B. Prahl 5

Komisarz: Konrad Tomczyk

Sędziowie: Marcin Kowalski, Jakub Pietrzak, Bartłomiej Kucharski

Widzów: 950

Centrum informacji o sekcji koszykówki -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Fanatyk - 14.01.2019 / 16:41, *.tpnet.pl

Co się dzieje z mlynem na koszykówce? Czy tak ciężko w wolny dzień zapełnić stu czy dwustu osobowa trybunę? Leci Sen o Warszawie A w młynie 20 osób? Kibice gości wchodzą na halę jak do siebie jadą z dopingiem już 30 min przed meczem A u nas co ? Ja rozumiem że nie każdego koszykówka musi interesować ale Legia to nie tylko piłka nożna zrozumcie to.

odpowiedz
Senior - 14.01.2019 / 17:28, *.207.168

@Fanatyk :
A Ty byłeś ? Przecież BYCIE na meczu to nie nakaz.

odpowiedz
Fanatyk - 14.01.2019 / 18:06, *.play-internet.pl

@Senior:

Oczywiście, nawet udało mi się żonę namówić i za tydzień również idziemy, pamiętam również czasy 2 ligi kiedy hala na Bemowie pękła w szwach. Zawodnicy drużyny przeciwnej zamiast się rozgrzewac nagrywarki telefonami nasz doping , piękne czasy :)

odpowiedz
Senior - 14.01.2019 / 19:55, *.207.168

@Fanatyk :
Ja pamiętam Torwar z pięć lat temu. Wtedy to było luda i Fani z kilku dzielnic ze swoimi oprawami. Ale tam było więcej miejsca.

odpowiedz
Kibic (L) - 14.01.2019 / 16:38, *.207.168

Co do oprawy podczas przerw : Jak trenerka wpuszcza na parkiet swoje zawodniczki z gimnastyki artystycznej to niech ZADBA o to, aby te młodziutkie dzieci miały odpowiedni "podkład" muzyczny i aby był głośniejszy. Bo tak to wychodzi groch z kapustą.

odpowiedz
kokos - 14.01.2019 / 15:48, *.orange.pl

Więcej duperek na zdjęciach poproszę! :)

odpowiedz
Kibic (L) - 14.01.2019 / 16:22, *.207.168

@kokos:
Lepiej nie, bo ci pikawa stanie.

odpowiedz
Tadam - 14.01.2019 / 13:05, *.62.94

Hmm, i nic sie nie zmieniło, znów po wygranej Spasev podchodzi do kibiców, szkoda, ze tego nie robi po porażkach. Trener powinieni byc na dobre i na złe, a tu widać, że lubi w blasku fleszy tylko przy wygranych. Niech sie uczy od kibiców, którzy dziekują druzynie za walke przy każdym rozstrzygnięciu. To również brak szacunku do kibiców.

odpowiedz
???? - 14.01.2019 / 17:30, *.207.168

@Tadam:
No to jemu, to wykrzyczcie.

odpowiedz
Kibic (L) - 14.01.2019 / 11:28, *.207.168

Widziałem TRZY próby Waszych rzutów tzw. HAKIEM. Nie były to "pełne" takie rzuty, ale próbujecie i to najważniejsze. Rzut hakiem jest prawie nie do zablokowania przez obrońcę. Dlatego stosujcie je, ale już w wersji ORYGINALNEJ.

odpowiedz
Mlbets - 13.01.2019 / 21:09, *.centertel.pl

W środe na 2 lige dobrze jakby trenerzy wysłali kilku zawodników z jedynki, bo Start pewnie u siebie wystawi skład z PLK i nasze młodziaki z u20 nie będą miały żadnych szans.

odpowiedz
???? - 14.01.2019 / 11:23, *.207.168

@Mlbets:
A jak złapią kontuzje ? Przecież to jest możliwe.

odpowiedz
grzesiek - 13.01.2019 / 19:41, *.centertel.pl

Walczyć trenować !

odpowiedz
Kibic (L) - 18.01.2019 / 12:14, *.207.167

@grzesiek:
Przez treningi Spaseva, I drużyna zostanie niedługo ZDEKOMPLETOWANA przez kontuzje.☺☺☺☺

odpowiedz
Senior - 13.01.2019 / 19:17, *.207.168

Nie grajcie na Ursynowie, bo tam jest drętwa atmosfera.

odpowiedz
Ewelina - 13.01.2019 / 18:12, *.play-internet.pl

Kapitalny mecz Legii. Kto nie przyszedł niech żałuje. Gra w tym meczu Prewitta i Soulade to mistrzostwo świata. Taką Legię chcemy oglądać.

odpowiedz
Qbzi - 13.01.2019 / 18:12, *.vectranet.pl

91:76 było, w tytule dobrze, w opisie błędzie:) Brawo drużyną! Omar szacun, Mou super!

odpowiedz
Senior - 13.01.2019 / 17:51, *.207.168

Ostatnio najlepsze Legii QT to 3 i 4.

odpowiedz
Kibic (L) - 13.01.2019 / 17:49, *.207.168

Co się dzieje z Nowerskim ? W ostatnich meczach to cień zawodnika.

odpowiedz
mG - 13.01.2019 / 17:08, *.centertel.pl

Brawo ! :)

odpowiedz