Jarosław Niezgoda - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia w Portugalii

Troia: Nigdy się nie poddawaj!

Woytek, źródło: Legionisci.com

W środę rano legionistów ominęło bieganie na plaży, ale nie ominęły interwały na boisku. Od godziny 10 do 11 23 zawodników z pola przebiegło kilkanaście kilometrów w zmiennym tempie. - No pain, no gain! - pokrzykiwał raz po raz Ricardo Sa Pinto, gdy jego podopieczni zaliczali kolejne kółko wokół boiska. Zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy, którym tempo nadawali Michał Kucharczyk i Inaki Astiz.

Fotoreportaż z treningu - 28 zdjęć Woytka



Pod koniec trzeciej kilkunastominutowej serii biegu, od szybszej grupy zaczęli nieco odstawać Jarosław Niezgoda i Mateusz Wieteska, ale szkoleniowiec cały czas mobilizował zawodników, podobnie jak Miroslav Radović, który biegnąc w drugiej grupie raz po raz pokrzykiwał "Brawo Jaro, dawaj!", w kierunku młodszego napastnika. - Never give up! - dodawał Sa Pinto. W drugiej grupie nieco wolniej biegli Luis Rocha i Salvador Agra.

fot. Woytek / Legionisci.com

Po morderczym biegu zawodnicy potrzebowali chwili by złapać oddech i uzupełnić płyny i szybko przystąpili do kolejnego elementu treningu, czyli gierki na cztery małe bramki bez bramkarzy "Pomarańczowi" kontra "Zieloni". W tej części nadal nie uczestniczył Domagoj Antolić, ale normalnie trenował Luis Rocha, który we wtorek nie dokończył treningu z powodu skurczów. Z mniejszymi skurczami zmagało się jeszcze kilku legionistów, ale nie odpuszczali.

W zespole pomarańczowych zagrali: Hlousek, Cafu, Wieteska, Kulenović, Radović, Kucharczyk, Niezgoda, Jędrzejczyk, Hamalainen i Praszelik. Zieloni to: Carlitos, Remy, Pazdan, Rocha, Vesović, Martins, Astiz, Nagy, Szymański, Stolarski. W rolę wolnych elektronów wielili się w niebieskich kamizelkach Agra i Karbownik. Zacięty mecz 6-5 wygrali "Pomarańczowi". Przegrani musieli wykonać po 20 pompek.

O godzinie 11:30 przyszła pora na rywalizację na duże bramki. Do zawodników z pola dołączyli bramkarze, którzy wcześniej pracowali osobno pod okiem Ricardo Pereiry nad doskonaleniem gry nogami - dalekie dośrodkowania i wybicia futbolówki. Treningu nie dokończył Salvador Agra - po konsultacji z doktorem rozciągał się na macie przy linii bocznej. Sama gierka była o tyle nietypowa, że drużyna "Zielonych" atakowała na dwie bramki, a "Pomarańczowych" na jedną (atak pozycyjny).

fot. Woytek / Legionisci.com

"Zieloni": Cierzniak - Stolarski, Remy, Pazdan, Rocha - Vesović, Martins, Astiz, Nagy - Carlitos, Szymański.
"Pomarańczowi": Majecki i Miszta - Karbownik/Praszelik, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek - Kucharczyk, Cafu, Hamalainen, Radović - Niezgoda, Kulenović.

Mecz zakończył się kilka minut przed godziną 12. Kolejny zaplanowany został na godzinę 15:45 i będzie zamknięty dla przedstawicieli mediów.

Fotoreportaż z treningu - 28 zdjęć Woytka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Nigdy sie nie przyznawaj! - 10.01.2019 / 09:24, *.249.134

także tego

odpowiedz
Od zawsze na zawsze (L) - 10.01.2019 / 05:00, *.optonline.net

Normalny trening, wiadomo że było trochę wolnego,więc pierwsze dni bedą dla piłkarzy trudne, co to jest godzinka, trochę biegania, resztę treningów to gierki, czyli zabawa.
Mój trener gdy nas przygotowywał do rundy wiosennej, nie pozwolił nam dotknąć piłki przez dwa tygodnie, było wszystko podporządkowane treningom na wytrzymałość, rzygać sie chciało tymi treningami, jak po dwóch tygodniach zaczęliśmy treningi z piłkami, to była radość jak u małego dziecka

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 10.01.2019 / 02:20, *.204.56

Sorry za błèdy jeśli nastápiły... zmeczenie I tyle..

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 10.01.2019 / 02:18, *.204.56

Mogá Ryle Mogá wiécej,przeciétny zdrowy Polak potrafi tyke samo ,aza te kontrakty co majà to powinni bardziej trenować... Mocniej Legia!

odpowiedz
Zlb82 - 09.01.2019 / 23:36, *.t-mobile.pl

Portugalski zaciag hehehe!!!Kozak wzmocnienia plus odstawka w chu...y sposób naprawdę zasłużonych i nadal dobrych piłkarzy!!!Brawo loczek,brawo Sa!!!

odpowiedz
Od zawsze na zawsze (L) - 10.01.2019 / 04:50, *.optonline.net

@Zlb82 : hehe ? Tacy jak ty, tylko tyle potrafią hehe, może włącz myślenie. Kogo odstawił ? Malarza. I tak nie grałby, po co mu odbezpieczony granat który bedzie rozwalał atmosferę w zespole, jedna decyzja pokazał zespołowi że nie ma zmiłuj dla nikogo, oraz pozbył się kogos kto mógłby innych rozpraszać. Loczek robi co moźe, Sa to samo, a o portugalskim zaciągu nie masz nawet pojęcia co i jak, tak samo jak i my wszyscy. Wiec po co takie głupie komentarze ?

odpowiedz
Tomek Mokotów - 10.01.2019 / 15:15, *.0.218

@Od zawsze na zawsze (L):

To, że Ty się znasz na piłce jak świnia na klockach Lego nie znaczy, że inni też.

Poczytaj CV portugalskiego zaciągu, zobacz ich grę w necie...
Każdy ma prawo do krytyki i własnego zdania nawet przed rundą czy sezonem.

A przeciętny piłkarz z Polski nie jest gorszy niż przeciętny krajan trenera...

odpowiedz
Od zawsze na zawsze ( L) - 11.01.2019 / 01:33, *.optonline.net

@Tomek Mokotów: cv nie gra, pojechali z Legia na obóz, przepracuja okres przygotowawczy, zagrają kilka meczów to ocenimy, a nie na dziendobry Haha, hehe bo cv, bo za niski, No za chudy .....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 09.01.2019 / 22:38, *.play-internet.pl

Może wreszcie przestaną człapać jak jakieś leniwce po boisku,a zaczną biegać równym tempem przez cały mecz.Na eksraklasę w zupełności wystarczy,ale na europuchary jak przez zbyt duże roszady się nie "zgrają",to będzie ciężko cokolwiek ugrać,bo samą kondycją Europy się nie zawojuje.

odpowiedz
Zibi - 09.01.2019 / 21:10, *.tpnet.pl

Brawo Rychu! Katuj ich ile wlezie! Nareszcie trener który nie pięści się z tymi gamoniami, jak któremuś nie odpowiada albo nie daje rady to won! Ricardo buduj Wielką Legię twardą ręką!

odpowiedz
L - 09.01.2019 / 20:49, *.tpnet.pl

Moim zdaniem powinni się przyzwyczaić do takich treningów. Nie gadać juz o nich ze jest ciężko i tak dalej tylko to zaakceptować. Jeśli chcemy odstawać choć troche mniej od piłkarskiej Europy to muszą mieć siłę na bieganie. Jak patrzę na to ile biega Liverpool Kloppa to mam wrażenie że treningi Ryśka nie są w połowie tak ciężkie jak niemca. Wiem że nie ma co porównywać dwóch różnych światów ale nie sądzę by w Anglii ktokolwiek powiedział chociaż pół zdania na temat intensywności treningów. Dla nich to normalka.

odpowiedz
Mr T - 09.01.2019 / 19:49, *.mm.pl

Już widać, że Agra to słabiak.

odpowiedz
Sanitariusz - 09.01.2019 / 19:32, *.t-mobile.pl

Czy są jakieś njusy czy Rado przeżył ten trening?

odpowiedz
Remino - 09.01.2019 / 17:49, *.t-mobile.pl

Przyszło dwóch portugesów- i już odpadają w przedbiegach. Skąd ich Pinto wynalazł?

odpowiedz
Do sebol - 09.01.2019 / 17:43, *.chello.pl

Przezabawmy jesteś

odpowiedz
warszawiak1234 - 09.01.2019 / 17:21, *.chello.pl

Gdy się ogląda intensywność gry w lidze angielskiej to doprawdy człowiek zaczyna się zastanawiać nad tym interesującym faktem - piłkarze w polskiej lidze są na nieustannych wczasach......................

odpowiedz
artic - 09.01.2019 / 16:07, *.t-mobile.pl

Zaraz niejaka p.Koprowiak z axel springer napisze w Przegladzie Sportowym ze Rysiek chce zameczyc pilkarzy.

odpowiedz
bbk - 09.01.2019 / 16:19, *.att.net

@artic: Racja , te ostatnie jej wypociny straszne mozna tylko spytac ... Co autor mial na mysli i jakie byly zamiary

odpowiedz
Ro - 09.01.2019 / 15:49, *.com.pl

@jacek345 - Słuchaj nie ma co współczuć to są "zawodowcy" innej roboty nie mają, to niech dają z siebie maksa, dostają za to wynagrodzenia. Będą solidnie pracować będą efekty jak w każdej robocie...

odpowiedz
SEBO(L) - 09.01.2019 / 15:39, *.centertel.pl

Ci,którzy narzekali na jakość i intensywność przygotowań u Jozaka i Klaufuricia,mają teraz szansę nadrobić to i wykazać się :) Jutro tylko jeden trening podobno- bieg dookoła Portugalii o Puchar im. Stanisława Czerczesowa...

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o, Andrew, daniel - 09.01.2019 / 15:50, *.inetia.pl

@SEBO(L): Sebol a z główką ok ?

odpowiedz
SEBO(L) - 09.01.2019 / 19:33, *.centertel.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o, Andrew, daniel: z całą pewnością bardziej OK,niż z twoim owalem pod włosami,i lepiej, niż z twoim nickiem.Ale jeśli,a raczej na pewno, czegoś nie zrozumiałeś, już wyjaśniam: pierwsza część wpisu była retrospektywno-stwierdzająca.Druga nieco żartobliwa, ale stwierdzająca intensywność zajęć. Ale jestem zdania,że ty i tak nic nie (z)rozumiesz...

odpowiedz
SEBO(L) - 09.01.2019 / 19:35, *.centertel.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o, Andrew, daniel: byli tacy zawodnicy,którzy po czasie negowali przygotowania,jeśli nie zrozumiałeś przekazu,i nie śledziłeś dokładnie tego typu faktów...

odpowiedz
jack345 - 09.01.2019 / 15:37, *.bosch.de

zawsze mówiłem że trzeba im dokręcić śrubę, ale jednak chyba powoli zaczynam im wspołczuć

odpowiedz
zduneq - 10.01.2019 / 10:44, *.inetia.pl

@jack345:

żartujesz prawda?Ludzie tyrają po 12h na budowie w słońcu/deszczu/mrozie i dostają 5-8 tyś a oni są w hotelu na koszt klubu, ćwiczą w cieplutkiej Portugalii 2x2h i biorą za to 30 tyś!

odpowiedz
Kipkorir - 10.01.2019 / 11:03, *.chello.pl

@jack345:
Bez przesady z tym współczuciem ;) Ja mam nadzieję, że to dopiero początek i zapowiedź tego, co ich czeka w kolejnych dniach! Skończyło się pobieranie kasy za truchtanie i wygłupy. Tak jak napisał Zduneq - tyrają to ludzie na dwa etaty (12h przez 6-7dni w tygodniu) by zarobić 5 tysięcy PLN.

odpowiedz
zduneq - 10.01.2019 / 12:42, *.inetia.pl

@Kipkorir:

Ja również mam nadziję , że to dopiero rozgrzewka i taki "Pan piłkarz" po treningu będzie tak zmęczony, że nie będzie miał siły i ochoty na wygłupy , ale na koniec sezonu będzie całować Pinto po nogach kiedy inne ekipy spuchną a chłopaki będą jechać na pełnej ku...ie od zwycięstwa do zwycięstwa.

odpowiedz
Hehe - 09.01.2019 / 15:31, *.vectranet.pl

Kuchy oki wolny nie jest ale astiz to druga grupa to chyba chodzila a nie biegala ..

odpowiedz