Radosław Cierzniak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Cierzniak: Mamy cele do zrealizowania

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Widziałem jak dziś chłopaki biegali. Słyszałem plotki, że było ciężej niż wczoraj, a przecież wczoraj też nie było łatwo, ale w sumie po to tutaj przyjechaliśmy. Wszyscy są świadomi tego, jakie mamy cele w tym sezonie, więc absolutnie nikt nie narzeka - są uśmiechy, są żarty. Nasz tryb dnia to wstać, zjeść, trening i spać - mówi po pierwszych treningach Radosław Cierzniak.

- Mamy przyjemne warunki do treningów. Jest dużo słońca, dobre boiska i przyjechała z nami pani, która przyrządza nasze ulubione potrawy. Myślę, że wszystko jest na najwyższym poziomie. Nasza regeneracja polega przede wszystkim na odpowiednim odżywianiu się i śnie. Jak tylko możemy złapać kilka minut snu, to wykorzystujemy taką okazją. Bardzo podoba mi się świadomość w tym zakresie u wszystkich u chłopaków - duży plus dla całego zespołu - dodaje bramkarz.

- Jako bramkarze pracujemy na grą nogami i na przedpolu, bo w tych elementach jest dużo do poprawy. Trener wymaga od nas dokładnej gry nogami. Ja bardzo lubię ten element, więc to jest czysta przyjemność - opowiada Cierzniak.

Cierzniak rywalizuje o miejsce w składzie z Radosławem Majeckim i Cezarym Misztą.

- Myślę, że mógłbym być ojcem Czarka, ale to jest naturalne, że przychodzą młodzi, a powoli ci starsi kończą. To bardzo dobre dla niego. Może się od nas uczyć, podpatrywać mnie i drugiego Radzia. Na pewno pomoże mu to w przyszłości. Czy brakuje obecności Arka Malarza? Nie chciałbym się odnosić do tego. Nie jest to łatwa sytuacja dla nas wszystkich, ale myślę, że musimy zostawić to co jest z tyłu. Mamy cele do zrealizowania - mistrzostwo Polski, Puchar Polski i awans do europejskich pucharów. Na tym musimy się skupić i tyle - uważa Cierzniak.

fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
wwy - 12.01.2019 / 02:58, *.it4polska.com

pozdrowienia dla arka m. i przesłanie moje dla niego! spójrz w pesel! żółty? co? haha ,,, daj szansę młodym! Legii chcesz pomóc kolego? przekaż wiedzę charakter moc! jasno wwy

odpowiedz
Bie(L)any - 11.01.2019 / 11:09, *.lsas.aero

mogliście przyjść w czerwcu pod kolumnę Zygmunta i wtedy po Mistrzostwie Polski jak była feta wygłaszać swoje poglądy na temat Malarza , a nie teraz anonimowo przed kompem... Nie ma Arka Malarza, bo stanął w obronie Krzysztofa Dowhania trenera bramkarzy o którym w samych superlatywach wypowiadali się Szczęsny Fabiański Szmotulski Mucha Kuciak Stanew Boruc Kowalewski ... także jeśli człowiek który jest związany z Naszym Klubem kilkanaście lat szanuję baaaardzo p. Lucjana Brychczego i jest usunięty tylko dlatego żeby zrobić miejsce w sztabie przydupasowi sa pinto ... to "szacun" dla tych co plują teraz na Arka Malarza.... Przypomnę tylko że ten wasz nowy idol sa pinto był tak dobrze wychowany taktowny i z zasadami że pobił swojego trenera selekcjonera.....
PS. Ciekawe jak pudel pozbędzie się portugalskiego zaciągu co zostanie po nich w sztabie szkoleniowym, bo zapewne już nie panowie K.Dowhań czy L. Brychczy...
Pozdrawiam Wszystkich Prawdziwych Kibiców LEGII (L)

odpowiedz
Simon - 10.01.2019 / 07:58, *.vectranet.pl

a co maja mowic klamac ze jest lekko, norma ze pierwsze zgrupowanie jest ciezkie praca nad kondycja itd a na drugim technika i lepsze zgranie a wiec jak nie macie pojecie to sie nie wypowiadajcie placzki

odpowiedz
Daniel - 09.01.2019 / 23:05, *.centertel.pl

Jeden dzien treningu i juz płaczą ze jest ciężko

odpowiedz
Wronkie - 09.01.2019 / 22:04, *.play-internet.pl

Już jeden twardoręki trener był i wiemy jak skończyła sie przygoda Dr. Albana w Legii. Pożyjemy, zobaczymy. Jednak rządy Ricardo trochę różnią się od tych, które fundował piłkarzom Hasi. Póki co trener dobrze sobie radzi. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

odpowiedz
Orleksra - 09.01.2019 / 19:57, *.com.pl

I prawidłowo. Kopaczobiegacze zarabiają taki hajs, że powinni zapieprzać jak małe samochodziki. Brawo Rysiu. Idziesz za Staśkiem i o to chodzi. Nie ma miękkiej gry. Lamusy odpadną

odpowiedz
Darek - 09.01.2019 / 19:20, *.t-ipconnect.de

Ponoc Malarz starl sie na treningu z Pinto.I juz po Malarzu.Kante spozniaj sie na treningi i w przerwie na kadre polecial sobie do Hiszpanii.W kontrakcie ma ponoc zapis ze bez zgody klubu nie moze sie oddalic dalej niz 30 kilometrów od Warszawy.I co?I juz po Kante.
Wniosek jaki mi sie nasuwa jest jeden.
Nie wazne czy dopiero przyszedles do klubu jak Kante czy jestes tu jednym z liderow jak Malarz jezeli nie wykonujesz polecen trenera wypadsz.Mozesz byc reprezentantem Polski lub innego kraju ale jak nie grasz na 100% to albo ladujesz w rezerwach albo calkowicie wypadasz z Legii.Nawet mi sie to podoba.Nikt przynajmniej nie pojdzie do prezesa na skarge ze treningi sa za ciezkie.Bo jak pojdzie to bedzie po nim.I oni wszyscy o tym wiedza.A jak dojdzie do jakis podzialow w szatni to Pinto zaraz zrobi porzadek.Pilkarzyki juz nie fikna wiecej.Nie beda rzadzic szatnia i ustalac skladu jak robili to za Klafuricia.
Ciekaw jestem co zrobil Rado ze sie utrzymal w druzynie?Maciciel szatni numer jeden.

odpowiedz
sdf - 09.01.2019 / 17:22, *.92.5

Wydaje mi sie ze Malarz za bardzo mieszal w szatni, pomijajac to ze po prostu w ostatnich meczach w ktorych gral wygladalo to bardzo slabo.

odpowiedz
Ździch - 09.01.2019 / 18:24, *.net.pl

@sdf: Coś w tym musi być, bo nagle i Kuchy i Rado (kolejni mąciciele) jacyś grzeczniejsi się zrobili.

odpowiedz
Jarecki - 09.01.2019 / 19:35, *.com.pl

@Ździch:

Dokładnie, nagle już nie ma takich śmieszków i hihków a i mącenie i kablowanie się skończy.

odpowiedz
jack345 - 10.01.2019 / 09:44, *.bosch.de

@sdf: podobno wykrzyczał do Sa Pinto że to on zdobyl ostatnie mistrzostwa Polski jest najwazniejszy. No to mu Sa Pinto pokazał jaki to on jest ważny

odpowiedz