fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Zakaz wyjazdowy na kwietniowy mecz w Zabrzu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Decyzją Komisji Ligi, fani Legii nie będą mogli pojechać nie tylko na zaplanowany na pierwszą połowę lutego mecz do Płocka, ale również w kwietniu do Zabrza na mecz Górnik - Legia. Kara dotycząca meczu w Płocku oraz Sosnowcu zapadła po oprawie z użyciem pirotechniki na meczu Legia - Piast (przerwanie meczu na około minutę). Skąd kara na mecz w Zabrzu?

Otóż członkowie komisji uznali, że wcześniejszy zakaz wyjazdowy na 3 mecze (w Lubinie, Szczecinie i Gdańsku) nałożony za mecz Legia - Górnik (oprawa #KiedyMyŻyjemy), umożliwiał nam pojechanie na mecz Lechia - Legia, ponieważ Legia odwołała się od tej decyzji. Fakt, że nie zostaliśmy wpuszczeni na stadion (decyzją wojewody pomorskiego), Komisji nie interesuje.

W związku z powyższym, KL uznała, że legioniści będą musieli odpuścić jeszcze jeden mecz rundy wiosennej. Tyle, że nie następny w kolejności po Płocku (do Poznania), tylko do Zabrza, gdzie Legia zagra 7 kwietnia. Taka decyzja została uargumentowana tym, że zakaz dotyczy... meczu Legia - Górnik, rozegranego przy Ł3 3 listopada.

Podsumowując: fani Legii nie będą mogli oficjalnie pojechać 10 lutego na mecz Wisła Płock - Legia. Następnie będą mogli uczestniczyć w wyjazdowych meczach z Lechem, Rakowem (PP), Arką oraz Wisłą Kraków, a na koniec sezonu "zasadniczego" nie będą mogli wspierać swojej drużyny w Zabrzu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.