fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zakaz wyjazdowy na kwietniowy mecz w Zabrzu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Decyzją Komisji Ligi, fani Legii nie będą mogli pojechać nie tylko na zaplanowany na pierwszą połowę lutego mecz do Płocka, ale również w kwietniu do Zabrza na mecz Górnik - Legia. Kara dotycząca meczu w Płocku oraz Sosnowcu zapadła po oprawie z użyciem pirotechniki na meczu Legia - Piast (przerwanie meczu na około minutę). Skąd kara na mecz w Zabrzu?

Otóż członkowie komisji uznali, że wcześniejszy zakaz wyjazdowy na 3 mecze (w Lubinie, Szczecinie i Gdańsku) nałożony za mecz Legia - Górnik (oprawa #KiedyMyŻyjemy), umożliwiał nam pojechanie na mecz Lechia - Legia, ponieważ Legia odwołała się od tej decyzji. Fakt, że nie zostaliśmy wpuszczeni na stadion (decyzją wojewody pomorskiego), Komisji nie interesuje.

W związku z powyższym, KL uznała, że legioniści będą musieli odpuścić jeszcze jeden mecz rundy wiosennej. Tyle, że nie następny w kolejności po Płocku (do Poznania), tylko do Zabrza, gdzie Legia zagra 7 kwietnia. Taka decyzja została uargumentowana tym, że zakaz dotyczy... meczu Legia - Górnik, rozegranego przy Ł3 3 listopada.

Podsumowując: fani Legii nie będą mogli oficjalnie pojechać 10 lutego na mecz Wisła Płock - Legia. Następnie będą mogli uczestniczyć w wyjazdowych meczach z Lechem, Rakowem (PP), Arką oraz Wisłą Kraków, a na koniec sezonu "zasadniczego" nie będą mogli wspierać swojej drużyny w Zabrzu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia - 13.01.2019 / 03:27, *.215.92

Najazd!Na!Płock!Zapraszamy!Boruuucaaa! Legia!Mistrz!

odpowiedz
Mario - 12.01.2019 / 19:43, *.sky.com

No to teraz zrobimy porzadek z lesnymi dziadami i uwaga zglosimy do FIFA anty komisje ligi ktora bezpodstawnie naklada kary na kibicow za aprobata PZPN zobaczymy z czego PZPN zaplaci kare koniec lesnych dziadow a Rudy wytlumaczy dlaczego musi placic za nich drakonskie kary.Je....c pzpn

odpowiedz
FIFA - 12.01.2019 / 23:07, *.centertel.pl

@Mario:
Dzieki za zgloszenie. Przyjrzymy sie temu.

odpowiedz
PRAGA - 12.01.2019 / 14:14, *.centertel.pl

CH Z NIMI ...

odpowiedz
Rogal - 12.01.2019 / 11:05, *.tpnet.pl

Ch...owe te zakazy. Jedyne co moze cos zmienic to protest kibicow w calej Polsce ale to nie realne bo nasze srodowisko coraz bardziej sie skurvia. Wiecej w nim ukladow gangusow niz patosu lat 90tych. Coz kazde pokolenie ma swoj czas...

odpowiedz
Jerz z Potoku - 12.01.2019 / 00:19, *.chello.pl

Absolutnie nie jestem stronnikiem jakichkolwiek gremiów PZPN, a także ESA. Jednak zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi UEFA, wszelkie odpalanie rac i świec dymnych podczas oficjalnego meczu - w dodatku przerwanego na czas określony, tj. zadymienie boiska i niemożności kontynuowania gry - jest surowo napiętnowane. Legia jako klub przekonała się o tym niejednokrotnie podczas uczestniczenia w rozgrywkach europejskich. Nasze, krajowe "orły temidy" próbują naśladować europejskie trendy. Inna sprawa jak to czynią i z jaką dozą sensu i logiki. Niestety, systematycznie orzekane wobec Legii "zakazy wyjazdowe" otrzymujemy niejako na własne życzenie. Czy się to komuś podoba, czy nie. Takich mamy rodzimych prawodawców, takie są polskie realia futbolowe i taki...mamy klimat!
Zgorzkniałe serdeczności

odpowiedz
Legia⚽️News - 12.01.2019 / 00:07, *.02.net

Sedm - 13 godzin temu, *.tpnet.pl
Komisja ligi skład:
1. J. P - Białystok;
2. R.B - Lublin;
3. A. L - Łódź;
4. F. J - Poznań;
5. P.P - Łódź/Poznań
6. J. B - Katowice;
reszta zbędna za komentarz

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 11.01.2019 / 23:59, *.02.net

Zawsze!I!Wszèdzie!Koomisjaaa!Jeeebaaaa...!Bèdzieeeee!

odpowiedz
Prawda! - 13.01.2019 / 04:14, *.215.92

@Cult⚽️Legia and Friends Forever!:

odpowiedz
Arek - 11.01.2019 / 23:53, *.tpnet.pl

Tak już kur.. tworzą, że głowa mała. To już nie jest cyrk, to burdel na kółkach.

odpowiedz
Arkadio Morales - 11.01.2019 / 22:40, *.plus.pl

Absurd goni absurd niech niczego nie bedzie! Meczy wogole bo to nie ma sensu zakazac wszystko pozamykac na kludke stadony i po robocie. Powiem tak pzpn to sa ku.y

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o, Andrew, daniel - 11.01.2019 / 19:53, *.inetia.pl

Po co oni się tak każdorazowo zbierają i biorą diety ? Czy nie łatwiej na początku sezonu, profilaktycznie zabronić wyjazdu na wszystkie mecze ? A tak na poważnie to szkoda już to komentować !

odpowiedz
miron - 11.01.2019 / 17:35, *.play-internet.pl

Absurd a już myślałem że nie zaskoczą mnie kolejną bzdurną decyzją...A tu proszę niespodzianka ale to wymyślili leśne dziady brawo za kreatywność absurdalnych decyzji ciąg dalszy kiedy wezmą sie6w końcu za tę bzdurną komisję ligi??

odpowiedz
Pawe(L) - 11.01.2019 / 17:26, *.centertel.pl

Ale debile są w tej komisji. Ręce opadają

odpowiedz
Gibon - 11.01.2019 / 13:12, *.chello.pl

Tyle jeszcze wyjazdów z zakazami.... ;)

odpowiedz
Lipi - 11.01.2019 / 11:49, *.cyfrowypolsat.pl

Kolejna paranoja

odpowiedz
Alan - 11.01.2019 / 11:13, *.t-mobile.pl

Przecież kary są ustalone z góry za przewinienia więc skąd te zdziwienie ?

odpowiedz
Bear - 11.01.2019 / 11:12, *.orange.pl

Pewne środowiska wciąż tkwią mentalnie w czasach komunizmu.

odpowiedz
Pogis 1916 - 11.01.2019 / 11:00, *.23.57

Czyli. Lech nie wpuści bo niebezpieczne a reszta powie że trybuny w remoncie i wiosna wyjazdowa z głowy

odpowiedz
Sedm - 11.01.2019 / 10:55, *.tpnet.pl

Komisja ligi skład:
1. J. P - Białystok;
2. R.B - Lublin;
3. A. L - Łódź;
4. F. J - Poznań;
5. P.P - Łódź/Poznań
6. J. B - Katowice;
reszta zbędna za komentarz

odpowiedz
Pio - 11.01.2019 / 10:47, *.play-internet.pl

Komisja ligi to leśne dziady na fajnych pensjach , bastion komuny

odpowiedz
Sedm - 11.01.2019 / 10:43, *.tpnet.pl

"Rudy" niech wreszcie zrobi porządek z tymi pajacami, podobno to prawnicy Boże chroń nas od takich jej przewodniczący śledź jeb... z Białegostoku, tak absurdalnego tłumaczenia to nigdy nie widziałem , ale że notorycznie nie wpuszcza się kibiców na mecze to jest ok. Po co tak Komisja ligi aby dziady brały kasę.

odpowiedz
zenek - 11.01.2019 / 12:04, *.play-internet.pl

@Sedm:Rudy to taki sam beton jak te dziady z komisji, nic nie zrobi.

odpowiedz
Alchemik - 11.01.2019 / 10:15, *.tpnet.pl

Banda ch.ja

odpowiedz
Artur75 - 11.01.2019 / 10:14, *.play-internet.pl

Tym sie właśnie zajmują pionki komisyjne a nie tym co ważne !!!
A nie Przepraszam Bardzo ważne bo wpływ z kar !!!
Bo przepisy ...
Teraz Dobroduszni w ratowaniu wisły
PZPN i Cała Komisja Licencyjna Ekstraklasy jak i Cała Ekstraklasa powinna zwołać Specjalną konferencję prasową z udziałem wszystkich Polskich Klubów które zostały zdegradowane dzięki Nim i niby Sztywnych Zapisanych Paragrafach do niższych klas ligi za 1/10 tego co obserwujemy teraz a mimo to rok po roku mozolnie się odbudowują.
Powinni zaprośić wszystkich piłkarzy i spojrzeć głęboko im w oczy, a którym odebrano największe ich marzenia !!!
Większość pokończyła przez to swoje kariery przez podcięcie im skrzydeł.
Czemu wtedy Nikt nie pomagał tylko od razu szli na ścięcie.
Przepisy dla Wszystkich muszą być jednakowe bez względu na zasługi a co roku obserwujemy coraz większy Cyrk, długi w Klubach a władze umywając ręce od odpowiedzialności za podjecie kluczowych decycji jeden na drugiego i wydają co chwila śmieszne wymijające decyzje i oświadczenia kwitując i podkreślając swoją Ważność i Powagę Organizacyjną, Bezstronność i Niezależność
Cyrk Medialny !!!
Ps.
Rozstawmy na byłych granicach KASY BILETOWE i sprzedajmy bilety obcokrajowcom przy wieździe jak do Cyrku i Krainy wiecznej Zabawy i Śmiechu !!!
Zysk Gwarantowany bez żadnego własnego wkładu inwestycyjnego !!!

odpowiedz
Zlb82 - 11.01.2019 / 13:40, *.t-mobile.pl

Skisla już od początku tego cyrku,z tego roku już powinna wiedzieć że nie zagra w ekstraklasie,to raz. Dwa to te wszystkie kary to jest śmiech na sali. Gdzie te pieniądze?I kur....dla kogo jest cały ten spektakl zwany meczem?DLA LUDZI,KIBICÓW,FANATYKÓW!!!Ale my też deko przginamy z tą polityką na stadionach!!!Liczy się Legia i dobra zabawa!Niektórym zachciało się Swiat zmieniać reszta w to poszła i jest jak jest!!!Milicja to wróg a reszta powinna Nas nie interesic!!!Bo kto by nie był przy korycie będzie Nas naciskał,szczac na nich i tyle!!!TYLKO LEGIA!

odpowiedz
pablo - 11.01.2019 / 09:44, *.play-internet.pl

Zdelegalizować tę chorą Komisję.

odpowiedz
maaciekw - 11.01.2019 / 09:29, *.in-addr.arpa

ze skisłą to też jeszcze nic pewnego :P

odpowiedz
Ludzik - 11.01.2019 / 09:28, *.chello.pl

Cyrk

odpowiedz
Raf - 11.01.2019 / 09:24, *.net.pl

Idzdzcie w h.. z tą komisją ligi!

odpowiedz
SEBO(L) - 11.01.2019 / 09:20, *.centertel.pl

Jakie szkoły pokończyli ci wybitni intelektualiści,że są w stanie błysnąć tak logicznym rozumieniem świata i przepisów? Czego trzeba nie mieć w głowie,żeby móc decydować o czymkolwiek działając w niby poważnej komórce najpopularniejszej dyscypliny sportu,i jeszcze móc to ogłaszać i egzekwować? To są chyba ci,którzy w wierzą w teorię,że Ziemia jest płaskim talerzem opartym na krokodylach...

odpowiedz