Aleksandar Prijović - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Prijović zmienił klub. Legia zarobi ponad 800 tys. euro

Wiśnia, źródło: Super Express, sport.pl

Aleksandar Prijović odszedł z PAOK-u Saloniki do Al Ittihad za 10 mln euro, a to oznacza, że część tej kwoty trafi do Legii, która sprzedając go do Grecji zapewniła sobie 10 procent zysku od jego następnego transferu. Napastnik był w tym sezonie najlepszym zawodnikiem w drużynie oraz zdecydowanie wyróżniającym się na tle całej ligi greckiej.

Kibice i działacze PAOK-u nie mogą uwierzyć w stratę swojego piłkarza - pisze "Super Express". Do tej pory odrzucali za niego wszystkie oferty, lecz wobec wpłacenia za Prijovicia kwoty odstępnego wypadły im z ręki wszelkie argumenty. Decyzja należała już teraz tylko do Serba, który zdecydował się na wyjazd do Arabii Saudyjskiej. Przez 4,5 roku ma zarobić tam 25 milionów euro. Ponadto za każdego strzelonego gola dostanie 25 tysięcy euro, natomiast za zwycięstwo jego drużyny kwotę dwukrotnie większą.

PAOK zapłacił za Prijovicia Legii 1,9 mln euro. Oznacza to, że na konto mistrzów Polski trafi 810 tys. euro.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Autor - 12.01.2019 / 00:25, *.207.233

A ja słyszałem że to był zawodnik nie Legii a funduszu który utworzył Lesniodorski.

Czy redakcja wie kto tak naprawdę otrzyma te 810tys?

odpowiedz
Rob - 11.01.2019 / 22:37, *.plus.pl

10 mln.
A Loczkowi tyle brakuje...

odpowiedz
dami - 11.01.2019 / 19:05, *.klikom.net

ja czytałem że 1mln i kto mówi prawdę

odpowiedz
do wiśnia - 11.01.2019 / 10:45, *.163.210

Piłkarze to nie kibice i do braw raczej się nie przywiązują. To jest żadkość. Oni zarabiają na życie i idą tam, gdzie dostaje wiecej. To, że fanatycznym kibicom się to nie podoba mają serdecznie w dupie. Ty, jeśli gdzieś pracujesz, nie odszedłbyś do konkurencji za 2 razy więcej? Nie bądź hipokrytą..

odpowiedz
Roma - 11.01.2019 / 07:52, *.centertel.pl

Dawno już go Legii nie ma, a klub cały czas na nim zarabia ( za udział w MŚ, teraz za transfer ). Może prezes zrozumie, jakich piłkarzy warto kupować.

odpowiedz
Balde - 11.01.2019 / 15:11, *.176.9

@Roma
Czyli od dziś szukamy wędrowniczków w 2 lidze tureckiej z podwójnym obywatelstwem?

odpowiedz
oLaf - 10.01.2019 / 23:20, *.vectranet.pl

no pięknie, my sprzedajemy dobrego strzelca (z Niko się bili o tytuł) za grosze a Turki zrobili z niego króla ligi greckiej, po czym po 1,5 roku zarobili.... 500 % !!!!!!!

Tak to jest jak się za grosze sprzedaje ... zobaczcie już nie tylko Lech6 mln Euro, ale i Wisła Płock i Pogoń po 4 bańki Euro... tylko my sprzedajemy za grosze żeby... 2 lata dziadować w el. do LE... ŻENUJĄCE !!!!

odpowiedz
Łysy59 - 10.01.2019 / 23:42, *.chello.pl

@oLaf:
Takich mamy grajków.
Zobacz, ze legijna gwiazdę kuchego turki wycenily na 300 tys euro po czym przejzeli na oczy i sie wycofali

odpowiedz
Balde - 11.01.2019 / 15:07, *.176.9

@oLaf: Przeoczyłeś kilka istotnych faktów dlaczego Prijo odszedł z L za 1,9mE.
1. U nas tyle nie strzelał, nigdy nie bił się o tytuł z Nico ( pierwszy sezon 8goli, drugi jesień 5 goli )
2. Był 2 snajperem w drużynie, przegrywał z Nikolicem
3. Nie był powoływany do reprezentacji (był jeszcze Szwajcarem:))
4. Liga grecka mimo, że obecnie nie najmocniejsza i tak ma o wiele większą renomę od naszej.

Ale co sobie pomarudziłeś to Twoje.

odpowiedz
grzesiek - 10.01.2019 / 21:55, *.centertel.pl

Dla mnie nikolić był lepszy a mimo to raczej nie zarabił tyle kasiory.

odpowiedz
wiśnia - 10.01.2019 / 21:01, *.vectranet.pl

typowy najemnik,idzie tam gdzie lepsza kasa,zero szacunku i przywiązania do barw które cynicznie całuje i klepie sie w serducho,juz czuje jak kipia zloscia do niego grecy,mimo tych wszystkich bramek.

odpowiedz
Tomek Moķotów - 10.01.2019 / 20:33, *.0.218

No i znowu Koralik załatwił Miodoustemu pieniążki...

odpowiedz
wrt - 10.01.2019 / 20:08, *.play-internet.pl

za 100 bramek dostałby 2,5 mln czyli 10 razy mniej niż i tak gwarantowane, trochę słaba motywacja.

odpowiedz
Daniel - 10.01.2019 / 20:39, *.centertel.pl

@wrt:
A teraz sobie wyobraz.
Wchodzisz na mecz, strzelasz dwie bramki, wygrywacie mecz. 90 min pracy i kupujesz sredniej wielkosci mieszkanie w Warszawie.

odpowiedz
wrt - 11.01.2019 / 09:37, *.play-internet.pl

@Daniel: średniej wielkości? Raczej minimalnej, za 200 tys zł czyli dwie bramki po 25 tys, można co najwyżej kawalerke kupić i to 20m2 max, nie sądzę by ktoś przy tych zarobkach pozwalających na apartament wszędzie jarał się na kawalerkę za dwie bramki

odpowiedz
Ziggy - 11.01.2019 / 11:03, *.centertel.pl

@wrt:

2 bramki = 50 tys euro
Zwyciestwo = 50 tys euro
50 + 50 = 100
100x 4.3 ( kurs euro) = 430 tys zl

Zakladajac ze cena metra2 to 8k to kupisz mieszkanie ok 50m2 z miejscem postojowym

Prosciej nie potrafie

odpowiedz
Kondziu - 10.01.2019 / 20:05, *.vectranet.pl

Skomplikowane to ale pewnie taki był zapis w umowie ze 10 procent od różnicy a nie od całkowitej sumy transferu. A różnica wychodzi 8,1 mln.

odpowiedz
Kondziu - 10.01.2019 / 20:01, *.vectranet.pl

10 mln - 1,9 daje 8,1 mln i z tego dopiero liczy się 10 procent a daje to równo 810 tys

odpowiedz
Obcy - 10.01.2019 / 19:47, *.t-mobile.pl

A ja myślałem, że 10 procent z 10 mln. euro to 1 mln. A tutaj wychodzi 810 tyś. Ciekawe.

odpowiedz
Kokos - 12.01.2019 / 11:38, *.centertel.pl

@Obcy: nie ma takiego skrótu „tyś”

odpowiedz
JanDzban - 10.01.2019 / 19:45, *.55.71

Co autor miał na myśli pisząc że zapłacili 1.9 to zarobimy 810. Lollll

odpowiedz
zgredsky - 10.01.2019 / 23:02, *.122.24

@JanDzban: to Dzbanie że 10% jest od kwoty zysku PAOKu .... 10 mln - 1.9 mln daje 8.1mln i od tego 10% to 810 tyś .... ka pe wu ?

odpowiedz