Kacper Tobiasz - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: Kacper Tobiasz dołączył do drużyny CLJ

Raffi, źródło: Legionisci.com

Pierwszym transferem zespołu juniorów starszych Legii jest pozyskanie z SEMP-a Ursynów Kacpra Tobiasza. Rosły (mierzący 190 cm wzrostu) 16-letni bramkarz podpisał z "Wojskowymi" 2,5 letni kontrakt, odrzucając kilka ofert z zagranicy.


Kacper Tobiasz to ósmy z zawodników występujących obecnie w Legii, który trafia na Łazienkowską z SEMP-a. W przeszłości wychowanek klubu partnerskiego Legii otrzymywał powołania do prowadzonej przez PZPN Letniej Akademii Młodych Orłów. Już jako 15-latek zadebiutował udanie w drużynie seniorów klubu z Ursynowa. Latem 2017 r. razem z kadrą Mazowsza triumfował w rozgrywkach Pucharu im. Kazimierza Górskiego. Gracz od dawna był w kręgu zainteresowania skautów z Łazienkowskiej, a w ostatnim czasie jego rozwój przyspieszył na tyle, że zainteresowanie nim wyrażały kluby z Niemiec, Włoch, Anglii i Hiszpanii. W grudniu Tobiasz przeszedł kilkutygodniowe testy w Legii, a przedstawiona przez koordynatora treningu bramkarzy Akademii Macieja Kowala ścieżka rozwoju okazała się najbardziej przekonująca.

Piłkarz urodzony 4.11.2002 r. będzie w rundzie wiosennej zawodnikiem drużyny z Centralnej Ligi Juniorów U-18, a jego dalsze etapy rozwoju kariery zależą od jego postawy.

Poniżej: Kacper Tobiasz na zdjęciu sprzed 7 lat, z nr 12, podczas swojej pierwszej przygody z Legią; zdobył wówczas z drużyną Legii 2002 prowadzoną przez Goncalo Feio i Przemysława Chojnowskiego mistrzostwo Warszawy. Wiosną będzie występował w drużynie CLJ U18 Legii.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Darek - 10.01.2019 / 16:18, *.t-ipconnect.de

Akualniejsze zdjecia nie bylo?Dobrze ze z chrztu nie wstawiliscie.
Powodzenia chlopaku.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.