Transfery | Kacper Kostorz i Kacper Skibicki - fot. Jacek Prondzynski / legia.com
REKLAMA

Kostorz i Skibicki piłkarzami Legii

Wiśnia, źródło: Legia.com

Po pozytywnych wynikach testów medycznych kontrakty z Legią podpisali Kacper Kostorz i Kacper Skibicki. Pierwszy związał się z klubem trzyipółletnią umową, natomiast drugi o pół roku krótszą. Kostorz występuje w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała. Na swoim koncie ma występy w reprezentacjach do lat 19 i 20. Z kolei Skibicki był do tej pory graczem drugoligowej Olimpii Grudziądz. W najbliższej rundzie będą nadal występowali na zapleczu ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia.

W tym sezonie Kacper Kostorz rozegrał 20 meczów w pierwszej lidze, w których zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty. Ma również na koncie dwa występy w Pucharze Polski. 19-latek na co dzień gra jako ofensywnych pomocnik lub napastnik. Kontrakt młodego zawodnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 r., ale do końca obecnych rozgrywek będzie wypożyczony do swojego poprzedniego zespołu - Podbeskidzia. Na Łazienkowską trafi wraz z rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2019/2020.

Kacper Kostorz
Data urodzenia: 21 sierpnia 1999 (19 lat)
Pozycja: Pomocnik
Kluby: Mieszko Piast Cieszyn (juniorzy), Pasjonat Dankowice (juniorzy), Podbeskidzie Bielsko-Biała (juniorzy),MFK Karviná (juniorzy), Górnik Zabrze (juniorzy), Piast Cieszyn (juniorzy), Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Podbeskidzie Bielsko-Biała

Skibicki ma 17 lat i również jest zawodnikiem ofensywnym. Najczęściej występuje na prawym skrzydle. W tym sezonie rozegrał 13 meczów (11 w drugiej lidze i 2 w Pucharze Polski). Zdobył dwie bramki, w tym jedną przeciwko Wiśle Płock w 1/16 krajowego pucharu. Karierę rozpoczął w A-klasowym Pomowcu Kijewo Królewskie, natomiast z biegiem czasu wspinał się po kolejnych szczeblach Akademii Olimpii. 1 sierpnia zeszłego roku został włączony do drużyny seniorów. Przy Łazienkowskej zacznie treningi po zakończeniu obecnego sezonu.

Kacper Skibicki
Data urodzenia: 11 października 2001 (17 lat)
Pozycja: Pomocnik
Kluby: LKS Pomowiec Kijewo Królewskie, Olimpia Grudziądz

Radosław Kucharski: Budujemy przyszłość klubu

- Przyjęliśmy strategię zarówno wzmacniania pierwszego zespołu oraz budowania przyszłości klubu w każdym okienku transferowym. Kostorz i Skibicki w ostatnich miesiącach wielokrotnie byli przez nas monitorowani. Mają wiele talentu, by być przyszłością Legii Warszawa oraz polskiej piłki. Zawodnicy przez następne sześć miesięcy pozostaną jeszcze w swoich klubach, gdzie dobrze się rozwijają. Cieszę się, że projekt, który im przedstawiliśmy, został przez nich w pełni zaakceptowany. W okresie wypożyczenia będziemy wkładali dużo energii i czasu, aby jeszcze bardziej przygotować ich do gry w naszym klubie. Zawodnikom chciałbym podziękować za zaufanie do nas. Wybierając Legię, postawili sobie poprzeczkę najwyżej w kraju, co pokazuje, jak ambitnymi są osobami. Teraz czas na jeszcze większą pracę. Chłopaki, witamy na pokładzie - powiedział dyrektor sportowy stołecznego klubu.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
ble - 14.01.2019 / 17:40, *.atman.pl

ten niższy to wygląda jak kacper ale boski z rodzinki.pl...;)

odpowiedz
grzesiek - 13.01.2019 / 16:18, *.centertel.pl

Obym się mylił, ale juz wolałem transfery źewłaka.

odpowiedz
Marcelinho - 13.01.2019 / 12:09, *.47.94

Jeszcze Szymek Żurkowski i będzie git

odpowiedz
Kipkorir - 13.01.2019 / 10:33, *.chello.pl

Spróbować można. I tak będą mniejszym obciążeniem dla budżetu niż Kante czy Philipps, którzy nic nie wnoszą.

odpowiedz
malin - 13.01.2019 / 10:21, *.play-internet.pl

Olimpia Grudziądz to nie zaplecze ekstraklasy, a druga liga czyli stara trzecia.

odpowiedz
tomiacab - 13.01.2019 / 09:53, *.virginm.net

Niektórym to nigdy nie dogodzi. Płakakli, ze młodych nie kupujemy, terazjak są młodzi, też płacz.

odpowiedz
kibo[L] - 13.01.2019 / 17:25, *.elartnet.pl

@tomiacab: całkowicie się z Tobą zgadzam, kolego.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.01.2019 / 08:54, *.inetia.pl

na transfermarkt piszą, że koszt transferu Kostorza to 250 000 euro

odpowiedz
News⚽️Legia - 13.01.2019 / 03:25, *.215.92

Bravo!

odpowiedz
Zlb82 - 13.01.2019 / 01:14, *.t-mobile.pl

Ale dzbanki tu piszą!Wiecznie źle i kłótnia jak baby!!!

odpowiedz
Bolo - 12.01.2019 / 21:16, *.chello.pl

Ten po prawej to tak z 10 kilo nadwagi, to są te talenty??? Wysłać na jakiś obóz kondycyjny w Bieszczadach i zakazać McDonald'sa.

odpowiedz
BIALY484 - 12.01.2019 / 21:25, *.kyivstar.net

@Bolo: mowil Ci juz ktos ze masz leb zryty....???

odpowiedz
Od zawsze na zawsze ( L) - 12.01.2019 / 21:42, *.optonline.net

@Bolo: ten z 9 ?
Chyba Bolo cię oczy.

odpowiedz
mrsn - 12.01.2019 / 22:06, *.orange.pl

@Bolo: nie 10 tylko 100kg

odpowiedz
Lolo - 12.01.2019 / 20:58, *.net.nz

Powalające statystyki xD. 20 meczów i dwa gole w I lidze. Akademia Barcelony powinna się wstydzić.

odpowiedz
BIALY484 - 12.01.2019 / 21:27, *.kyivstar.net

@Lolo: nasze gwiazdy odsylane do rezerw kosztuja znacznie wiecej i w czwartej lidze nie moga bramki strzelic....

odpowiedz
:-) - 12.01.2019 / 19:08, *.plus.pl

Tak czytam wasze wpisy a wy pamiętacie co pisaliscie na Ofoe na początku ? Ze grubas ,że nie przygotowany i tak dalej ludzie spokojnie dajcie czas :-)

odpowiedz
Kamrat - 12.01.2019 / 19:03, *.ostnet.pl

Spoko ale w młodzieży legii też
Jest kilka perełek czemu na nich nie stawiamy

odpowiedz
WaLus - 13.01.2019 / 00:26, *.t-mobile.pl

@Kamrat: dlaczego uważasz ze ich traktujemy inaczej niż młodych Legionistów.

odpowiedz
Kami - 13.01.2019 / 06:17, *.t-mobile.pl

@Kamrat: Legii pajacu.

odpowiedz
krys008 - 12.01.2019 / 18:59, *.t-mobile.pl

Młodzi, zdolni, perspektywiczni Polacy. Brawo.
Witamy na pokładzie. Powodzenia. Nie zmarnujcie tej szansy!

odpowiedz
Rambo - 12.01.2019 / 18:53, *.centertel.pl

Kacper & Kacper witamy w Legii :)
Powodzenia, obyście w perspektywie dwóch trzech lat stali się ważnymi ogniwami pierwszego zespołu.

odpowiedz
Matt - 12.01.2019 / 18:07, *.132.229

Te transfery mnie zaskoczyły. Proszę o pomoc tylko najlepszych znawców:
- jakie mają staty w FM,
- ile kosztują na TM,
- i wreszcie najważniejsze - kocury czy ogóry?
:)

Malkontenci powinni być zadowoleni: młodzi i Polacy!

odpowiedz
saski - 12.01.2019 / 21:26, *.chello.pl

@Matt:

Widac ze niedawno gimnazjum ukończyłeś, słownictwo pierwsza klasa.

odpowiedz
Matt - 14.01.2019 / 23:52, *.tpnet.pl

@saski: tak, ja przynajmniej ukończyłem, choć trochę wody w Wiśle upłynęło od tego czasu. Po co zaraz takie negatywne nastawienie, zwłaszcza że najwyraźniej nie pojąłeś żartu.

odpowiedz
KIBIC - 12.01.2019 / 17:53, *.206.38

Na "poziomie" Ofoe oczywiście miało być :) - zawodników z jego umiejętnościami nam brakuje , którzy tą słabą ligę by zamiatali lub wprost jak Ofoe ośmieszał tą ligę . Tylko z zawodnikami na jego poziomie , możemy znów wejść do Europy , a jak dalej będzie polityka brania do zespołu średnich ligowych ogórków lub wynalazków ze świata to przez kolejne 20 lat będziemy kisić się bez LM w Warszawie .

odpowiedz
PrzemoL - 12.01.2019 / 17:07, *.chello.pl

"to w naszej akademii już nie mogli znaleźć?" za 3... 2... 1...

A tak ogólnie to gitara, oby któryś wypalił.

odpowiedz
NIE NA ILOŚĆ , A POSTAWIĆ NA JAKOŚĆ TRANSFERÓW LEGII !!! - 12.01.2019 / 16:56, *.206.38

CZAS NA PIŁKARZY OFOE DO LEGII , TYLKO ZAWODNICY NA TAKIM POZIOMIE MOGĄ DAĆ NAM GRĘ W EUROPIE WYŻEJ NIŻ 1 CZY 2 RUNDA . A TYM SAMYM I SPORE PIENIĄDZE . JAK NIE PODEJMIEMY RYZYKA LEPSZYMI TRANSFERAMI TO BĘDZIEMY PRZEZ KOLEJNE DŁUGIE LATA TKWIĆ W OBECNYM MARAŹMIE

odpowiedz
Jurem - 12.01.2019 / 17:43, *.com.pl

@NIE NA ILOŚĆ , A POSTAWIĆ NA JAKOŚĆ TRANSFERÓW LEGII !!!:

To Ofoe ma swoich pilkarzy?

odpowiedz
Johnny Morales - 12.01.2019 / 17:55, *.tpnet.pl

@NIE NA ILOŚĆ , A POSTAWIĆ NA JAKOŚĆ TRANSFERÓW LEGII !!!:
Caps Lock CI się wcisnął (to taki klawisz po lewej stronie , typowo trzeci od dołu). Jak wciśniesz go jeden raz, będziesz pisał normalnie :)

odpowiedz
magoo - 12.01.2019 / 21:36, *.chello.pl

@NIE NA ILOŚĆ , A POSTAWIĆ NA JAKOŚĆ TRANSFERÓW LEGII !!!:
A jak nie podejmiemy Rydzyka ? ;)

odpowiedz
JanDzban - 13.01.2019 / 08:40, *.virtuaoperator.pl

@magoo: Apropo Rydzyka jak by przejął drużynę to by coś z tej Legii było. tak to bedzie ciężko.

odpowiedz
oLaf - 13.01.2019 / 12:38, *.vectranet.pl

@JanDzban: taa, z Rydzykiem to mielibyśmy fan kluby w całej Polsce, i to na legalu ; )))

A tak serio: z tak drogimi (jak na małolatów z 2-4 ligi !!) zawodnikami to trzeba podpisywać kontrakt na 1-2 lata + opcja przedłużenia na kolejne 2-3 lata.... teraz jak podpisujemy na 3 lata to przecież ich trzeba 2 lata "niańczyć"/inwestować a potem mały odpali, zagra pół roku i ... musimy sprzedawać za grosze bo za pół roku odejdzie za darmo...

odpowiedz