Legia II Warszawa - Sokół Serock - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Sparing: Legia II 8-0 Sokół Serock

Maciej Frydrych i Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym tegorocznym sparingu rezerwy Legii Warszawa rozgromiły występującego w lidze okręgowej Sokoła Serock aż 8-0. Spotkanie zostało rozegrane na przykrytym balonem bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3. Z czwórki graczy przesuniętych do treningów z rezerwami zagrał jedynie Arkadiusz Malarz.

Od początku „Wojskowi” grali bardzo twardo w defensywie przez co nasz rywal ani razu nie zagroził bramce Malarza. Już w 9. minucie Piotr Cichocki miał fantastyczną okazję, aby wyprowadzić Legię na prowadzenie. Otrzymał świetne podanie od Radosława Pruchnika, jednak naszych przeciwników uratował słupek. Następnie bramce drużyny z Serocka zagrozili Mateusz Leleno i Grzegorz Aftyka, jednak ich strzały świetnie wybronił golkiper. Podopieczni Piotra Kobiereckiego starali się szukać dośrodkowaniami dwóch snajperów drużyny z Warszawy, jednak Maciej Rosołek i Łukasz Zjawiński często byli łapani na pozycji spalonej. W 33. minucie najwyżej w polu karnym wyskoczył Bartosz Gęsior, jednak piłka po jego strzale przeleciała obok bramki.

W przerwie z boiska zeszli Arkadiusz Malarz, Grzegorz Aftyka, Łukasz Zjawiński, Piotr Cichocki, a ich miejsce zajęli Jakub Ojrzyński, Amos Shapiro-Thompson, Bartłomiej Ciepiela i gracz testowany.

Prawdziwa kanonada rozpoczęła się po zmianie stron. W 48. minucie Brodziński wykorzystał podanie Matuszewskiego i z bliska wpakował piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Mateusza Leleno obrońca podbił piłkę, czym zaskoczył swojego bramkarza. W 60. minucie było już 3-0 - Leleno dośrodkował z prawej strony, a testowany Danian Pavlas zdołał uprzedzić trzech obrońców i wpakować piłkę do siatki. W 63. minucie ponownie do siatki trafił Pavlas, a w 67. minucie na 5-0 pięknym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Radosław Pruchnik. Minutę później Maciej Rosołek wykorzystał prostopadłe podanie Oskara Wojtysiaka.

W 69. minucie ponownie na boisku pojawił się Zjawiński, który zastąpił Rosołka. Powrotną zmianę zaliczył także Aftyka, zmieniając Wojtysiaka. W 78. minucie właśnie Aftyka wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dogranie Ciepieli. W 85. minucie w polu karnym faulowany był Zjawiński i sam wykorzystał jedenastkę, ustalając wynik na 8-0 dla Legii.

Sparing: Legia II Warszawa 8-0 (0-0) Sokół Serock
48' Brodziński (as. Matuszewski)
52' samobój.
60' Danian Pavlas /gracz testowany (as. Leleno)
63' Danian Pavlas /gracz testowany (as. Ciepiela)
67' Pruchnik
68' Rosołek
78' Aftyka (as. Ciepiela)
86' Zjawiński (karny)

Legia II: Arkadiusz Malarz (46' Jakub Ojrzyński) – Mateusz Leleno, Bartosz Gęsior, Bartosz Brodziński, Konrad Matuszewski – Piotr Cichocki (46' Danian Pavlas), Radosław Pruchnik, Grzegorz Aftyka (46' Amos Shapiro-Thompson), Oskar Wojtysiak (73' Grzegorz Aftyka) – Maciej Rosołek (69' Łukasz Zjawiński), Łukasz Zjawiński (46' Bartłomiej Ciepiela).