Ricardo Sa Pinto, Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sa Pinto: Potrzebujemy trochę więcej opcji

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po sparingu z Vitorią Setubal trener Legii wypowiedział się nie tylko o przebiegu spotkania, ale także o Michale Pazdanie, Jarosławie Niezgodzie, bramkarzach i potrzebnych wzmocnieniach.

O sparingu z Vitorią

- O dzisiejszym meczu mogę powiedzieć tylko dobre rzeczy. Był to najlepszy mecz, jaki rozegraliśmy do tej pory. Byliśmy bardziej wypoczęci. Podobała mi się koncentracja zawodników, sposób w jaki broniliśmy i przechodziliśmy do ataku. Powinniśmy tylko strzelać więcej goli z sytuacji, które sobie tworzymy. Graliśmy z bardzo dobrym rywalem, który ma świetnych i doświadczonych zawodników. To był świetny test dla nas i jestem z niego bardzo zadowolony. W meczach towarzyskich często coś się dzieje, ale ostatecznie to nic wielkiego. Na koniec wszyscy podają sobie ręce. Najważniejsze, by to co było na boisku, zostało na boisku i nie przenosiło się poza nie.

Niezgoda, Rocha, Agra

- Luis Rocha i Salvador Agra z każdym dniem wyglądają coraz lepiej. Potrzebują czasu, by wykonać progres i zaadaptować się. Luis zagrał na razie mniej minut niż Salvador, ale krok po kroku będzie otrzymywał więcej szans.

- Jarek Niezgoda pokazał, że jest w dobrej kondycji, by grać tyle minut, ile dziś otrzymał. Zobaczymy, czy będzie gotowy na więcej. Kolejne spotkanie mamy we wtorek i zawodnicy, którzy do tej pory nie grali tak wiele, zagrają w tym meczu.

- Nie mam na razie w głowie jedenastki na mecz z Wisłą Płock. To czego aktualnie chcę, to uniknąć kontuzji, by wszyscy byli do mojej dyspozycji na mecz ligowy. Wtedy dopiero podejmę decyzję.

Cierzniak czy Majecki?

W dwóch sparingach zdecydowanie więcej minut zagrał Radosław Cierzniak. Czy możemy go traktować jako pierwszego bramkarza?

- Nie. Obecnie mam dwóch bramkarzy, którzy mogą grać. Jestem zadowolony z wyboru jaki mam. Zobaczymy czy będzie grał jeden czy drugi, ale najważniejsze, że do obu mam stuprocentowe przekonanie.

O odejściu Pazdana

- "Pazdek" jest świetnym zawodnikiem. Pracował bardzo ciężko, nie miał kontuzji i teraz dopiero był w formie w jakiej oczekiwałem. Otrzymał jednak dobrą dla siebie propozycję i zapytał mnie, czy może z niej skorzystać. Ma 32 lata i nie chciałem mu blokować tej szansy, bo lubię go i uważam, że zasłużył by otrzymać taką ofertę. Oczywiście będzie nam go brakowało, bo jest dobrym zawodnikiem. Szkoda, że nie mogłem z niego korzystać wcześniej, tak jakbym tego chciał, bo miał kontuzje i przez to nie był w odpowiedniej formie. Ten obóz to zmienił, ale taka jest piłka nożna. Życzę mu wszystkiego najlepszego i wie, że Legia jest jego domem i jeżeli będzie chciał wrócić, to ma otwarte drzwi.

Czy potrzebny jest obrońca i napastnik?

- Potrzebujemy trochę więcej opcji. Prezes i dyrektor sportowy o tym wiedzą. Czekam na to, co się wydarzy w najbliższych dniach. Radek Kucharski na pewno rozmawia z prezesem o możliwościach jakie mamy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Warszawiak1234 - 27.01.2019 / 23:15, *.chello.pl

Do wszystkich, ktorzy bezsensownie jada po Kuchym - mam bezgraniczna pogarde i brak szacunku.

odpowiedz
News⚽️Legia - 27.01.2019 / 22:30, *.188.202

Krytyka jest od kiedy istnieje piłka nożna,bez krytyki nie ma poprawy... I Mocnooo Legiaaa!

odpowiedz
... - 27.01.2019 / 21:41, *.orange.pl

ogladaliscie kiedys muppet show? Tam na balkonie siedzial zawsze taki dziadek stary i babcia stara i zawsze im sie nie podobalo. To wlasni wiekszosc komentujacych tutaj...

odpowiedz
Kunta Kinte - 27.01.2019 / 22:28, *.plus.pl

@...:
To byli dwaj dziadkowie, dokładnie "Dwa zgryźliwi Tetrycy"... Nazywali się Statlet i Waldorf, od nazw nowojorskich hoteli...

odpowiedz
Bie(L)any - 29.01.2019 / 10:08, *.lsas.aero

@...: w loży szyderców muppet show było dwóch dziadków a nie babcia z dziadkiem :)))
Jeszcze będą niektórzy przepraszać Kuchego i ponownie będą skandować na trybunach ..."KUCHY KING" (jeśli oczywiście chodzą na mecze, bo są pewnie i tacy co tylko komputer i C+...
PS. Szkoda Polaków: Pazdan, Niezgoda, Moneta Hołownia Mączyński Malarz i ten młody Kwietniewski....

odpowiedz
BRL - 27.01.2019 / 19:55, *.play-internet.pl

Na co nam kolejny napastnik? :O

odpowiedz
Mateusz z Gór - 27.01.2019 / 08:50, *.inetia.pl

Pazdan dobrze przygotowany do gry odchodzi za darmo, a w jego miejsce kolejny obrońca. Jakie to głupie.

Powinien dograć kontrakt.

odpowiedz
Bbbbbb - 27.01.2019 / 17:16, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór: jak chciał odejść to odszedł. Nikt go na siłę nie oddawał za darmo

odpowiedz
Legia⚽️News - 27.01.2019 / 01:28, *.02.net

Super Legii niezbudował I niezbuduje Jasio Pinto,każdy teraz wie jaki trener taka drużyna a Mistrza pewnie zdobèdziemy na farcie,jedyne co cieszy że mamy nowego napadziora ,obrońce ..made in France!

odpowiedz
Jeżyk1916 - 27.01.2019 / 03:15, *.atman.pl

@Legia⚽️News :
Nikt nie zbuduje w takim czasie z tak zaniedbałego zespołu. Z takim podejściem to żaden trener nie będzie dobry. Dać czas na efekty pracy i później rozliczać. Póki co to najlepszy trener w ostatnich latach więc przestańcie narzekać, Kloop do nas nie przyjdzie, a zawodników mamy jakich mamy i Punto jest od tego, żeby z tego skleić coś na Europę.

odpowiedz
BIALY484 - 27.01.2019 / 06:20, *.214.145

@Jeżyk1916: co to znaczy zaniedbaly zespol....??? Jak bys mogl wytlumaczyc to bylbym wdzieczny....a no przedmowca ma pewnie racje poniewaz obraz gry w sparingach odzwierciedla to jak beda grac w lidze szczegolnie ze to zespol na poziomie naszej ekstraklasy i skoro w fakim sparingu bramkie musi wypracowac wpuszczonh w koncowce nieprzygotowany Jarek a wykonczyc emeryt to i w lidze lepiej nie bedzie...za duzo w tych sparingach bramek nie pada wiec nie liczmy ze w lidze znokaltujemy cala reszte....

odpowiedz
... - 27.01.2019 / 11:21, *.centertel.pl

@Legia⚽️News : Może pora zacząć działać tak jak w klubach angielskich gdzie trener jest zatrudniany na kilka lat? Widać efekt końcowy gdzie liga angielska jest najbogatsza.

odpowiedz
Jeżyk1916 - 27.01.2019 / 13:53, *.atman.pl

@BIALY484:
Zaniedbały przez chorwatów. Tzn. nie przygotowany kondycyjnie do sezonu i trzeba było nadrabiać to w trakcie rundy zamiast skupić się na zagraniu, taktyce itp. A sparingu jak narazie nie oglądałem żadnego więc nie wiem jak to wygląda. O ile się nie mylę to w każdym meczu strzelaliśmy co najmniej 1 bramkę, więc chyba nie jest tak źle. A to że to nie zawsze napastnik to chyba nie jest jakaś duża tragedia.

odpowiedz
ha ha - 27.01.2019 / 14:56, *.80.235

ZANIEDBANY dzbany!

odpowiedz
zamazywanie rzeczywistości - 27.01.2019 / 00:21, *.206.112

Biorąc pod uwagę niektóre tu wpisy to nie potrzebujemy już żadnych wzmocnień , Pazdan stary leniwy, Mąka nie nadaje się bo tylko reprezentant Polski mamy lepszych . Jest Super jest super , więc o co tak naprawdę chodzi ?

odpowiedz
BIALY484 - 27.01.2019 / 06:41, *.214.145

@zamazywanie rzeczywistości : no wlanie nie potrzebujemy....trener ma poskladac te klocki a nie zrobic kolejny zaciag swoich graczy...dostal 3 i na tym powinno sie skonczyc...bramkie mamy wporzadku jest Majecki i Cierzniak bronia na dobrym poziomie.... obrona tez jedna z lepszych w lidze i na kazdej pozycji jest konkurencja srodek Remy Jedza Witeska prawa Stolarczyk Kuchy jest jeszcze Jedza na ta pozycje lewa Holusek i Rucha czy jak mu tam no i jak trzeba to i Jedza tam zagra...pomoc Szymanski Martins Cafu Agra i paru innych do tego dwuch emerytow ktorzy w koncowce moga wejsc i zmienic wynik tak jak wczoraj jeden z nich bo bramki wie jak zdobywac...napadziorkow tez trzech jest ktorzy bramki tez potrafia zdobywac....po co sciagac kolejnych przecietniakow skoro jest tak szeroka dobra kadra....na ligie az za dobra....a i w eliminacjach jak ktos dobrze ich posklada go z kazachami czy luksemburgiem sobie poradza...

odpowiedz
@redakcja - 26.01.2019 / 22:27, *.tpnet.pl

mordeczki, czy moglibyście gdzieś podać jakąś legendę oznaczeń, których używacie w sekcji z transferami?

odpowiedz
oLaf - 27.01.2019 / 13:57, *.vectranet.pl

@@redakcja: Mordeczko, nie jest to trudne: przy Pazdanie jest "ludzik zaakceptowany" tzn. że wszystko dogadane ale jeszcze kontraktu nie podpisał. Czyli za 2-3 dni powinien już być "sprzedany".

odpowiedz
yyy - 28.01.2019 / 10:10, *.vectranet.pl

@oLaf: spoko, a płomienie przy niektórych zawodnikach? :D

odpowiedz
BIALY484 - 28.01.2019 / 18:23, *.214.145

@yyy: plomienie kolego oznaczaja ze powinni sprzedac wszystkich obcokrajowcow bo nawet jak sie wyrozniaja w lidze to tylko dlatego ze gra w niej zbyt malo polakow.....co drugi ucieka do ligi wloskiej a skoro tam sie wyrozniaja to i w polsce mogli by cos osiagnac.....

odpowiedz
Mati - 26.01.2019 / 22:19, *.chello.pl

Napastnik?? Halo Jose Kante mamy przecież jest Carlitos Niezgoda Kulenovic po co ktoś więcej skoro gra jednym a ich czterech, obrońców też mamy w ciul Wieteska Jędza Astiz Remy Holusek Stolarski Vesovic Rocha... Plus młodzi z clj i drugiej L mamy za dużo piłkarzy

odpowiedz
Szelka - 26.01.2019 / 23:39, *.chello.pl

@Mati : Twój tekst wyborny! Teraz trener będzie prawdopodobnie kombinował, jak obejść personalną rzeczywistość i kontynuować portugalski zaciąg. Coroczna telenowela pt. "pięć korków klubowych, a szósty mój własny". To nie "piłkarski poker", ale legijna karuzela cwaniactwa, obłudy i zakłamania uruchamiana corocznie.

odpowiedz
Kuba - 27.01.2019 / 14:29, *.t-mobile.pl

@Mati : Kante już nie gra w Legii

odpowiedz
Mati - 27.01.2019 / 15:14, *.chello.pl

@Kuba: ale w klubie nadal jest

odpowiedz