REKLAMA

Szczucki: Jestem zadowolony z meczu

Hugollek, Maciej Frydrych , źródło: Legionisci.com

Wojciech Szczucki (trener Metra): Sportowo jestem zadowolony z meczu. Mam niedosyt, że nie udało nam się wygrać trzeciego i drugiego seta, którego przegraliśmy na własne życzenie. Moi zawodnicy rywalizowali z młodszą drużyną, a momentami wyglądało jakby było na odwrót.
Na szczęście, z naszej perspektywy czwarty i piąty set to były już takie typowo siatkarskie atuty, złe emocje uciekły. Nie brakowało też kontrowersji związanych z decyzjami sędziów. Mimo że mam przekonanie o swojej racji, to nie powinienem tak nerwowo reagować, były to niepotrzebne emocje. Zdążyłem już przeprosić panią sędzinę za moje zachowanie, czasami trudno jest utrzymać nerwy na wodzy. Gdybyśmy przegrali, to nie moglibyśmy mieć pretensji do sędziny, tylko do siebie, że sprokurowaliśmy taką sytuacje.

To był strasznie dziwny mecz mentalnie, z piekła do nieba, z nieba do piekła. Momentami ciężko było powiedzieć, że punkty są zdobywane przez dobrą grę którejś ze stron, często powodem były zaniechania. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bardzo możliwe, że z Legią spotkamy się jeszcze wielokrotnie i obawiam się, że będziemy się „kopać” przez pięć meczów o to, kto będzie w barażach. Oczywiście, mówimy to z dużym wyprzedzeniem, bo na razie musimy przejść pierwszy baraż, ale takie mamy cele i ambicje, tak samo jak Legia. Jeżeli obie drużyny przejdą pierwszą rundę, to bardzo możliwe, że spotkamy się w drugiej i znowu będziemy się bić na wyniszczenie, kto będzie dalej grał w półfinale. Oby tak było!

Jeśli chodzi o rywalizację z Legią, to jest ona splątana różnymi wątkami. Trener Kołodziejczyk pracował u nas wiele lat, ja z tego co pamiętam pięć lat byłem szkoleniowcem Legii. Walendzik, Mikołajczak, razem z Kłosem i Nowakowskim jako juniorzy zaczynali w barwach Legii. Bracia Stępień po dwóch stronach barykady - zastanawiałem się któremu będą rodzice kibicować. Stelmaszczyk, Szewczyk to też są nasi zawodnicy. Kończy się mecz, a my dalej jesteśmy kolegami, wiadomo - nasze ambicje są jeszcze większe, bo każdy chce coś udowodnić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.