Iuri Medeiros - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Transfer

Medeiros wypożyczony do Legii!

Wiśnia - Wiadomość archiwalna

Iuri Medeiros został nowym zawodnikiem Legii. Portugalczyk jest ofensywnym pomocnikiem, grającym ostatnio we włoskiej Genui, do której był wypożyczony ze Sportingu. Medeiros ma 24 lata i do zespołu mistrzów Polski został wypożyczony do końca aktualnego sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Przed przylotem do Włoch Medeiros reprezentował barwy rodzimych zespołów - Sportingu (jest wychowankiem), Boavisty oraz Moreirense. Ma na koncie grę we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Portugalii - od U15 do U21. W tym sezonie Serie A nie miał zbyt wielu okazji do gry. Na odbudowę formy w drużynie mistrza Polski namówił go Ricardo Sa Pinto.

Medeiros jest piątym Portugalczykiem w obecnej kadrze pierwszej drużyny.

W niedzielę Iuri Medeiros stawi się w Warszawie, więc można się spodziewać, że najpóźniej jutro Legia potwierdzi pozyskanie tego zawodnika. Zdaniem portugalskich mediów, jeżeli czerwcu mistrzowie Polski zdecydują się wykupić piłkarza, będą musieli zapłacić 6 mln euro, a także zagwarantować Sportingowi 20% od następnego transferu.

fot. Instagram

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.