Ricardo Sa Pinto - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rozmowa z trenerem

Sa Pinto: Z pełną mocą przystępujemy do walki

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na zakończenie drugiego zgrupowania porozmawialiśmy z trenerem Legii Ricardo Sa Pinto o transferach, pracy wykonanej w Portugalii, postępach zawodników, sytuacji odsuniętych od pierwszej drużyny i najbliższych planach. Zapraszamy do lektury!

Jak trener podsumuje trzytygodniowe przygotowania w Portugalii?
- Było fantastycznie. Pracowaliśmy ciężko i nasza praca była bardzo dobrej jakości, także pod względem mentalnym. Co ważne, ominęły nas kontuzje. Stworzyliśmy doskonałego ducha drużyny. Czeka nas jeszcze tydzień treningów przed meczem z Wisłą Płock. Jesteśmy pewni siebie i bardzo pozytywnie nastawieni na resztę sezonu.

Czy uważa pan, że jesteście lepszą drużyną niż w zeszłym roku?
- Czuję, że jesteśmy lepsi niż w końcówce ubiegłego roku. Czekam jeszcze na wzmocnienia drużyny, by mieć więcej opcji przy ustalaniu składu. Pracuję nad tym razem z Radkiem Kucharskim i prezesem. Mając więcej opcji, będziemy silniejsi. W trakcie sezonu są sytuacje, gdy traci się jednego czy dwóch zawodników ze składu i jak nie ma dla nich zastępców, to trudno utrzymać odpowiedni poziom. Ci, którzy byli na zgrupowaniu, wykonali fantastyczną pracę. Ciężko trenowali, pokazali się z bardzo dobrej strony. Zagraliśmy z dobrymi przeciwnikami - m.in. z Vitorią Setubal, która w środę zremisowała ze Sportingiem w lidze. My z nimi wygraliśmy, mimo że graliśmy na zmęczeniu. Jestem bardzo zadowolony z tego, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich trzech tygodni. Jestem pewien w stu procentach, że tą mentalnością, pracą i organizacją, możemy z pełną mocą przystąpić do walki o dwa cele, które mamy w najbliższych miesiącach, czyli obrona tytułu mistrzowskiego i Pucharu Polski.

fot. Woytek / Legionisci.com

Gra Legii będzie przypominała grę Sportingu, którą obejrzeliście w Setubal?
- Tak. Lubimy posiadać piłkę i chcemy grać pozytywny futbol. Nie lubimy grać "bezpośredniej" piłki opartej na samej walce i sile. Czasami jednak przeciwnik nie pozwoli nam grać tak, jak byśmy tego chcieli, gdy gra wysokimi piłkami, walczy o każdą piłkę i "miażdży" mecz. Jeżeli takie sytuacje mają miejsce, to musimy się do tego dostosować. Jak nie możemy grać ładnie, to musimy walczyć o odzyskanie piłki. Jak ją odzyskamy, musimy uspokoić grę, przejąć nad nią kontrolę i grać swoje. Jeśli mamy odpowiednio dużo cierpliwości gdy posiadamy piłkę, możemy dokonać wielkich rzeczy, szczególnie jeżeli będziemy wygrywali walkę o piłkę w pojedynkach. To był jeden ważnych z aspektów, nad którymi pracowaliśmy na tym zgrupowaniu. Mam nadzieję, że wdrożymy to podczas meczów w dalszej części sezonu.

Którzy zawodnicy dokonali największych postępów podczas zgrupowań?
- Myślę, że każdy się rozwinął. Teraz nie widać tego wszystkiego, bo są zmęczeni. Czasem coś im nie wychodzi, tracą piłki, ale to dlatego, że brak im świeżości. Każdy się poprawił - jeżeli porozmawiacie z zawodnikami, oni to potwierdzą. Dla mnie bardzo ważne jest to, że każdy jest zadowolony z pracy jaką wykonał i z własnego rozwoju. Jestem zadowolony z każdego.

Co pan powie o młodych zawodnikach, którzy trenowali z drużyną?
- Bardzo się rozwinęli. Jestem bardzo zadowolony z młodych chłopaków. Mają talent i jakość, ale są młodzi - muszą się nadal uczyć i dużo grać. Umiejętności i mentalność mają na odpowiednim poziomie. Zauważyłem zmianę u Mateusza Praszelika - jest agresywniejszy w pojedynkach, gra na większej intensywności, zaczął także więcej myśleć, gdy jest na na boisku bez piłki. Jestem bardzo zadowolony z tych trzech chłopaków. Ciężko będzie im od razu dać szansę gry w pierwszej drużynie - może zdarzą się kilkuminutowe występy. Na pewno jednak zostaną z nami do końca sezonu. Zasłużyli na to, by być z pierwszą drużyną. Będą z nami trenować, a grać w zespole rezerw. Po sezonie zastanowimy się, czy lepszym wyjściem dla nich nie będzie gra przez kolejny rok na dobrym poziomie i zbieranie doświadczenia, by potem do nas wrócili i stanowili dobrą alternatywę dla innych zawodników. Częścią mojej pracy w Legii jest praca z młodymi zawodnikami, dołączanie jednego czy dwóch piłkarzy co roku do pierwszej drużyny. Jesteśmy na dobrej drodze.

fot. Piotr Kucza / 400mm.pl
Artur Jędrzejczyk i Ricardo Sa Pinto - fot. Piotr Kucza / 400mm.pl

Z rezerwami trenuje czterech zawodników, dla których zabrakło miejsca w kadrze pierwszej drużyny. Jaka jest ich sytuacja?
- Podjąłem zawodową decyzję. Mam doskonałe relacje z nimi wszystkimi - nie decydowały kwestie osobiste. Po prostu obecnie w moim pomyśle na drużynę potrzebuję innych opcji. Półtora miesiąca temu powiedziałem im, jaka jest sytuacja i oni to wiedzą. Wszyscy, którzy trenują z drugą drużyną usłyszeli ode mnie, a także od dyrektora sportowego, że muszą sobie poszukać rozwiązania na przyszłość. Mają teraz wystarczająco dużo czasu, żeby to sobie przemyśleć. Nie mogę podchodzić do tego emocjonalnie - takie jest życie. To moja decyzja. Nie potrzebuję mieć więcej zawodników w drużynie, ale potrzebuję mieć innych zawodników, z większą jakością, żeby realnie wzmocnić zespół. Obecnie nie ma miejsca dla tamtych zawodników w moim zespole na najbliższą rundę.
Nie mogę podchodzić do zarządzania drużyną samym sercem, a bardziej głową i realizować swoje pomysły. Zawsze traktuję wszystkich poważnie, nigdy nie okłamuję zawodników, mówię im to co myślę. Jeśli nie znajdą sobie nowych klubów, nie pomogę im. Z informacji, które posiadam, część z nich ma pewne propozycje, ale nie chcą odejść, więc.... co my możemy z tym zrobić? To ich decyzja. Jeżeli sytuacja nie zmieni się w najbliższej przyszłości, to pozostanie tak, jak jest teraz.

Jak trener oceni Sandro Kulenovicia? Zrobił spory progres, dostał dużo minut w sparingach. Może być pierwszym napastnikiem?
- Sandro ma 19 lat. Tak naprawdę dopiero rozpoczyna przygodę z seniorską piłką. Dałem mu szansę w drużynie. Strzela bramki, ale potrzebuje jeszcze czasu, żeby się rozwijać. Musi kontynuować ciężką pracę. Ważne, żeby jako napastnik był zdolny do gry na pełnych obrotach przez 90 minut. Musi się jeszcze sporo nauczyć, nabierać doświadczenia, żeby radzić sobie w różnych sytuacjach. Ma już pewne umiejętności ważne dla napastnika - utrzymuje się przy piłce, dobrze gra głową, odnajduje się w polu karnym i potrafi wykończyć akcje. Jest na dobrej drodze, żeby się rozwijać. Spokojnie, dajmy mu czas.

Czy nie jest zbyt ryzykownym ruchem postawienie Michała Kucharczyka na prawej obronie?
- Kucharczyk może grać zarówno jako skrzydłowy, jak i jako prawy obrońca. Wszystko będzie zależało od naszej strategii, od przeciwnika i jeszcze kilku innych rzeczy. Tak naprawdę nie podjąłem jeszcze decyzji. Na skrzydłach potrzebuję zawodników, którzy mają zdolność wygrywania pojedynków. Uważam, że kiedy "Kuchy" włącza się do ofensywy ze strefy obronnej, daje drużynie więcej. Gra kombinacyjnie, ma dobre dośrodkowania i wówczas jest dużo większym zagrożeniem dla przeciwnika. Jest ważnym ogniwem drużyny i całej Legii. Ma odpowiednią mentalność, więc staram się mu pomóc. Podczas obozów starałem się testować różne rozwiązania, żeby sprawdzić jakie typy zawodników mam na określonych pozycjach. W najbliższej przyszłości zobaczymy w jaki sposób to wykorzystam.

fot. Woytek / Legionisci.com

Czy może trener skomentować możliwe przyjście Medeirosa?
- Nie mogę mówić o zawodnikach, którzy nie są obecnie w drużynie. Zobaczymy co przyniesie najbliższa przyszłość. Nie chcę rozmawiać o tym, co może się wydarzyć albo nie. Jeśli coś stanie się faktem, to wtedy o tym porozmawiamy.

Ale wyraźnie liczy trener na wzmocnienia.
- Możemy kupować do końca lutego. Potrzebuję i oczekuję więcej rozwiązań dla tej drużyny. Jestem zadowolony z tych, których mamy, ale jeśli naprawdę chcemy być silniejsi od naszych przeciwników, potrzeba wzmocnień. Moim zdaniem takie drużyny jak Lechia, Lech, Jagiellonia, Wisła czy Cracovia będą walczyły do samego końca. To będzie dla nas bardzo trudna rywalizacja, a na dodatek czeka nas Puchar Polski. Musimy być silniejsi w każdym aspekcie. Staramy się pozyskać zawodników, którzy pomogą nam w tej ważnej części sezonu.

A na jakiej najbardziej potrzebne są wzmocnienia?
- Nie powiem wam tego teraz (uśmiech).

Czy ma trener w głowie jedenastkę na pierwszy mecz z Wisłą Płock?
- Nie, w tej chwili jeszcze zdecydowałem. Muszę jeszcze przyjrzeć się, ale oczywiście mam pewien pomysł, jak zespół może wyglądać. Będę miał teraz czas, aby przygotować się do tego meczu. Chcę jeszcze przyjrzeć się naszemu najbliższemu rywalowi. Znam ich, bo graliśmy przeciwko Wiśle od razu po moim przyjściu do Legii. Chciałbym także osiągnąć inny wynik, ponieważ nie zapomniałem tamtego (1-4 przyp. LL!). Mamy przez to dodatkową motywację przed tym meczem.

Jakie plany na najbliższy tydzień?
- Teraz zawodnicy otrzymają kilka dni wolnego. Będą mogli odpocząć z rodzinami, a od poniedziałkowego popołudnia wracamy do ciężkiej pracy.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
AAA - 04.02.2019 / 13:30, *.17.206

Do kermit:możesz nie tylko buty mu wyczyścić.

odpowiedz
marek 45 - 03.02.2019 / 20:27, *.chello.pl

Może trener dobry, ale skończony cham!!!! ( patrz Malarz ).

odpowiedz
Legia⚽️News - 02.02.2019 / 22:47, *.122.166

Zauważyłem zmianę u Mateusza Praszelika - jest agresywniejszy w pojedynkach, gra na większej intensywności, zaczął także więcej myśleć, gdy jest na na boisku bez piłki. Jestem bardzo zadowolony z tych trzech chłopaków. Ciężko będzie im od razu dać szansę gry w pierwszej drużynie - może zdarzą się kilkuminutowe występy. Na pewno jednak zostaną z nami do końca sezonu. Zasłużyli na to, by być z pierwszą drużyną. Będą z nami trenować, a grać w zespole rezerw. Po sezonie zastanowimy się, czy lepszym wyjściem dla nich nie będzie gra przez kolejny rok na dobrym poziomie i zbieranie doświadczenia, by potem do nas wrócili ...Jasiu nikt Nie wróci a jak wròci to z utraconym taléntem,..w Legii wielu odeszło lub sie zmarnowało ...

odpowiedz
grzesiek - 02.02.2019 / 11:23, *.centertel.pl

Coz chociaz pamiatkowe zdjecie sobi zrobili na koniec. Nie tak jak w przypadku poprzednich zgrupowań.

odpowiedz
Rafał N. - 02.02.2019 / 00:34, *.t-mobile.pl

Powodzenia w rundzie wiosennej! :-)

odpowiedz
Darek - 01.02.2019 / 23:32, *.t-ipconnect.de

Chciałbym zobaczyć na wiosnę Legie walczaca i wygrywajaca.Bez glupich tekstow po meczu.
Wplyw na dzisiejszy rezultat mial szybko stracony gol.Zle weszlismy w mecz.Musimy popracować nad koncentracją.Niepotrzebnie rozluznilismy sie w koncowce spotkania.Sedzia dzis nie pomagal.Boisko nie pozwalalo grac piłka.Plyta byla zbyt zmrozona.Czujemy jeszcze w nogach trudy obozu.Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu.
Te i inne tego typu wymowki znamy na pamiec.
Nie obchodza nas one.Obchodza nas zwyciestwa.
Do boju Legio.

odpowiedz
Igor - 01.02.2019 / 21:52, *.play-internet.pl

Sa Pinto dlatego przesuwa Kuchego na obrone bo Kuchy ma za mało atutów aby grać na skrzydle. Ma co prawda szybkość i kondycję ale technika i drybling praktycznie nie istnieją. Na obronie rzeczywiście może dać więcej drużynie pod warunkiem że będzie potrafił bronić.

odpowiedz
Friki - 02.02.2019 / 19:11, *.icpnet.pl

@Igor: Albo dlatego, że wie, że Agra nie ma szans z kuchym, bo kuchy ostatecznie wygrywa z każdym :)

odpowiedz
Kasztelan - 01.02.2019 / 21:31, *.net.pl

Wez sobie tego drewniaka i promuj bo wieśniaczych jarmarkach.
Na Legię jest za słaby.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 02.02.2019 / 13:21, *.net.pl

@Kasztelan: Ile jaboli wypiłeś by na klawiaturze pomylić litery P z B

odpowiedz
Warszawiak1234 - 01.02.2019 / 20:08, *.play-internet.pl

I znowu jedziecie po Kuchym .........a przeciez za pare lat, jak wejdziecie na wiki, na haslo Michal Kucharczyk to przeczytacie o najbardziej utytulowanym pilkarzu w historii Legii.

odpowiedz
Kawałek pizzy - 01.02.2019 / 23:48, *.play-internet.pl

@Warszawiak1234:
Zgadza się, ale jak myślisz, dlaczego? To ja odpowiem, tylko dlatego, że jest za słaby na transfer zagranicę. Na zachodzie po prostu nikt go nie chce, a Michał jest na tyle ambitny, pracowity i przywiązany do klubu, że w naszej słabej lidze to beztalencie uchodzi za małą gwiazdę. Było w przeszłości Legii wielu lepszych piłkarzy ale nie mieli szansy stać się legendami klubu, bo szybko wyjeżdżali do lepszych klubów. Michał tu będzie zawsze, chyba, że klub się go na siłę pozbędzie ale na razie jest jeszcze pożyteczny. Wśród kilku wad ma też zalety które na tą ligę wystarczają ale na wyższy poziom nigdy nie wskoczy.

odpowiedz
gazza - 01.02.2019 / 18:56, *.net.pl

Mam nadzieję że Sa Pinto zrobi z Kuchego prawdziwego piłkarza bo jak narazie to taki ligowy średniak.

odpowiedz
Mr T - 01.02.2019 / 15:35, *.101.125

Oby metody szkoleniowe i wybory kadrowe RSP przyniosły nam PP 2019 i MP 2019. Na razie jestem ostrożnym optymistą. Myślę, że zgrupowania zimowe w tym roku były dużo lepsze od zeszłorocznych.

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 01.02.2019 / 15:34, *.135.10

Najlepsze wyniki sá z marszu,a kilka dni wolnego przed ligá może popsuć całe przygotowania ,zobaczymy co oni majà w głowach

odpowiedz
WWL - 01.02.2019 / 15:23, *.play-internet.pl

Cracovia?

Hyba o utrzymanie

odpowiedz
Mirencio(L) - 01.02.2019 / 14:42, *.centertel.pl

Trochę za dużo tych portugalczyków i nie są to wybitni piłkarze ale mam nadzieję że będą grali najlepsi a nie po nacji trenera. Jeśli postawi tylko na swoich to cienko to widzę. Obym się my(L)ił

odpowiedz
Slup - 01.02.2019 / 13:28, *.opera-mini.net

Co wy z tą Jagiellonią?? Kilku dobrych odeszlo i kilku dobrych przyszlo wiec status utrzymali.traca do nas 6 pkt. nie dadza rady nas wyprzedzic.beda walczyc o trzecie miejsce z lechem.

odpowiedz
Pio - 01.02.2019 / 13:06, *.play-internet.pl

Wg Arsenicia jaga ma lepszych piłkarzy i jest lepsza drużyna, weszło

odpowiedz
Slup - 01.02.2019 / 12:30, *.opera-mini.net

Czyli Malarz liczy że drużynie sie nie powiedzie trenera zwolnia a on sam wroci do pierwszego skladu.

odpowiedz
Marko - 01.02.2019 / 17:31, *.telkab.pl

@Slup: Trenera raczej nie zwołania nawet jak nie będzie MP. Jak będą puchary to zostanie. A Malarz to z całym szacunkiem, liczy tylko pieniądze z kontraktu... Niestety tak to wygląda. Ma propozycje żeby odejść a zostaje chociaż wie, że i tak nie będzie grał... I to jest gość, który mówi że chce grać nadal w piłkę.

odpowiedz
mrsn - 01.02.2019 / 19:43, *.orange.pl

@Marko : Co tu pierdo...... typie. Malarz zostaje bo ma propozycję dołączyć do sztabu.

odpowiedz
Marko - 01.02.2019 / 20:36, *.telkab.pl

@mrsn: dlatego zostaje? Śledząc wywiady, relacje itd. Doczytalbys że ofertę odrzucił bo jak twierdzi chce grać... Nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie :) ja mówię racjonalnie... Jak wynika z wywiadów itd. Bo i tak prawdy do końca się nie dowiesz... Więc jak to napisałeś "typie" wyluzuj... Rozumiem ferie... Pozdrawiam :)

odpowiedz
meteo - 02.02.2019 / 04:10, *.chello.pl

@mrsn: teraz to dowaliles :DDD

odpowiedz
LWL - 01.02.2019 / 12:26, *.tpnet.pl

Niedlugo zobaczymy jak to bedzie wygladac ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 01.02.2019 / 12:25, *.tpnet.pl

Rzeczywistosc jest tyle ze nie do konca ! "L" !!!

odpowiedz
bolo - 01.02.2019 / 11:20, *.inetia.pl

Co jak co, ale p.Mioduski trenerów to wybiera fatalnych. Przecież ten wywiad to zaklinanie rzeczywistości. Na żadne pytanie praktycznie nie odpowiedział,mamy po prostu obraz bezsilności .Szukanie po ciemku-może coś wypali.Co do młodzieży to widać że nie mają u niego szans bo są polakami.

odpowiedz
Rh- - 01.02.2019 / 11:44, *.play-internet.pl

@bolo: bzdury piszesz.pinto właśnie stworzył drużynę i przeprowadził 1 prawdziwy obóz od czasu czerczesow.

odpowiedz
SEBO(L) - 01.02.2019 / 11:54, *.centertel.pl

@bolo: "polakami" powiadasz...? A Ty ?

odpowiedz
Wojtek (L) - 01.02.2019 / 13:26, *.ap-media.pl

@bolo: gościu zastanów się 3 razy zanim coś napiszesz, bo takich bzdur dawno nie widziałem

odpowiedz
Friki - 01.02.2019 / 14:16, *.play-internet.pl

@bolo: komentarze tutaj to już dawno poziom dna. Ale związane jest to z tym, że wypowiadają się ludzie, którzy nie wiedzą po ilu się gra w piłkę. I taki ktoś pisze i PODWAŻA wiedzę, autorytet trenera. Gość, który grał w poważna piłkę, a nie w legii, prowadził kluby dużo lepsze niż Legia z papierami trenera najwyższymi, które nie tak łatwo zrobić. To powiedz kolego, jaki trener w tej legii powinienen być?

odpowiedz
Kris - 01.02.2019 / 17:28, *.plus.pl

@Friki: Zidane

odpowiedz
Kipkorir - 01.02.2019 / 10:36, *.chello.pl

"Część z nich ma pewne propozycje, ale nie chcą odejść, więc.... co my możemy z tym zrobić?" - nie pierwszy i nie ostatni raz mamy takie sytuacje z niewypałami. Dobrze, że trener o tym mówi.

odpowiedz
krys008 - 01.02.2019 / 10:27, *.153.82

Winszuję świetnego zdjęcia.

odpowiedz
Kuba - 01.02.2019 / 19:03, *.t-mobile.pl

@krys008: Mokry kot

odpowiedz
Władeczek - 01.02.2019 / 09:54, *.netfala.pl

Tak tak trenerze, nawet w niektórych kwestiach pana popieram, ale czasem to aż uszy więdną mi i innym kibicom Legii. Weźcie się do roboty a nie tylko wolne i wolne.

odpowiedz
arek - 01.02.2019 / 12:08, *.centertel.pl

@Władeczek: z tego co zewsząd słychać to oni zapierd.... jak nigdy, ale ty masz zdaje się jakieś inne informacje? a może tylko tak dziamiesz głupio byle pojęczeć?

odpowiedz
Gibon - 01.02.2019 / 12:29, *.centertel.pl

@Władeczek: wladeczek dzieciaczku po za uszami jescze mozg chyba ci zwiedl.Wypowiadaj sie za siebie a nie za innych.Skad wiesz ze innym tez uszy wiedna??predzej od twojego glupiego pisania.Baran

odpowiedz
Gh - 02.02.2019 / 02:17, *.play-internet.pl

@Władeczek:
Z ciebie taki kibic Legii jak ze mnie polonista.

odpowiedz
Roma - 01.02.2019 / 09:44, *.plus.pl

Lubię ludzi z charakterem. Póki co wydaje się, że wie co robi. Najważniejsze, żeby w zawodnikach zaszczepił tę swoją mentalność, bo jak szatnia znów zacznie rządzić ...

odpowiedz
Tom - 01.02.2019 / 09:40, *.vectranet.pl

W sumie Rysiek nie chciał powiedzieć wprost, że Kuchy jak na skrzydłowego nie ma dryblingu. Ciężko się z nim nie zgodzić i po tym co powiedział w wywiadzie logicznym się wydaję, że Kuchy powinien grać na obronie. Gdzie będzie grał czas pokaże.

odpowiedz
LWL - 01.02.2019 / 09:22, *.tpnet.pl

Taki wywiad z przyjemnoscia sie czyta ! "L" !!!

odpowiedz
Bubu - 01.02.2019 / 09:11, *.t-mobile.pl

Ciezką pracą ,ludzie się bogacą,???

odpowiedz
Kuba - 01.02.2019 / 08:51, *.246.135

Co jak co, ale Pinto to jest fachowiec jak na naszą ligę, bardzo doświadczony trener i jestem przekonany że na 100% dokręcił śrubę i ta drużyna będzie znacznie lepsza niż w poprzednich rundach. Ponadto, poczekamy na transfery i jeśli będą wzmocnieniem to na luzie wygramy ligę i puchar.

odpowiedz
Radek - 01.02.2019 / 08:31, *.com.pl

Dopiero luty a już mamy murowanego kandydata na cytat roku

Ricardo Sa Pinto: "Kucharczyk ... ma dobre dośrodkowania"

odpowiedz
KuraK - 01.02.2019 / 08:59, *.orange.pl

@Radek: No bo ma, ale z prawej nogi nie z lewej. W szczegolnosci jak gramy z kontry i mamy szybkiego napastnika potrafi dograc malinke na nos.

odpowiedz
Roma - 01.02.2019 / 09:37, *.plus.pl

@Radek: no widzisz, tylko ty tego nie zauważasz

odpowiedz
pietrek - 01.02.2019 / 09:57, *.vectranet.pl

@Roma: Ma dobre dośrodkowania i nic więcej - może o to miało chodzić.

odpowiedz
zduneq - 01.02.2019 / 13:44, *.com.pl

@Radek:

A taki Pasquato ma dobre dośrodkowania zarówno z biegu jak i ze stojącej piłki, uderzenie z dystansu, umie zagrać prostopadłą piłkę, dobrą technikę użytkową(ze 100x lepszą niż Kucharczyk).I nie ma szans na grę w I zespole.WTF?

odpowiedz
wrt - 01.02.2019 / 14:05, *.play-internet.pl

@zduneq: skoro Pasquato jest tyle razy lepszy to dlaczego trzecią rundę z rzędu ma kilka razy gorsze liczby?

odpowiedz
Michał - 01.02.2019 / 15:22, *.mm.pl

@wrt: Bo nie gra :D

odpowiedz
wrt - 01.02.2019 / 15:30, *.play-internet.pl

@Michał: trzeba by było sprawdzić w przeliczeniu na minuty na boisku, ale jak już był to co pokazywał? poza paroma przebłyskami prawie nic, nic z tego co napisał kolega wyżej, tylko jak coś raz na rundę strzelił albo asystował, koleś ma technikę ,ale też co chwila partoli i mniej biega

odpowiedz
tomiacab - 01.02.2019 / 16:00, *.virginm.net

@Radek: to przypomnij sobie ostatni bodajże mecz legii i ostatnia minutę meczu.

odpowiedz
tomiacab - 01.02.2019 / 16:03, *.virginm.net

@Radek: masz tu https://www.ngolos.com/videos/2018-12-20-zaglebiesosnowiec-legia

odpowiedz
tomiacab - 01.02.2019 / 16:13, *.virginm.net

@Radek: mnie bardziej bawi zdanie o tym, że kuchy dobrze gra kombinacyjnie ;)

odpowiedz
kermit - 01.02.2019 / 21:18, *.chello.pl

@Radek: wara Tobie i reszcie popaprańców od Kuchego. Kuchy King!! a Wy mu możecie wszyscy buty czyścić.

odpowiedz
Zduneq - 01.02.2019 / 22:57, *.play-internet.pl

@wrt:
Kliknij w Transfermarkt i sprawdź w jakich meczach gral Pasquato i w których zdobył bramkę albo zaliczył asystę.potem poszukaj skrótów tych meczy i zobacz czy tak Kuharczyka potrafi , w szczególności gol z termalicą jeśli dobrze pamiętam.(wrzutka od Hamalainena w pole karne).

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 02.02.2019 / 07:33, *.net.pl

@Radek: A co nie ma ?

odpowiedz