Piotr Cichocki - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia II Warszawa 3-1 Ząbkovia Ząbki

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W trzecim przedsezonowym sparingu rezerwy Legii Warszawa pokonały na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3 Ząbkovię Ząbki 3-1. Pierwszą bramkę w 22. minucie zdobył Piotr Cichocki, a cztery minuty później do siatki rywala trafił Amos Shapiro-Thompson. Po przerwie Zabkovia zdobyła bramkę kontaktową, ale pięć minut przed końcem Maciej Rosołek ustalił wynik z rzutu karnego.

Podobnie jak w poprzednich sparingach legioniści bardzo twardo grali w defensywie. Świetnie spisywał się Bartosz Gęsior, który nie miał sobie równych w grze głową oraz dobrze pracował ciałem. W 18. minucie Amos Shapiro-Thompson przedarł się przez obronę Ząbkovii, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza. Piłkę dobijał Maciej Rosołek, ale i tym razem lepszy okazał się bramkarz Mateusz Matracki. Od początku bardzo aktywny na lewej flance był Piotr Cichocki, który wyprowadził drużynę Piotra Kobiereckiego na prowadzenie w 22. minucie. „Cichy” wykorzystał błąd golkipera, który nieskutecznie przejął mocne podanie Radosława Pruchnika. Kilka minut później legioniści prowadzili już 2-0, za sprawą Amosa Shapiro-Thompsona, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. W 32. minucie ponownie Amerykanin szukał szczęście, jednak tym razem golkiper wyłapał futbolówkę. W 40. minucie do głosu doszli goście, jednak strzał głową w ostatnim momencie na słupek sparował Arkadiusz Malarz. Zawodnicy z Ząbek sygnalizowali, że futbolówka przekroczyła linię bramkową, jednak sędzia był innego zdania.

Od początku drugiej połowy między słupkami Legii stanął Jakub Ojrzyński, który już w 50. minucie pewnie wyłapał strzał Konrada Cichowskiego. Cztery minuty później gola kontaktowego zdobył Kewin Przygoda, który z zimną krwią wpakował futbolówkę do siatki. Po stracie bramki napierać zaczęli legioniści, czego skutkiem była nieuznana bramka Macieja Rosołka. Snajper zdaniem sędziego bocznego znajdował się na pozycji spalonej. W 85. minucie Maciek pewnie wykorzystał karnego, dzięki czemu „Wojskowi” umocnili się na prowadzeniu. Pięć minut później bliski podwyższenia prowadzenia był Bartosz Ciepiel, jednak uderzył niecelnie.

Sparing: Legia II Warszawa 3-1 (2-0) Ząbkovia Ząbki
1-0 - 22' Piotr Cichocki
2-0 - 26' Amos Shapiro-Thompson
2-1 - 54' Kewin Przygoda
3-1 - 85' Maciej Rosołek (karny)

Legia II: Arkadiusz Malarz (46' Jakub Ojrzyński) – Mateusz Leleno, Bartosz Gęsior, Mateusz Bondarenko (46’ Bartosz Brodziński), Konrad Matuszewski – Oskar Wojtysiak (81’ Mateusz Bondarenko), Radosław Pruchnik, Amos Shapiro-Thompson, Grzegorz Aftyka (46' Bartosz Ciepiela), Piotr Cichocki (59’ Grzegorz Aftyka) – Maciej Rosołek.